Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημέρα κι απο μας! Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχές.

Αγγελικουλα κ εμείς το περνάμε αυτο κ μας είπε η παιδιατρος ότι είναι κολικοι ελαφριάς μορφής με στόχο την κενωση. Ευτυχώς κάνουμε κακακια κ ανακουφιζεται αλλα μας είπε αν περάσει μέρα χωρίς κακα κ έχει κολικο να του βάλουμε υποθετο γλυκερινης.

Βιργινακι κι εγω πιστεύω πια στο μάτι μετα απο αυτο που περάσαμε. Δυστυχώς υπάρχει πολλή αρνητική ενέργεια κ ζηλεια και όχι μόνο απο τους ξένους...

Κατα τα αλλα, έχουμε φτιάξει προγραμμα κ το βράδυ ξυπνάει μόνο μια φορά για φαγητο κ ξανακοιμαται αμεσως. Πάω τώρα γιατί άρχισε το σφιξιμο!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα

σας διαβασα ολες---- φιλακια πολλα Λιζακι-Αγγελικουλα-Mπλουμπλου-Λινακι -Μινουλα-Βερολινακι-Μαρακι- Βιργινουλα-Κατερινουλες-Βιβιαν

Αληθεια η Κικι- το aobatsanaki- η mamatopolina που βρισκονται?? Σιγουρα καποια ξεχασα κι ελπιζω να με συγχωρεσει, γι'αυτο κ στελνω ενα παραπανω φιλακι;)

Λοιπον σημερα αποφασισα να μην "κλαψω" για το γνωστο θεμα γιατι κατι παραπανω πετυχαμε τις 2 τελευταιες μερες:D:D:D

Γραφω γενικα καποια πραγματακια μηπως κ βοηθησω καποια μανουλιτσα

1) Η Βανιλλιτσα τις τελευταιες μερες εχει κολικους κ καποιες μερες μας κανει εως κ 24 ωρες για να κανει κακακια..... Ε λοιπον κ για τα δυο παραπανω βρηκα το γιατρικο,, το Κιντερτε της milupa,,, σωθηκαμε σας λεω:D:D

2) Το ψαρι εννοειται κ κανει καλο,,, full στα Ω3 λιπαρα

3) Την ημερα την εχω γυμνουλα (εννοω με την πανα) κ το βραδυ ζιπουνακι κ κλιματιστικουλι

4) Στις μεγαλες ζεστες μην ανησυχειτε αν δεν πολυτρωνε

5) Τι κανετε αληθεια με το θεμα υγιεινη κ κοριτσακια??? εγω παιρνω αποστειρωμενες γαζουλες κ φυσιολογικο ορο κ της ανοιγω ελαφρα το πουλακι κ το καθαριζω,,,οχι τα εσωτερικα χειλη!!! Μηπως προσεκτικα με μια μπατονετα καθαριστει καλυτερα????

6) Τα νυχακια τα εκοψα μια φορα κ μαλλον θα τα ξανακοψουμε διοτι εχει καταγρατσουνιστει η μικρη κ βεβαια με εχει ξεκανει κ μενα:tongue::tongue:

7) Περι sex ο λογος,,, ποιος λογος βεβαια???? ας σαραντισουμε κ βλεπουμε

Η ανασταση των Λαζαρων:tongue::tongue:

Τωρα που εγραψα Λαζαρος , η μαμα μου κανει το εξης: "τυλιγει" σαν λαζαρακι την Βανιλλιτσα κ της αρεσει, της ξεκουραζει τα χερακια

:cool: Βοηθεια απο καποιο κοριτσι της θρομβοφιλιας μπορω να εχω??? Η αιματολογος μου ειχε πει να χτυπω τα ενεσακια μου μεχρι τον σαραντισμο αλλα εγω στις 20 μερες σταματησα, τι μπορω να παθω???? λετε να μου κοπει το γαλα???:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

9) ξυπνησε η μικρη,,,θα επανελθω συντομα

Πολλα φιλακια, σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας περι θηλασμου, ολες καλοδεχουμενες κ εννοειται οτι δεν με πειραξε καμμια

10) Maraki ε Maraki,,, σαν να επανερχομαι σιγα σιγα ε?????

