Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

ΣΥΓΝΩΜΗ ...Μ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΙΤΖ -ΣΥΦΙΛΛΗ ΚΑΙ ΗΠΑΤΗΤΙΔΑ??? ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΒΓΗΚΑΝ ...ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ???

δεν ξερω ρε βισι μου τι να κανω ....και ακουσ και κατι μαλακισμενα γιατρουδακια...που δεν ξερω καν αν ειναι και τελιοφοιτοι που λεει ο λογοσ...:twisted::twisted::twisted::twisted:

Δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι, αλλά και στα άλλα ξέρεις τι γίνεται;;

και βγάζεις και άκρη μαζί τους;; και με δικηγόρο να το πας που λέει ο λόγος, αυτοί βρίσκουν χίλια δυό και τα κουκουλώνουν


DhOkp2.png

MSMSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΤΙΝΑ μου κάνε ότι περνά από το χέρι σου γιατί σε αυτά τα θέματα πρέπει να διαμαρτυρόμαστε και να μην τα αφήνουμε να περνάνε έτσι!

Απλώς πρόσεχε τον εαυτό σου και την ψυχολογία σου τώρα που είσαι έγκυος! Και φυσικά πήγε και ήρθε η ψυχή σου.... δεν το συζητώ!

Η γνώμη μου όσο αντέχεις ΚΥΝΗΓΑ ΤΟΥΣ με οποιονδήποτε τρόπο μπορείς και αντέχεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι, αλλά και στα άλλα ξέρεις τι γίνεται;;

και βγάζεις και άκρη μαζί τους;; και με δικηγόρο να το πας που λέει ο λόγος, αυτοί βρίσκουν χίλια δυό και τα κουκουλώνουν

θα τα βαλουν με λαθος ανθρωπο....και που ξερουνε τι ακρες εχω εγω απο πισω και ποια ..ειμαι..


...Σημασια δεν εχει για ποιον πεθαινεις, αλλα για ποιον ζεις...!!!

...μικρο μου βαλεντινακι ,σε λατρευουμε.....!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κι εγώ ακριβώς. Με είχαν βγάλει θετική στο μυκόπλασμα hominis . Είχα πάρει αντιβίωση για ουρεόπλασμα , και η καλλιέργεια είχε γινει για να επιβεβαιώσω ότι είχα θεραπευτει. Και αντι αυτού μου έβγαλαν κι άλλο μικρόβιο ! Έκανα επαναληπτική στην Βιοιατρική και στο Συγγρό και φυσικά ήταν αρνητικές. Με έπαιρναν στο σπίτι μου οι μικροβιολόγοι της Εuro , φοβόντουσαν μήπως τους τραβήξω ... Ήταν η τελευταία φορά που πήγα , γιατί βλέπετε ήταν συμβεβλημένη με την Εθνική Ασφαλιστική (ευτυχώς όχι πια)... Μετά προτιμουσα το Ντυνάν για όλες τις εξετάσεις... Εννοείται ότι έστειλα επιστολή διαμαρτυρίας στην Εθνική αλλά φωνή βοώντος εν τη ερήμω !!! Τους υποστήριξαν !!!


Nozmp3.pngyF2Vp3.png]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!

Πάλι ξεχαστήκαμε και χαθήκαμε αλλά δεν πειράζει!

Θέλω τα φώτα σας! Ειδικά της VISSI που έχει περάσει από αυτήν τη διαδικασία!

Λοιπόν εμείς είχαμε θέμα στο σπέρμα (προστατίτιδα) το οποίο τον Ιούνιο το φτιάξαμε και τώρα που ξανακάναμε σπερμοδιάγραμμα ήταν ακόμη καλύτερο! Ο ανδρολόγος μάς συνέστησε οπωσδήποτε ένα 6μηνο να προσπαθούμε μόνοι μας και μετά να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε για σπερματέγχυση!

Πήγα καπάκι στο γυναικολόγο (ο οποίος είναι και εξωσωματικός) και μου είπε με τη μία ότι πρέπει να κάνουμε σπερματέγχυση και επειδή αργεί πολύ η επιτροπή του ΕΟΠΥΥ να κλείσει ραντεβού να το κλείσω από τώρα και να τον ενημερώσω για να ετοιμάσουμε τη χαρτούρα!

