Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημερούδια και περαστικά στο Γιωργάκη της Αγγελικούλας και στο μικρούλη της Ρενεζάκι.

Εύα μου κια εσύ στο κλάμπ, υπομονή, στην αρχή υπέφερα που δεν έτρωγα τίποτα από αύτά που περιέχουν γάλα, μετά έστρωσα, τώρα τρώω μόνο πρόβειο γιαούρτι κια σε μάγιερ που έκανα ευτυχώς καθαρή.

Να σας πω ότι με την δερματίτιδα στο προσωπάκι της καθαρίσαμε της έχω αφαιρέσει μπανάνα απο την Δευτέρα και θα την βάλω την άλλη δευτέρα να δούμε αν έφταιγε αυτό. Επίσης και στο υπόλοιπο σώμα ειναι πολύ καλύτερα.

Μαράκι το μήλο βράζετε λίγο, περιέχει πηκτίνη και ερεθίζει το εντεράκι τους, το κάνω εδώ και μια βδομάδα, είναι πολύ καλύτερα και τα κάκα της και την τρώω όληηηη. Ίσως κάποια βιταμίνες το μήλου να χαλάνε με το βρασμό, αλλά για αρχή είνια καλύτερα για το έντερο τους. Στο έξωτερικό έτσι τα ξεκινάνε, εδώ βέβαια μας το κρατάνε κρυφό, δεν μας τα λένε αυτά. :rolleyes: Ή δεν τα ξέρουνε ή θέλουν να παιδεύουν τα παιδάκια μας.

Εμείς είμαστε καλά, τσιρίζουμε, δόντακια γιοκ, νομίζω θα μείνουμε απο τις τελευταίες.

Σας φιλώ θα τα πούμε αργότερα.

Ρενεζάκι μου περιμένουμε και άλλες ιδέες σου.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανουλες!!πως είστε σημερα?

Περαστικα στα μωράκια!!!

Εμεις μην το ματιασω δεν έχουμε αρρωστησει ως τωρα!!βγαζω έξω βεβαια τις κοκκινιλες που μας ταλαιπωρούν!κριμα το μωρο μου,ξυπνάει τη νύχτα και ξυνεται!οποτε τον έχω αγκάλιτσα και του τραβάω τα χεράκια!!

Μπλουμπλου πρεπει να κόψω και το μοσχάρι??γινεται όμως έτσι ξαφνικά να εμφάνισε αλλεργία στα γαλακτοκομικά??ενταξει στην αρχή δεν έτρωγαν πολλά προσεχα,αλλα δεν έκανα αποχή ετρωγα,μονο το κίτρινο τυρί είχα περιορίσει!

Όσο για το στήθος που ρώτησα δίπλα.εννοω αν έπεσε,όχι αν μικρυνε!χαχαχ!

Το παιδι μου όταν είναι να φάει φρούτο τον πιάνει ύπνος!τωρα περιμενω να ξυπνήσει!

Φιλακια!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο δω..

Τι κανατε σημερα, πως περασατε? εμεις το πρωι ειμασταν εδω στο σπιτι, κοιμηθηκαμε ολοι μεχρι αργα, η μπεμπα αφου το βραδυ μας ξενυχτησε μεχρι της 2 τελικα, ξυπνησε στις 8 για μαμ και μετα στις 12 εφαγε κρεμουλα, ολη παρακαλω..

καναμε και κακα και χτες και σημερα οποτε τακτοποιηθηκε μια χαρα το εντερακι μας μετα την ταλαιπωρια των ημερων..:lol:

κατα τα αλλα μετα το φαγητο πηγαμε για περπατημα στην παραλια και μετα κατσαμε για καφεδακι, ωραια ηταν μαζεψαμε παγωμενο ηλιο...:D

Τωρα χαλαρωνουμε στο τζακακι μας..

Η μπεμπα καθεται και παιζει στο παρκο και ευτυχως καθεται ξυπνια για να κοιμηθει μια και καλη ελπιζω σε καμια ωρα.. για να δουμε!

Μπλουμπλου μου λεω αυριο να βαλω λιγο βρασμενο μηλο και να δουμε, να σου πω φοβαμαι να βαλω φρεσκο μια και δεν θελω να ξαναπερασει τα ιδια το πουλακι μου, το μεσημερι θα φαμε και πατατα-καροτο, ελπιζω να μην την στουμπωσει η πατατα.

Οσο για τα δοντια και εγω πιστευω πως θα σας κανουμε παρεα.. θα αργησουμε..

Ευακι καλυτερα ο μικρος?

σας αφηνω.. Φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!

Διαβασα για το μηλο...

Δηλαδη πως το βραζουμε?

Ποσο?

Με τ φλουδα?

Α! εμεις απο κακα, του δινω κοριτσια μπροκολο καθε μερα!

μια μερα αμα δε φαει..κανει μικρα μικρα σαν κατσικακι!

Επισης η πατατα μας στουμπωνει! μονο γλυκοπατατα του δινω που δεν πειραζει το εντερακι!

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα μανουλες!!

