Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      20/05....άλλες 10 μέρες αναμονή....ουφ! 10 μέρες η εμβρυομεταφορα αναμονή...7 μέρες τα μικροβιολογικα που ήταν κλειστά...τώρα άλλες 10 μέρες...αλλά οκ θα περάσουν...μου είπαν να μην κάνω άλλη χοριακη. Μήπως να κάνω τη Δευτέρα μόνη μου να δω που βρίσκομαι?

      να μην κάνει τπτ! είναι μια χαρά! υπομονή 

      πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εκεί θα κάτσει,στη ζεστασιά της μανουλας του❤️Είναι φυσιολογικό πάντως να ζοριζεσαι και εσύ και το μωρό όσο περνάει ο καιρός.Δεν έχει αρκετό χώρο για να κινηθεί,γι αυτό και οι κλωτσιές 

      τώρα 2 μέρες δεν αναπνέω κ καλα το βραχύ! δλδ μέχρι να κοιμηθώ μ φταίνε όλα , βουλώνει η μύτη , πονάω δεξιά , πονάω αριστερά ! χαχαχ χθες κάποια στιγμή βόγκηξα στον υπνο μ! χέστηκε πάνω τ ο άντρας μ νόμιζε γεννάω ! άστα…έχει πάει ήδη τσάντες στο αμαξι , τα χει όλα έτοιμα , ξεβρακωτη θα με σηκώσει να φύγουμε ! έχει και προτίμηση στην ώρα, λέει να είναι βράδυ να μην έχει κίνηση γιατί μέρα θα κάνουμε 1,5 ώρα να πάμε από πειραια στο μαιευτηριο !🤣

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 28/8

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Καλωσήρθες Δεσποινάκι! Πωπω! Πάρα πολλές είμαστε! Φτου φτου! Τον Αύγουστο θα γεμίσουμε μπεμπάκια!

Fuego, η αλήθεια είναι ότι αυτό με τον δεύτερο σάκο με τα πήγματα δεν το έχω ξανακούσει. Νομίζω όμως ότι όλα θα πάνε καλά και το πολύ πολύ να γεννηθεί λίγο πρόωρο. Κάθε μέρα γεννιούνται πρόωρα. Και σε ένα άλλο τόπικ του καφέ που συμμετέχω, πριν 2 μέρες μια κοπέλα γέννησε στις 33 εβδομάδες και είναι μια χαρά το μωρό, τέλειο από βάρος, απλώς το έχουν βάλει θερμοκοιτίδα για να το παρακολουθούν για μερικές μέρες. Όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 2

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ! Καλέ τι εγινε πάλι στο φόρουμ αλλάξανε τα χρώματα ή μου φαινεται; Μπαινω απο κινητο, ολα μωβ, και ροζ :)

Κοριτσια τωρα στο β τρίμηνο πως πατε απο τα θεματα εμετων, ναυτιας, καουρας κλπ; Κανονικα δεν υποχωρούν; Βελτιωθηκα για μια εβδομαδα και τις τελευταιες μερες ειδικα καθε πρωι παλι ειμαι χαλια και κανω εμετο. Εχει και 3 μερες με κραταει ενας πονοκεφαλος-ημικρανια στο πισω μερος του κεφαλιου και δεν εχω παρει κανενα παυσιπονο ακομα, μονο με τον υπνο περναει λιγο αλλα με το που ανοιξει το ματι επανέρχεται. Τι στο καλο..


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέεερα!

Μετά από 7,5 εβδομάδες "σιωπηλής" ανάγνωσης νομίζω μπορώ κ εγώ με σχετική βεβαιότητα να ... παρουσιαστώ!

Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου με ΠΗΤ 22/8/2017.

Το πρώτο μου παιδάκι είναι αγοράκι (αναμενόμενα σε αυτό το thread, χαχα!) το οποίο την άλλη Παρασκευή κλείνει τα 2 (επίσης αναμενόμενη ηλικία χαχαχα!)

Είχα αρκετό άγχος από τα μέσα Δεκέμβρη που το έμαθα κυρίως λόγω ηλικίας (κλεισμένα 35, θα είμαι 36 όταν με το καλό γεννήσω), αλλά χτες κάναμε την αυχενική (12 εβδομάδων ακριβώς)  και τόσο ο εμβρυολόγος, όσο και ο γυναικολόγος μου που είδε τα αποτελέσματα μου είπαν ότι με τα αποτελέσματα μου δεν θα έκαναν τίποτα (παρόλο που μου εξήγησαν τις επιλογές μου, αίματολογική εξέταση ή άμνιο).

