Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! Αντε να έρθει το καλοκαίρι να τα κρατήσουμε όλες στην αγκαλιά μας! Έχω εκνευριστεί λίγο τελευταία, γιατί σε όσους λέω ότι έχω αγοράκια με κοιτούν περίεργα και μου λένε !Κουράγιο! Λες και θα πάω στον πόλεμο!


UAQCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!!

Nani μου μην λαμβανεις υποψη σου τι λενε οι αλλοι....Δεν ειναι ολα τα παιδακια το ιδιο...Συνηθιζεται τα αγορια να ειναι πιο ζωηρα απο τα κοριτσια γι' αυτο στο λενε, αλλα εχω ακουσει πολλες περιπτωσεις που τα κοριτσια ειναι ζορικα επισης...Το καθε παιδακι εχει τη χαρη του...Κι ειναι ωραια που θα ναι 2 αγορακια μαζι, θα κανουν πολυ καλη παρεα!Να δεις οταν με το καλο τα κρατησεις στην αγκαλια σου τι ευτυχια θα νιωσεις!! Και μετα που θα μεγαλωνουν και θα κανουν τα κολπα τους πως θα τρελαινεσαι...!

Εγω τρελαινομαι με τον γιο μου και φανταζομαι του χρονου οτι θα χω δυο κατσαριδια να σκαρφαλωνουν πανω μας και να παιζουμε μαζι τους και ενθουσιαζομαι! Εχτες το βραδυ με ειχε πιασει το ποδι μου το δεξι και ποναγε απο τη μεσα πλευρα ψηλα στη λεκανη και εφτανε μεχρι το γονατο...Αφου ξυπνησε ο μικρος και εκλαιγε και απο τον πονο δεν μπορουσα να παω γρηγορα στο δωματιο του...Τα καλα της εγκυμοσυνης...


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!πως ειστε σημερα?ελπιζω ολες καλα!

georgia τιν β επιπεδου τον καναμε στο ιατρείο του γιατρού μας αλλά με αλλον γιατρό,απο το μητερα αθηνας.dvd δεν δινουν αλλα μας εδωσαν εγχρωμες φωτο απο το προσωπακι του και τις κλασσικες με ολες τις μετρησεις που εκαναν.

nani μην δινεις σημασια σε οτι σου λενε,υπαρχει η νοοτροπία,οτι τα αγορακια ειναι πιο ζωηρα,ομως δε νομιζω οτι ισχυει παντα,εχω δει και αγορακια παναγιτσες, ειναι στο παιδι!πίσης αν δεν κανουν και καμια φασαρια και σκανταλια τα παιδια τι σοι παιδια ειναι?

τελοςπαντων με το καλο να τα κρατησεις στην αγκαλια σου!

πολλα φιλια σε ολες!:-D


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.Με θέλετε στην παρέα σας?

Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας και με το καλό να έρθουν γερά και δυνατα στον κόσμο.

Εμένα είναι το πρώτο μου παιδάκι και το απέκτησα μετα απο πολύ προσπάθεια και πόνο και δύο μήνες πρίν αρχίσω την διαδικασια της εξωσωματικής.

Είναι αγοράκι, και φυσικά είναι ο έρωτας της ζωής μου απο τώρα.Ανυπομονώ να έρθει το καλοκαίρι για να τον δώ.

πητ έχω 27-7-1011 και 29 έχω τα γεννέθλιά μου εγώ.Με το μανάρι μου θα έχουμε τα γεννέθλιά μας πολύ κοντά.

Φιλάκια πολλά σε όλες σας και χάρηκα πολύ που σας βρήκα.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στην παρεα μας nasy!με το καλο να αγκαλιασεις κια εσυ το αγορακι σου!!!!!σου ευχομαι απο εδω και περα να ζειτε μονο ομορφες στιγμες!!!!β επιπεδου κανατε?

γινομαστε ολο και περισσοτερες οι αγορομανες!ποπο τρελα!

τι κανετε σημερα??εδω στην αρτα βρεχει και κανει και κρυο!αμαν ποτε θαρθει η ζεστουλα να βγαινουμε βολτουλες??

