Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

36 minutes ago, ritsalondon said:

Απλά της σύστησα να κάνει πρώτα τις εξετάσεις που θα της κάνει πει ο γιατρός και αν χρειαστεί να κάνει άμνιοπαρακέντηση. 

Σίγουρα οι επόμενες εξετάσεις θα δείξουν αν θέλει περαιτέρω διερεύνηση. 

Ναι αλλά πως κάποια μένουν αδιαγνωστα? Αυτό ρωτάω?? Πανικός με πιάνει ρε γαμώτο

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Karmaki said:

Ο Φ. ειναι ο γιατρος μου..ναι μου το εχει πει! Έχετε γεια βρυσούλες! :):):)

Και τους δύο τους αγαπώ... Αν δούλευα Κύπρο εκεί θα γεννούσα. Τους έχω απόλυτη εμπιστοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Και ποια είναι η γνώμη σου ritsalondon? Θα κάνεις άμνιο και με καλή αυχενική επειδή έχεις δει πολλά λόγω δουλειάς? Η όχι?

Κι εγώ έλεγα ότι δεν θα έκανα αλλά πανικοβάλομαι μ αυτά που ακούω..

Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου ή στη τελική ζήτα τη γνώμη και κάποιου ακόμα γιατρού.

Αν ήμουν στη θέση σου πιστεύω σίγουρα θα ζητούσα μια δεύτερη γνώμη.

Ξέρεις αν λόγω pappa ή λόγω ελευθερης β χοριακής χάλασαν τα ποσοστά σου?

Περιμενω να ανοίξει το ιατρείο για να παω το απόγευμα κ να μου πει λεπτομέρειες.. Στο τηλέφωνο μου ειπε το 1/175.. είπε να μην ανησυχώ κ οτι έχει ξαναδεί τέτοια ποσοστα. Εγω είπα οτι προτιμώ την αμνιοπαρακεντιση αλλά μου είπε οτι εφόσον είναι πάρεμβατικη μεθοδος ως γιατρός προτείνει την αιματος..Κ να της απαντησω το απόγευμα που θα παω απο κει εφόσον το συζητήσουμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mantelena είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Κατ' αρχάς ψυχραιμία. Παρόμοια περίπτωση ήταν η κουμπάρα μου, έκανε αυχενική και της έδωσε υψηλά ποσοστά για σύνδρομα και μετά έκανε την εξέταση αυτή με το αίμα, είχε καλύτερα αποτελέσματα και τελικά δεν προχώρησε σε αμνιοπαρακέντηση. Εύχομαι ολόψυχα να είναι έτσι και σ εσένα. Μην ανησυχείς, ο γιατρός σου θα σε καθοδηγήσει και αν χρειαστεί θα πάρεις και μια δεύτερη γνώμη και θα πράξεις ανάλογα.

 

Σ ευχαριστώ παρα πολυ.. αγχωθηκα πολυ. Θα δούμε το απόγευμα τι θα μου πει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 said:

Περιμενω να ανοίξει το ιατρείο για να παω το απόγευμα κ να μου πει λεπτομέρειες.. Στο τηλέφωνο μου ειπε το 1/175.. είπε να μην ανησυχώ κ οτι έχει ξαναδεί τέτοια ποσοστα. Εγω είπα οτι προτιμώ την αμνιοπαρακεντιση αλλά μου είπε οτι εφόσον είναι πάρεμβατικη μεθοδος ως γιατρός προτείνει την αιματος..Κ να της απαντησω το απόγευμα που θα παω απο κει εφόσον το συζητήσουμε 

Πάντως κάνε κάτι γιατί είναι κρίμα να έχεις άγχος .. Η αίματος ή αμνιο. .Δεν λέει να περίμένεις μέχρι τη Β επιπέδου έτσι.. Πάντως αν η Β χοριακή φταίει που σου χάλασε τα αποτελέσματα εχω διαβάσει εδώ μεσα πολλες περιπτώσεις που ήταν τυχαίο τελείως..

