Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Μαράκι μόλις σου έγραψα έχεις γάλα, εδώ που τα λέμε στο πρώτο και εγώ τα ίδιο άγχος είχα, όταν έφτανε βράδυ το στήθος μου μαλακό κια έλεγα τώρα τι θα φάει το παιδί, σε πληροφορώ μια χαρά έτρωγε κια κοιμόταν και όλο το βράδυ. Η μαμά φύση ξέρει τι κάνει, εσύ συνεχίζεις για τον πρώτο μήνα τουλάχιστον συχνά στο στήθος και θα είστε μια χαρά.

Μπλουμπλουδακι μου, ευχαριστω..

το καταλαβαινω οτι εχει γαλα μιας και οταν τρωει μετα κοιμαται ενα 3ωρο, θα δουμε ομως πως θα παει και με το βαρος της...;)

κατι αλλο να ρωτησω τωρα, το αριστερο μου στηθος ειναι πολυ μαλακο αλλα οκ δεν αγχωνομαι, το δεξι τωρα που βαζω την ψευδοθηλη ειναι μονινα τουμπανο, μηπως δεν πινει σωστα και αρκετα απο εκει?

Αν και βλεπω το στομα της γεματο γαλα, τι να κανω? να βγαζω με το χερι μετα απο καθε θηλασμο?

την βαζω την μικρη οποτε το ζηταει αν και ειναι πολυ ησυχη και μονο αν πειναει παρα πολυ την ακουμε...:cool::cool:

μαρακι μια χαρα εισαι αλλα κ γω τα ιδια αγχη εχω !

ολα καλα ειναι μην στεναχωριεσαι !!!

σας φιλω αγαπουλες θα ειμαι στη μαμα μου οποτε θα τα πουμε αυριο μεσημερι πια !

Βιργινακι μου μια χαρα τα πας και εσυ.. μπραβο!!

καλα να περασετε στην μαμα!!

τα αλλα κοριτσακια τι κανουν?

εμεις περασαμε ενα καλο βραδυ, μονο φαι και υπνο και τωρα το πρωι παλι ειμαστε μια χαρουλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

επιτέλους η μικρή κοιμήθηκε κ είπα να περάσω να σας πω ένα γειά....

πολύ ζέστη ρε κορίτσια και πως να αντέξει το μωράκι?

μου έχει καταφάει το στήθος..τουλάχιστον φούσκωσαν λίγο τα μαγουλάκια της......

ελπίζω να είστε καλά κ εσείς και τα μωράκια σας......

το βανιλάκι που χάθηκε????:(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδιτσες!!!

πως ειστε? εμεις μια χαρουλα, τρωμε, καθομαστε και ξυπνιες και μετα υπανκο παλι....

η θηλη μου καλυτερευει αλλα βαζω ακομα την ψευδοθηλη.

την ζυγισαμε κιολας χτες στην ζυγαρια της κουζινας και εχει παρει μεσα σε μια εβδομαδα 400gr. μου φαινεται πολυ αλλα θα δουμε και στην παιδιατρο.

παρα πολυ ζεστη βρε κοριτσια, ευτυχως φυσαει και λιγακι και καπως αντεχετε..

την μικρη την εχω συνεχεια με την πανα της μονο..

Οζαλινακι μου, τι κανεις?

φουσκωσαν τα μαγουλακια της νεραιδουλας μας??? αντε μπραβο!

Στο βανιλακι ειχα στειλει ενα μυν. αλλα δεν απαντησε, ελπιζω να ειναι οκ και απλα να μην εχει χρονο..

Link to comment
Share on other sites

Μπλουμπλουδακι μου για να δουμε πως θα παει κ η μικρη ! αγχωνομαι κ δεν μπορω να το ελεγξω για την ωρα !!! αγχωνομαι ακομα κ που η μικρη τρωει μονο 5 λεπτα συνολο ! ειναι δυνατον να χορταινει ? βεβαια το καλο ειναι οτι ρουφαει ολη την ωρα για τα καλα κ συνηθως το στηθος αδειαζει τελειως ! να υποθεσω οτι της φτανει ? θα δουμε τι θα πει κ η παιδιατρος !

κοριτσια παω για υπνο με τσακισε η μικρη, κυριολρκτικα με ξετιναξε !!! δεν κοιμαται με τιποτα απο χτες τη μερα κ το βραδυ ηταν ξυπνια νταν στο διωρο ! ουφ ! τα δα ολα απο χτες !!!!!

επισης σημερα γιναμε 1 μηνος !!! εχουμε μηνογενεθλια ! χιχιχι!!!!!

α ! κ το πρωι μας μιλαγε !! ναι καλε αληθεια ! ηταν στις πολυ καλες της κ εκει που ασχολιομασταν μαζι της αρχισε να βγαζει φωνουλες σα να θελει κατι να πει ! χαχχααχ! τρελλαθηκα !!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Εχω και καλυτερο !

