Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Δεν εχω ψωνισει κατι ακόμα!Ομως οταν θα ξεκινησω δυναμικά,θα φαλιρίσουμε!! Ειδα τη μαία μου προχθες και μου εκανε παρατηρηση γιατι το κολαν μου ειχε σφιχτό λάστιχο, μου ειπε να μην το ξαναφορέσω και να παω να αγορασω κανενα ελαστικο ρουχο εγκυμοσυνης.Χρειαζομαι και βαμβακερα εσώρουχα αλλα οταν αφορα εμενα βαριεμαι τα μαγαζια ρε κοριτσια.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλία....Τι να σχολιασω..Μια φιλη εχω και παντα ημουν πολυ κοινωνικη μεχρι που ηρθαμε ,εδω στο χωριο.Την φιλεναδα την βλεπω 2 φορες τον χρονο,κατεβηκε στην βαφτιση 800 χλμ δλδ. αλλα εδω δεν εχουμε κολλησει με κανενα ζευγαρι ή κοπελα ή αντρα αντιστοιχα..δυσκολα πια ανοιγομαστε!!

 

Αλεξανδρα..ΗΡΕΜΙΑ ΗΡΕΜΙΑ ΗΡΕΜΙΑ..Και αναπνοες..φου φου φου !!εγω επελεξα αμνιο  λογω ηλικιας ,και λογω μη αναγνωρισιμων τριχρ. να το αποφασισω μονη μου,αλλα ευτυχως το ιδιο ειπε και ο γιατρος μου ,θελω να ξερω τωρα...

Πηραμε και βαθμους στην μεγαλη..Πφφφ παμε πολυ καλα πολυ καλα..Εχει ενα θεμα με την διαχειριση ανχους δυστηχως!!

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (NKYE)Lilypie - (4Ura)Lilypie - (oz5q)

Link to comment
Share on other sites

Καλε τι γραψατε;;;

Εγω ειχα γιατρο το απογευμα ολα καλα μεγάλωσε αρκετα το μπεμπέ μεχρι που άλλαξε πλάι η πητ κ η ηλικια του εμβρύου...ηταν τελειο στην αρχη δεν κουνιόταν καθολου κ δνε μπορέσαμε να δουμε φύλλο, μετα κ;τι λέγαμε κ γέλασα κ το κούνησα το μωρακι κ αρχισε να κουνιετε μας γύριζε πλάτη, τα χερια ποδια ολα τα κουνούσε..καποια στιγμη μας λεει οτι ειναι αγορι αλλα το μετάνοιωσε κ ειπε απλα να το ξεχάσουμε κ ειναι σαν να μην μας το ειπε ποτε...μαλλον ειδε την απογοήτευση μας.

Εκλεισα αυχενική την επομενη Τετάρτη πρωι...κ εχω πολυ αγχος.

Fuego καλώς ήρθες αν εχεις κουράγιο διαβασε μας αλλιως ξεκινα απο εδω κ περα ...

Μουστοκουλουρο κάποτε ήμουν πολυ κοινωνική αντίθετα απο τον άντρα μου που δεν ηταν δυςτυχως ξεκοψα απο πολλες φιλες χωρίς να το θελω λογο κ αλλαγής πόλης...μετα ολες είχαν κανει την ζωή τους...

Αν οι φιλες σου εχουν διαφορετική ζωή με παιδιά μεγαλυτερα κτλ ειναι λογικο να μην συμβαδίζετε πλεον...αν περνάτε καλα με τον άντρα σου τι να της κανεις; αλλα πρόσεχε μην ρουτίνιασετε ειδικα μετα το μωρο αλλάζουν πολλα....εμεις το πάθαμε κ εκει που βρηκαμε λιγο την σειρά μας έμεινα εγκυος κ παν ε ολα καποια ειπε κ για τσακωμούς κ απο αυτα εχουμε σχεδον καθε 2-3 μερες χαχαχαχα κατα τ αλλα περνάμε τελεια...

