Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια

Εμενα ο δικος μου γιατρος μου ειπε οτι καλα κανω και προσεχω αλλα αν ειναι να γινει θα γινει!!σαφεστατα παιζει ρολο η ψυχολογια η διατροφη και η ασκηση αλλα και η τυχη!

Οποτε ελπιζουμε

Εγω εχω κατι πονακια χαμηλα κ μαλιστα σημερα που δουλευε ο αντρας μου πηγα στους γονεις μου κι ευτυχως γιατι με επιασε πολυ εντονος πονος και κραμπα κατω χαμηλα στην κοιλια και στο αιδοιο σε σημειο που κοντεψε να μου κοπει η ανασα.

Πηρα τον γιατρο μου και μου πε να μην ανησυχω ειναι φυσιολογικο καθως ειχα αρκετα ωοθυλακια οποτε καποιο μπορει να εσπασε σημερα και να προσπαθησουμε με επαφη. Δινει πολυ εμφαση στην ψυχολογια!!μας ειπε να βγαινουμε και να διασκεδαζουμε και να το ξεχασουμε για 14 μερες μεχρι να ερθει η να μην ερθει περιοδος!!

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα σας...

Στη ζωή μου , έχω κοπιάσει για τα πάντα , δεν έχω πειράξει , ούτε αδικήσει κανέναν....

Σήμερα το πρωί , πηγαίνοντας στο μικροβιολογικό , στα 150μ από το σπίτι μου , προσπαθώντας να περάσω από τη διάβαση , ένας μεθυσμένος ηλικιωμένος , πάνω σε ένα παλιό δίτροχο  , δε με είδε κ με παρέσυρε ... με έσυρε  για περίπου 20μ..

πηγα στο νοσοκομείο , που δεν μπορούσαν να μου παρέχουν κ πολλά πολλά....δεν έγινε ακτινογραφία ,λόγω κατάστασης..και όπως μου είπαν ....μόνο επιφανειακοί μώλωπες ..και αργά το μεσημέρι ήρθα σπίτι...

πρεπει να μείνω ξάπλα μέχρι τη β χοριακη....ο γιατρός μου , μου λέει υπομονή κ μπορεί να σταθώ τυχερή.....βάζω τα γέλια.... πότε υπήρξα εγώ ΤΥΧΕΡΗ.....

θα το πιστέψω τελικά..... δεν κάνω για μάνα τελικά.....

Όταν κάνουμε σχέδια ο θεός γελάει λένε....απλά εγώ βαρέθηκα....

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Εχω μερες να μπω γιατι ελειπα.Νεα δεν εχω,

Να ευχηθω στην ΝΙΝΑ καλοστεριωτα τα εμβρυακια.

Κοκκινομαλλα δεν τα εχουμε πει αλλη φορα,ευχομαι και σε σενα μια τεραστια χοριακη την Παρασκευη.Διαβασα αυτο που σου συνεβη σημερα και ειναι πραγματικα απιστευτο ομως ηρεμησε και μην στενοχωριεσαι γλυκεια μου εγω εχω καλο προαισθημα για σενα πιστευω οτι θα εισαι η πρωτη εγκυουλα του cafe μας,πιστευω οτι δεν επαθαν τιποτα τα εμβρυακια σου και τουλαχιστον το ενα ειναι γερα γατζωμενο για τους επομενους 9μηνες.Περαστικα σου και μην προδικαζεις τιποτα,πιστεψε οτι αυτη η φορα θα ειναι η τυχερη.,και θα ειναι.

  • Μου αρέσει 1

Smiley ζευγάρια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.Κοκκινομαλλα μου μην στεναχωριεσαι,φανταζομαι την αγωνια που περασες και περνας.Αλλα και εγω πιστευω οτι ολα θα πανε καλα,η κουμπαρα μου στον πεμπτο μηνα επεσε απο σκαλια και τωρα εχω την βαφτιστηρα μου που δεν την πιανεις.Αλλωστε πιστευω θα κανεις την αρχη με τεραστια χοριακη και θα ακολουθησω και εγω!!!Γεωργια δεν ρωτησα τον γιατρο για τον σολωμο και τα αλλα,αλλα προφανως εχει βαρεα μεταλλα,οποτε κομμενος!Χριστια μου σε ευχαριστω για τις ευχες.Τια και ο δικος μου ο γιατρος,πιστευει στην καλη ψυχολογια!Λοιπον τα νεα μου ειναι οτι δεν εκανα μεθη,αλλα μας εδωσαν ενα λεξοτανιλ και ενα μπουσκοπαν και ακουω μισοκοιμισμενη τον γιατρο να λεει καλε κοιτα πως μπαινει με φορα και εκανε και φυσαλιδες το ενα.Μετα εριξα εναν υπνο,γυρω στο μισαωρο και..Και με το που ηρθαμε σπιτι επισης.Βαλαμε δυο το ενα στην φωτο μοιαζει με λουλουδακι,ετσι λεει ο αντρας μου και οτι θα ειναι κοριτσακι!Να σημειωσω οτι μου ειχε κανει δοκιμαστικο και δεν ειχα ιχνος αιματος μετα και μαλλον αυτο ειναι το φυσιολογικο.Κοριτσια μια ερωτηση οι οδηγιες του γιατρου λενε ,ηρεμα 1-2 ημερες και μετα σταδιακη επανοδος  σε φυσιολογικες δραστηριοτητες μεσα σε πεντε ημερες.Εσεις τι κανατε? Καλο μας σουκου!    