11) Καλε εσυ γεννησες,,ποτε πια θα αλλαξεις το sticker σου???? ( Το σχολιο παει στην Βανιλλa:shock:)

12) Lisaki mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

καλώς το βανιλάκι.......μπράβο σας που είστε καλά πολύ χαίρομαι.

αγγελικούλα τι ταλαιπωρία με τα σπυράκια σου ελπίζω να σου περάσουν γρήγορα.

Λιζάκι μπραβο και σε εσάς που όλα πάνε καλά.

εμέις είμαστε καλά,χωρίς πρόγραμμα,θηλάζουμε ότι ώρα να ναι καμιά φορα στην ώρα .........όλοι την ώρα τόπλες είμαστε.

τρωω από όλα αλλά μικρές ποσότητες γιατί μου κατσικώθηκαν 5 κιλά και δεν ξεκολάει η ζυγαριά η ρημάδα.

η νεραιδούλα κάνει κάθε μερα κακά μέχρι κ 4 φορές την μέρα αλλά μερικές φορές πονάει κ τσιρίζει.την Δευτερα θα πάμε παιδίατρο και ελπίζω να έχουμε φτάσει τα 3 κιλά.

και το καλυτερό μου.......πήραμε τα εισητήρια του κοινωνικού τουρισμού:rolleyes:

και έκλεισα μια εβδομάδα διακοπές σε ένα ξενοδοχείο δίπλα στη θάλασσα αν και εγώ στην πισίνα θα την βγάλω μάλλον αφου το μωρό απαγορεύεται να βγεί στον ήλιο........υπομονή ένα μήνα λοιπόν.;)

φιλάκια σε όλες και στα μωρουλίνια μας.

Link to comment
Share on other sites

μπηκα να πω καλημερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κ να γελασω ρε βανιλακι !!!! αχαχαχα!! σεξ? πιο σεξ ρε ??? ακομα κ τωρα αφαντο ειναι !!!! χαχαχαχαχα!!!!

γλυκουλα μου χαιρομαι που ηρθες πισω παλι !!!!!

καλημερα σε ολες τα υπολοιπα σχολια μετα γιατι τωρα η μπεμπα θελει μαμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα γλυκα μου κοριτσακια!!!!!!! Τι κανετε εσεις και τα μπεμπακια σας???? Εμεις ποναμε λογω κολικων, αλλα καναμε κακακια μας!!!! Εχτες του εδωσα αφεψιμα με χαμομηλι,τιλιο, γλυκανισο και ο μικρος ηπιε ουτε 5 ml και παραλιγο να ξερασει...δε του αρεσε καθολου λεμε, μα καθολου....βεβαια μπορει εστω και αυτο το λιγο που ηπιθε να τον βοηθησε και να τα εκανε, τι να πω...δε ξερω! Ο παιδιατρος εχτες μου ειπε οτι αν δεν εκανε κακακια του μετα απο 3-4 μερες θα βαζαμε υποθετακι. Τη Δευτερα θα παμε παιδιατρο.

Τι κανεις μποζακος????

Βιργινακι, περνατε ομορφα? Ξεκουραζεσαι καθολου???

Βανιλακι, χαιρομαι που σε βλεπω με ωραια διαθεση!!!! Οσον αφορα το σεξ, το σκεφτομουνα εχτες που λετε. Και ειχα μια απορια...μπορουμε να ερθουμε σε επαφη μετα τις 40 μερες? Ανεξαρτητα εαν ο γιατρος ειπε οτι θα με δει στους 2 μηνες? Η' πρεπει πρωτα να με δει ο γιατρος και μετα να.....?

Οζαλινακι μου, ωραια που κλεισατε διακοπουλες!!!!!!!!! Που αν επιτρεπεται???? Γιατι και εγω ειμαι στο ψαξιμο....

