Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

Ευχαριστώ TINA MART! έχει όντως πάρει τα καλύτερα στοιχεία και από τους δύο μας η κορούλα!

Νομίζω η Alice άφησε το θέμα λίγο πριν γεννήσει, ίσως πάλι κάνω λάθος.

Το γεγονός ότι δεν μπαίνουν και οι άλλες σημαίνει πως προχώρησαν στις εγκυμοσύνες τους, άρα είναι γουρλίδικο το θεματάκι:tongue:

Ναι είναι γουρλίδικο, όλες είχα σχεδόν αίσιο τέλος !!!!!!

Και σε μας δεν θα μείνει καμία !!!!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας καληνυχτώ, πάω για ύπνο, θα ξυπνήσω νωρίς να κάνω λίγη γυμναστική. Εδώ και 2 μήνες κάνω περίπου 3 φορες τη βδομάδα μόνη μου πιλάτες, κυρίως πρωϊνα με την ησυχία μου :-). Μόνο που θα πρέπει να ξυπνήσω 6.30!

Σας φιλώ όλες!

χαρά στο κουράγιο για γυμναστική 6,30 !!!!!!!!!

μόνο με καφέ μπορώ να σηκωθώ !!!!!!!!

Καλό βράδυ !!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο τα Τρίκαλα είναι πολύ ωραίο μέρος !!!! έβλεπα το έργο το γνωστό κάθε απόγευμα ........ τέλειο ..... το ποτάμι, το ρολόι, η πλατεία......

Τα λέω σωστά ????

:P:p


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Ath gal βγάλε το άγχος, κάνε τις εξετάσεις σου και προχώρα δυναμικά !!!!

Για εξωσωμ. έχεις χρόνο να μπεις σε αυτή την διαδικασία !!!!!

:P:p


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο τα Τρίκαλα είναι πολύ ωραίο μέρος !!!! έβλεπα το έργο το γνωστό κάθε απόγευμα ........ τέλειο ..... το ποτάμι, το ρολόι, η πλατεία......

Τα λέω σωστά ????

:P:p

Σωστά τα θυμάσαι! Αυτό το σήριαλ έχει ωφελήσει φοβερά την πόλη! Μετακομίσαμε πρόσφατα Τρίκαλα από Αθήνα, μόλις τον Αϋγουστο και απολαβάνω τα μόλις 13 λεπτά που χρειάζομαι για να πηγαινω με τα πόδια στη δουλειά μέσα από υπέροχη διαδρομή - μένουμε δίπλα στο ποτάμι και περνάω μέσα από την παλιά πόλη το Βαρούσι.

Καληνύχτα και πάλι!!! Ονειρα γλυκά πριγκιπέσσες :-)


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ath gal βγάλε το άγχος, κάνε τις εξετάσεις σου και προχώρα δυναμικά !!!!

Για εξωσωμ. έχεις χρόνο να μπεις σε αυτή την διαδικασία !!!!!

:P:p

δεν θα κανω ακομα εξετασεις ..δλδ σαλπιγγ. θα περιμενουμε κανα 6μηνο γιατι αν κανουμε και σαλπιγγ και εχω θεμα ...θα πεσω τελειωσ ψυχολογικα ..

ηδη εχω κανει ενα μεγαλο χειρουργειο...και αν σκεφτω κι αλλα ...ειμαι και υποχονδρια ..αστα...

θα περιμενουμε και αν κανω σαλπιγγ και εχω θεμα δεν καθομαι να το συζητησω ...θα κανω τεχνητη ..


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο έχω εξέταση προγεστερόνης και οιστραδιόλης για να δούμε αν θέλει υποστήριξη η ωχρινική φάση, φάρμακα δηλαδή. Για να δούμε τι θα δούμε, ελπίζω να αποφύγω τα φάρμακα, ειδικά τα συγκεκριμένα δεν θέλω να τα βλέπω...........

ath_gal1 πως είσαι, χαίρομαι που λες ότι δεν τα παρατάς, έτσι πρέπει!!!

Αύριο θα κάνει και χοριακή deppy69, ελπίζω να μπει τα καλά νέα!!!

