Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Γεια! Ελπίζω να είστε καλα

Καλώς ήρθες Αλεξάνδρα! Εγώ το έκοψα κάνα εξάμηνο πριν μείνω έγκυος στο πρώτο. Κ δεν το ξανάρχισα ποτέ ευτυχως.

Calliiope κ εγώ ήθελα να ρωτήσω αν το έχει καταλάβει καμιά σα που είναι οι μπροστά σε βδομάδες γιατί έχω ακούσει ότι στο δεύτερο το καταλάβαινεις 12-13 εβδομάδα! Οπότε δεν αποκλείεται.

Εμείς δεν θα ετοιμάσουμε καν δωμάτιο αν κ έχουμε κ τρίτο. Λέμε να αλλάξουμε το δωμάτιο του μικρου, να απομακρύνουμε 

τα πολύ βρεφικά μήπως κ τον πείσουμε να κοιμάται εκει κ στο εξάμηνο που θα πάει στο δωμάτιο του το μωρό θεωρητικά ν το φτιάξουν τότε! Μην πέσουν όλα τα έξοδα μαζί. 

Εγώ δεν δικαιούμαι επίδομα ΟΑΕΔ. Είμαι αναπληρώτρια κ η σύμβαση μου λήγει 30-6. Έχω τα ένσημα όμως οπότε λογικά θα πάρω επίδομα λοχείας κ μητρότητας 4 μήνες, για λίγο ανεργία κ αν με ξαναπάρουν θα επιτρέψω με μειωμένο ώραριο 3-4 ώρες τη μέρα!

Σεντόνι έγραψα! Καλό βράδυ λοιπόν


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε ολες! Μου δίνετε κουραγιο που λέτε δεν καπνίζετε! Εγώ με τις αδερφες μου σκεφτείτε τσακωνομουν οταν τις έβλεπα με τσιγάρο στην εγκυμοσύνη κ γενικα θεωρώ πειθαρχημένο τον εαυτό μου, οταν θέλω κατι απλα το κανω.. Όμως δε ξέρω τι παθαινω κανω σαν πρεζακι για να το αναψω κ μετα νιωθω τυψεις! Ξυπναω απ τις 6 με πονοκέφαλο κ με το που κανω 2 τζούρες μ αφηνει.. Εχω μια μικρη προπτωση μητρωηδους στη καρδια κ αυτό εχει ως αποτέλεσμα να παθαινω μικρες κρισεις πανικού.. Ο καρδιολόγος ειπε δεν θα επηρεάσει ουτε γεννα ουτε εγκυμοσύνη ομως τωρα εννοείται δεν επιτρέπονται τα χαπακια που μου ειχε δωσει οποτε το ριχνω κ παλι στο τσιγάρο.Ο γυναικολόγος μου είναι γενικά ελαστικος σ αυτο το θεμα εγω ομως ξενερωνω με τον εαυτό μου!Γι αυτό γράφτηκα κ εδω να χω κ καποιον να τα πω! Σας κουρασα! Να έχετε μια όμορφη μερα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει καμια σας να μου προτείνει κάποιο αξιόπιστο για αγορές ελληνικό site με βρεφικά είδη να κανω μια ερευνα αγορας; Κυρίως ενδιαφέρομαι για καρότσι..ανακαλυψα πως ειναι πολυ περιορισμένη η αγορα εδω για διδυμα και όλες με κόστος πάνω από 1.300 ευρώ.. οποτε θα επιστρατευσω σιγουρα τους συγγενεις μου στην ελλαδα να κουβαλησουν πραματα.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. 

Οσο το θεμα τσιγαρο δεν καπνιζα ποτε ουτε καν το εχω δοκιμασει. Ο συζυγος καπνιζει στο μπαλκονι χειμωνα καλοκαιρι. Ξερω οτι πχ 3 την ημερα ειναι οκ. Οπως και πολλες φορες το να μην κανεις ισως ειναι χειροτερο με το να κανεις. 