Εχουμε που έχουμε άγχος φανταζομαι αν μας τρώει και κάποιο μετριο αποτέλεσμα πόσο θα επηρεάζεται η ψυχολογία μας


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολυ.. αγχωθηκα πολυ. Θα δούμε το απόγευμα τι θα μου πει.

Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη. Βεβαια μια κουβεντα είναι αυτή για όσους ειναι εξω απο το χορό..πήγαινε από εκεί, σίγουρα θα μπορέσετε να συζητήσετε το θέμα πιο διεξοδικά από οτι μέσω τηλεφώνου και θα βρείτε απο κοινού τη λύση. Εγω δεν θελω να εκφερω άποψη εφόσον δεν γνωρίζω. Ούτε υπαρχει λογος να σου αναφέρω τι θα έκανα εγώ στη θέση σου.Το μόνο που μπορω να κάνω είναι να σου ευχηθώ απο καρδιας όλα να είναι καλά και αυτή να είναι απλά μια περαστική αναταραχή και να μην ξαναέρθει άλλη.

 

  • Μου αρέσει 3

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, moustokoulouro said:

Ναι αλλά πως κάποια μένουν αδιαγνωστα? Αυτό ρωτάω?? Πανικός με ποιάνει ρε γαμώτο

Συμβαίνει. Δεν χρειάζεται πανικός.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα συμβαινει, ακομα και 1:15000 μπορει να τυχει και ας εχει πολυ καλα αποτελεσματα. 

Ευχομαι ολα να ειναι καλα! 

Fuego παρακολουθα απο δω και περα γιατι θα οσυ παρει μερες! Καλως μας ηρθες!

 

  • Μου αρέσει 2

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Πάντως κάνε κάτι γιατί είναι κρίμα να έχεις άγχος .. Η αίματος ή αμνιο. .Δεν λέει να περίμένεις μέχρι τη Β επιπέδου έτσι.. Πάντως αν η Β χοριακή φταίει που σου χάλασε τα αποτελέσματα εχω διαβάσει εδώ μεσα πολλες περιπτώσεις που ήταν τυχαίο τελείως..

Εχουμε που έχουμε άγχος φανταζομαι αν μας τρώει και κάποιο μετριο αποτέλεσμα πόσο θα επηρεάζεται η ψυχολογία μας

Εδώ δεν μπορω να περιμένω 1μιση ωρα να ανοίξει το ιατρείο..120 βαραει η καρδια μου.θα σας στείλω μετα να σας πω τι έγινε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 minute ago, Αλεξάνδρα 828 said:

Εδώ δεν μπορω να περιμένω 1μιση ωρα να ανοίξει το ιατρείο..120 βαραει η καρδια μου.θα σας στείλω μετα να σας πω τι έγινε 

Θα ηρεμήσεις μετά την συζήτηση με το γιατρό σου!!! Ενημέρωσέ μας Aλεξάνδρα! Φιλιά

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Όντως μπορεί να συμβεί όπως λεει η Ρίτσα και η Τιτιν.Ας μην ξεχνάμε πως όλες οι εξετάσεις στην διάρκεια της κύησης πιθανότητες μας δίνουν.  Πρώτα ο Θεός νομίζω πως μόνο οταν ερθει εκεινη η ευλογημένη ώρα να τα πάρουμε αγκαλιά θα βεβαιωθούμε και θα ησυχασουμε. Ωστόσο ας προσπαθήσουμε να κατευνάσουμε τις ανησυχίες μας γιατί δεν μας οδηγούν πουθενά. Το λέω για να το ακούσω και εγω.

Εχει πάρει φωτιά το τόπικ αυγούστου απο τα μηνυματα. Ειμαστε hot !

:)

  • Μου αρέσει 3

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Karmaki είπε:

 

Εχει πάρει φωτιά το τόπικ αυγούστου απο τα μηνυματα. Ειμαστε hot !

:)

Ειμαστε Hot λεει χαχαχα

 

Αλεξανδρα να μας ενημερωσεις!

 

Εχετε αγορασει τπτ ;

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...