Ο ίδιος γιατρός τον Ιούνιο μού είχε πει να κάνω υπομονή μέχρι το Φθινόπωρο και αν δε μείνω θα κάνουμε για κάποιους μήνες παρακολούθηση ωορρηξίας, μετά θα σκεφτούμε τη σπερματέγχυση και για εξωσωματική ούτε λόγος!

Τώρα μού είπε ότι η παρακολούθηση ωορρηξίας δε χρειάζεται και με πήγε απευθείας για σπερματέγχυση! Δεν είμαι κατά ούτως ή άλλως είχα βάλει ένα παρόμοιο πλάνο στο μυαλό μου απλώς μού την έδωσε γιατί ο τρόπος του ήταν σαν να μου λέει ότι να ξαναπάω σε αυτόν μόνο για περίπτωση σπερματέγχυσης και εξωσωματικής με τα υπόλοιπα σαν γυναικολόγος δεν ασχολείται!

Τέλοςπάντων μέχρι εδώ καλά! Άλλωστε στην επιτροπή θα περάσω τον καινούριο χρόνο και εγώ έτσι είχα το πλάνο στο μυαλό μου! Αν δε μείνω μέχρι τέλη του χρόνου να προχωρήσω σε σπερματέγχυση!

Το άλλο θέμα που με προβλημάτισε (βέβαια είμαι τελείως άσχετη με αυτά) είναι ότι θέλει να κάνουμε σπερματέγχυση με φάρμακα και πρόκληση ωορρηξίας! Να σημειώσω ότι ιατρικά με έχει εξετάσει και με έχει βρει μια χαρά και τα ωάριά μου και όλα! Απλώς η απορία μου είναι (επειδή τα φοβάμαι αυτά τα ορμονικά φάρμακα) με την πρώτη προσπάθεια σπερματέγχυσης πρέπει μια γυναίκα εφόσον είναι ιατρικά οκ να ξεκινάει με φάρμακα? Δε μπορεί σε φυσικό κύκλο με το δικό της ωάριο?

Όταν του το ρώτησα αυτό με τη μία μού το απέκλεισε γιατί άφησε να εννοηθεί ότι είναι τζάμπα κόπος και δεν πετυχαίνει!

Ειλικρινά έχω μπερδευτεί κι έχω τσατιστεί πολύ ταυτόχρονα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωάννα μου δεν ξέρω από αυτά αλλά μου φαίνετε περίεργο εφόσον τώρα είστε κ η δύο οκ γιατί να μην παρακολουθήσετε την ωορρηξία?η όπως έλεγε κ η Καλλιόπη ότι της είχαν ότι θα παρακολουθούν την ωορρηξία κ θα της δώσουν κ φάρμακα για περισσότερα αυγούλακια.κοστίζει πολύ η σπέρματέγχυση?αχ κούκλα μου ας κάνετε αυτό που νομίζετε. Τα κορίτσια σίγουρα θα σε βοηθήσουν με της απορίες που έχεις..

Κορίτσια ΣΥΓΝΩΜΗ που μπαίνω έτσι στο θέμα σας,δεν είμαι 40+ είμαι ακριβώς τα μισά και ούτε προσπαθώ,η μάλλον προσπαθώ με όποιον κρίνο μου κάτσει(χαχαχαχαχα):-Dμπήκα για την Ιωάννα μου.

Όσες έχετε παιδάκια να τα χαίρεστε να είναι πάντα υγιείς κ καλότύχά,όσες είστε έγκυος με ένα πόνο. Και όσες δεν είστε ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΈΙΤΈ ΓΙΑ ΌΛΕΣ ΥΠΆΡΧΕΙ ΕΚΕΊ ΨΗΛΆ ΈΝΑ ΑΣΤΕΡΆΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΈΡΘΕΙ ΟΠΌΤΕ ΤΟ ΘΈΛΗΣΗ ΑΥΤΌ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΊΤΣΑ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας!