Περιμένω και σήμερα το απόγευμα ή το πολύ αύριο τα αποτελέσματα από την εξέταση αίματος αλλά μου είπε ο γιατρός ότι από την εμπειρία του δεν αναμένει εκπλήξεις.

Τι άλλο? Α ναι, εγώ σίγουρα θα είμαι μάνα Αυγούστου η υπερηχογραφική και η ημερολογιακή ηλικία κύησης συμπίπτουν ακριβως και αν κρίνω από τον γιό μου που με έφτασε στο ... αμήν (γεννήθηκε με φ.τ στις 39w+4d) εδώ τελευταία των μοικανών θα μείνω στο γκρουπ!

Εξέταση για κυστική ίνωση είχα κάνει στο χωρέμειο στην πρώτη εγκυμοσύνη και δεν έχω ούτε "στίγμα", sex δεν μας απαγορεύει ο γιατρός (για την ακρίβεια είναι της άποψης "συνεχίζετε κανονικά τη ζωή σας όλα πάνε τέλεια") αλλά εγώ ως τώρα φοβόμουν κάπως, ελπίζω από εδώ και μπρος να χαλαρώσω(!)...

Από κιλά ξεκίνησα 50 (όσα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη) και είμαι ήδη 52,5, ελπίζω να μην την πάθω όπως στο γιο που πήρα 20 κιλά και μου πήρε 1,5 χρόνο να τα χάσω πλήρως(!), προσπαθώ να προσέχω κάπως περισσότερο.

Αυτά! Ελπίζω να περάσουμε σε αυτό το γκρουπ εξίσου καλά με το γκρουπ Φεβρουαρίου 2015 με τις οποίες μαμάδες (κάποιες από αυτές) διατήρουμε ακόμα καθημερινή επαφή σε ομάδα στο facebook, με κάποιες από αυτές έχουμε βρεθεί και από κοντά με τα παιδιά μας, και να έχουμε όλες υγιείς και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!

Ξέχασα τπτ? Η' κατάφερα κ έκανα catch-up??? :-P:-P

 

ΑΑΑ ναι! Ο γιατρός χτες μου είπε να μην αγοράσω τπτ ακόμα αλλά με αφήνει να "κρυφοκοιτάζω" τα ροζ λέει! :):)

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!

 

 

ps. Ανακατωσούρες και προβλήματα ευτυχώς ΤΙΠΟΤΑ όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 3

Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πφφ, ισως να παίζει ρόλο το ότι έχω δίδυμα; ποιος ξέρει..

Καλώς ήρθες στην παρέα Quinsney με το καλο! Καλα λεει η  Rosali μαζευτηκαμε πολλές ! Φτου φτου!  Quinsney  Πολύ όμορφο αυτο που ανέφερες, πώς από ένα εντελώς απρόσωπο φόρουμ βρεθείκατε απο κοντα και κρατησατε και προσωπικες επαφες! Μπράβο σας!

 

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Quinsey: ΠΗΤ 22/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 28/8

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Καλωσήρθες, Quinsey!!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό και το δεύτερο! Βρε παιδιά, όλες με αγόρια;;; Πραγματικά, αυτό είναι κάτι παραπάνω από σύμπτωση! Θα γνωριστούμε κι εμείς ακόμα περισσότερο με τον καιρό, σίγουρα θα περάσουμε καλά και θα είναι ωραίο να βρεθούμε κάποια στιγμή με τα ζουζούνια μας (όλο αγόρια - χαμός θα γίνει!).

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες χάθηκα...καλώς ορισαν τα νέα κορίτσια με το καλό. Είχα μπλέξει με μια εργασία που έπρεπε να κάνω για ένα σεμινάριο και σε συνδυασμό με παιδί δουλειά και εμετούς δύσκολα τα πράγματα.  Από νέα το μωρό μια χαρά η μαμά χάλια.  Πήγα στον καρδιολογο έβαλα χολτερ 48ωρου εχω υψηλούς σφυγμους και κάνω και κάτι αρρυθμίες προς το παρών δεν χρειάζεται αγωγή.  21 του μήνα θα κάνω και την αυχενική. Αντε να δούμε 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sirena είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες χάθηκα...καλώς ορισαν τα νέα κορίτσια με το καλό. Είχα μπλέξει με μια εργασία που έπρεπε να κάνω για ένα σεμινάριο και σε συνδυασμό με παιδί δουλειά και εμετούς δύσκολα τα πράγματα.  Από νέα το μωρό μια χαρά η μαμά χάλια.  Πήγα στον καρδιολογο έβαλα χολτερ 48ωρου εχω υψηλούς σφυγμους και κάνω και κάτι αρρυθμίες προς το παρών δεν χρειάζεται αγωγή.  21 του μήνα θα κάνω και την αυχενική. Αντε να δούμε 

Καλημέρα σιρενα! Ειχες θεμα με αρρυθμίες κ σφυγμούς απο πριν??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...

