Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

mariamg.....μην ανησυχείς.όλα θα πάνε καλά φτάνει να ξεκουράζεσαι πολυ,οσο γινεται δλδ κ με αλλο παιδάκι.

και διωξτους όλους όσους σε στενοχωρούν γιατί κανείς δεν χρωστά ει καλό σε κανέναν κ καταλαβαίνω πως νιωθεις.

σας ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα......ευχομαι τα καλύτερα για όλες μας:D

η μπέμπα στριφοφυρίζει κ κλωτσάει συνέχεια...ο μικρός μου τρελένεται να ακουμπάει την κοιλίτσα και τα δυο μαζί με κάνουν να νιώθω τόσο ευτυχισμένη...όταν δεν κλαίω..... γιατί κλαίω με το παραμικρό.:(

και έχω κάτι καούρες...ότι κ να φάω με ενοχλεί.ελπίζω μόνο να μην αρχίσουν από τώρα κ οι αυπνίες όπως είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη γιατί θα σαλέψω εντελώς.:tongue:

πολλά φιλάκια σε όλες.


.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα μανουλες!!!!

συγχαρητηρια georgia για το μικρουλη σας!!!!ολα καλα!μπραβο!αντε θα πατε να δειτε και την καρδουλα και μετα το μονο που θα μας νοιαζει ειναι αν παιρνουν σωστο βαρος!τα μαθηματα ειναι 7 μια φορα τη βδομαδα νομιζω και διαρκουν 2,5 ωρες το καθενα.θα με πηγαινει ο πατερας μου και τα δυο θα τα παρακολουθησει και ο αντρουλης μου,αυτο της γεννας,αν και δεν θα ειναι μεσα στον τοκετο(μη μας λιποθυμησει και τρεχουμε χαχαχα)και σε αυτο της φροντιδας του νεογνου.τα αλλα αφορουν το θηλασμο,τη γυμναστικη,τη διατροφη και κατι αλλο προφανως που δεν θυμαμαι τωρα..στα γιαννενα εμενα απο τα 5 μου μεχρι τα 22,οι γονεις μου ακομα μενουν εκει!!σε ποια περιοχη μενουν οι γονεις σας?

στελνω την καλημερα μου σε ολες!και καλη κ.δευτερα αυριο!πολλα φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή Σαρακοστή κορίτσια μου.Χιονίζει απίστευτα σήμερα και ετσι αντι για χαρταετό ο γιόκας μου θα φτιάξει χιονάνθρωπο:tongue:

Η μπεμπούλα μου είναι πού ησυχη απο χθές μόνο το πρωί κουνήθηκε λιγάκι.Ισως φταεί που κουράστηκα με τις βόλτες και τα πάρτυ του Θωμά μου.

να περνάτε πολύ πολύ όμορφα.:D


.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια! Καλη Σαρακοστη!

Τελικα μειναμε σπιτακι μας το 3μερο..Μονο το Σαββατο πηγαμε σε 2 παιδικα παρτυ και εγω φαινεται κολλησα γιατι απο την Κυριακη ειμαι με εκνευριστικο συναχι και ποναει ο λαιμος μου..Σημερα ειμαι χειροτερα..Ποναει και η μεση...Με χτυπαει στο ποδι και παω κουτσαινοντας..Προχθες για ενα 4ωρο δεν μπορουσα να το κουνησω απο τον πονο το δεξι ποδι...Και που να μεγαλωσει το μωρο και να βαρυνω κι αλλο...Πως θα γινω? Ειχα και κατι συσπασουλες στη μητρα και μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω μαγνησιο και να μην κουραζομαι...Οπως καταλαβαινετε μπορει να μην ειμαι σωματικα καλα αλλα ψυχολογικα ειμαι μια χαρα! Εχω τον μικρουλη μου που μου φτιαχνει την διαθεση!!

Geprgia χαιρομαι που ειδατε μια χαρα τον μπεμπακο σας!!!! Με το καλο!

Ο γιος μου ειναι μικρουλης για να καταλαβει οτι θα ρθει κι αλλο μωρακι, ειναι μολις 9.5 μηνων! Αλλα τον βαζω να χαιδευει την κοιλια μου και του λεω οτι ειναι το αδερφακι του μεσα...Θα του ρθει λιγο ξαφνικο φανταζομαι...

Σας χαιρετω, να στε καλα! Και προσοχη με τα χιονια και τους παγους!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλως σας βρηκα. Εχω ΠΗΤ 29-07-11. Ειμαι μεταξυ του μητερα και του γαια. Ειναι κοριτσακι αλλα δεν την εχω ακουσει ακομη νομιζω. Κατι νοιωθω αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Ανυπομονω τοσο πολυ... Β επιπεδου δεν εχω κανει ακομη . Μ¨εχουν και σε διαιτα. 4.5 κιλα εχω παρει αυτες τις πρωτες 20 εβδομαδες αλλα φοβουνται για διαβητη κυησης οποτε προσεχω. Ξεφευγω και που και που... Ευχομαι με το καλο να δεχθουμε ολες τα καλοκαιρινα μας δωρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!!πως ειστε σημερα?

περαστικουλια σου ευχομαι sue!αμαν αυτος ο καιρος!ολος ο κοσμος αρρωστος!!!!

εγω χτες ειχα το στομαχι μου και για να κοιμηθω δυστυχως εκανα εμετο!και σημερα τη βγαζω με κριτσινια και λιγο χαμομηλι(δεν πινεται το ρημαδι)

το μεσημερι θα φτιαξω ρυζακι και βλεπουμε!χθες πηγαμε και στο γιατρο να δουμε το μωρο!μια χαρα ειναι ευτυχως!μεγαλωνει εφτασε τα 690 γρ.μας ειπε ο γιατρος!τωρα θα παω τελος του μηνα να μου γραψει την καμπυλη ζαχαρου!