Δεν ξερω αν εμενα τη μανουλα της με σνομπαρει, αλλα σας μιλαω ειλικρινα τη μαμα μου οποτε την παιρνει αγκαλια την κοιταει στα ματια κ στο στομα ! καρφωνεται απο την ωρα που την πιανει μεχρι να την αφησει ! δεν υπαρχει αυτο με τη μαμα μου !

καλε καρφωνεται !!!! αφου αρχιζω κ ζηλευω που δεν το κανει σε μενα !!! απαπαπαπ!!!

φιλακια παω για μπανιο κ υπνο !

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Βιργινακι με την πολυπογου κορη!!!!!

σε ξετιναξε ε? αχ, τι να κανουμε που θελουνε συνεχεια ζιζακι...

και εμενα ωρες-ωρες κανει το ιδιο.

καλη ξεκουραση αγαπουλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σας κούκλες....

σήμερα είμαστε πολύ πιο ήσυχες...ίσως επιδή μείναμε μόνες στο σπίτι αφού τα αγόρια πήγαν θάλασσα....όμως ρε κοπέλες όλη την ώρα στο στήθος....μάλλον διψάει πολύ η νεραιδούλα μου....

Βιργινία όταν αρχίσει να μιλάει κανονικά το μωρό τότε θα χαζέψεις εντελώς.....

Μαράκι πως πάμε??? γαλατάκι φουλ κ εσύ ε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι κανετε?εγινα κ εγω μανουλα για πρωτη φορα στις 15-06 εχω τρελαθει με τη φατσουλα του.αλλα εχω ενα προβλημα απο τη μερα που γεννηθηκε δε θελει καθολου στηθος κ αναγκαζομαι κ το βγαζω απο το θηλαστρο κ του το δινω εσειις ξερετε κατι για να φαει απο το στηθος μου?:-P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι κανετε?εγινα κ εγω μανουλα για πρωτη φορα στις 15-06 εχω τρελαθει με τη φατσουλα του.αλλα εχω ενα προβλημα απο τη μερα που γεννηθηκε δε θελει καθολου στηθος κ αναγκαζομαι κ το βγαζω απο το θηλαστρο κ του το δινω εσειις ξερετε κατι για να φαει απο το στηθος μου?:-P

Να σου ζήσει ο μπεμπάκος!!!! Γερος και καλοτυχος.

Λοιπον εκει που του δίνεις απο το μπιμπερο, τράβατο και δώσε το στήθος σου. Κάντο οσες φορες χρειαστει. Η αδερφή μου τουλάχιστον έτσι τα κατάφερε. Με υπομονη και επιμονη. Βέβαια μην τον εκνευρισουμε κιόλας!!!:P:p:p

κοριτσια όλα καλα;;; Το ευχομαι! Σας στέλνω την αγαπη μου!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιαααα!!!!!!!! Τι μου κανετε? Εμεις καλα ειμαστε! Σημερα το βραδυ τον αχορταγο ειχε ο μικρος, με πονανε εδω και 2 μερες και οι δυο οι θηλες...ποσο να αντεξουν??? Νομιζω θα παω να παρω και εγω ψευτοθηλες. Εδω και 4 μερες εχω βγαλει εξανθηματα στα ποδια σα να με περπατησε κατι...και με τρωνε... Τι ειναι παλι αυτο? Τι να με πειραξε? Σκεφτηκα μηπως εφαγα τιποτα και με πειραξε, αλλα δεν εφαγα τιποτα περιεργο και αν με ειχε πειραξει τροφη μονο στη γαμπα θα εβγαζα εξανθηματα? Δε ξερω...και δεν μπορω να παω και σε δερματολογο... ελπιζω να περασει! Φενιστιλ κανει να βαλω? Να ρωτησω και κατι αλλο...παω στα αυτακια του μικρου και του βαζω καποιον ηχο και δεν γυρναει το κεφαλι του προς τον ηχο, μηπως το παιδι μου δεν ακου ει καλα???? Η' μηπως ειμαι παρανοικη????Βιργινακι, σουπερ η μπεμπουλα!!! Ομιλητικη απο κουνια!!!! Εμεις εχουμε αρχισει και φωναζουμε....κανει κατι ααααααααα, εεεεεεεεεεε!!! Μαρακι και εμεις ετσι τον ζυγιζουμε τον μικρουλη-φαγανη η ζουζουνα σου!!!!!! Οζαλινα μου, πειναει η γλυκουλα σου!!!Φτιαχνει μαγουλακι!!!!!! Μποζακο, να σου ζησει!!!!!!!! Κατερινακι, Μπλουμπλου, Βερολινα και τα υπολοιπα κοριτσακια μας ελπιζω να ειστε καλα!!!!!!!!!!! Φιλακια σε ολα τα μπεμπομπουτακιααααααα!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλεναδιτσες!!!

πως ξυπνησαμε σημερα? εμεις καλα, το βραδακι μας ηταν ησυχο, κοιμηθηκε κατα τις 1:30 και ξυπνησε μετα στις 4 και μετα στις 7 μολις ξυπνησε και ο μπαμπας μας για να παει στην δουλιτσα του.