ΤΙΝΑ πως πάει με τις ενέσεις;;; Πότε θα πας για υπέρηχο;;;

Vissi μου, καλή επιτυχία για αύριο, μακάρι να αποφύγεις τα φάρμακα και να είναι η τιμή όσο πρέπει !!!!! Συνήθως τι δείχνει ?? Το χρειαζόμαστε σχεδόν όλες ή είναι σπάνιο !!!! όπως κατάλαβες δεν το κατέχω !!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν θα κανω ακομα εξετασεις ..δλδ σαλπιγγ. θα περιμενουμε κανα 6μηνο γιατι αν κανουμε και σαλπιγγ και εχω θεμα ...θα πεσω τελειωσ ψυχολογικα ..

ηδη εχω κανει ενα μεγαλο χειρουργειο...και αν σκεφτω κι αλλα ...ειμαι και υποχονδρια ..αστα...

θα περιμενουμε και αν κανω σαλπιγγ και εχω θεμα δεν καθομαι να το συζητησω ...θα κανω τεχνητη ..

Πολύ σωστά τα λες !!!!!!! Η επιτυχία είναι στο δρόμο !!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα θυμάσαι! Αυτό το σήριαλ έχει ωφελήσει φοβερά την πόλη! Μετακομίσαμε πρόσφατα Τρίκαλα από Αθήνα, μόλις τον Αϋγουστο και απολαβάνω τα μόλις 13 λεπτά που χρειάζομαι για να πηγαινω με τα πόδια στη δουλειά μέσα από υπέροχη διαδρομή - μένουμε δίπλα στο ποτάμι και περνάω μέσα από την παλιά πόλη το Βαρούσι.

Καληνύχτα και πάλι!!! Ονειρα γλυκά πριγκιπέσσες :-)

Μόνο 13 λεπτά !!!!

Καλά και δω θέλουμε 100 ώρες για να πάμε κάπου !!!! :(:(

Στο Βαρούσι ήταν το πρωταγωνιστικό σπίτι στο έργο ??? Μια πρωταγωνιστρια έκανε την κόρη της, όσο θα είμαι εγώ του χρόνου !!!!!!! Μακάρι δηλ να πάνε όλα καλά !!!!! :P:p


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτααααααα

Νάνι τώρα !!!!!!!

:tongue::tongue:


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσούδια μου!!!

Πήγα έκανα τις εξετάσεις μου, το απόγευμα τα αποτελέσματα.

ΤΙΝΑ γι΄αυτό που ρωτάς, σε εξωσωματική σου κάνουν ούτως ή άλλως εξετάσεις και μετρούν οιστραδιόλη (δεν ξέρω αν μετρούν και προγεστερόνη), και τα φάρμακα που δίνουν στην εξωσωματική εκτός των άλλων, νομίζω έχουν και αυτό το σκοπό, να υποστηρίξουν την όλη διαδικασία. Οπότε εσύ είσαι καλυμμένη ούτως ή άλλως.

Εγώ επειδή κάνω προσπάθεια σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα, μια εβδομάδα μετά τη σπερματέγχυση τις τσεκάρουμε αυτές τις ορμόνες να δούμε τι κάνει η φύση από μόνη της. Αν υπάρχει πρόβλημα, τότε θα πάρω αγωγή.

Αυτό το έκανα και όταν δεν έκανα σπερματέγχυση, αλλά χρησιμοποιούσα μόνο τα τεστ ωορρηξίας, σε συνεννόηση με το γιατρό. Μια εβδομάδα μετά το θετικό τεστ έκανα πάλι αυτές τις εξετάσεις.

Όπως και να έχει μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ πρόβλημα, δεν χρειάστηκα υποστήριξη, ας ελπίσουμε και τώρα ότι θα είναι έτσι!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου για καλά αποτελέσματα ΤΙΝΑ μου.


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ath_gal1 τέλεια η φάση με το ψάρεμα, μπράβο σας βρε παιδιά!!!! Εγώ δεν θα το άντεχα, μόλις μπω σε βάρκα ζαλίζομαι!!!! Φρίκη σας λέω, όπως και στο ταξίδι με αυτοκίνητο, αν δεν οδηγώ εγώ, ξερνοβολάω συνεχώς!!!