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

Καλησπέρα σας...

Στη ζωή μου , έχω κοπιάσει για τα πάντα , δεν έχω πειράξει , ούτε αδικήσει κανέναν....

Σήμερα το πρωί , πηγαίνοντας στο μικροβιολογικό , στα 150μ από το σπίτι μου , προσπαθώντας να περάσω από τη διάβαση , ένας μεθυσμένος ηλικιωμένος , πάνω σε ένα παλιό δίτροχο  , δε με είδε κ με παρέσυρε ... με έσυρε  για περίπου 20μ..

πηγα στο νοσοκομείο , που δεν μπορούσαν να μου παρέχουν κ πολλά πολλά....δεν έγινε ακτινογραφία ,λόγω κατάστασης..και όπως μου είπαν ....μόνο επιφανειακοί μώλωπες ..και αργά το μεσημέρι ήρθα σπίτι...

πρεπει να μείνω ξάπλα μέχρι τη β χοριακη....ο γιατρός μου , μου λέει υπομονή κ μπορεί να σταθώ τυχερή.....βάζω τα γέλια.... πότε υπήρξα εγώ ΤΥΧΕΡΗ.....

θα το πιστέψω τελικά..... δεν κάνω για μάνα τελικά.....

Όταν κάνουμε σχέδια ο θεός γελάει λένε....απλά εγώ βαρέθηκα....

Κορίτσι, μην εγκαταλείπεις...

σε καταλαβαίνω απόλυτα... αλλά τώρα προτεραιότητα έχει η προσπάθεια που έχεις κάνει και αυτό απαιτεί να είσαι ήρεμη...

σφιξε τα δόντια σου, για άλλη μια φορά και προσπάθησε να σκέφτεσαι άσχετα και όσο το δυνατόν ευχάριστα.

σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια και εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να γαντζωθεί ένα ή και περισσότερα εμβρυακια και το σημερινό να είναι μια κακή ανάμνηση που θα διηγήσε αργότερα στο/στα παιδάκι/παιδάκια σου!

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Αργησα να μπω. Καποιο προβλημα παλι με το ρουτερ...

Thia μου όντως η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρόλο όχι μονο στη δική μας περιπτωση, αλλα σε όλες τις θεραπειες. Ε, και φυσικα παιζει ρολο και ο παραγοντας τυχη!

Κοκκινομάλλα μου, πόσες φορες εχω κανει κι εγω αυτες τις σκεψεις... Κι εγω όλα τα εχω καταφερει με κοπο. Μαλιστα ειχα πει στη μαμα μου καποια στιγμη "μαλλον ειμαι γεννημένη για τα δυσκολα...". Όμως τελικα φτανουν και τα μωρα! Γι' αυτο λοιπον θα συμφωνησω με τη xristia και θα σου πω κι εγω, οπως σου εχω πει και σε πμ, μην προδικαζεις. Αφου δεν εχεις δει αιμα όλα θα πανε καλα. Ακομα και καποια περιστατικα μετα απο αιμοραγια, τα καταφεραν. Ηρεμησε, χαλαρωσε και κανε θετικες σκεψεις κοριτσι μου.

Νινα78 καλό κλώσσημα! Καλοστεριωτα να 'ναι! Κι εμενα απο το κεντρο ετσι μου ειχαν πει, αλλα πηρα αδεια καλου-κακου και περιφερομουν μεσα στο σπιτι χωρις να κανω δουλειες. Μονο κανενα ευκολο φαγητακι.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Αργησα να μπω. Καποιο προβλημα παλι με το ρουτερ...

Thia μου όντως η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρόλο όχι μονο στη δική μας περιπτωση, αλλα σε όλες τις θεραπειες. Ε, και φυσικα παιζει ρολο και ο παραγοντας τυχη!