Quinsey καλώς ήρθες...εγω ήμουν μανούλα Ιανουαρίου 2015 κοντα ήμασταν...

Εγω να σας πω γραφω απο το 2012 οταν δειλά δειλά ξεκινήσαμε προσπάθειες με πρώτη άτυχη εγκυμοςυνη το 2013..είχαμε φτιάξει ενα ωραιο παρεάκι με τα κοριτσια που προσπαθούσαν τοτε κ ετσι μεταφέραμε την παρεα μας στο fb εχουν περάσει 5 χρονια κ ακομα τα λεμε εχουμε κανει τα παιδάκια μας μεγαλώνουν κ εμεις εκει ακάθεκτες...δυςτυχως ολες ειμαστε απο διαφορετικές πόλεις κ ετσι δεν εχει τύχει να βρεθούμε απο κοντα...

Οντως παλι κατι άλλαξε στα χρωματα κ στο μέγεθος των γραμμάτων;;;:confused:

Καρμακι εγω ειχα σε μεγαλο βαθμό αλλα το καταπολέμησα με ομοιοπαθητική κ ειμαι καλυτερα επισης ειμαι ακομα στο 1ο τρίμηνο...συνηθως μπαίνοντας στο 2ο περνάνε...

Οντως πολλα Αυγουστιάτικα μωρακια αλλα ολα αυτα τα κοριτσια εχουν χαθει ουτε ξερουμε τι κανουν...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sirena said:

Καλημέρα κοριτσαρες χάθηκα...καλώς ορισαν τα νέα κορίτσια με το καλό. Είχα μπλέξει με μια εργασία που έπρεπε να κάνω για ένα σεμινάριο και σε συνδυασμό με παιδί δουλειά και εμετούς δύσκολα τα πράγματα.  Από νέα το μωρό μια χαρά η μαμά χάλια.  Πήγα στον καρδιολογο έβαλα χολτερ 48ωρου εχω υψηλούς σφυγμους και κάνω και κάτι αρρυθμίες προς το παρών δεν χρειάζεται αγωγή.  21 του μήνα θα κάνω και την αυχενική. Αντε να δούμε 

Αχ, έχει και η αδερφή μου κάτι τέτοια. Σου είπαν ότι δεν μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά κλπ;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Καλώς μας ήρθατε! Όντως θα ειναι πολύ ωραια να μην χαθουμε και να κρατάμε επαφη! 

Στην πρηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα υψηλους σφυγμους και ψιλοαρρυθμια, ειχα παει 34 εβδομαδων καρδιολογο μου εκανε τριπλεξ κτλ. ο γελοιος μου εδωσε και χαπια, ενω τον ρωτησα αν κανει να τα παρω λογω μωρου. Δεν τα πηρα, ρωτησα πρωτα τη γυναικολογο και μου ειπε οτι επηρεαζει την καρδια του μωρου. Πεταξα την συνταγη οπως ηταν. 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλώς ήρθατε τα καινούρια κορίτσια!! Εϊμαστε η πιο μεγάλη ομαδα νομίζω!!!!!!

Κρίμα δεν έχω fb να τα λέμε κι εκεί! Εχω ινσταγκραμ μόνο! χαχα

Παιδιά είμαι σαν μπόμπα.. Αναρωτιέμαι πως θα γίνω στο τέλος.. Αν ξαναμείνω έγκυος θα κάνω αυστηρή δίαιτα πριν.. Απαίσια!


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι! 

Εγώ νιώθω πολύ φουσκωμένη η αλήθεια είναι αλλά από ότι μου λένε δεν φαίνεται...

Φοράω λίγο ριχτά από πάνω βέβαια για "σιγουριά"... Παντελόνι άλλαξα σε εγκυμοσύνης πριν 3 μέρες μέχρι τότε ανοιχτά κουμπιά και λάστιχάκι να με συγκρατεί να μην πέσει.

Σήμερα/αυριο ελπίζω να καταφέρω να πάω να πάρω άλλο ένα απο h&m γιατί έχω μόνο αυτό που φορούσα στον γιο τέτοιον καιρό αλλά τέτοιον καιρό ήμουν 3ο τρίμηνο οπότε μου είναι τεράστιο! Την άλλη φορά που το πρώτο τρίμηνο ήταν καλοκαίρι ήταν πιο βολικό που φόραγα τα φουστανάκια που είναι ούτως ή άλλως "αέρινα" στην αρχή! :P

 

 

 


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...