Ιωάννα εγώ έκανα σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο, και βέβαια γίνεται απλά οι πιθανότητες να πιάσεις είναι λιγότερες από το να πάρεις φάρμακα γιατί το διαθέσιμο ωάριο είναι ένα κι όχι πολλά... Η δική μου προσπάθεια απέτυχε τότε αλλά οκ ήθελα να δοκιμάσω χωρίς φάρμακα γιατί για να σου πω την αλήθεια επειδή εγώ ήμουν μια χαρά στις εξετάσεις μου, το θέμα μας ήταν το σπέρμα, φοβόμουν κιόλας μήπως μου προκύψει μια πολύδυμη κύηση, στην σπερματέγχυση με φάρμακα πάντα υπάρχει μια τέτοια πιθανότητα... Μπορείς να πάρεις μικρή δόση φαρμάκων ώστε να ωριμάσουν ελεγχόμενα 3-4 ωάρια μόνο...


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σας!

Ιωάννα εγώ έκανα σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο, και βέβαια γίνεται απλά οι πιθανότητες να πιάσεις είναι λιγότερες από το να πάρεις φάρμακα γιατί το διαθέσιμο ωάριο είναι ένα κι όχι πολλά... Η δική μου προσπάθεια απέτυχε τότε αλλά οκ ήθελα να δοκιμάσω χωρίς φάρμακα γιατί για να σου πω την αλήθεια επειδή εγώ ήμουν μια χαρά στις εξετάσεις μου, το θέμα μας ήταν το σπέρμα, φοβόμουν κιόλας μήπως μου προκύψει μια πολύδυμη κύηση, στην σπερματέγχυση με φάρμακα πάντα υπάρχει μια τέτοια πιθανότητα... Μπορείς να πάρεις μικρή δόση φαρμάκων ώστε να ωριμάσουν ελεγχόμενα 3-4 ωάρια μόνο...

Καλησπέρα Ζένια μου! Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου!

Κι εγώ είμαι μια χαρά στις εξετάσεις μου απλώς είχαμε θέμα με το σπέρμα! Τώρα ευτυχώς το διορθώσαμε! Απλώς δε θέλω να κάνω σπερματέγχυση γιατί θεωρώ ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες και δε θέλω να πάρω και φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας γιατί φοβάμαι μη χαλάσει και ο κύκλος μου και η ωορρηξία!

Επειδή τον γιατρό που μου σύστησε σπερματέγχυση δεν τον πολυεμπιστεύομαι και τον βλέπω σαν έμπορο πήγα στον προηγούμενο μου γυναικολόγο για δεύτερη γνώμη και μου είπε ότι εφόσον τώρα διορθώσαμε τα θεματάκια μας να προσπαθούμε ήρεμα μόνοι μας 9-12 μήνες και μετά εξωσωματική! Ούτε αυτός πιστεύει πολύ στις σπερματεγχύσεις, θεωρεί λάθος να πάρω φάρμακα εφόσον η ωορρηξία μου είναι μια χαρά και πιστεύει ότι τζάμπα θα χαλάσουμε και την ψυχολογία μας!

Να σου πω προς το παρόν σκέφτομαι να κάνω αυτό που μου είπε ο δεύτερος γυναικολόγος αν και έκλεισα και ραντεβού με επιτροπή σπερματέγχυσης σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη!:wink:;-):wink:

ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΕ ΦΩΤΙΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ! Μόνη μου δε μπορώ να αποφασίσω κάτι!

Σε εσάς ποια είναι η ιστορία σας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ζένια μου! Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου!

Κι εγώ είμαι μια χαρά στις εξετάσεις μου απλώς είχαμε θέμα με το σπέρμα! Τώρα ευτυχώς το διορθώσαμε! Απλώς δε θέλω να κάνω σπερματέγχυση γιατί θεωρώ ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες και δε θέλω να πάρω και φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας γιατί φοβάμαι μη χαλάσει και ο κύκλος μου και η ωορρηξία!