καλως ορισες ladida!με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!!

οι υπολοιπες πως ειστε?

πολλα φιλια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια:P

πως πάνε τα χιονια??εδώ παγώσαμε αν και έχει έναν απίστευτα λαμπερό ήλιο.

Χθές έκανα μέτρηση τραχήλου και είναι οκ.τώρα σε ένα μήνα πάλι.

Η καμπυλη ζαχαρου και αυτή εντάξει.με την γλυκόζη έφτασα στο 90.

Με έχουν πεθάνει οι καούρες και δεν μπορώ ούτε να κοιμηθώ.

ladida με το καλο το μωρό σου.:P

evi περαστικούλια σου:tongue:


.

Link to comment
Share on other sites

Οζαλινα καπου διαβασα οτι μενεις στα γιαννενα?και εγω εκει εμενα μεχρι προτεινος!τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου θα τα κανω στο νοσοκομειο εκει!μηπως εχεις να μου προτεινεις καμια συμβουλο θηλασμου εκει?σε βοηθησε κανεις εσενα?


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,πως τα πατε;;;ολες συνεχιζουμε κανονικα απο οτι βλεπω....εγω τα ιδια κατι πονους εχω δεξια στην κοιλια...να ανησυχησω;;;;το β επιπεδου θα το κανω στις 18 του μηνα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Χαίρομαι που τα μπεμπάκια μας είναι όλα καλά. Τα πονάκια νομίζω πως είναι φυσιολογικά γιατί μεγαλώνει η μήτρα. Εγώ ενώ τα ένιωθα τα μωράκια μου στην κοιλιά εδώ και καιρό, από χθες τα καταλαβαίνω πια κι όταν βάλω απλά το χέρι μου επάνω στην κοιλιά μου. Ο άντρας μου έχει τρελαθεί από τη χαρά του!!! Νιώθω και ένα βάρος χαμηλά το οποίο το είχα και κατά περιόδους στο 1ο τρίμηνο. Β΄επιπέδου έχω στις 16 του μηνός!


UAQCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου,τι κανετε?

Εμεις φυγαμε τελικα για τριημερο,μετα το οκ του γιατρού.

Πηγαμε τελικα την Παρασκευη και ευτυχώς όλα ηταν ενταξει.Ο πλακουντας ανέβηκε.

Ο μπέμπης μας είναι 357 και ο υπέρυχος μου τον βγάζει 5 μερες μεγαλύτερο:shock:

Εχω φουσκώσει αρκετα αν και πριν 10 μέρες δεν είχα τίποτα απο κοιλιά.Μεγάλωσε ξαφνικά.....

Τον μπέμπη δεν τον εχω καταλάβει ακόμα,εκτος απο μια δυο φορες που αισθανθηκα κατι σαν φτερούγισμα,εκτος αν ηταν το έντερό μου.

Τώρα επόμενο ραντεβού στις 23-3 για την β επιπέδου.

Οσο για τα κιλά νανι μου,μια χαρα είναι τα 6,σκεψου οτι έχεις και δίδυμα,σωστα?

Εγώ ήμουν 67.τον πρώτο μήνα κατέβηκα στα 65 και τωρα είμαι 68.Την Παρασκευή που πήγα στο γιατρο,ήμουν 67,το ένα κιλό το πήρα το τριήμερο:confused:

Αυτά τα νέα μου.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

όλες μια χαρά έιστε από κιλά.εγω ξεκίνησα 53 και τωρα είμαι 59.

evi δεν χρειάστηκα σύμβουλο θηλασμού ,τα κατάφερα μια χαρά με τα μαθήματα ανώδυνου που είχα κάνει και φυσικα θα επαναλάβω :tongue:.

όντως γίνονται στο νοσοκομείο και ξεκινάμε στην 32η εβδομάδα.λες να συναντηθούμε εκεί?


.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!μολις ηρθα στη δουλιτσα!ελπιζω σημερα να εχει πιο ζεστη μερα!ετσι φαινεται δηλαδη!απο κιλα ξεκινησα 58 πηγα 54 και τωρα ειμαι 55,5.σιγα σιγα θα ανεβαινω και εγω!δεν τρωω βαρια το βραδυ γιατι φοβαμαι μη δεν μπορω να κοιμηθω!τρωω ομως αρκετα το πρωι!

αντε να ερχονται και τα υπολοιπα ραντεβου β επιπεδου!

ozalina τα μαθηματα θα τα κανω τωρα εγω,μαρτιο απριλιο συννενοηθηκα με τη μαια γιατι στον 8-9ο δεν θα μπορω να λειπω απο τη δουλεια!ειμαι και στην αρτα,και θα φοβαμαι να πηγαινοερχομαι τοτε!ελπιζω κατι να μου μεινει!χαχαχαχ!το πολυ πολυ να επαναλαβω το μαθημα της γεννας αργοτερα!

μπραβο nasy ολα καλα με το μωρακι σου!ειδες που αγχωνοσουν?καλα και εμενα καμια φορα με πιανει ενα ανεξηγητο αγχος!και αρχιζω και μιλαω στον ευατο μου οτι ολα ειναι καλα και να ευχαριστω το θεο που μου χαρισε αυτο το δωρο!παει σου λεω θα σαλεψουμε μεχρι τη γεννα,και μετα ακομα περισσοτερο!χαχαχαχ!

πολλα φιλια απο μενα!:P:p:p


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...