Κοκκινομάλλα μου, πόσες φορες εχω κανει κι εγω αυτες τις σκεψεις... Κι εγω όλα τα εχω καταφερει με κοπο. Μαλιστα ειχα πει στη μαμα μου καποια στιγμη "μαλλον ειμαι γεννημένη για τα δυσκολα...". Όμως τελικα φτανουν και τα μωρα! Γι' αυτο λοιπον θα συμφωνησω με τη xristia και θα σου πω κι εγω, οπως σου εχω πει και σε πμ, μην προδικαζεις. Αφου δεν εχεις δει αιμα όλα θα πανε καλα. Ακομα και καποια περιστατικα μετα απο αιμοραγια, τα καταφεραν. Ηρεμησε, χαλαρωσε και κανε θετικες σκεψεις κοριτσι μου.

Νινα78 καλό κλώσσημα! Καλοστεριωτα να 'ναι! Κι εμενα απο το κεντρο ετσι μου ειχαν πει, αλλα πηρα αδεια καλου-κακου και περιφερομουν μεσα στο σπιτι χωρις να κανω δουλειες. Μονο κανενα ευκολο φαγητακι.

Γεωργια μου σε ευχαριστω πολυ!Λεω απο Τεταρτη να παω στην δουλεια μου και να δω καποιους ασθενεις μου.Θα παρω και μια νοσηλευτρια να με βοηθησει με καποια παιδακια που εχω.Σπιτι δεν κανω τιποτα,γιατι ο αντρας μου ειναι λιγο υπερβολικος.Αν μπορουσε να μου μασησει και το φαγητο να μην κουραστω θα το εκανε.Φανταστειτε οτι χτες βραδυ δεν κοιμηθηκε,μηπως ξυπνουσα και χρειαζομουν κατι.Σαν τι?Την προηγουμενη ειχα μεινει ξαπλα και νομιζω οτι μου εκανε κακο ψυχολογικα,ολο σκεφτομουν-οχι θετικα!Μου αρεσει που ρωταω,αφου του κεφαλιου μου θα κανω...χαχαχα.Απλα λεω μηπως οι γιατροι εχουν παρατηρησει κατι στατιστικως.Ουτως η αλλως η δουλεια μου ειναι σε μια πολυθρονα και ακουω.Φιλια κοριτσια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

Κοκκινομαλλα μου μην απελπιζεσαι!!ξεκουρασου και κανε θετικες σκεψεις.

Εγω παλι σημερα ενιωσα κραμπες κατω χαμηλα.

Προσωπικα δεν πιστευω οτι τα καταφεραμε ουτε αυτη τη φορα ειναι η 7η προσπαθεια μας. Ειχαμε κανει 3 σπερματεγχυσεις στο Ρεα αλλα προσωπικα δε τις μετραω γιατι ο τωρινος μου γιατρος βλεποντας τα τοτε αποτελεσματα της αναλυσης σπερματος(πριν να φυγει το μικροβιο δηλαδη κι ενισχυθει και με βιταμινες) μας ειπε οτι δεν επρεπε καν να τις ειχαμε κανει!!

Ευτυχως φυγαμε απο εκει γιατι με τον γιατρο δεν ειχαμε θεμα καταληξαμε στο κεντρο οπου μας κοροιδεψαν κι ευτυχως τωρα καταληξαμε στο δημοσιο.

Σαν ανθρωπος δε σκεφτομαι θετικα παντα κρατω πισινες που λεμε αλλα τουλαχιστον προσπαθησαμε.

Αυτο λεω και παιρνω δυναμη


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλή εβδομάδα να έχουμε.

Νινα αφου θα εισαι σε πολυθρονα και οχι ορθια νομιζω πως θα μπορουσες να πας. Προσοχη στην οδηγηση και μην κολλησεις καμια ιωσουλα απο τα παιδακια... Αν μπορεις να το κανεις για λιγες ωρες, ακομα καλύτερα.

Thia μου περιμενε να δεις αν θα ερθει περιοδος. Μην βγαζεις απο τωρα συμπερασματα...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Καλή εβδομάδα να έχουμε.

Νινα αφου θα εισαι σε πολυθρονα και οχι ορθια νομιζω πως θα μπορουσες να πας. Προσοχη στην οδηγηση και μην κολλησεις καμια ιωσουλα απο τα παιδακια... Αν μπορεις να το κανεις για λιγες ωρες, ακομα καλύτερα.

Thia μου περιμενε να δεις αν θα ερθει περιοδος. Μην βγαζεις απο τωρα συμπερασματα...