πολλα φιλια σε ολες!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλως ηρθες στην παρεα μας nasy!με το καλο να αγκαλιασεις κια εσυ το αγορακι σου!!!!!σου ευχομαι απο εδω και περα να ζειτε μονο ομορφες στιγμες!!!!β επιπεδου κανατε?

γινομαστε ολο και περισσοτερες οι αγορομανες!ποπο τρελα!

τι κανετε σημερα??εδω στην αρτα βρεχει και κανει και κρυο!αμαν ποτε θαρθει η ζεστουλα να βγαινουμε βολτουλες??

πολλα φιλια σε ολες!!!!!

Ευχαριστώ Ευούλα μου.

Πολλά αγόρια,ε ? Εγω ήθελα πάρα πολύ,το πρώτο μου παιδάκι να είναι αγόρι.

β'επιπέδου μου είπε για τέλος Μαρτίου,μόλις γίνω 23 εβδομάδων,για να είναι πιο μεγάλο το μωράκι και να μπορούν να το μετρήσουν καλύτερα.

Μήπως είναι αργά βρε κορίτσια?

Εσύ έχεις κάνει?


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι ειναι αργα nasy μια χαρα ειναι!

εμεις καναμε πριν τρεις μερες!ολα φυσιολογικα ευτυχως!

ευχομαι ολες να εχουμε καλα αποτελεσματα!αν και ειμαι της αποψης οτι η φυση προνοει και οτι ολα τα μωρακια μας θα ειναι υγιεστατα!

παντως απο οτι καταλαβα ουτε μετα τον β επιπεδου σταματα το αγχος, καθως εχω ακουσει περιστατικα που κατι μπορει να στραβωσει και μετα!ελπιζω σε πολυ σπανιες περιπτωσεις!!!!υπομονη και οσ μπορουμε χαλαρα!

φιλακια


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο,διαβασα οτι τα όρια για τη β'επιπέδου είναι 20-24 εβδομάδες,οπότε είναι εντάξει πιστεύω.

Μια χαρά η χοριακή σου,μπράβο κουκλίτσα.

Εγώ σήμερα έχω γιατρό και θα μου πεί λεπτομέρειες.Είχα κάνει πριν δύο βδομάδες,υπέρυχο σε νοσοκομείο και όχι στο γιατρό μου,γιατι είχα μια περίεργη ανησυχία,λόγω πονων που είχα μετά απο 15 μέρες έντονου βήχα.

Εκει είδαμε οτι ο πλακούντας μου ήταν χαμηλα και εχω αγωνία να δώ τι θα μου πει σήμερα ο γιατρός μου.Ελπίζω να μην είναι κατι κακό.

Εγω που λές,μέχρι να κλείσω και τον 8ο δεν θα ηρεμήσω γιατι έχω ακούσει πολλα


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω τι μου ειπε ο γιατρος μου απο την αρχη!να μην στενοχωριεμαι και να μην αγχωνομαι γιατι το μωρο αντιλαμβανεται τα παντα!και οταν λεμε αντιλαμβανεται εννοουμε οτι αν χτυπαει πιο εντονα η δικη μας η καρδια αυτο το νιωθει και μπορει να δυσανασχετει κιολας!οποτε οσο μπορουμε,δε λεω ανθρωποι ειμαστε καλο ειναι να παραμενουμε ηρεμες!!!!

εγω τον βηχα τον τρεμω!αν με πιασει δε σταματα,ευτυχως ως τωρα τη γλιτωσα!που θα γεννησεις για να σε προσθεσει στοπινακακι η sue?


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ βρε Ευάκι μου αλλα απο την στιγμή που έμεινα έγκυος,έχουν συμβεί τα απίστευτα δυσάρεστα γεγονότα που δεν με έχουν αφήσει να χαρώ την εγκυμοσύνη μου.

