Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Kοριτσια 40 ++ που προσπαθουν;


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

Καλημέρααα σε όλες σας !κορίτσια τρέμωωω!!!η πρωτη μου θετική χοριακή μετα απο τόσες αρνητικές θεε μου!το μαγικό νούμερο 107,63 !το μόνο που έχω να πω είναι να προχωρήσει βήμα βήμα με τις χοριακές να διπλασιαζονται και να φτασει η ώρα για τον υπερηχο !

Ακόμα ακούω την καρδιά μου να χτυπά την ώρα που μου εστειλε το email το μικροβιολογικο ,ετρεμαν τα χέρια μου και φυσικά έστω η πρωτη ένδειξη θετική !

Εσείς τι λέτε καλό είναι αυτό βρε κορίτσια ;;;:grin: 

Συγχαρητήρια!!!. Πραγματικά χαίρομαι πολυ για σένα και θα δεις θα περάσουν γρηγορα οι μήνες και θα πάρεις το λουλουδάκι σπυ αγκαλιά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

Καλημέρααα σε όλες σας !κορίτσια τρέμωωω!!!η πρωτη μου θετική χοριακή μετα απο τόσες αρνητικές θεε μου!το μαγικό νούμερο 107,63 !το μόνο που έχω να πω είναι να προχωρήσει βήμα βήμα με τις χοριακές να διπλασιαζονται και να φτασει η ώρα για τον υπερηχο !

Ακόμα ακούω την καρδιά μου να χτυπά την ώρα που μου εστειλε το email το μικροβιολογικο ,ετρεμαν τα χέρια μου και φυσικά έστω η πρωτη ένδειξη θετική !

Εσείς τι λέτε καλό είναι αυτό βρε κορίτσια ;;;:grin: 

@IoannababyΣυγχαρητήρια κορίτσι μου, χίλια μπράβο, μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό το αδελφάκι της μικρής σου! 

On 2/11/2019 at 4:11 ΜΜ, Ioannababy είπε:

@Luckystarsνα φανταστείς έχω τόσο μπεί στον ρόλο που απο το πρωι παρακολουθώ ένα σεμινάριο α' βοηθειών για βρέφη και παιδιά!!θα περάσει η μερα κι αυτή σίγουρα με θετική ενέργεια εύχομαι! Και οι ευχες σου να πιασουν τόπο!αμήννν!

Έπιασαν ❤️❤️❤️❤️

2 ώρες πρίν, AnnetaP είπε:

Συγχαρητήρια Ioanna! Με το καλό! Όλα να κυλήσουν ομαλά. Όλα να εξελιχθούν κατ' ευχήν! Κι εγώ είμαι στην ίδια ηλικιακή ομάδα. Η πρώτη μου φορά απέτυχε και σε λίγο θα ξεκινήσω δεύτερη προσπάθεια. Μακάρι να σε ακολουθήσω κι εγώ. 

Με το καλό @AnnetaP κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Luckystars είπε:

@IoannababyΣυγχαρητήρια κορίτσι μου, χίλια μπράβο, μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό το αδελφάκι της μικρής σου! 

Έπιασαν ❤️❤️❤️❤️

Με το καλό @AnnetaP κορίτσι μου! 

@Luckystarsπάει και τελείωσε !είσαι το γούρι μου!!χαχαχαχα!σε ευχαριστώ για τις ευχές και ευελπιστώ και οι επόμενες χοριακές να ανεβαίνουν μεχρι να δούμε το σποράκι μας !!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα !!!σήμερα στην 2η επαναληπτική β χοριακή έχουμε απο 107.63 της Δευτερας πήγε 362,39 

Μου ειπαν οι γιατροι οτι συνηθως διπλασιαζονται οι τιμες αλλα αυτό ειναι παραπάνω ...είναι καλό αυτό ;;;

Μεχρι να μιλησω με τους γιατρους ας μου απαντήσει όποια μπορεί please see!!!  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ioannababy είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα !!!σήμερα στην 2η επαναληπτική β χοριακή έχουμε απο 107.63 της Δευτερας πήγε 362,39 

Μου ειπαν οι γιατροι οτι συνηθως διπλασιαζονται οι τιμες αλλα αυτό ειναι παραπάνω ...είναι καλό αυτό ;;;

Μεχρι να μιλησω με τους γιατρους ας μου απαντήσει όποια μπορεί please see!!!  