Αξιοπιστο με μεγαλη ποικιλια και πολλα καταστηματα ειναι τα λητω. Να βγαλεις καρτα μελους ειναι δωρεαν και στα 200 ευρω εχεις επιστροφη 20. Σε καποια πραγματα που θα χρειαστω εξτρα εχω δει σε βουλγαρικο site. Αρκετα καλες τιμες με προβληματιζει αν θα ειναι οκ τα πραγματα. 

Στον μεγαλο 21η εβδομαδα τον ειχα νιωσει, προσθιος πλακουντας τοτε οπως και τωρα. Για να δουμε. 

 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

:cool::cool::cool: Κορίτσιαααα!! πφφ εχουμε χαθει στις δουλειες ολοι.

Εμεις καναμε μια ψευτοανακαινιση στο δωμα τιο μας.Οπως εχω πει ειναι το τριτο μας η μεγαλη που ειναι τριτη λυκειου κοιματε στο δωματιο της μονη της,και κανεις δεν μπαινει μεσα,λογω διαβασματος,το δικο μας δωματιο εχουμε ΑΘΙΚΤΟ το κρεββατι της χρυσουλας (λογω καταληψης του κρεββατιου μας ) .τωρα το κολλησαμε διπλα στο κρεββατι μας ,ανοιχτο ,οπως οταν θηλαζε μικρο ΜΠΑΣ και μαθει να κοιματε εκει μεσα και σιγα σιγα ηρεμησουμε .Το νεογεννητο θα το βαλουμε σε καλαθουνα μεχρι να δουμε σε ποια πολη πετυχε η μεγαλη μας.Εχουμε δυο κρεββατοκαμαρες,δεν μπορουμε να μετακομισουμε γιατι ειναι ιδιοκτητο και ζουμε τρεις οικογενειες .οποτε ..νομιζω θα ειμαστε μια χαρα!!

 

Τσιγαρο!!Στην πρωτη εγκυμοσυνη το εκοψα (καπνιζα απο 14 χρονων ,μαγκακι) και το ξαναρχισα αμεσως ,καθως δεν θηλασα(αλλες εποχες τοτε,δεν υπηρχε ενημερωση) στην δευτερη παλι με επιασε αυτη η αηδια για το τσιγαρο, ..και δεν το ξαναπιασα απο τοτε 3 χρονια δλδ...Καπνιστης και ο συζηγος ,Αποφασισε μια μερα ,πριν δυο χρονια και το κοψε μαχαιρι,ισως και για να μην με παροτρυνει και μενα..

Αυτα!!!Φιλακια σε ολες...!!!Ελπιζω να περνατε ηρεμη εγκυμοσυνη ...Και αν οχι ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ..Μην δινετε σημασια σε κανεναν..Μονο το μπεμπε σας εχει.(Ή ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΣΑΣ ,ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΣΑΣ):-P


Lilypie - (NKYE)Lilypie - (4Ura)Lilypie - (oz5q)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Εμείς πήγαμε Σαββατο βόλτα και Σαββατοβραδο για φαγητό. Χθες τίποτα..

Κρύωσα κιολας κι εχω μπουκωμα και πονοκέφαλο και καταροή.. Σπαστικό..

Να σας εκμυστηρευτώ κάτι.. Οταν οι φίλες μου έμεναν έγκυες εγώ όλο τις ρωτούσα αν πάνε καλά αν θέλουν κάτι, πως αισθάνονται κτλ .. τώρα βλέπω άκυρο κόσμο να ρωτάει συνέχεια κι οι κολλητές μου ακόμα και να βγούμε συζητάνε για οτιδήποτε άλλο εκτός απ την εγκυμοσύνη μου.

Μου την έχει δώσει τόσο που αποφεύγω να τις δω γιατί ξέρω ότι πάλι θα συζητάνε για τις δουλειες τους για τους αντρες τους και τα παιδιά τους (οσες έχουν) και το δικό μου το μπεμπέ λες και δεν υπάρχει.. Εκνευρίζομαι!!


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Και εμεις πηγαμε με τον μικρο βολτα το Σαββατο ξεθεωθηκε και ξεραθηκε το μεσημερακι. Χθες παλι πηγαμε βολτα και με το μπαμπα. Ειχε συννεφια αλλα ζεστη μερα.