Σας φιλω γλυκα!!!!!!!!!!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Σημερα γιναμε 1 μηνος!!!!!!!!!!!!!! Σα χτες μου φαινεται.....!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλεναδιτσες!

απο χτες προσπαθω να μπω να σας γραψω και δεν τα καταφερνω:cool: γιατι αραγε? τι με κρατα απασχολημενη????:shock::shock:χαχαχα!!

λοιπον να σας πω τα νεα μας,

σημερα πηγαμε στην γιατρο μας, πηραμε 800gr και 7 ποντους, παρα πολυ καλα για 20 μερες ειπε η γιατρος!!!!

για το βαρος ειπε οτι παμε πολυ καλα με τον θηλασμο και αρα το γαλα μου ειναι θρεπτικο και αρκετο. Για το υψος απλα μοιαζουμε του μπαμπα μας και αρα θα γινουμε ψηλες!!!

για το φαγητο μου ειπε να αποφευγω τα πρασινα και βαρια λαχανικα και να τρωω πιο πολυ ψαρι και ψητο κρεας.

Απο φρουτα ο,τι θελω εκτος απο φραουλες, ακτινιδιο, συκο και τετοια.

Μετα πηγαμε για καφε στην πλατεια, την μικρη την θηλασα πριν φυγουμε απο το ιατρειο αλλα μεχρι να κατσουμε ηθελε λιγο ακομα το ψυχουλακι για να κοιμηθει και πηγα μεσα στην καφετερια και εδωσα λιγο ακομα, μια χαρα!!!

πολυ μου αρεσε που βγηκαμε βολτα, ειμαι πολυ ευτυχισμενη!!!!!!!!!:D:D

τα νεα σας τωρα!

Βιργινακι καλα περνατε?

Βανιλακι μου ξερεις πολυ καλα ποσο χαιρομαι που σε βλεπω καλα!! αντε καθε μερα και καλυτερα!

Λιζακι ολα καλα με τον μπεμπουλη? αντε σιδερενιοι και καλοριζικοι στο σπιτακι σας!

Μπλουμπλουδακι τι κανετε στην ομορφη κεφαλλονια? ολα καλα με την μικρη σου?

Αγγελικουλα δεν θηλαζεις? γιατι εχετε προβλημα με τα κακα? αφου με τον θηλασμο βγαινουν πιο μαλακα και πιο ευκολα? και εγω το ιδιο αναρωτιεμαι για την κοιλια, ετσι αμανατι θα μας μεινει??????:cool::cool:

Κατερινουλες που χαθηκατε???

Μποζακος ολα καλα?

Οζαλινακι ακομα εχεις πονους βρε? αντε υπομονη θα περασουν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Μαρακι μου! Πολυ ωραια τα νεα σας!!!!!! Παντα ετσι ευτυχισμενη να εισαι κοριτσακι μου!!!! Μονο θηλαζω, αλλα δε ξερω τι τον επιασε τον μικρο και δεν εκανε κακακια του... σημερα παντως τα καναμε και με το παραπανω!!! Φιλακια!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου...

ευτυχώς σήμερα δεν εχει τόση ζέστη.η νεραιδουλα εφαγε και νανι τώρα.αρχίζουμε σιγά σιγά να μπαίνουμε σε ενα πρόγραμμα.μόο τα βράδυα κάνουμε ολονυχτίες γιατί έχει πονάκια και γκρινιάζει.

Αγγελικούλα διακοπές θα πάμε στα Σύβοτα Θεσπρωτίας είναι πολύ όμορφα και κυρίως πολύ κοντά μας.περιμένω πως και πως να περάσει ο καιρός για να ξεφύγουμε λίγο.

Μαράκι ακόμα με πονάει η τομή και είναι πολύ πρησμένο το σημείο και όταν κουράζομαι δεν μπορώ να κρατήσω όρθιο το σώμα μου.

