Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Καλα Χριστουγεννα κοριτσια μου!Οντως πολυ ωραιο το φορουμ.Αλλα δε βλεπω τα τικερακια μας κι αναρωτιεμαι πως τα ξαναβαζουμε.Κουκουτσακι τι αγωγη ξεκινησες;


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Adalat ξεκίνησα, αύξησαμε και το μαγνήσιο και το παρακολουθουμε.

Εν το μεταξύ προέκυψε και κάτι ακόμη, νιώθω το μωρο πάρα πολύ χαμηλά ώρες ώρες. Νιώθω ότι με κλωτσάει στην ηβικη περιοχή. Και γενικά έχω ένα πόνο και μια ενοχλήση εκεί όταν είμαι όρθια,όταν πάω να σηκωθώ και όταν αλλάζω πλευρό... όταν Ξαπλώνω όμως είμαι καλά. Μάλιστα τη περιγραφή μου την ολόκληρωσε ο γιατρός "νιώθεις ότι κάτι πάει να φύγει από κάτω"...είπε ότι δεν είναι φυσιολογικό αλλά είναι κάτι που συμβαίνει και μπορούμε να το αντιμετώπισουμε για αρχή. 

Από εχθές που άρχισα το Adalat είχα μόνο 2 πετρώματα (παραμονή Χριστούγεννων έφτασα τα 13) και με το μαγνήσιο νιώθω μια πολύ ελαφριά βελτίωση κάτω χαμηλά...

Αν συνεχιστεί έστω και αυτή η μικρή βελτίωση μέρα με τη μέρα θα παραμείνω στο κρεβάτι μέχρι την β επιπεδου, αν δε δω άλλη θετική αλλαγή ή χειρότερεψω μου είπε ο γιατρός μου να πάω από εκεί κατευθείαν...

Που να έκανα και ετοιμασίες ρε κορίτσια και να κουραζομουν.....ρίζες έχω βγάλει στο καναπε και στο κρεβάτι...ούτε μέχρι το παράθυρο δε πάω να χαζέψω έξω...τι να πω :-(


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω βρε κουκουτσακι μου κι εγω πολυ χαμηλα το νιωθω να κλωτσαει  πραγμα που δε θυμαμαι να ειχα στο γιο μου.Το νιωθω στο επιπεδο της καισαρικης και λιγο πιο πανω.Αλλα δε με ενοχλει καθολου.Δε νιωθω πονο δλδ η κατι  αλλο απλα τη κινηση.Η γιατρος πριν 10 μερες που ειπε φυσιολογικο.

Εμας το αγχος μας ειναι ο πλακουντας και περιμενουμε τη β επιπεδου.Ποτε θα κανεις εσυ κουκουτσακι;εγω 5/1


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Εύα μου έχω μια εικόνα του που είναι η καισαρική τομή που έχω δει από άλλες μανούλες και νομίζω είναι φυσιολογικό σημείο ειδικά και λίγο παραπάνω που αναφέρεις...εγώ το νιώθω στη περιοχή του τριχωτου πολύ χαμηλά και γενικά το νιώθω αρκετά δυνατά...και σκέψου ότι όταν αλλάζω πλευρό η θέλω να σηκωθώ και βάζω πίεση στα πόδια την ώρα που κάνω κίνηση νιώθω την περιοχή να κάνει διαμαρτυρία πονάω και ασυναίσθητα πιάνω με το χέρι μου εκείνο το σημείο γιατί έχω την αίσθηση ότι θα κουνηθεί/φύγει/ξεκολλήσει πραγματικά δε μπορώ να το περιγράψω πφφφφ 

Ίδια ημερομηνία έχουμε για β επιπεδου,έχω ραντεβού νωρίς το μεσημεράκι...μετράω μέρες, δε με νοιάζει ούτε πρωτοχρονιά ούτε αλλαγή χρόνου  ούτε τίποτα θέλω απλά να έρθει εκείνη η μέρα 


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χεονια πολλα κοριτσια μου!!! Ευχομαι να ειστε ολες καλα και εσεις και τα νινακια σας!!!

