Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα.Παιζουν ρόλο αυτές λες?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημερα απο μια σαλταρισμενη κ ακρως απελπισμενη μανουλα !

Κοριτσια το ξερω οτι δεν μπορω να κανω τιποτα περαν της υπομονης που δυστυχως αρχιζει να εξαντλειται γρηγορα !

Η μπεμπα κατι εχει παθει κ δεν γουσταρει ουτε να τρωει ! φταιει η ζεστη ? εχει κατι ? δεν ξερω ! θα παμε στην παιδιατρο το απογευμα ! δεν αντεχω! ειναι ψυχοφθορο πιο πολυ επειδη βλεπω το παιδι κ ταλαιπωρειται !

οχι οτι οι αντοχες μου ειναι στα πανω τους !

τελος παντων ! η μπεμπα ολο γκρινια ειναι ολη την ωρα δεν τολμαω να την αφησω κατω τσουπ κλαμα ! ολο αγκαλιες κ ιδρωνουμε κ οι δυο κ αυτο βγαζει σπυρακια το καημενο κ εχω ενα σπιτι ας μην πω πως, κ ενα σιδερο απο δω ως την χαλκιδα ! να δω ποτε θα τα κανω κ πρεπει να ετοιμασω κ βαλιτσες γιατι φευγουμε το σαββατο, κ ειμαι γενικα να σκασω !

αυτα τα ολιγα σας αφηνω γιατι ισα ισα που την εβαλα στο καροτσι κ αρχισε τη μουρμουρα παλι !!!!! σας φιλω, να προσεχετε !!

Τι εννοεις δεν τρώει? καθόλου??Οσο μεγαλώνουν τρώνε λιγότερη ώρα απ΄ότι πριν. Ηρεμισε. Μια χαρα θα ειναι η μικρή.

Οσο για το σπίτι...ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ! ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ! ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!

Κοριτσια ξεχαστε τα σπιτια που ειχατε πριν τα μωρα σας. Ποτε δεν θα ειναι ετσι.Τωρα δεν εχετε χρονο μολις λιγακι μεγαλωσουν θα σας πνηξουν τα παιχνιδια...Ηρεμιστε και απολαυστε τα παιδια σας!!!!

Σας αφηνω γιατι γκρινιαζει ο μικρος!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

katerinaki mou τρωει για κνα πενταλεπτο αντε δεκαλεπτο κ αυτο ειναι ολο ! μετα η θα ειναι ξυπνια κ δεν θελει ξανα στηθος η θ ακοιμαται για 3-4 ωρες κ προσπαθω να την ξυπνησω κ χαμπαρι δεν παιρνει ! εκτος αυτου σφραγιζει χειλια κ δεν ανοιγουν με τιποτα !!! ειμαι να σκασω !

η μπεμπα γεννηθηκε 3600 στις 10-6

ηταν 3300 στις 14-6

ηταν 3700 στις 22-6

κ 4250 χτες 10-7

τι λες ??

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε φιλεναδιτσες μου???? εμεις χθες κλεισαμε ενα μηνα!!!!ναι!!!!!!! μεγαλωσαμε!!!!κυριολεκτικα! 10/6 3170γρ. κ 50εκ., 10/7 4000γρ. κ 58εκ.!!!ε???τοσο πολυ ψηλωνουνε?????

Κοριτσια εχετε ακομα αιμα??? εγω ακομα εχω...βαρεθηκα!!!!λιγο βεβαια αλλα αναγκαζομαι να φοραω σερβιετες.

κατα τα άλλα τα παμε μια χαρα!!! το μονο οτιι εχουμε κολικους, μας αρεσει η αγκαλιτσα κ δεν ειμαστε πολυ του υπνου!!!

Εσεις φιλεναδιτσες μου πως τα πατε???


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites

katerinaki mou τρωει για κνα πενταλεπτο αντε δεκαλεπτο κ αυτο ειναι ολο ! μετα η θα ειναι ξυπνια κ δεν θελει ξανα στηθος η θ ακοιμαται για 3-4 ωρες κ προσπαθω να την ξυπνησω κ χαμπαρι δεν παιρνει ! εκτος αυτου σφραγιζει χειλια κ δεν ανοιγουν με τιποτα !!! ειμαι να σκασω !