Μουστοκουλουρο ισως επειδη το εχουν περασει δεν τους κανει και πολυ αισθηση οπως κανει σε σενα, και οσες δεν εχουν δεν δινουν την ιδια σημασια. Λογικα με το καιρο θα επανελθετε. Ξερω ειναι σπαστικο.


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Titin said:

Καλημερα κοριτσια! Και εμεις πηγαμε με τον μικρο βολτα το Σαββατο ξεθεωθηκε και ξεραθηκε το μεσημερακι. Χθες παλι πηγαμε βολτα και με το μπαμπα. Ειχε συννεφια αλλα ζεστη μερα.

Μουστοκουλουρο ισως επειδη το εχουν περασει δεν τους κανει και πολυ αισθηση οπως κανει σε σενα, και οσες δεν εχουν δεν δινουν την ιδια σημασια. Λογικα με το καιρο θα επανελθετε. Ξερω ειναι σπαστικο.

Ναι ίσως μόνο για μένα να είναι τόσο σημαντικό τελικά.. Απλά δε παίζει σε επόμενη τους εγκυμοσύνη να είμαι όπως ημουν.. Καθε 3 και λίγο τηλεφωνα κτλ.. Δε μου βγαίνει πλέον..

Γιατρό ποτε έχετε??? Εμένα αργεί ακόμα.. 14/2!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Λογικο σε πιανει και ενα παραπονο... Εγω ειχα μια κολλητη, φιλες απο το δημοτικο. Στην εγκυμοσυνη την ειδα ολες κ ολες 3 φορες. Καναμε τοτε και τον θρησκευτικο μας γαμο, μας παντρεψε μετα την ειδα μια φορα και μια στο μαιευτηριο. Το παιδι το ειδε 5 μηνων, τον ειδε αλλη μια φορα στην βαφτιση και μετα τελος, την εκανα περα. Τι να το κανω αν δεν ενδιαφερεται ουτε για μενα ουτε για το παιδι. Ηθελε κιολας να γινει νονα... ευτυχως που δεν την εκανα! Ετσι εχω μεινει μονη, δεν εχω καθολου φιλες. Δεν ημουν ποτε τοσο κοινωνικη. 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 minute ago, Titin said:

Λογικο σε πιανει και ενα παραπονο... Εγω ειχα μια κολλητη, φιλες απο το δημοτικο. Στην εγκυμοσυνη την ειδα ολες κ ολες 3 φορες. Καναμε τοτε και τον θρησκευτικο μας γαμο, μας παντρεψε μετα την ειδα μια φορα και μια στο μαιευτηριο. Το παιδι το ειδε 5 μηνων, τον ειδε αλλη μια φορα στην βαφτιση και μετα τελος, την εκανα περα. Τι να το κανω αν δεν ενδιαφερεται ουτε για μενα ουτε για το παιδι. Ηθελε κιολας να γινει νονα... ευτυχως που δεν την εκανα! Ετσι εχω μεινει μονη, δεν εχω καθολου φιλες. Δεν ημουν ποτε τοσο κοινωνικη. 

Εγώ έχω 2 απ το σχολείο(δηλ πανω απο 20 χρονια), 1 απ τη σχολή (16 χρονια)  και 2 απ τη δουλεια (δηλ 10 χρονια)..

πιο πολύ αγαπάω τη φίλη απ τη σχολή και τη μία απ το σχολείο..

Μ αυτή που ξέρω απ το σχολείο μένει πλέον σε άλλη πόλη και τη βλέπω μια φορά το τρίμηνο, τετράμηνο.. Την άλλη τη βλέπω μια φορά το μήνα περίπου αλλά μιλάμε σχεδόν καθημερινά. Εχουν παιδάκια και οι δύο αυτές γι αυτό.. Δύσκολο να μην έχεις καθόλου φίλες..΄Ούτε εγώ είμαι κοινωνική αλλα αυτούς τους λίγους τους ήθελα στη ζωή μου.. Τώρα αν θεωρούν ότι μόνο η δική τους ζωή είναι σημαντική τι να πω.. Προφανώς και θα ξενερώσω αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση.