κουκουτσακι ανταλατ πηρα καινγω στν πρωτη εγκυμοσυνη. Μετα απο αυτην την αγωγη ηρεμησα τελειως. Σε καταλαβαινω κοριτσι μου αλλα σκεψου οτι η ξαπλα ειναι για καλο. Και οσο περναει ο καιρος ειναι θετικο.

ευακι θα σου πω τι πιστευω γιατι και γω το αισθανομαι πιο χαμηλα απο τ αλλα. Ισως επειδη τα νιωσαμε πιο νωρις και τα μωρα ειναι χαμηλα ακομα γι αυτο μας φαινεται παραξενο. Ετσι πιστευω.

ηρω, αστερακι και κουκουτσακιμ φυλο ξερετε; για πειτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά κορίτσια μου! Με το καλό ο νέος χρονος κ τα μωρακια μας! Υπομονή βρε κορίτσια.. Παντα όλο κ κάποιο προβληματακι υπάρχει. Δεν πειράζει αρκεί να το ξεπερνάμε κ να είναι καλά τα Ζουζούνια μας!!! ☺

Ελπίδα μου αγοραρο έχω! Κ φροντίζει σε κάθε υπέρηχο να μας το κανει ξεκάθαρο! Χαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!!

Πηγαμε χθες για υπερηχο, μεγαλωσαμε πολυ κ τελικα εχω κοριτσι! Προσπαθω να συνηθισω στην ιδεα. Ξαφνικα νιωθω πρωταρα, σαν να μην εχω αλλο παιδι, μου φαινονται ολα καινουρια αυτα που θα ερθουν.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, χρόνια πολλά!!! καλή χρονιά να'χουμε!!! 5 μήνες μείνανε, το 2017 ευλογημένο να'ναι!!! Το περίμενα πώς και πώς, θέλω να δω το σποράκι μου, να δω τι μείγμα φτιάξαμε με τον άντρα μου... :) Οι τελευταίες μέρες του '16 ήταν αρκετά αγχωτικές. Την τελευταία φορά ο γυναικολόγος με έβαλε να κάνω το Α-τεστ. Οταν γύρισα σπίτι το έψαξα στο νετ, όπου έλεγαν ότι είναι πια ξεπερασμένο και το κάνουν συνήθως αν νομίζει ο γιατρός ότι κάτι δεν πάει καλά. Εκτοτε δεν έχω δει το γιατρό, μόνο τη βοηθό του, πάντως τα αποτελέσματα ήταν καλά... Μέχρι τότε, βέβαια, καταλαβαίνετε πώς ήμουν. Ακόμη δεν ξέρω γιατί το έκανα.

Κουκουτσάκι είσαι καλύτερα;;;

Αυτή η β'επιπέδου που γράφετε... πότε πρέπει να γίνει;; Διανύω 19η βδομάδα. 

Παρεμπιπτόντως. 19η βδομ κι ακόμα δεν το έχω νιώσει. Μόνο σουβλιές. Τα βράδια κάθομαι σαν το ζαβό, ημι-καθιστή ημι-ξαπλωτή με τα χέρια στην κοιλιά, αλλά τζίφος. Μόνο να παχαίνω ξέρω - είμαι ήδη +7κιλά. 

Τελευταίο νέο: Αγοράκι έχουμε! Θα περιμένω και τον επόμενο υπέρηχο για να το "κλειδώσω" γιατί μιας γνωστής μου πρόσφατα της είπαν κορίτσι αρχικά και μετά της το γύρισαν! Αλλά μάλλον θα ντυθούμε στα μπλε!!! :) 

Φιλάκια πολλά σε όλες!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλη χρονια κοριτσια και το 2017 να φερει γεεα μωρα στις ηδη εγκυουλες και να φουσκωσουν και οι κπιλιτσες οσων θελουν να γινουνε μανουλες!!!

