Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γειά σας κορίτσια....περάσαμε ακόμα ένα βράδυ αυπνίας με την μπεμπούλα κρεμασμένη στο στήθος......με πονάνε η θηλές μου πάρα πολύ αλλά βάζω μια βιολογική αλοιφούλα και κάπως ανακουφίζομαι......

ευτυχώς ο Θωμάς συνήλθε και είναι κ πολύ ήσυχος γιατί διαφορετικά θα τα έπαιζα εντελώς......

η τομή μου ακόμα πονάει αν κ εξωτερικά όυτε καν φαίνεται,αλλά τα εσωτερικά ράμματα τα πιάνω όλα ,σαν κορδόνι είναι.Λογικό αφου με έραψαν και με άνοιξαν 3 φορές.:(

ΜΑΡΑΚΙ το στήθος πρέπει να είναι μαλακό,μην ανησυχείς;)

ΒΙΡΓΙΝΙΑ κ εγώ με το θήλαστρο τώρα βγάζω περίπου 80 ml την ημέρα ενώ μόλις αρχίσει να τρωει η μικρή τρέχει άφθονο:tongue:

ΛΙΖΑΚΙ σιδερενιοι.να μην σας συμβεί ποτε πια τίποτα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου! Σημερα ειμαι στο μαγαζι μονη και εδω και 2 ωρες δεν ελεγε να ησυχασει ο μικρουλης μας. Τωρα κοιμηθηκε στην αγκαλια μου και τον μετεφερα στο κρεβατακι του... τι τον επιασε? Μηπως ζεσταινεται? Εχει ζεστη, αλλα δεν ηθελα να αναψω το κλιματιστικο-μη μου κρυωσει...εγω τον εχω με κοντομανικο εσωρουχακι και το βραδυ τον σκεπαζω με σεντονακι. Οπως και εμεις δηλαδη...εδω εχουμε δροσουλα ακομα τη νυχτα. Αχ! Μαρακι μου και εμενα ξεφλουδιζει ο γλυκος μου και τον κοροιδευα και τον ελεγα φιδι :rolleyes::rolleyes::rolleyes:!!! Κρεμουλα του βαζω! Βιρινια μου, και εγω παθαινω κριση ωρες ωρες οτι δεν εχω γαλα και τετοια και μετα τρεχει αφθονο και πλυμμηριζουμε!!! Το στηθος μου και εμενα μαλακο ειναι! Πω!Πω Κατερινακι περασε κιολας ενας μηνας!!! Στειλε φωτο και εμενα με ενδιαφερει το θεμα του μπανιου. Λιζακι με το καλο να ερθει ο μπεμπιτος σπιτι του! Οζαλινα, υπομονη και κοιμισου το πρωι που κοιμαται το μωρο. Και εμενα στις αρχες μου εκανε κατι τετοια τρελα...μαλλον τα ξεπερασαμε τωρα! Φιλακια σε ολες και ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες σας!!! Α! Ξεχασα εχτες το βραδυ ειδα οτι εφυγε ενα ραμμα και σημερα δε ποναω τοοοοσο, αρα απο τα ραμματα μαλλον ειναι οι πονοι. Θα δω πως θα παει και αν ειναι θα παρω το γιατρο.


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ πες μου τετοια να παρω τα πανω μου γιατι απο χτες επεσα ψυχολογικα !!!

κ ενω το βλεπω κ γω οτι απο το στομα της γεμιζει γαλα στα πλαγια χαχαχα παρ ολα αυτα στεναχωρεθηκα που δεν καταφερα να βγαλω με το θηλαστρο !

Link to comment
Share on other sites

ειδες βρε αγγελικουλα τι παθαινουμε ?? κρισεις !!! χαχαχ!!!

ολα καλα ελπιζω να ναι !!!

βρε κουκλιτσα πως τα βγαζεις περα στη δουλεια μονη σου με το νινι ? κ αν ερχονται πελατες οσο κλαιει τι κανεις ? η αν θηλαζεις??????????

ηρωας εισαι !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια! Χαίρομαι που όλα πάνε καλά!

Λίζα μακάρι να πάρετε τον μπεμπάκο σήμερα σπίτι σας.

Εμείς έτσι κι έτσι, είμαι άρρωστη με γαστρεντερίτιδα και πυρετό, χάλια, και όλη μου η ευρύτερη οικογένεια το ίδιο, το μόνο που προσεύχομαι είναι να μην κολλήσουν τα μικρά...Τί θα κάνω; Ο γιατρός μου είπε να φοράμε μάσκα και να πλένουμε συνέχεια τα χέρια μας. Επίσης να συνεχίσω να θηλάζω.

Εγώ κορίτσια του φοράω ένα αμάνικο φορμάκι, συνέχεια..

Αυτά για την ώρα, σας φιλώ και ελπίζω να είναι περαστικά.


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια μου!!!

τι κανετε?

εμεις καλα ειμαστε, δεν κοιμηθηκαμε το μεσημερι, ειχαμε την μικρη να μας κανει ναζια και καμωματα και να παιζει με τον μπαμπα της, ο οποιος ελιωσε..

τωρα κοιμαται ξερη ελπιζω το βραδυ να μην εχουμε παρτυ!!!