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα εφτιαξε με εναν και απο τοτε χαθηκε. Τα ειχαν χρονια με τον κολλητο του αντρα μου, χωρισαν και βρηκε αυτον. Ενταξει ποτε δεν τους φερνουμε σε δυσκολη θεση, ουτε τους βαζαμε να ερχονται μαζι. Και παλι ομως εκεινη απομακρυνθηκε... 

  • Μου αρέσει 1

 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Titin said:

Εμενα τα εφτιαξε με εναν και απο τοτε χαθηκε. Τα ειχαν χρονια με τον κολλητο του αντρα μου, χωρισαν και βρηκε αυτον. Ενταξει ποτε δεν τους φερνουμε σε δυσκολη θεση, ουτε τους βαζαμε να ερχονται μαζι. Και παλι ομως εκεινη απομακρυνθηκε... 

Μμμμ.. Μπορεί να έχει θέμα ο νυν, να ζηλεύει ότι μπορει να μαθαίνει νέα του κτλ κι απ το να έχει τσακωμούς να αποφευγει να σας δει. Όχι οτι τη δικαιολογώ φυσικα.. απλά προσπαθώ να δώσω μια εξήγηση..

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Μουστοκούλουρο, σε καταλαβαίνω. Είναι ξενέρωμα. Δυστυχώς ο περισσότερος κόσμος ενδιαφέρεται μόνο για τη δική του ζωή και ό,τι την περιτριγυρίζει. Λίγοι θα ασχοληθούν μαζί σου. Επίσης, και τα ενδιαφέροντα των ανθρώπων αλλάζουν στο πέρασμα του χρόνου και κάποια πράγματα που μας ένωναν παλιά πλέον μπορεί να μην μας ενώνουν. Όλα μέσα στη ζωή είναι.

Εμένα μου φαίνεται δύσκολο να διατηρήσω φιλίες με στενούς δεσμούς, συχνές επαφές κλπ. Ο καθένας έχει χτίσει τη ζωή του, έχει τις υποχρεώσεις του κλπ. Αν έχουν παιδιά, είναι δύσκολο να βγαίνουν. Βλέπω όμως συχνά να παρουσιάζονται ευκαιρίες για παρέα με ανθρώπους καινούργιους, με τους οποίους μοιραζόμαστε πλέον παρόμοια ενδιαφέροντα. Οκ, μπορεί να μην είναι "κολλητοί", αλλά καλά περνάμε μια στο τόσο.

  • Μου αρέσει 2

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Εγω το Σαββατοκυριακο ημουν πιεσμενη γιατι σημερα παρεδωσα την εργασια του μεταπτυχιακου. Τωρα ομως ομως ειμαι πο χαλαρη και το απολαμβάνω.

Εγω ειμαι πολύ κοινωνική το ιδιο και ο αντρας μου όμως πολύ δυσκολα θα βαλουμε ανθρωπους στη ζωή μας και ειδικα στο σπίτι μας. Πλέον δηλαδή δεν το κάνουμε σχεδον καθόλου.Ουσιαστικά έχουμε 2 πολυ καλους φίλους. Με τις υπολοιπες φίλες (δικες μου)που ειναι 5, τη μία την πάντρεψα , εννοείται τις υπεραγαπώ και εκεινες το ιδιο αλλα ουτε μιλαμε, ουτε βρισκομαστε καθε μερα. Ξερω ομως πως οτι χρειαστω θα ειναι κοντα μου και το ιδιο ισχυει και για εμενα. Παρόλα αυτα απο τη στιγμη που εφτιαξα το σπιτικο μου ποτε μα ποτε μου δεν είπα τα προσωπικά μου σε κανεναν οσο στενη φιλια και αν μας εδενε. Ετσι ακριβως ειναι και ο άντρας μου ευτυχώς.Η αληθεια ειναι πως εχουμε παρεξηγηθει οτι ειμαστε αντικοινωνικοι ..επειδη στις αρχες το σπιτι μας ηταν ανοιχτο,ολο τραπεζωματα, φιλοι κλπ..μολις τα κοψαμε μαχαιρι πεσανε οι μασκες


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...