 

υρω τον β υπερηχο τον κλεινεις σε κεντρο ειδικο που σου προτεινει ο γιατρος σου. Πρεπει να τον ρωτησεις ομως γιατι γινεται απο την 20η ως την 23+6 εβδομαδα. Μην αγχωνεσαι που δν το ενιωσες εγω το πρωτο μετα την 22η το ενιωσα. Φετος ειναι η χρονια των αγοριων απο οτι φαινεται. Ειμαστε πολλες με γαμπρους. Και γω εχω πολλες σουβλιες και ηρεμησα λιγο γτ βλεπω πολλες νιωθετε.

περιμενουμε νεα και απο τ αλλα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια!!!!! Υγεία αγάπη και ηρεμία στα σπίτια σας!!! Τα μαγιατικα μωράκια να είναι καλά θεέ μου και να τα σφίξουμε στις αγκάλιες μας!!!

 

Και εγώ αντράκι περιμένω, πωπωωω χαμός με τα αντράκια ε;;;;; Mardo κάνεις τη διαφορά μέχρι τώρα θα αφαζομαστε στη πόδια της νεραιδουλας σου Χαχαχαχαχα 

 

Ελπίζω κορίτσια να είστε όλες καλά...εγώ κάθε μέρα και χειρότερα, πέρασα μια πρωτοχρονιά..........αφήστε, πολύ πόνος.......ντρέπομουν να πάρω και τέτοιες μέρες το γιατρό μου...κακως θα μου πείτε το ξέρω αλλά περίμενα και να δω πρώτα μήπως γίνει κάτι με την αγωγή.......τελικά αύριο πάω στο γιατρό να δούμε τι γίνεται....τον άκουσα λίγο ανήσυχο και αυστηρό αλλά δεν μου είπε κάτι από το τηλέφωνο....υπομονή λοιπόν, κάνω υπερανθρωπη προσπάθεια να είμαι αισιόδοξη κορίτσια, αλήθεια...ελπίζω να μη προσγείωθω απότομα

 

 

Όσο για το νινί το ακούω αρκετά συχνά!!!!!


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

κουκουτσακι τουλαχιστον ειναι ανακουφιση να ακους το μωρακι σου. Εγω σημερα δεν αντεξα πηγα να με δουν και στο νοσοκομειο γιατι οι πονοι στον κολπο και το καψιμο δεν ελεγαν να περασουν. Εκει με καθησυχασαν και μου ειπαν οτι οφειλεται στην αντιβιωση που παιρνω. Μιλησα και με τν γιατρο μου και ειπε ακριβως τα ιδια. Τι να πω την Τεταρτη θα παω απο εκει.

Αχ νιωθω σαν πρωταρα κανω κακες σκεψεις και λεω μηπως δεν ειναι το μωρο αυτο που αισθανομαι αλλα συσπασεις. Πιεζω την κοιλια μου και λεω ειναι πιο σκληρη λογω εγκυμοσυνης ή ειναι πετρωμενη και γω δεν το καταλαβαινω. Τι να σας πω εχω πεσει ψυχολογικα ξεκουραζομαι και κανω προσευχη να πανε ολα καλα.

κουκουτσακι πες μας τι σου ειπε ο γιατρος σου. Ελπιζω να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά χρόνια πολλά και καλη χρονια να έχουμε! Γερά μωρακια σε όλες μας!!! :)

Κουκουτσακι μου υπομονή εύχομαι να είναι όλα καλά! Στείλε να μας πεις όταν μάθεις..

Ελπίδα μου το κάψιμο στον κόλπο θυμίζει μύκητες και οι αντιβιωσεις το κανουν αυτό γιαυτό ταυτόχρονα παίρνουμε προβιοτικα. Ρωτά τον γιατρό σου την τέταρτη κ εύχομαι να περάσει αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Koυκουτσάκι πήγες γιατρό;; τι έγινε;;; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε; πώς πάει η χώνεψη; 

εγώ μόλις έκλεισα ραντεβού για β' επιπέδου 19 του μήνα. νέος γύρος άγχους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...