Αλεξανδρα δεν ξερω τι να σου πω, εγω ισως άκουγα τον γιατρο μου ισως επαιρνα κ αλλη γνωμη ... κανε οτι πραγματικά θα σε κανει να νοιωσεις καλυτερα κ κυρίως ήσυχη...

Εγω ακομα δεν ψώνισα τπτ να σας πω δεν εχω κ όρεξη ακομα.

Α τλκ θα γεννήσω στο λητω ευτυχως συνεργάζεται ο γιατρός γτ διάβασα κ άκουσα πολλα αρνητικά για το Ιασώ..

  • Μου αρέσει 1

 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω τώρα το πρωί για αιμοληψία.Έχει 99% αξιοπιστία κ δεν ρισκάρουμε το μωρο.. Θα σταλεί στην κύπρο είναι εξέταση dna κ τα αποτελέσματα βγαινουν σε 15 μερες περίπου.Επίσης ρωτησα για πιο λόγο συμβαίνει αυτο αφού δεν υπάρχει το θέμα της ηλικίας, μηπως φταίω εγω σε κάτι που δεν εκανα σωστα μου ειπε οχι σε καμία περίπτωση κ οτι απλά συμβαίνει 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, moustokoulouro είπε:

Πάντως κάνε κάτι γιατί είναι κρίμα να έχεις άγχος .. Η αίματος ή αμνιο. .Δεν λέει να περίμένεις μέχρι τη Β επιπέδου έτσι.. Πάντως αν η Β χοριακή φταίει που σου χάλασε τα αποτελέσματα εχω διαβάσει εδώ μεσα πολλες περιπτώσεις που ήταν τυχαίο τελείως..

Εχουμε που έχουμε άγχος φανταζομαι αν μας τρώει και κάποιο μετριο αποτέλεσμα πόσο θα επηρεάζεται η ψυχολογία μας

Η β χοριακη χαλασε το αποτέλεσμα. Ό γιατρός λέει οτι δεν ανησυχεί γιατί έχει δει πολλες περιπτωσεις να είναι λαθος κ εφόσον το μωρο έδειξε καλά αποτελέσματα στον υπέρηχο.Η dna δεν είναι παρεμβατικη γι αυτό τη σύστησε.Κ σε περίπτωση που είναι παλι θετικη(δεν θέλω ουτε να το σκέφτομαι) μου είπε θα κανουμε κ αμνιο ως τελευταία λύση για το 1% που έχει αποκλιση η αιματος. Τα λεφτά είναι 500Ε κ στην παρουσα δεν περισσεύουν αλλα δεν ήθελα να ρισκάρω την Αμνιο. Το θέμα είναι οτι θελει 4-5 μερες να σταλει Κύπρο κ 7 με 10 εργασιμες για το αποτέλεσμα. Αυτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλεξανδρα μου μιας και το αποφασισες, στην θεση σου θα εκανα το ιδιο. Δεν θα ηθελα να εχω αμφιβολιες. Προσωπικη αποψη ομως. Συνήθως σε αυτες τις εξετάσεις δεν δινουν και λιγο νωριτερα καποια πρωτα αποτελεσματα ή θυμαμαι λαθος; 