ειναι τελειο το αποτελεσμα......μην αγχωνεσαι καθολοουουου!!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, vals είπε:

ειναι τελειο το αποτελεσμα......μην αγχωνεσαι καθολοουουου!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την  απάντηση !αναμένω και γην άλλη εβδομάδα και τον υπέρηχο !!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται όλες χωράμε 

κι εγώ γίνομαι 39 σε 4 μήνες . Εγώ περιμένω περίοδο αύριο μεθαύριο για να κάνουμε δοκιμή με σπερματέγχυση μιας κ το σπερμα βελτιώθηκε αισθητά . Την πρώτη εγκυμοσύνη με εξωσωματική το 2014. Αν δεν τα καταφέρουμε πάλι επιτροπή για εξωσωματική 

Ποτέ είναι η ετ;

 

Εύχομαι να έρθει πολύ γρήγορα το αδελφακι


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Annita tsoupani είπε:

Εγω ειμαι σχεδον 39 κ προσπαθω για 2 μωρο σε λιγο θα κανω την τριτη μου μεταφορα!!!Αχ θελω την θετικη σας ενέργεια!!!Να μπω στην παρεα σας???

Καλώς την λοιπόν!!!με το καλό  σου ευχομα,ν α έχεις καλή διάθεση όσο μπορείς και πίστη ότι όλα θα πάνε καλά !!!και σύντομα να μας πείς τα ευχάριστα νέα !:):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελος του μηνα υπολογιζω!!κ εγω τον φεβρουαριο γινομαι 39 κ θα ναι η 3η μ μεταφορα!!!

4 ώρες πρίν, Ioannababy είπε:

Καλώς την λοιπόν!!!με το καλό  σου ευχομα,ν α έχεις καλή διάθεση όσο μπορείς και πίστη ότι όλα θα πάνε καλά !!!και σύντομα να μας πείς τα ευχάριστα νέα !:):)

Το εχω αυτο πολυ ειμαι θετικο πλασμα!!!

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ είμαι 38 και προσπαθώ για πρώτο παιδάκι!

Εχω ήδη κάνει όλες τις εξετάσεις και εκεί που καταλήξαμε ήταν η ανεξήγητη υπογονιμότητα.

Ξεκίνησα με σερπαφαρ την εβδομάδα που πέρασε και χθες είχα το πρώτο ραντεβού με τον γιατρό.

Όλα πήγαν καλά, προέκυψαν πάνω από 10 ωοθυλάκια και από Δευτέρα θα πάω πάλι να τα δούμε.

Ίσως τότε κάνω και την ένεση. Θα δείξει! 

Καλή επιτυχία σε όλες μας! 

Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2019 at 4:04 ΠΜ, Ioannababy είπε:

@Luckystarsπάει και τελείωσε !είσαι το γούρι μου!!χαχαχαχα!σε ευχαριστώ για τις ευχές και ευελπιστώ και οι επόμενες χοριακές να ανεβαίνουν μεχρι να δούμε το σποράκι μας !!:wub:

Όλα θα πάνε κατευχην κορίτσι μου καλό! Διαβασα και την χοριακη σου, είναι υπέροχο το νούμερο! Ολόψυχα μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη,, το ζουζούνι σου σε λίγο καιρό θα έχει παρειτσα, τι τέλεια! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Καινούργιο και γω, είναι η πρώτη φορά που γράφω, εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία στις προσπάθειες κ στον αγώνα που κάνουμε! 

Είμαι 42 κ προσπαθώ σε φυσικο κυκλο, στις 24/10 έκανα την πρώτη μου προσπάθεια στο πανεπιστημιακο Λάρισας, κάναμε εβριομεταφορα αλλά δυστυχώς δεν είχαμε θετικά αποτελέσματα! 

Θα συνεχίσω τις προσπάθειες, θα ήθελα όμως να πάρω κ μια δεύτερη γνώμη από γιατρό σε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη, μήπως γνωρίζετε ή έχει κάποια γιατρό που τα κατάφερες φυσικο κυκλο; 

Πραγματικά θα ήθελα την βοήθεια σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...