Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Ωχου, μωρέ τον Αγγελάκο!:(

Εύχομαι να του περάσει γρήγορα.

Υποθέτω ότι για τον πόνο κάτι θα κάνει το ντεπόν

Για το έγκαυμα, κάπου διάβαζα ότι είναι πολύ καλή η rescue cream που βάζουν τα κορίτσια στα εκζέματα των μωρών.

Η rescue είναι σούπερ για τα εγκαύματα. Την έχω δοκιμάσει.

Τώρα βέβαια, αν η ομοιοπαθητικός τα λέει αλλιώς...:roll:


DPYUp2.png EYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κριμα τον αγγελουκο:(:(

αφροδιτη εγω οταν παθαινα εγκαυματα απτην ηλιοθεραπεια εβαζα συνεχεια πεπανθολ και βοηθουσε πολυ ,φανταζομαι θα τον εχεις γυμνουλη μην του ακουμπαει υφασμα αλλα την πανα θα μου πεις τι θα κανεις το βραδυ

εμεις την πισινουλα την φουσκωσαμε απτην προηγουμενη βδομαδα και ολη μερα την βγαζει γυμνη στη βεραντα να πλατσουριζει ποτε θα φαμε και οι δυο καμια γλυστρα να δω αλλα δεν την παλεβει αλλιως


eNortjK1UrI0tzQxUbIGXDAS-wKt95.pngeNortjK1UrI0tzQxU7IGXDATAQKv37.png
Link to comment
Share on other sites

Γενικά θέλει πλύσιμο με κρύο αλλά όχι παγωμένο νερό (της βρύσης δλδ), betadine στο είπε μην τυχόν και μολυνθεί αλλά αυτό κυρίως εκεί που έχει φουσκάλες, αυτές θα ανοίξουν σε 1-2 μέρες, το υπόλοιπο αν είναι απλά κόκκινο μπορεί να ξεφλουδίσει, νερό και γάλα γιατί είναι αρκετή η έκταση, να τον ακουμπάς όσο μπορείς σε καθαρά σεντόνια, πάνες, πετσέτες κλπ... Απέφυγε και τον ήλιο...


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια.

Ευχαριστω για την συμπαρασταση! Εννοαιεται οτι ακομα χτυπαω το κεφαλι μου καθε φορα που το σκεφτομαι.

Ευτυχως δεν δειχνει να εχει εντονο προβλημα, εχει ενοχληση αλλα κοιμηθηκε σχετικα καλα, οπως συνηθως δλδ χωριςνα ξυπναει πιο συχνα οποτε φανταζομαι δεν ποναει πολυ. Εχει μια κοκκινιλα στον πωπο σαν να ειναι πολυ συγκαμενος με τραχυ δερμα, εχει πολυ μικρα μπιμπικακια και φουσκαλιτσες στον αστραγαλο.Αυτα καταφερα να δω χωρις να τον ξυπνησω. Τη νυχτα επειδη εκανε παλι κακα κ τον αλλαξα κοιμησμενο, του εβαλα κ καμποση πεπανθολ, δεν αντεξα. ΕΛπιζω να κανει καλο. Παρηγγηλα κ την ρεσκιου κριμ γιατι μου ειχε τελειωσει. Θα του βαλω κ ελπιζω να μην τον τσουξει, γιατι στη δερματιτιδα πονουσαν οταν τους την εβαζα.

Κουμπαρουλα τι εγινε; Ξενυχτισες; Περασες καλα;


Link to comment
Share on other sites

Ωχ μωρέ Αφροδιτούλι...να περάσει γρήγορα του Αγγελάκου,απ'ότι φαίνεται δεν είναι πολύ σοβαρό,είναι ταύρος ο γιόκας σου,αντεπεξέρχεται αμέσως στα ζόρια!!Πόσες φορές κάνουμε όλες οι μαμάδες πράγματα που μετά χτυπάμε το κεφάλι μας...το ξέρω είναι αναπόφευκτο να μουτζώνεσαι κ να τα βάζεις με τον εαυτό σου,αλλά τα λάθη είναι ανθρώπινα και πολλές φορές γίνονται και εκεί που δεν πρέπει..αφού ψιλοπέρασε του μωρού,μην στενοχωριέσαι...έλα,μια μεγάλη αγκαλίτσα από όλες μας....

Αυτή την rescue cream από πού την παραγγέλνετε??Πείτε κ μένα να πάρω,γιατί έχουμε ένα θεματάκι,μου τελειώνει κ η κηραλοιφή,οπότε θα χρειαστεί..

Χτες κάναμε το πρώτο μας μπάνιο (ο μικρός-εγώ ρωσοεπιδρομή γκρουμφφφ:()!!!Πολλή χαρά βρε κορίτσια!!!μετά έκατσε έπαιξε με την άμμο και τις πετρούλες,μια χαρά!!!!Προς το τέλος όμως δεν ήθελε να φύγει,με τα χίλια ζόρια τον έντυσα,έφαγα και κάτι ξανάστροφες...:rolleyes::rolleyes:πλάκα,πλάκα,το απλώνει πολύ το χεράκι του...καμιά πρόταση/συμβουλή γι'αυτό???

Καλημέρα και καλή βδομάδα...


1mLlp2.pngFRJZp2.png9R7fp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχωχωχ αφροδίτη, το παλιό κλασσικό γιαούρτι;;;

πολύ νερό δίνε του να μην πάθει αφυδάτωση γμτγμτ ο αγγελούκος!

