Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , NINA78 είπε:

Κοκκινομαλλα σε ειχα εννοια σημερα!ΓΙΟΥΠΙ,αυριο θα ειναι ακομη πιο υψηλη.Ολα καλα θα πανε.Μακαρι να σε ακολουθησω.....

Μακάρι να πάνε όλα καλά..... η σειρά σου τώρα για μεγάλη χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλησπέρα κορίτσια!

Κοκκινομάλλα τι ωραια νεα ειναι αυτα κορίτσι μου!!! Μπραβο σου! Και μαλλον ειναι και διδυμακια! Συγχαρητηρια και ολα να πανε κατ' ευχην! Καλό κλώσσημα, που λεει κι ο γιατρος μου :D.

Ναι, Thia μου, ερχονται τα μωρακια και ειμαι λιγο αγχωμενη για το μετα.

Τα αλλα τα κορίτσια μας τι κανουν;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Κοκκινομάλλα τι ωραια νεα ειναι αυτα κορίτσι μου!!! Μπραβο σου! Και μαλλον ειναι και διδυμακια! Συγχαρητηρια και ολα να πανε κατ' ευχην! Καλό κλώσσημα, που λεει κι ο γιατρος μου :D.

Ναι, Thia μου, ερχονται τα μωρακια και ειμαι λιγο αγχωμενη για το μετα.

Τα αλλα τα κορίτσια μας τι κανουν;

Γεια σου Γεωργια μου.Ερχονται τα ζουζουνακια και το μετα θα ειναι πιο υπεροχο!Καποια διδυμα συντονιζονται κιολας και διευκολυνουν την ζωη των γονιων τους.Εγω εδω δουλευω και ξεχνιεμαι και χτες ειχα μια καφε κουκιδα στο σερβιετακι και ανησυχησα,αλλα ο γιατρος ειπε δεν ειναι κατι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τώρα γύρισα από το γιατρο , επαναλαμβάνω το Σάββατο τις εξετάσεις και συνεχίζω τα φαρμακα...κ την κορτιζόνη κ τις ινοχεπ....

Μου πε ότι είναι μια πολύ καλή χοριακη....μακάρι να πάνε όλα καλά.... γιατί φοβαμαι να πω την αλήθεια...

 

Υγ ..Τζώρτζια  δεν μου πε για δίδυμα τίποτα εμενα.....γιατί το λες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα

πήγα και έκανα τις επανέλαβα ...η χοριακή από 274 σε 618 !!!!!! Δόξα το θεό

η προγεστερόνη σταθερή και η οιστραδιολη λίγο πεσμένη... σε αυτή τη φάση δεν μας ενδιαφέρει τόσο μου είπε.....

Ξανά μανά τη Δευτέρα .....ελπίζω να είναι εξίσου καλά.....

εσείς πως είστε;;; Τζώρτζια μου;; το νούμερο πώς σου φαίνεται;; Νίνα καλύτερα σήμερα;

Απίστευτη ηλιόλουστη μέρα....

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2018 at 10:45 ΠΜ, CoffeeMaker είπε:

Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όλες και όλους! :)

Ανοίγουμε αυτό το καφέ ως παράλληλο του θέματος IVF με δωρεά ωαρίων γνώμες και εντυπώσεις

https://parents.org.gr/forum/topic/15403-ivf-me-dorea-oarion-gnomes-kai-entyposeis

έτσι ώστε στο  Parents.org.gr να μένουν οι χρήσιμες πληροφορίες ή δεδομένα ή λίστες και εδώ να υπάρχει η καθημερινή επαφή τύπου social media με πιο γενικές συζητήσεις της ομάδας μελών που βρίσκονται σε αυτή την διαδικασία. 

 

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και καλή δύναμη στον αγώνα μας! Είχα σοβαρό πρόβλημα εμβρύων με χρωμοσωμικές ανωμαλίες κι έτσι προχώρησα στη δωρεά ωαρίων. Είμαι στην αναμονή! Καλή επιτυχία σε όλες!

  • Μου αρέσει 3

U2Prp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kalipso1978 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και καλή δύναμη στον αγώνα μας! Είχα σοβαρό πρόβλημα εμβρύων με χρωμοσωμικές ανωμαλίες κι έτσι προχώρησα στη δωρεά ωαρίων. Είμαι στην αναμονή! Καλή επιτυχία σε όλες!