θα γεννήσω στην Αθηνα στο ρέα(το νέο μαιευτήριο που άνοιξε).Είναι το πιο φτηνό απο τα υπόλοιπα,αλλα ευτυχώς είναι και δίπλα στο σπίτι μου.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εvi2010 : 04/07/2011 - ΜΗΤΕΡΑ ΑΡΤΑΣ -ΑΓΟΡΙ

Mariamg : 08/07/2011 ΕΛΕΝΑ (Κ.Τ.) - ΚΟΡΙΤΣΙ

Nani :10/7/2011 - ΔΙΔΥΜΑ ΑΓΟΡΙΑ

Georgia.g :12/7/2011 - ΙΑΣΩ ΑΘΗΝΑΣ? - ΑΓΟΡΙ

Nasy : 27/7/2011 - ΡΕΑ ΑΘΗΝΑΣ -ΑΓΟΡΙ

Anthi_1987 : 29/7/2011 ΓΕΝ. ΝΟΣ. ΞΑΝΘΗΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ?

ΕΛΛΗ 2 : 31/07/2011 ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΑΓΟΡΙ

Sue : 31/7/11 ΙΑΣΩ ΑΘΗΝΑΣ - ΚΟΡΙΤΣΙ

Καλως ηρθες nasy!!!! Να μεγαλωνει η παρεα!!!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Nasy μου σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη και να αποκτησεις ενα υγιεστατο μωρο!!!!

Προσπαθησε τα ασχημα που συμβαινουν να μην σε επηρεαζουν πολυ ψυχολογικα...Σου μιλαω εκ πειρας..Ειχα μεινει εγκυος το 2007 και σκεφτομουν ολο το κακο απο το αγχος μου (για να μαι προετοιμασμενη υποτιθεται), ετυχε κι ενας θανατος που με στεναχωρησε και δυστυχως στον 4ο μηνα το εχασα το μωρο μου...Μπορει να ταν και η ασχημη ψυχολογια, δεν ξερω... Αλλα λογω της κακης ψυχολογιας αργησα να ξαναμεινω εγκυος, μετα απο 2 χρονια τα καταφερα και σε ολη την εγκυμοσυνη σκεφτομουν συνεχεια θετικα, παρα καποιες αναποδιες, και αποκτησα ενα υπεροχο αγορακι το Μαιο του 2010. Και μετα απο 5 μηνες ξαναμεινα εγκυος γιατι δεν ειχα καθολου αγχος γι' αυτο και ευχαριστω το Θεο που μου εστειλε τοσο γρηγορα κι αλλο παιδακι...Να δεις που ολα θα πανε καλα αρκει να τα χουμε καλα με τον εαυτο μας... Θα δεις τι ευτυχια ειναι αυτη που θα νιωθεις οταν κρτας αγκαλια το αγορακι σου σε λιγους μηνες!!! Να εισαι καλα!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και οσον αφορα τη β επιπεδου κι ο δικος μου γιατρος προτεινε να την κανω στο τελος Μαρτιου για να ναι μεγαλυτερο το μωρο και να χουμε καλυτερη εικονα, οποτε μην αγχωνεσαι!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Sue σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Να χαίρεσαι το αγοράκι σου και με το καλό να υποδεχτείς και την μπουμπού σου.

Πολυ θα ήθελα να αποκτήσω και εγώ πολύ γρήγορα και δευτερο παιδάκι,όπως εσύ.Μη σου πώ και τρίτο,αλλα τα οικονομικά δεν μας παίρνουν για τρια.

Ασε και εγώ έχασα πριν ένα μήνα μια αγαπημένη μου θεία και είχα στενοχωρεθεί πάρα πολύ.Είχα κάνει και έναν υπέρυχο μερικές μέρες μετά και είδαμε οτι ο πλακούντας μου ήταν χαμηλα,οπότε απο τοτε προσπαθώ να είμαι όσο πιο ήρεμη γίνεται,αλλα δυστυχώς τα γεγονότα με προλαβαίνουν.Ερχονται το ένα μετά το άλλο.

Αυτές τις μέρες έχω άδεια για να ξεκουραστώ γιατι είχα πολλά πονάκια χαμηλά.Σήμερα που θα πάω στο γιατρό θα ηρεμίσω περισσότερο.

Μαζί θα κάνουμε β'επιπέδου,ωραία.Χάρηκα που και εσένα ο γιατρός σου είπε το ίδιο.

Σε ευχαριστώ και πάλι.Πολυ χάρηκα που σας βρήκα.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...