Επειδή τον γιατρό που μου σύστησε σπερματέγχυση δεν τον πολυεμπιστεύομαι και τον βλέπω σαν έμπορο πήγα στον προηγούμενο μου γυναικολόγο για δεύτερη γνώμη και μου είπε ότι εφόσον τώρα διορθώσαμε τα θεματάκια μας να προσπαθούμε ήρεμα μόνοι μας 9-12 μήνες και μετά εξωσωματική! Ούτε αυτός πιστεύει πολύ στις σπερματεγχύσεις, θεωρεί λάθος να πάρω φάρμακα εφόσον η ωορρηξία μου είναι μια χαρά και πιστεύει ότι τζάμπα θα χαλάσουμε και την ψυχολογία μας!

Να σου πω προς το παρόν σκέφτομαι να κάνω αυτό που μου είπε ο δεύτερος γυναικολόγος αν και έκλεισα και ραντεβού με επιτροπή σπερματέγχυσης σε περίπτωση που αλλάξω γνώμη!:wink:;-):wink:

ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΜΕ ΦΩΤΙΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ! Μόνη μου δε μπορώ να αποφασίσω κάτι!

Σε εσάς ποια είναι η ιστορία σας?

Κι εγω για να σου πω την αληθεια δεν ειμαι φαν της σπερματεγχυσης, το μετανιωσα που την εκανα, μεγαλο κοστος για το τιποτα... Αν ειναι να φτασεις στην σπερματεγχυση και να πρεπει να παρεις ενα σωρο φαρμακα ε τοτε καλυτερα εξωσωματικη...

Εμεις προσπαθουσαμε ενα χρονο μονοι μας χωρις αποτελεσμα... Μας ειχε φαει το αγχος... Εντωμεταξυ απο το εξαμηνο ξεκινησαμε να ψαχνομαστε... Οι δικες μου εξετασεις ολες τελειες... Το σπερμοδιαγραμμα μας δεν ηταν πολυ καλο αλλα οχι και για εξωσωματικη... Απλα το σπερμα μας δεν ηταν και το πιο γρηγορο του πλανητη! Χαχαχα, παρολα αυτα οταν πηγαμε σε εξωσ γιατρο μας εδιωξε... Μας ειπε να συνεχισουμε τις προσπαθειες για 1-1,5 χρονο... Εκει γυρω στους 10 μηνες προσπαθειων εκανα την σπερματεγχυση κι απετυχε... Στον χρονο επανω πηγα ξανα στον εξωσωματικο...ηταν μαιος... Μου ειπε να περιμενουμε μεχρι σεπτεμβρη... Του ειπα δεν φευγω...η θα φαω τα λεφτα μου σε εσας που θα με βοηθησετε να κανω μωρο η σε εναν ψυχιατρο επειδη δεν μενω εγκυος και προτιμω την δικια σας ειδικοτητα... Εκανα εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο με το δικο μου ωαριο εκεινου του κυκλου δηλαδη...πηρα ελαχιστα φαρμακα ( για σπερματεγχυση σου δινουν απο τον εοπυυ 3000 μοναδες κι εγω πηρα μολις 600).... Κι εγενετω το θαυμα...!


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ZENIA μου καλημέρα!

Καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι! Να είναι πάντα χαρούμενο κι ευτυχισμένο κι εσείς οι γονείς να το χαίρεστε!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως αν είναι να με φορτώσει χίλια δυο φάρμακα για σπερματέγχυση καλύτερα να περιμένω ένα χρόνο όπως μου είπε ο δεύτερος γιατρός και μετά να πάω για εξωσωματική!

Το θεωρώ άδικο να φορτωθώ φάρμακα για σπερματέγχυση! Και να φανταστείς ενώ τώρα είμαστε ιατρικά μια χαρά και το σπέρμα και τα ωάρια μού συνέστησε σπερματέγχυση με φάρμακα και καθόλου σε φυσικό κύκλο!

Ε όχι αν είναι να φορτωθώ φάρμακα για σπερματέγχυση και μετά ίσως για εξωσωματική και να πειραματίζομαι με τον οργανισμό μου καλύτερα να περιμένω και να κάνω απευθείας εξωσωματική! Και την ψυχολογία που την πας?