Κατερινακι, κοιμηθηκατε ολοκληρη νυχτα???? μπραβο βρε αγαπουλα, αξιος ο γαμπρος μου!!!!:tongue::tongue:

Βιργινακι και εγω με το μπανιο την φοβαμαι λιγο αν και προχτες την καναμε μαζι με τον αντρουλη και δεν ηταν και δυσκολο, αρκει να μην κουνιεται..

αντε να πεσει και ο αφαλος και θα της παρουμε μπανακι..

Βερολινακι, περαστικα σας και γρηγορα!

βρε κοριτσια μαλακωσε πολυ το στηθος μου, μηπως δεν εχω γαλα?

αχ τι αγωνια εχω καθε μερα.....

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάρες μου πως είστε.

Κατερινάκι σούπερ η μπουμπού.

Μαράκι ρυθμίστηκε η παραγωγή σου, μην αγχώνεσαι, θα δεις που όταν θα κάνεις ώρες να φάει η μπουμπού πάλι τουμπανο θα γίνεται.

Βιργινάκι μου γλυκό, το θήλαστρο δεν κάνει τις ίδιες θηλαστικές κινήσεις με το μωρό, οπότε δεν είναι ένδειξει για το πόσο γάλα έχεις.

Βερολινάκι μου περαστικά και συνέχισε το θηλασμό, μη σταματήσεις καθόλου, το μωρό δεν θα πάθει τίποτα, αντιθέτως θα πάρει αντισώματα απο εσένα.

Αγγελικούλα μου, τα ράματα θα είναι τελικά, και εμένα με ενοχλούσαν έντονα.

Κατερινάκι ο μικρούλης σου το έκανε το θαύμα, εύχομαι απο εδώ και πέρα να κοιμάται έτσι το ζουζουνάκι μου.

Οζαλινάκι μου θέλει να μεγαλώσει η μπεμπούλα γι΄' αυτό και στο βυζί ξέρει τι κάνει, απλά κουράζει εσύ, κάνε λίγο υπομονή, όταν πάρει τα πάνω της θα στρώσει.

Λιζάκι μου εύχομαι τώρα που γράφω να έχετε το μπέμπη σας στην αγκαλιά σας και όλα καλά απο εδώ και πέρα και σιδερένιος.

Η μπουμπού μου κοιμάται απο της 4 με ένα διάλειμα να τραβήξει μια τζουρίτσα γαλατάκι και κοιμάται ακόμα.

Κατερίνα για τα σπυράκια επειδή ήταν και αρκετά ξηρό το πρόσωπο της δοκίμασα της ΑVENE την κρεμούλα απο χθες και ήδη είναι πιο απαλό και πιο καθαρό το δερματάκι της.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι μόλις σου έγραψα έχεις γάλα, εδώ που τα λέμε στο πρώτο και εγώ τα ίδιο άγχος είχα, όταν έφτανε βράδυ το στήθος μου μαλακό κια έλεγα τώρα τι θα φάει το παιδί, σε πληροφορώ μια χαρά έτρωγε κια κοιμόταν και όλο το βράδυ. Η μαμά φύση ξέρει τι κάνει, εσύ συνεχίζεις για τον πρώτο μήνα τουλάχιστον συχνά στο στήθος και θα είστε μια χαρά.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια !!

μαρακι μια χαρα εισαι αλλα κ γω τα ιδια αγχη εχω !

ολα καλα ειναι μην στεναχωριεσαι !!!

μπλουμπλουδακι μου...τρελλαινομαι ακομα κ αν πατησω κ δω οτι βγαζει λιγο ! αστα !

κ χτες παλι ελεγα μπα δεν θα χω γαλα τελειωνει μου κοβεται κ οτι αλλο θες κ σημερα επειδη ξεχασα να βαλω επιθεματα σηκωθηκα μουσκεμα !! γγκκρρρ !!! χαχχα!!!

αλλα το ιδιο αγχος εχω κ γω οσο περνανε οι μερες, κ μαλλον το επαθα απο την τρελλη εμμονη μου με το θηλασμο !

κ η μπεμπα αν δεν πειναει σφραγιζει στομα κ δεν ανοιγει με τιποτα για ν ατη βαζω πιο συχνα !

συνηθως τα πρωινα ξυπναει κ τρωει αρκετες φορες αλλα απο λιγο πια με εξαιρεση σημερα που για μια ωρα σχεδον ηθελε στηθος !!!

σας φιλω αγαπουλες θα ειμαι στη μαμα μου οποτε θα τα πουμε αυριο μεσημερι πια !

καλο σκ να εχουμε !

Link to comment
Share on other sites

Bιργινάκι μου καλημέρα.

Λοιπόν όπως είχε πει κάποτε η Αγλαία Παπαδήμα σύμβουλος θηλασμού ''σταμάτησα να αγχώνομαι όταν ο γιος μου έκλεισε τα δύο'', να σου πω ότι θήλασε για 4 χρόνια.

Έτσι και εγώ στο γιο μου άγχος, και όμως φτάσαμε τα 2,5, μετά το χρόνο σταμάτησα και τα επιθέματα, δεν έτρεχε πλέον και ήταν μαλακό όμως το γαλατάκι του το έπινε μια χαρά.

Αφηνε το παιδί να αποφασίζει και όλα θα πάμε μια χαρά για όσο θελήσετε.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...