πολλά φιλάκια σε όλες και στα μωρουλίνια μας.;);)

Link to comment
Share on other sites

Mανουλίτσες μου τι κάνετε;

Εμείς καλά, μεγαλώνουμε και στρουμπουλεύουμε. Η μικρή είναι ήσυχη, αν εξαιρέσεις ότι μου κάνει εναλάξ τις μέρες, την μία κοιμάται όλη μέρα, την άλλη απο μισάωρα, το βράδυ το ψιλοστρώσαμε σχετικά, κοιμάται κατα της δέκα και ξυπνά κατά της 3 ή 4, αναλόγως τα κέφια, τρώει κατά τεταρτάκι και μετά ξυπνά κατά της 6. Μου βγάζει γουλίτσες, και ρέψιμο άλλο πράγμα, μάλλον δεν πιάνει καλά τη θηλή τι να πω.

Βγαίνουμε βόλτες σχεδόν κάθε μέρα, τη θηλάζω όπου βρεθώ και όπου σταθώ, βέβαια έχω μικρό στήθος και δεν καταλαβαίνει κανένας τίποτε.

Ο γιατρός με είδε όλα καλά, οπότε ξεκινάω μπανάκια από Κυριακή, γιατί αύριο έχουμε μία βάπτιση το απόγευμα.

Οζαλινάκι μου κάτι είπες για κιλά και εγώσ τα 4 και κολλήσα, ενώ στο πρώτο είχαν φύγει όλα λέμε.

Σέξ καλό χειμώνα κορίτσια, δεν το βλέπω άμεσα και πάλι αν προκύψει θα σας ενημερώσω, με δυο παιδιά, ζέστη, κούραση, το ξεχνάω. Εν τω μεταξύ είναι και η ορμόνες του θηλασμού που δεν βοηθάνε, το λέω για όσες θηλάζουν, μην τρομάξουν αν δεν έχουν διάθεση, φυσιολογικό.

Αγγελικούλα μου μην αγχώνεσαι για τα κακάκια, τα μωρά που θηλάζουν μπορέί να κάνουν και 5 μέρες χωρίς κάκα, σημαίνει ότι ο οργανισμός αφομιώνει όλο το γάλα, και απλά δεν έχει να βγάλει. Βάζω και μία ιστοσελίδα στα αγγλικά βέβαια, για ενημέρωσει http://www.kellymom.com/

Σας φιλώ, πάω να παίξω λίγο μετο μικρό.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας απο τη ζεστη Καλαματα!!

καλε χαθηκαμε...

εμεις ειμαστε μια χαρουλα, χτες το βραδυ πηγαμε και την πρωτη μας βραδινη βολτα στην παραλια με τον παππου και την γιαγια!!!

Οζαλινακι οντως μας εκαναν τα μικρουλια να μην προλαβαινουμε τιποτα!!!

μπλουμπλου τι κανετε? χορτασατε βολτιτσες με την μικρη ε?

αντε και εμεις θελω να βαλουμε ενα προγραμματακι και μετα να χορτασουμε βολτες τον Αυγουστο! καλε οι ορμονες του θηλασμου φταινε και δεν θελω καθολου σεξ? και εγω νομιζα οτι κατι επαθα!!!!:shock::shock:

κοριτσια εχω μεγαλο προβλημα δυσκοιλιοτητας, δεν ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι φάει φρουτα χωρίς την φλούδα,θα σε βοηθησουν αρκετα.

Προσοχή όμως μην αρχίσει τις διάρροιες η μικρή...

εμεις περναμε δύσκολο 24ωρο με πονακια και ατελειωτες γουλιές.ΜΙΛΆΜΕ ΤΑ ΈΧΩ ΔΕΙ ΌΛΑ.Ελπίζω μόνο να περάσει γρήγορα γιατί επιτέλους κοιμήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

αντε κοριτσια θα βαλουμε λουκετο μου φαινεται!!!

μια χαρουλα ειμαστε, ολα καλα!!

Οζαλινακι, θα φαω φρουτα χωρις φλουδα και θα δω, ευχαριστω.

Οσο για την διαρροια της μπεμπας ετσι και αλλιως νερουλα τα κανει, λογω θηλασμου.

καλα αποτελεσματα στξην παιδιατρο σημερα!!

φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...