Για το θέμα των εξετάσεων κλπ που λέγαμε και εχθές, να σου πω τη δική μου άποψη και εγώ τι θα έκανα στη θέση σου.

Εγώ θα έκανα την σαλπιγγογραφία άμεσα, ίσως και υστεροσκόπηση (αφού έχεις μια καισαρική στο ιστορικό) για να ξέρω τι μου γίνεται, ήδη έχει περάσει 6μηνο από την κιρσοκήλη του συζύγου, γιατί να περάσω άλλο ένα 6μηνο γεμάτο άγχος περιμένοντας και προσπαθώντας στα τυφλά;;; Είσαι και αγχώδης τύπος και στεναχωριέσαι, πως θα περάσεις αυτό τον καιρό, το έχεις σκεφτεί;;;

Αν πας και κάνεις τώρα τη σαλπιγγογραφία και όλα είναι καλά, με χαρά και ανεβασμένη ψυχολογία θα ριχτείς στις προσπάθειες για όσο θέλεις και θα εξαντλήσεις όλα τα περιθώρια για φυσική σύλληψη, όσο καιρό θες, αφού το θες τόσο πολύ!!! (Για μένα παρεπιπτόντως δεν παίζει ρόλο ο τρόπος που θα αποκτήσεις ένα παιδί, αλλά να το αποκτήσεις!! βέβαια μετά μπαίνει και το οικονομικό στη μέση, δεκτόν).

Αν τα αποτελέσματα δεν είναι καλά (φτου φτου και έξω από εδώ) γιατί να χάνεις άλλο ένα εξάμηνο, κατευθείαν πας και κανονίζεις το πρόγραμμά σου.

Νομίζω ότι πιο ψυχοφθόρο και αγχωτικό είναι να προσπαθείς στα τυφλά, παρά όταν ξέρεις τι σου γίνεται!!!

Εγώ επίσης θα είχα χειριστεί και διαφορετικά το θέμα του σπέρματος. Τι εννοώ, μόλις το μάθαινα, θα πήγαινα κατευθείαν να κάνω σαλπιγγογραφία και να δω αν εγώ είμαι εντελώς καλά και υστεροσκόπηση (λόγω καισαρικής). Αν ήμουν καθαρή θα έβαζα τον σύζυγο να κάνει την επέμβαση και να βλέπαμε. Αν δεν ήμουν καθαρή κατευθείαν θα πήγαινα για εξω να γλιτώσει και ο σύζυγος την επέμβαση.

Ξέρω ξέρω ότι είναι και το οικονομικό στη μέση κλπ αλλά αν πας σε δημόσιο νοσοκομείο μπορείς να βρεις άκρη για τη σαλπιγγογραφία έστω ή και για μια υστεροσκόπηση, κάποια άκρη έχεις βρει από ότι είπες.

Αχ τι σε ζαλίζω τώρα θα μου πεις;;;;; Μη με βρίσεις, please!!! Ξέρω τι φάση περνάς, γιατί εκεί που είσαι ήμουν......

Σου τα λέω αυτά γιατί απλά πολλές φορές συζητώντας τα θέματα που μας απασχολούν με άλλους, τρίτους, μπορεί να πάρουμε ιδέες, να δούμε πράγματα που ίσως δεν τα έχουμε εμείς σκεφτεί κλπ

Γι΄αυτό επικοινωνούμε άλλωστε, για να αλληλοστηριζόμαστε και να βοηθάμε η μια την άλλη.

Αυτά.........Σε έπρηξα και ζητώ συγνώμη. Αν γίνομαι ενοχλητική, πες το μου οκ;;


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Evi155 πως πήγε η πρωινή γυμναστική;;; Απαπαπα δεν το κάνω να με πληρώνεις, μπράβο σου και χαρά στο κουράγιο σου!!

Ο λαιμός πως πάει;;; και εσένα σε γαργαλάει και εγώ τα ίδια και ο άντρας μου με μπούκωμα σηκώθηκε!!!

Ωραία να ζεις επαρχία, από επιλογή φύγατε ή λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων;; Τρίκαλα δεν έχω πάει ποτέ για να πω την αλήθεια μου!!!


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...