καμιά κρέμα με αλόη;;;;

Aφροδίτη, το καλύτερο για τα εγκαύματα είναι η αλόη. Αν κάνει βάλε του πάνω! Κάνει θαύματα! Ελπίζω να είναι ήδη καλύτερα το πουλάκι μου!!! Και εμείς το έχουμε πάθει αυτό, ευτυχώς όμως το κατάλαβα πριν γίνει ζημιά!

Μυρτώ, σου στέλνω τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς για το θέμα Μουντιάλ!! Αν δεν υπήρχε το κενό 6:30 με 9:30, θα είχα τρελαθεί!!!!! Ευτυχώς δεν φέρνει ακόμα κόσμο στο σπίτι!! Είναι που δεν καπνίζει και κανείς μέσα και κολλάει εκεί το θέμα!! (ευτυχώς)

Φελίνι, για το λοστ http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=11633&autid=4

*προσοχή ακολουθεί spoiler*

Λοιπόν, επειδή το έχω μελετήσει αρκετά το θέμα, θα προσπαθήσω να σου εξηγήσω κάποια πράγματα, όχι ότι εξηγούνται όλα.

Οι άνθρωποι στο νησί ήταν ζωντανοί. Κάποιοι πεθάναν εκεί, κάποιοι πεθάναν αργότερα αφού έφυγαν από το νησί (Σόγιερ, Κειτ, κτλ κτλ ) και κάποιοι ζήσαν πολλάαααααα χρόνια προστατεύοντας το νησί (Χαρλει)

Ο καθένας μετά θάνατον πέρασε από ένα στάδιο σαν καθαρτήριο με μια "ζωή" όπως ίσως επθυμούσε, μέχρι να συναντηθεί με το "πεπρωμένο" του, δηλαδή μέχρι να θυμηθεί (με τη βοήθεια του τύπου που αντέχει την ακτινοβολία, όνομα δεν θυμάμαι τώρα) τους υπόλοιπους και να καταλήξουν σε μια μετά θάνατον ζωή με όλους αυτούς, γιατί δέθηκε πολύ έντονα ο ένας με τον άλλο. Αυτό είναι η ουσία. Κάποιοι δεν ήταν μαζί γιατί έπρεπε να συναντήσουν και άλλους δικούς τους που έλειπαν και δεν είχαν βρει το δρόμο τους ακόμα (ο Μπεν περίμενε την Αλεξ) Χρόνος δεν υπάρχει, δηλαδή δεν πεθάνανε όλοι μαζί. Διάβασε και τον Καρπετόπουλο και ίσως βγάλεις άκρη.

*τελος spoiler


Nrmgp3.pngiHU0p2.png9etwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Τατιανα αν ειναι να φυγετε μεσοβδομάδα θα περάσουμε σήμερα το απόγευμα να πάρουμε το μαγιο μας. Ελπίζω να μην ενοχλήσουμε.

Συμφωνώ με την Ρόζι και εγω αυτα κατάλαβα πανω κατω για το λοστ.

Αφροδίτη αουτς ο μικρούλης...αλλά οκ όλες την έχουμε κάνει τη χαζομάρα μας, εγω νεογέννητο πηγα να του κόψω τα νύχια και του έκοψα κρέας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Rosalita, το διάβασα το σπόιλερ μόνο και μόνο για να μην μπω στη διαδικασία να κάτσω να δω όλους τους κύκλους του λοστ!!! (δεν κατάλαβα τίποτα ούτως ή άλλως!!!)

Ένα υπερ-φιλί και από δω για το τσουρουφλισμένο μου βαφτιστήρι!!!!

Εγώ πέρασα μια χαρά χθες, ο σούπερμαν όχι τόσο, ξύπνησε ο Μάριος και κοιμήθηκε λίγο πριν γυρίσω. Οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν κύριος (ο σούπερμαν, όχι ο Μάριος) δεν με πήρε τηλέφωνο, τα έβγαλε πέρα μόνος του!


 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αγαπημένες μου δεν άντεξα πήγα και έκανα πρόβες στα αρκουδίσια μας γιατί λέω αν το απόγευμα είναι τσουρουφλιστό θα τα χρειαστούμε...

Μυρτώ από το τέλος και μόνο δεν καταλαβαίνεις τπτ... πάντως σίγουρα θα γίνει καλτ σειρά για τις ερχόμενες γενιες...

Σήμερα ο Μικ τον βλέπω να στήνεται μπροστά στην τιβι από τα νωρίς...


VQHBp3.png2ZWhp3.png

A weed is a plant that has mastered every survival skill except for learning how to grow in rows. Be a WEED.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πολύ λίγες και χαίρομαι πάρα πολύ όταν τις βλέπω, να ξεκολάει λίγο το μυαλό...ξέρεις τι είναι μια ολοκληρη βραδιά να μην έχεις αναλύσει καθόλου τι χρώμα είναι τα κακά του μωρού;;;;; Πρωτόγνωρο συναίσθημα!


 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πολύ λίγες και χαίρομαι πάρα πολύ όταν τις βλέπω, να ξεκολάει λίγο το μυαλό...ξέρεις τι είναι μια ολοκληρη βραδιά να μην έχεις αναλύσει καθόλου τι χρώμα είναι τα κακά του μωρού;;;;; Πρωτόγνωρο συναίσθημα!

:lol: :lol: :lol:

Υπάρχουν και τέτοιες συζητήσεις?

:lol: :lol:


Nrmgp3.pngiHU0p2.png9etwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...