η μπεμπα γεννηθηκε 3600 στις 10-6

ηταν 3300 στις 14-6

ηταν 3700 στις 22-6

κ 4250 χτες 10-7

τι λες ??

Δηλ πήρε απο τη μερα που εφυγες 950? μΙα χαρα ειναι η μπέμπα καλη μου. μην σκας. Και αν κομαται σημαινει ειναι χορτάτη. Μην την ξυπνας. Να την αφηνεις μονη της να ξυπναει και τοτε θα τρώει καλυτερα!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε φιλεναδιτσες μου???? εμεις χθες κλεισαμε ενα μηνα!!!!ναι!!!!!!! μεγαλωσαμε!!!!κυριολεκτικα! 10/6 3170γρ. κ 50εκ., 10/7 4000γρ. κ 58εκ.!!!ε???τοσο πολυ ψηλωνουνε?????

Κοριτσια εχετε ακομα αιμα??? εγω ακομα εχω...βαρεθηκα!!!!λιγο βεβαια αλλα αναγκαζομαι να φοραω σερβιετες.

κατα τα άλλα τα παμε μια χαρα!!! το μονο οτιι εχουμε κολικους, μας αρεσει η αγκαλιτσα κ δεν ειμαστε πολυ του υπνου!!!

Εσεις φιλεναδιτσες μου πως τα πατε???

Τελεια η μπεμπα! Κυριως απο υψος! Μπραβο!

Απο αιμα εχω λιγάκια ακομα...με σερβιετακι. Βαρεθηκα και εγω!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανετε φιλεναδιτσες μου???? εμεις χθες κλεισαμε ενα μηνα!!!!ναι!!!!!!! μεγαλωσαμε!!!!κυριολεκτικα! 10/6 3170γρ. κ 50εκ., 10/7 4000γρ. κ 58εκ.!!!ε???τοσο πολυ ψηλωνουνε?????

Κοριτσια εχετε ακομα αιμα??? εγω ακομα εχω...βαρεθηκα!!!!λιγο βεβαια αλλα αναγκαζομαι να φοραω σερβιετες.

κατα τα άλλα τα παμε μια χαρα!!! το μονο οτιι εχουμε κολικους, μας αρεσει η αγκαλιτσα κ δεν ειμαστε πολυ του υπνου!!!

Εσεις φιλεναδιτσες μου πως τα πατε???

γλυκο Ευακι μας!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε? καλε εσεις μεγαλωσατε παρα πολυ!!! φτου φτου!!

αντε σε χασαμε βρε Ευουλα..

απο αιμα εγω απο την μερα που γεννησα ειχα παρα πολυ λιγο, ετσι ειναι ακομα, μια σταλα αλλα φοραω σερβιετες.

Και αν κομαται σημαινει ειναι χορτάτη. Μην την ξυπνας. Να την αφηνεις μονη της να ξυπναει και τοτε θα τρώει καλυτερα!

Βιργινακι θα στο πει και ο παιδιατρος, μια χαρουλα ειναι η μικρη σου.

και εμενα μου ειπε να μην ξυπναω παρα μονο αν περασουν 4 ωρες και δεν ξυπνησει μονη της αλλα ευτυχως δεν εχει τυχει ακομα.

μπορει να το εχει πειραξει η ζεστη το καμαρι μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγώ ουτε στο 4ωρο την ξυπνάω. Την αφήνω. Το βράδυ μου κάνει και 6ωρα και πάλι δεν το ξυπνάω το παιδι. Βεβαια χθες πραγματικα με ξύπναγε ανα 4ωρο. πολυ στανταρ το παιδι, χα χα!!!!

mpozakos μια χαρα. Εσυ? Για θάλασσα περιμενε τις 4 μερες. Για επαφες θα έλεγα το ιδιο. Εγώ έχω πάει στο γιατρο και μου ειπε θαλασσα στις 40 αλλα επαφες μπορώ και τώρα...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα μανουλες!!!!!!!!!

πραγματι η παιδιατρος βρηκε τελεια τη μπεμπα κ μενα υπερβολικη! χαχαχαχα!!!

θεωρει οτι πηρε κ παραπανω βαρος!!

ειμαστε 4300 κ 56 ποντους !!!