Καλώς ήρθες !! Και καλά αποτελέσματα !!!

7 ώρες πρίν, Kalipso1978 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες και καλή δύναμη στον αγώνα μας! Είχα σοβαρό πρόβλημα εμβρύων με χρωμοσωμικές ανωμαλίες κι έτσι προχώρησα στη δωρεά ωαρίων. Είμαι στην αναμονή! Καλή επιτυχία σε όλες!

Καλώς ήρθες !!! Και καλά αποτελέσματα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια,

μετα από μεγάλο αγώνα,ταλαιπωρία και μια εγκυμοσυνη που χάθηκε στην 31η εβδομάδα καταλήξαμε στο να δοκιμάσουμε εξωσωματικη με δωρεά ωαριων. Ειμαι 39 ετών και θα είναι η 5η προσπάθεια συνολικά εξωσωματικής αλλά και η πρώτη μας με δωρεά. Είχαμε άλλη μια απώλεια με παλινδρομη κύηση στην 8η εβδομάδα μετά από μεταφορά κατεψυγμένων ωαριων.

 Την Παρασκευή έχω ραντεβού στο κέντρο για αιμοληψία και υπέρηχο και θα κάνω arvekap για να μπω σε καταστολή. Υπολογίζουμε η εμβρυομεταφορα να γίνει μέσα Ιουνίου. Αν και έμπειρη σε εξωσωματικές δεν σας κρύβω ότι αυτή τη φορά είμαι εντελώς εξω από τα νερά μου.

Η απόφαση μας ήταν σχετικά εύκολη, Δεν μπορώ να ξαναπεράσω απώλεια άλλου παιδιού η να διακινδυνεύσω ένα μη υγιές παιδί γιατί τα ωαριά μου είναι κακής ποιότητας. Εξάλλου σκεφτόμαστε και την υιοθεσία οπότε δεν τέθηκε ποτέ θέμα για εμένα ή το σύζυγο μου για το να διστάσουμε να προχωρήσουμε. Είναι βέβαια καθαρά προσωπική απόφαση του ζευγαριού και σέβομαι απόλυτα όσους κάνουν πίσω σε μια τέτοια επιλογή. 

Ευχομαι σε όλες σύντομα να είστε εγκυούλες!! Έχετε καμία συμβουλή να μου δώσετε??

  • Μου αρέσει 4

preg.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα

πήγα δουλειά σήμερα , έκανα και την χοριακή το πρωί....μέχρι να μου στείλουν τα αποτελέσματα ήμουν θηρίο σε κλουβί

άργησαν να τα στείλουν και με έπιασαν τα κλάματα...λέω να δεις δεν ανέβηκε....

δόξα το θεό όμως....1499.....

αύριο πάλι το ίδιο....

 

εσείς πως είστε;;;

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

ηρθα μόλις από το γιατρό....να μην κάνω άλλη χοριακή....την Παρασκευή υπέρηχο !!!!

Μπραβο κιριτσι!!

Ειδες??

Ολα καλα.

Ενα κακο ονειρο ηταν και περασε


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι κανετε;

Μπράβο Κοκκινομαλλα! Υπέροχα τα νέα σου! Θα συμφωνησω με την Thia. Ειδες που αδικα σε ειχε παρει απο κατω; Τερμα λοιπον οι αρνητικες σκεψεις. :) Την Παρασκευη θα δειτε αν εχεις ενα ή δυο μικρούλια!

Palmoira εισαι πολυ δυνατη κορίτσι μου και μπραβο σου. Απο μενα η συμβουλη μου, αν ειμαι σε θεση να δωσω, ειναι πως δεν πρεπει ν' ανησυχεις διοτι αφου συλλαμβανεις θα πει πως το ενδομητριο σου συνεργαζεται τελεια. Θετικες σκεψεις για το ομορφο που ερχεται και ολα θα πανε τελεια!

Thia μου τι κανεις;

Εγω κοριτσια ειχα χθες γιατρο. Θα με δει και αυριο και θα ηθελε και το Σαββατο, αλλα οπως λεει, μαλλον δεν θα προλαβουμε. Ο χωρος των μικρων στενευει, ειδικα του ενος. Θα ηθελα παντως να κρατηθουν λιγο ακομα... Εχω και καποιες τυψεις γιατι πιστευω με τις δουλειες της περασμενης εβδομαδας ισως να τα ζορισα...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...