Και ο δεύτερος γυναικολόγος βρήκε λάθος να κάνω σπερματέγχυση με φάρμακα εφόσον κάνω μια χαρά ωορρηξία! Γενικά είναι κατά όλων αυτών των φαρμάκων χωρίς λόγο!

Μάς συνέστησε να χαλαρώσουμε, να είμαστε καλά ψυχολογικά να περιμένουμε 9-12 μήνες και μετά αν δε γίνει κάτι καλύτερα εξωσωματική!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ZENIA μου καλημέρα!

Καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι! Να είναι πάντα χαρούμενο κι ευτυχισμένο κι εσείς οι γονείς να το χαίρεστε!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως αν είναι να με φορτώσει χίλια δυο φάρμακα για σπερματέγχυση καλύτερα να περιμένω ένα χρόνο όπως μου είπε ο δεύτερος γιατρός και μετά να πάω για εξωσωματική!

Το θεωρώ άδικο να φορτωθώ φάρμακα για σπερματέγχυση! Και να φανταστείς ενώ τώρα είμαστε ιατρικά μια χαρά και το σπέρμα και τα ωάρια μού συνέστησε σπερματέγχυση με φάρμακα και καθόλου σε φυσικό κύκλο!

Ε όχι αν είναι να φορτωθώ φάρμακα για σπερματέγχυση και μετά ίσως για εξωσωματική και να πειραματίζομαι με τον οργανισμό μου καλύτερα να περιμένω και να κάνω απευθείας εξωσωματική! Και την ψυχολογία που την πας?

Και ο δεύτερος γυναικολόγος βρήκε λάθος να κάνω σπερματέγχυση με φάρμακα εφόσον κάνω μια χαρά ωορρηξία! Γενικά είναι κατά όλων αυτών των φαρμάκων χωρίς λόγο!

Μάς συνέστησε να χαλαρώσουμε, να είμαστε καλά ψυχολογικά να περιμένουμε 9-12 μήνες και μετά αν δε γίνει κάτι καλύτερα εξωσωματική!

Εφόσον έχετε ελέγξει τα πάντα και οι εξετάσεις σας είναι καλές και αφού λες ότι το θέματάκι σας με το σπέρμα διορθώθηκε καλό είναι να προσπαθήσετε μόνοι σας για κάποιο διάστημα με τα νέα δεδομένα. Εγώ προχώρησα σε εξωσ γιατί δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι για να καλυτερέψουμε την εικόνα του σπέρματος, δεν υπήρχε δηλ κάποιο μικρόβιο, απλά ήταν έτσι... Δεν μας απέκλειαν την φυσιολογική σύλληψη αλλά με τόσο άγχος που είχα δεν έβλεπα φως.... Όμως κι εγώ επέλεξα μέθοδο με πολύ λίγα φάρμακα και αν χρειαστεί να ξαναμπώ σε αυτήν την διαδικασία πάλι με φυσικό κύκλο θα κάνω...

Εύχομαι ευχάριστα νέα για σένα οσονούπω !!!!


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχετε ελέγξει τα πάντα και οι εξετάσεις σας είναι καλές και αφού λες ότι το θέματάκι σας με το σπέρμα διορθώθηκε καλό είναι να προσπαθήσετε μόνοι σας για κάποιο διάστημα με τα νέα δεδομένα. Εγώ προχώρησα σε εξωσ γιατί δεν μπορούσαμε να κάνουμε κάτι για να καλυτερέψουμε την εικόνα του σπέρματος, δεν υπήρχε δηλ κάποιο μικρόβιο, απλά ήταν έτσι... Δεν μας απέκλειαν την φυσιολογική σύλληψη αλλά με τόσο άγχος που είχα δεν έβλεπα φως.... Όμως κι εγώ επέλεξα μέθοδο με πολύ λίγα φάρμακα και αν χρειαστεί να ξαναμπώ σε αυτήν την διαδικασία πάλι με φυσικό κύκλο θα κάνω...

Εύχομαι ευχάριστα νέα για σένα οσονούπω !!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κι εσύ με το καλό όταν θελήσεις να έχεις στην αγκαλίτσα σου και δεύτερο παιδάκι!