Αχ όλη νύχτα ξυπνουσαμε και ξυνομασταν!αμαν!και μετα ήθελε να τον πάρω αγκαλια για να ξανά κοιμηθεί!!!θα πάρω πάλι το γιατρο σημερα να δώ τι θα μου πει!!

Εμεις απο κακα κάνουμε μια φορά τη μέρα ή ανα δυο μέρες,όχι σκληρά όμως απλα πιο πηκτα απο πριν!αλλα θα ψάξω και εγω για γλυκό πατάτα,θάναι και πιο νόστιμη φαντάζομαι!εμεις έχουμε περιοριστεί στο μήλο,αχλαδι το πρωι και πατάτα,καρότο το μεσημέρι,και το άνθος ορυζης με δικό μου γάλα το απόγευμα, δεν βλέπω να δίνουμε ακόμα τίποτα άλλο με τα σπυθουρακια,μην μου κόψει και αυτά!!ευτυχως αυτά τα τρώει το καλο μου!!

Σας φιλω!θα τα ξαναπούμε!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα μανουλιτσες!

ακομα κοιμομαστε απο το πρωι στις 7, μου την εφερε ο μπαμπας μας στο κρεβατι και συνεχισαμε μαζι..

Τωρα την περιμενω να φαμε φρουτακια..

Μετα εχει βολτα..

Το βραδυ κοιμηθηκε μια χαρα, ευτυχως την κρατησαμε ξυπνια μεχρι τις 10 και μετα ειχαμε μονο μια φορα ξυπνημα και μετα το πρωι..

Λοιπον φιλακια, τα ξαναλεμε..

Link to comment
Share on other sites

μανουλες καλημερα, χαθηκαμε βρε... παει το καφε!!

Πως εισαστε? εμεις μια χαρα, κομομαστε ακομα και μολις σηκωθει θα φαμε φρουτακι!

Σημερα θα κανω και με αλλο τροπο την σουπα το μεσημερι, θα λιωσω με το πηρουνι την πατατα και το καροτο γιατι γινεται πολυ λαστιχο στο μπλεντερ.. Θα δουμε αυριο θα παρω και γλυκοπατατα.

Κατα τα αλλα το βραδυ ξυπνησε 2 φορες και την πηρα στο κρεβατι μου, ειμουν μονη μου αλλα δεν ηθελε η σκατουλα, ηθελε κουνια..

Το μεσημερι εχει βολτα και το απογευμα η μαμα εχει χορο.

Λοιπον αγαπουλες τα ξαναλεμε!

Link to comment
Share on other sites

;) ;) ;) καλημερα και εδω μανουλιτσες...οντως χαθηκαμε μωρε...μας εχουν παρει απο κατω οι ιωσεις και δεν λεμε να συνελθουμε αι στο καλο.....θα γινουμε καλα ομως και θα βρεθουμε παλι!!!!

κοριτσακια μου το θεμα με την βαπτιση μην νομιζετε οτι το εχω ξεχασει!!!οταν αναρρωσουμε και ειμαι και εγω λιγο πιο χαλαρη θα τα πουμε.

φιλακιαααα πολλα σε ολες

ευακι ο μπεμπης ειναι καλυτερα με τα εξανθηματακια του??

μπλουμπλου μου σε ευχαριστω για τα περαστικα....ειμαστε ηδη αρκετα καλυτερα δεν εχουμε γινει εντελως καλα ομως....που θα παει θα στρωσουμε ελπιζω μεχρι το σκ.:) :) :) :)


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Renezaki καλυτερα είναι ο μπεμπούληςί μου φαίνεται,στο κορμακι δεν έχει κοκκινιλες,δεν ξερω αν επιδρασε το φάρμακο ή η αποχή απο κάποιες τροφές,αύριο θα ξανά πάμε στον παιδιατρο.

Εσείς ακόμα άρρωστοι διαβάζω και δίπλα ε??περαστικα γρήγορα σας εύχομαι!!

Μαρακι η μικρη δεν σου κάνει παρέα ακόμα και όταν είσαι μονη ε?χαχαχα!δεν πειράζει!επρεπε να χωθεις εσυ στην κούνια!

Αποφασίσαμε και εμεις με τον άντρα μου να βαφτισουμε το μπέμπη,πρώτα ο θεός,στις 30 Ιούνη όταν γεννήθηκε!εμπρος στο δρόμο που χάραξε η Βιργινία!χαχαχα!Renezaki εγω περιμενω να μας προτείνεις οικονομικές ιδέες και μαζί με τη Μαρία να μας πείτε πράγματα που μπορούμε να φτιάξουμε εύκολα και μόνες μας!

Φιλακια!Και καληνύχτα!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Τι κανετε? τα αρρωστουλικα πως ειναι?αγγελικη, κατερινακι, ρενεζακι?

Εμεις καλα...παλι νανι καναμε στο κρεββατι μας!!

Μα αυτοματα, μολις τον βαζουμε στη μεση, κλεινει τα ματακια του, γυρναει και στο μπαμπα του και καλο υπνο!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα, το καλο μου παιδακι κοιμαται οποτε μας αφησε και εμας να κανουνε νανι μεχρι τωρα!!