ολα καλα λοιπον μονο σιροπακι μας εδωσε για να ηρεμησουμε απο κολικους !!! το εδωσα κ αν δε δω διαφορα το σταματαω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βοηθεια!

Εκανα μαστιτιδα (2) στο δεξι την οποια την προλαβα και και τις 2 φορες και δεν ειχα πολλα προβληματα. Τωρα απο χτες δλδ, εχει κοκκινησει το αριστερο μου στηθος, εχει πρηστει και ποναω τρομερα-μαστιτιδα. Πριν λιγο ειδα οτι εχω και πυρετο. Εκτος απο αντιβιωση, που αρχισα να παιρνω, τι αλλο μπορω να κανω για να περασει; Εχω πεθανει στον πονο. Το αριστερο μου χερι δεν μπορω καν να το σηκωσω γιατι ποναω.

Α! και ο θηλασμος παει περιπατο. Ολα μου πανε στραβα. Προς το παρον απλα αντλω και δινω 3 το πολυ γευματα στον μικρο μου. Τα υπολοιπα συμπληρωμα. Δεν μπορω να αντλησω περισσοτερο γαλα, ενω εχω, το βλεπω. Τι κανω λαθος ρε γμτ;;; Εχω απογοητευτει απιστευτα. Αλλα το παλευω οσο μπορω. Και μια μερα παραπανω να παρει γαλατακι μαμας, καλο δεν ειναι; Τι αλλο να κανω δεν ξερω, ταχω δοκιμασει ολα.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ, βρε Μινουλα, περαστικα και κουραγιο κοπελα μου...

προσπαθησε να ξεπερασεις τον πονο και μην στεναχωριεσαι για τον θηλασμο..

ξερω οτι δεν θελεις να ακους κατι τετοιο και στεναχωριεσαι αλλα ειλικρινα πρεπει να εισαι και εσυ καλα για να θηλαζεις σωστα..

ο γιατρος σου τι λεει?

ο μπεμπης ειναι καλα?

Σουργελακι Βιργινακι μια χαρα η κουκλα σου ε???

αντε βρε μην αγχωνεσαι! ολα καλα!!

Να σας ρωτησω κατι, ποτε επεσε ο αφαλος σας?

εμας 13 μερες και ακομα τιποτα..:mad:

σημερα βγηκαμε με τον αντρουλη για κατι δουλιτσες για κανα 2ωρο και ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ Η ΜΠΕΜΠΑ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΠΙΤΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ, βρε Μινουλα, περαστικα και κουραγιο κοπελα μου...

προσπαθησε να ξεπερασεις τον πονο και μην στεναχωριεσαι για τον θηλασμο..

ξερω οτι δεν θελεις να ακους κατι τετοιο και στεναχωριεσαι αλλα ειλικρινα πρεπει να εισαι και εσυ καλα για να θηλαζεις σωστα..

ο γιατρος σου τι λεει?

ο μπεμπης ειναι καλα?

Σουργελακι Βιργινακι μια χαρα η κουκλα σου ε???

αντε βρε μην αγχωνεσαι! ολα καλα!!

Να σας ρωτησω κατι, ποτε επεσε ο αφαλος σας?

εμας 13 μερες και ακομα τιποτα..:mad:

σημερα βγηκαμε με τον αντρουλη για κατι δουλιτσες για κανα 2ωρο και ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ Η ΜΠΕΜΠΑ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΠΙΤΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!

Μαρακι η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι καλα, αλλα θαμαι ακομη χειροτερα αν πω τερμα ο θηλασμος. Οποτε θα εξαντλησω ολα τα ορια μου και μετα βλεπουμε. Δεν μπορω να το αποδεχτω οτι κατι τοσο ευκολο και στην φυση μας εμενα με παιδευει τοσο πολυ! Κανω οτι μπορω. Τρωει 3 γευματα απο μενα, σε μπουκαλι βεβαια, και οποτε μπορω τον βαζω στο στηθος, συνηθως οταν ειναι ηρεμος και μπορουμε και συνεργαζομαστε.