Πάντως είδες? Παρόλο που ήσουν και αγχωμένη έμεινες έγκυος στην πρώτη σου εξωσωματική και μάλιστα με φυσικό κύκλο!

Άρα πρέπει να τα δοκιμάζουμε όλα σε στάδια και σιγά - σιγά και όχι να τρελλαίνουμε τον οργανισμό μας από την πρώτη με μεγάλη δόση φαρμάκων και ορμονών!

Αρκεί φυσικά να πέσουμε σε γιατρό άνθρωπο πάνω απ'όλα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κι εσύ με το καλό όταν θελήσεις να έχεις στην αγκαλίτσα σου και δεύτερο παιδάκι!

Πάντως είδες? Παρόλο που ήσουν και αγχωμένη έμεινες έγκυος στην πρώτη σου εξωσωματική και μάλιστα με φυσικό κύκλο!

Άρα πρέπει να τα δοκιμάζουμε όλα σε στάδια και σιγά - σιγά και όχι να τρελλαίνουμε τον οργανισμό μας από την πρώτη με μεγάλη δόση φαρμάκων και ορμονών!

Αρκεί φυσικά να πέσουμε σε γιατρό άνθρωπο πάνω απ'όλα!

Ναι Ιωάννα μου , η αλήθεια είναι πως στάθηκα πολύ τυχερή, έπιασα με την πρώτη και χωρίς πολλή ταλαιπωρία και μάλιστα το εμβρυάκι που μετέφερα ήταν μέτριας ποιότητας ( συνήθως στα κέντρα εξωσ τα βαθμολογούν ως καλά μέτρια πολύ καλα και άριστα έμβρυα ως προς την μορφολογία). Προφανώς το προβλημά μας ήταν ότι ποτέ κανένα σπερματοζωάριο δεν έφτανε στο στόχο του , μάλλον όλα ξεψυχούσαν κάπου στην διαδρομή, χιχιχι!!!

Επίσης έχεις δίκιο... ο γιατρός και το κέντρο πρέπει να σου εμπνέουν εμπιστοσύνη και να μην σε κοιτάνε μόνο στην τσέπη... Εγώ τον γιατρό μου καθώς και το κέντρο που πήγα το επέλεξα τυχαία από ψάξιμο στο ιντερνετ, δεν είχα κάποιον να μου συστήσει που να πάω... Διάβασα καλά σχόλια στα φόρουμ και επέλεξα έναν γιατρό για τον οποίο να μην διαβάζω και πολλά σχόλια είτε αρνητικα είτε θετικα, αποφεύγω τους πολυάσχολους ανθρώπους, ήθελα έναν που να ασχοληθεί με το προβλημά μας προσωπικά... Και η αλήθεια είναι ότι έπεσα διάνα στην επιλογή μου. Και τον εμπιστέυτηκα από την αρχή γιατί αντί να αδράξει την ευκαιρία και να μου τα ''φάει'' βάζοντας με σε διαδικασίες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής, με έδιωξε εξηγώντας μου πως δεν βρίσκει κάτι ιδιαίτερα παθολογικό στην περίπτωση μας και να συνεχίσουμε να προσπαθούμε από μόνοι μας... Εγώ πίεσα για την σπερματέγχυση και τελικά για την εξωσωματική γιατί είχα αρχίσει να χάνω τον εαυτό μου... Και πάλι σεβάστηκε την επιθυμία μου για φυσικό κύκλο χωρίς πολλά φάρμακα...

Συμφωνώ να το πας βήμα βήμα... Αν είχες διαπιστωμένο θέμα με την ωορρηξία σου η τις σάλπιγγές σου η εν πάσει περιπτώσει με κάτι που φαίνεται ότι στέκει εμπόδιο δεν θα σου χάιδευα τα αυτιά, θα σου έλεγα μην χάνεις χρόνοκαι τρέχα να προλάβεις!


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου,χαλαρώστε και απόλαυστε το κοκο,γιατί σε λίγους μήνες θα φουσκώσει η κοιλίτσα σου κ δεν θα μπορείτε:wink:

Γωγουλίνι μου γλυκό!Τι κάνεις? Πώς πάει η δουλίτσα? Μου έλειψες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...