Στις 7 βεβαια δεν εκανε γευμα αλλα σνακ οπως λεει και η παιδιατρος μας!:D

τωρα στις 9:30 ξαναεφαγε και επεσε ξερη, ειναι μια κουκλα βρε κοριτσια, αλλιως κοιμαται ο βραδυ αλλιωτικη ξημερωνεται.. καθε μερα και διαφορετικη!

Αγγελικουλα, εμενα με εσωσε η ψευδοθηλη, ενταξει δεν πολυτρελενεται η μικρη αλλα οταν την πιασει τρωει κανονικα και πιο ευκολα μπορω να πω.

για τα εξανθηματα να παρεις τον γιατρο καλυτερα, αλλα και λιγο φενιστιλ να βαλεις δεν νομιζω πως κανει κακο..

Κατερινακι μου ολα καλα και εσυ ε?

Μποζακος να σου ζησει το μωρακι σου!!

γειά σας κούκλες....

σήμερα είμαστε πολύ πιο ήσυχες...ίσως επιδή μείναμε μόνες στο σπίτι αφού τα αγόρια πήγαν θάλασσα....όμως ρε κοπέλες όλη την ώρα στο στήθος....μάλλον διψάει πολύ η νεραιδούλα μου....

Μαράκι πως πάμε??? γαλατάκι φουλ κ εσύ ε?

ολο γαλατακι θελει η μικρη σου?? αχου μωρε η ψυχουλα μου..

παντως κανει παρα πολυ ζεστη και ειναι λογικο να διψανε και αυτα τα σαμιαμιδακια..

Οζαλινακι μου, εχω αρκετο γαλα, αλλα το δεξι μου στηθος αυτο που βαζω την ψευδοθηλη, ειναι συνεχεια τουμπανο. εχετε καμια ιδεα τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οζαλινακι μου, εχω αρκετο γαλα, αλλα το δεξι μου στηθος αυτο που βαζω την ψευδοθηλη, ειναι συνεχεια τουμπανο. εχετε καμια ιδεα τι να κανω?

καλημέρα Μαράκι....να βάλεις ζεστές κομπρέσες και να βγάλεις το γάλα σου με το χέρι.Για να μην πονας θα κάνεις πρώτα μικρά χρυπηματάκια με τα δαχτυλά σου για να μαλακώσει και μετα με τον δείχτη και τον αντίχειρα θα πιέζεις μόνο την θηλή σου να βγάζει γαλατάκι......θα το κάνεις σωστά όταν θα βγαίνει γάλα χωρίς να πονάς......έτσι μου το εβγαζαν οι μαίες οταν η μικρή ήταν στη μονάδα;)

και εμείς σχετικά ήσυχες ήμασταν το βραδυ,τώρα έφαγε και νάνι και εγώ φεύγω σφαίρα για σουπερ γιατι από αυριο μένω μόνη με τα παιδια.....:)

mpozakos μετά τις 40 μέρες....και τα δύο....μπραβο που έχεις και εκεί το μυαλό σου:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οζαλινακι μου, αυτο ακριβως κανω αλλα και παλι ειναι συνεχεια τουμπανο, μονο οταν τρωει η μικρη και για λιγο μετα ειναι οκ.

θα το κανω αυτο με τις κομπρεσες πιο συχνα και θα δουμε..

σε ευχαριστω!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ?Κ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΕΘΩ ΕΡΩΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ?

οπως σου ειπε και η Οζαλινα, μετα απο 40 μερες σιγουρα.;);)

εγω παντως κοριτσια δεν εχω καμια επιθυμια για την πονηρη δουλεια, το μπανιο πιο πολυ μου λειπει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μια σαλταρισμενη κ ακρως απελπισμενη μανουλα !

Κοριτσια το ξερω οτι δεν μπορω να κανω τιποτα περαν της υπομονης που δυστυχως αρχιζει να εξαντλειται γρηγορα !

Η μπεμπα κατι εχει παθει κ δεν γουσταρει ουτε να τρωει ! φταιει η ζεστη ? εχει κατι ? δεν ξερω ! θα παμε στην παιδιατρο το απογευμα ! δεν αντεχω! ειναι ψυχοφθορο πιο πολυ επειδη βλεπω το παιδι κ ταλαιπωρειται !

οχι οτι οι αντοχες μου ειναι στα πανω τους !

τελος παντων ! η μπεμπα ολο γκρινια ειναι ολη την ωρα δεν τολμαω να την αφησω κατω τσουπ κλαμα ! ολο αγκαλιες κ ιδρωνουμε κ οι δυο κ αυτο βγαζει σπυρακια το καημενο κ εχω ενα σπιτι ας μην πω πως, κ ενα σιδερο απο δω ως την χαλκιδα ! να δω ποτε θα τα κανω κ πρεπει να ετοιμασω κ βαλιτσες γιατι φευγουμε το σαββατο, κ ειμαι γενικα να σκασω !

αυτα τα ολιγα σας αφηνω γιατι ισα ισα που την εβαλα στο καροτσι κ αρχισε τη μουρμουρα παλι !!!!! σας φιλω, να προσεχετε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...