Καλημερα κοριτσια!Καλη εβδομαδα.Γεωργια οσον αφορα το πηγαινε ελα,το εχει αναλλαβει ο προσωπικος μου σωφερ,χιχι,ο συζυγος!Τωρα για την ιωσουλα,ο θεος βοηθος,αν και φετος με ολες αυτες τις βιταμινες που εχω παρει,δεν εχω κολλησει τιποτα.Ακομη και ο αντρας μου αρρωστησε και εγω θηριο.Αχ,να παω γιατι μου την δινει η απραξια.Και αν ηξερα οτι εχει παει καλα να μεινω ακινητη για 9 μηνες,αλλα αυτες οι μερες δεν παλευονται.Κοκκινομαλλα και Thia υπομονη και ολα θα πανε καλα.Εσυ,Γεωργια μου πως εισαι? Παντα ενδιαφερεσαι για ολες μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Νινα μου αφου θα κανει καλό στην ψυχολογία σου, να πας στη δουλεια αλλά με προσοχή. Μη ρισκαρεις.

Εγω κορίτσια ειδα τον γιατρο τη Δευτερα το μεσημερι. Μου ειπε πως επειδη ειναι μεγαλα τα μωρα μπορει να γεννησω και καμια βδομάδα νωριτερα απο το αναμενόμενο, δηλ τέλη Μαίου. Γι' αυτο απαιτείται να κανω δυο μερες κορτιζονη (διπλη δοση) για να ωριμασουν οι πνευμονες των μικρων. Εκανα σημερα τη μια και την αλλη θα την κανω τη Δευτερα. Οποτε τωρα πρεπει να παρακολουθω στενα το ζαχαρο μου γιατι μπορει ν' απογειωθει. Οι πρωτες τιμες παντως ειναι καλες και ετσι ελπιζω ν' αποφυγω την ινσουλίνη.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2018 at 6:15 ΜΜ, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Καλησπέρα σας...

Στη ζωή μου , έχω κοπιάσει για τα πάντα , δεν έχω πειράξει , ούτε αδικήσει κανέναν....

Σήμερα το πρωί , πηγαίνοντας στο μικροβιολογικό , στα 150μ από το σπίτι μου , προσπαθώντας να περάσω από τη διάβαση , ένας μεθυσμένος ηλικιωμένος , πάνω σε ένα παλιό δίτροχο  , δε με είδε κ με παρέσυρε ... με έσυρε  για περίπου 20μ..

πηγα στο νοσοκομείο , που δεν μπορούσαν να μου παρέχουν κ πολλά πολλά....δεν έγινε ακτινογραφία ,λόγω κατάστασης..και όπως μου είπαν ....μόνο επιφανειακοί μώλωπες ..και αργά το μεσημέρι ήρθα σπίτι...

πρεπει να μείνω ξάπλα μέχρι τη β χοριακη....ο γιατρός μου , μου λέει υπομονή κ μπορεί να σταθώ τυχερή.....βάζω τα γέλια.... πότε υπήρξα εγώ ΤΥΧΕΡΗ.....

θα το πιστέψω τελικά..... δεν κάνω για μάνα τελικά.....

Όταν κάνουμε σχέδια ο θεός γελάει λένε....απλά εγώ βαρέθηκα....

Εύχομαι πραγματικά αυτή η άτυχη στιγμή να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα! Απίστευτο αυτό που έγινε! Να μείνεις ξάπλα όπως είπε ο γιατρός σου και μακάρι να είναι τυχερή η εξέλιξη. Μη το βάζεις κάτω, καταλαβαινω πως μπορεί να νιώθεις, έχω και εγώ πονεμένη ιστορία. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά.

Νινα μου αφου θα κανει καλό στην ψυχολογία σου, να πας στη δουλεια αλλά με προσοχή. Μη ρισκαρεις.

Εγω κορίτσια ειδα τον γιατρο τη Δευτερα το μεσημερι. Μου ειπε πως επειδη ειναι μεγαλα τα μωρα μπορει να γεννησω και καμια βδομάδα νωριτερα απο το αναμενόμενο, δηλ τέλη Μαίου. Γι' αυτο απαιτείται να κανω δυο μερες κορτιζονη (διπλη δοση) για να ωριμασουν οι πνευμονες των μικρων. Εκανα σημερα τη μια και την αλλη θα την κανω τη Δευτερα. Οποτε τωρα πρεπει να παρακολουθω στενα το ζαχαρο μου γιατι μπορει ν' απογειωθει. Οι πρωτες τιμες παντως ειναι καλες και ετσι ελπιζω ν' αποφυγω την ινσουλίνη.

Γιωργια μου ερχονται τα μωρακια σου!!!λιγο εμεινε:)


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

κορίτσια καλημέρα

πήγα και έκανα την χοριακή σήμερα....275..... φοβάμαι να το πιστέψω....να δώσει ο Θεός να εξελιχθεί σωστά η εγκυμοσύνη....

Κοκκινομαλλα σε ειχα εννοια σημερα!ΓΙΟΥΠΙ,αυριο θα ειναι ακομη πιο υψηλη.Ολα καλα θα πανε.Μακαρι να σε ακολουθησω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...