Το βαρδυ ηταν καλη, ξυπνησε μια φοριτσα για μαμ και τωρα θα της δωσει ο μπαμπας φρουτο μολις ξυπνησουν και οι δυο.

Χτες ειχαμε ευχαριστα, εφαγε την χορτοσουπα, παραπανω απο την μιση.

Την ελιωσα με αλλο τροπο ομως, ελιωσα πολυ καλα την πατατα με το πηρουνι και μετα στο μπλεντερ ελιωσα το ζουμακι με το καροτο και τα ενωσα.

Εγινε πολυ ωραια κρεμουλα και της αρεσε.

Ετσι θα την φαμε και σημερα ελπιζω!!:D:D

Κατα τα αλλα εχουμε τον μπαμπα μας εδω με ρεπο και μετα θα παμε βολτα για να της παρουμε κανα παιχνιδακι και θελω και εγω να κανω καποια ψωνια..

Ευακι αστα πολυ θα ηθελα να μπω στην κουνια!!!:lol: Εχει γινει πολυ επικοινωνιακη, γελαει, μας κανει ναζακια, γυρναει μολις λεμε μπεμπα, γενικα εχει αλλαξει και καθε μερα την αγαπα ολο και πιο πολυ, που θα φτασουμε δεν ξερω!!!:tongue::tongue:

Οσο για την βαπτιση και εγω θα ηθελα να την κανουμε στα γενεθλια της αλλα δεν πεφτουν Σαββατο ή Κυριακη:-(..

Λεμε ή για 27/5 ή 10/6, θα δουμε..

Με το καλο η δικη σας, και καλες ετοιμασιες!! Τι θεμα σκεφτεσαι?

Με χαρα ο,,τι θες και αν μπορουμε να βοηθησουμε, εγω θα εχω θεμα φραουλα και ηδη εχω βρει πολλα απο τα πραγματα που θα φτιαξω.

Link to comment
Share on other sites

Αναρώνουν τα μικρουλάκια μπράβο.

Ξεκινάω απο τη Μαρία, μου αρέσει η φραουλίτσα πολύ, εγώ έχω κολλήσει, μου φαίνεται δύσκολο η γοργόνα, να συνδυάσω πράγματα, ακόμα υπο σκέψη. Η μικρή έφαγε όλη την χορτόσουπα, η δικιά μου τρώει 300 και μένει με το στόμα ανοιχτό, φαταούλας, τι θα τι κάνω δεν ξέρω, μου φαίνεται ότι βαρυστομαχιάζει με τόσο που τρώει.

Ευάκι μου τι φάρμακο πήρατε; έχω ξεκινήσει και τρώω πρόβειο γιαούρτι, σιγά σιγά θα βάλω κια γάλα κατσικίσιο. Πάντως εμάς έχουν βγει όλα αυτά με το που έκοψα γαλακτοκομικά, είνια λίγο αστείο, πριν δεν τα είχε, τι να πω.

Ρενεζάκι περιμένουμε ιδέες.

Ζωίτσα τρελαίνομαι όταν την παίρνω στο κρεβάτι με κοιτάει και τσουπ κλείνει τα ματάκια της, αυτό βέβαια μόνο τη νύχτα, γιατί τι μέρα κάτι την πιάνει.

Απο Κυριακή είμαι χωρίς τη μαμά μου και για πολλές μέρες όπως πάει, έχει κατέβει Κρήτη περιμένει το τρίτο εγγόνι, πητ έχει 5/2, έχουμε μέλλον και μου έχει μείνει πίσω ο μπαμπάς, και είναι και περιέργως στα φαγητά:rolleyes:

Κατά τα άλλα είμαστε καλά, δόντακια όμως τίποτα.

Σας φιλώ καλό βράδυ.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ μπλουμπλου μου, οταν ανοιγω τα ματια μου και τον εχω διπλα μου να κοιμαται...τι ευτυχια!

αυτο ειναι ευτυχια!!

δοντακι οχι ακομα ε?δεν πειραζει!!! θα βγαλετε γρηγορα!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!

τι κανετε? εμεις εδω μπανιαραμε το πλασμα το ταισαμε και την επεσε για υπνακο!

Σημερα περασαμε ωραια με τον μπαμπα μας, βγηκαμε για ψωνια, μετα για καφε, μετα το φαγητο, η μικρη δεν εφαγε και πολυ αλλα οκ, πηγαμε για περπατημα και το απογευμα ειχαμε ενα ζευγαρι φιλων μας εδω.

Η φιλη μου περιμενει διδυμες κοπελιτσες και κατεβασα τα ρουχα της μικρης για να της δωσω μερικα.

Αχ τι καλα που ξαναειδα τα ρουχα της μικρης μου, συγκινηθηκα.. ποτε ηταν που χωρουσε εκει μεσα??

Μπλουμπλουδακι, μια χαρα θεμα ειναι η γοργονα, μπορεις να βρεις καμια παιχνιδιαρικη και μπορεις να βαλεις και δικτυα και αστεριες για στολισμο, κοχυλακια, αμμο...

μπορεις να κανεις την Αριελ, πολυ ωραιο θεμα, καλοκαιρινο και ταιριαζει και με το νησι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...