Ο γυναικολογος μου δεν ειναι αντιθετος στον θηλασμο, οπως και η παιδιατρος. Το μωρο σημερα που το ζυγισαμε, χαιρει ακρας υγειας και αυτο ειναι το σημαντικοτερο. Πηραμε και 1 ποντο, ειμαστε πλεον κοτζαμ αντρες 54 εκ!!!:D

Ο αφαλος μαρακι εμας επεσε καπου στις 13 μερες, στο μωρο της αδερφης μου επεσε στις 5. Φυσιολογικα ειναι και τα 2, μην ανησυχεις.

Εγω παντως θελω πολυ να βγω εξω αλλα με το μωρο μου, ομως με πιανει μια ανασφαλεια!! και τελικα δεν το αποφασιζουμε.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μινα μου σε παρακαλω μην το βάζεις κάτω! Αλλα και να μην σε παιρνει απο κάτω. Ειπαμε, καλος ο θηλασμος αλλα ας μην πεθάνουμε κιολας. Συνεχισε να αντλεις για να μην σου κοπει και θα ερθει η ώρα που θα τα καταφέρεις και θα θηλασεις. Να εισαι ηρεμη γιατι αυτο περνάει και σο παιδι!

Για τη μαστιτιδα δεν ξέρω τι να σου πω...

Παρε το παιδι, βαλτο στο μαρσιπο η σε σλινγκ και βγειτε έξω βολτα. θα σας κ'ανει καλο!

maraki μηπως συ βρέχεται ο αφαλος?εμενα επεσε την 8η μερα. Στη φιλη μου ομως την 20 γιατι τον έβρεχε.


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μινα μου σε παρακαλω μην το βάζεις κάτω! Αλλα και να μην σε παιρνει απο κάτω. Ειπαμε, καλος ο θηλασμος αλλα ας μην πεθάνουμε κιολας. Συνεχισε να αντλεις για να μην σου κοπει και θα ερθει η ώρα που θα τα καταφέρεις και θα θηλασεις. Να εισαι ηρεμη γιατι αυτο περνάει και σο παιδι!

Για τη μαστιτιδα δεν ξέρω τι να σου πω...

Παρε το παιδι, βαλτο στο μαρσιπο η σε σλινγκ και βγειτε έξω βολτα. θα σας κ'ανει καλο!

maraki μηπως συ βρέχεται ο αφαλος?εμενα επεσε την 8η μερα. Στη φιλη μου ομως την 20 γιατι τον έβρεχε.

Κατερινα μου, δεν το βαζω κατω, οχι ακομη. Οσο αντεξω!!!

Σας αφηνω, παω να κοιμηθω, σε 2 ωρες εχω παλι αρμεγμα!!!:rolleyes:

Φιλακια!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σας διαβάζω κάθε μέρα, άλλα που καιρός για να σας γράψω...

Τα νέα μας είναι και καλά και κακά, χθές ήρθε η παιδίατρος και βρήκε τη μπέμπα υγιέστατη, έχει πάρει 800 γρ και είναι πλέον 3700 και 56 εκ. Δυστυχώς όμως έχουμε ένα θεματάκι με τις αναγωγές...ενώ τρώει και ρεύεται κανονικά, μετά απο λίγο έχουμε απώλειες(όχι και λίγες) μας είπε να περιμένουμε μερικές μέρες γιατι λόγω κολικών (ω ναι έχουμε και τέτοιους) μπορει να σφίγγεται παραπάνω απ οσο πρέπει...θα δείξει...

Τώρα οσον αφορά τους κολικούς είναι μια πικρή και πολύ πονεμένη ιστορία. Κάθε βράδυ απο τις 11 μέχρι τις 3 έχουμε τρεχάματα, δεν ξέρω τι να κάνω για να την ηρεμήσω (εκτός απο αγκαλιές)...έχω αρχίσει να κουράζομαι και να χάνω την υπομονή μου...έχετε καμιά ιδέα? :(

Συγνώμη αν σας κούρασα με τα δικά μου, αλλά μόνο εσεις μπορείτε να καταλάβετε την ψυχολογία μου και την κατάσταση μου...

Σας φιλώ όλες και πιο πολλά πολλά φιλιά στα μπεμπάκια σας!!!!


an1cJQqVM2J0000MDAwMDYxMmR8MDAwMDExMWRhfHRvIG1wb3VtcG91a2kgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...