Δεν εχω ψωνίσει κατι ουτε εγω, και ας ειναι δευτερο εγω χαζευω οπως και ναχει και ολο και κατι θα ψωνίσουμε. Ειχαμε πολλα πραγματα που μας ειχαν δωσει. Απο του αδερφου μου ειδικα ειχα ολη την προικα, ειχα αγορασει λιγα πραγματα. Τωρα τους τα επεστρεψα γιατι κανανε δευτερο, ομως ειναι εγκυος και η αδερφη της νυφης μου με 2 βδομαδες διαφορα απο μενα. Και εκει που υπολογιζαν οτι θα τα επαιρνε ολα η αδερφη της, ακομα και τα δικα μου πραγματα, τους ειπα οτι ειμαι εγκυος και εγω. 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Η β χοριακη χαλασε το αποτέλεσμα. Ό γιατρός λέει οτι δεν ανησυχεί γιατί έχει δει πολλες περιπτωσεις να είναι λαθος κ εφόσον το μωρο έδειξε καλά αποτελέσματα στον υπέρηχο.Η dna δεν είναι παρεμβατικη γι αυτό τη σύστησε.Κ σε περίπτωση που είναι παλι θετικη(δεν θέλω ουτε να το σκέφτομαι) μου είπε θα κανουμε κ αμνιο ως τελευταία λύση για το 1% που έχει αποκλιση η αιματος. Τα λεφτά είναι 500Ε κ στην παρουσα δεν περισσεύουν αλλα δεν ήθελα να ρισκάρω την Αμνιο. Το θέμα είναι οτι θελει 4-5 μερες να σταλει Κύπρο κ 7 με 10 εργασιμες για το αποτέλεσμα. Αυτα...

Καλημέρα ! 

Αλεξάνδρα όλα καλά θα πάνε και να λάβεις υπόψη τα λογια του γιατρού σου. Τυχαίνει να γίνονται λάθη δυστυχώς γιατι υπάρχει μεγάλη αναστάτωση αλλά τόσα και τόσα εχουμε ακούσει και τελικά ηταν όλα καλά. Αυτο ευχομαι και σε σένα. Τωρα υπομονή μέχρι τα αποτελέσματα και να δεις που όλα θα είναι καλά. 

Εντυπωση μου κάνει που θα τα στείλουν εδω για ανάλυση (Κύπρο είμαι). Πιθανον Εκανες το varasity test; ξερω πως ο κυριος Φ.πατσαλής και η ομάδα του το ανακάλυψαν εδω στο ινστιτουτο νευρολογιας και γενετικής και καθιερωθηκε κ στις υπόλοιπες χώρες οπότε ισως γι αυτο;  Εγώ πέρσυ έκανα nifty και το εστειλαν από Κύπρο στην Αμερική εκει να δεις μέρες αναμονής!

 


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 28/8

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Καλημέρα, κοριτσάκια! Καλωσήρθες Fuego! Σε πρόσθεσα ήδη στη λίστα μας! Να σου ζήσει το παιδάκι σου και με το καλό και το δεύτερο. Μην ανησυχείς, θα συντονιστείς σιγά σιγά. Κι εσύ αγορομάνα! Όλες εδώ μέσα έχουμε αγοράκια εκτός από τη Madlena που έχει ήδη 2 κορίτσια μεγάλα και κάποια άλλη ίσως; Δεν θυμάμαι. Πάντως θα κάνουμε ομάδα ποδοσφαίρου! Και είναι και όλα συνομήλικα! Καλωσήρθες λοιπόν κι εσύ στην παρέα!

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αλεξάνδρα όλα καλά θα πάνε!!! Λένε ότι η ελευθερη χοριακή είναι υψηλή και σε πολύ αδύνατες κοπέλες. Έτσι είχα διαβάσει. Τέλος πάντων είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.. Εχουμε διαβάσει ότι όλα πήγαν καλά και με πολύ πιο άσχημες πιθανότητες απ τις δικές σου.

Καλά κάνεις πάντως και θα το ψάξεις εγκαίρως για να μην τρελάθείς περίμένοντας. !

Καλλιόπη, έχω την αίσθηση ότι έχουν σταματήσει να γεννιούνται κορίτσια!! Ντοιοιοιονκγκ!!

Στον κύκλο μου ούτε ένα!!!!! Δε με βλέπω ούτε εμένα :( αν και το θελω πολύ.. Τέλος πάντων γερά να είναι τα μωράκια μας..

Διαφορετικές ζωές όχι δεν θα το λεγα ότι έχουν  οι φίλες μου.. Παρόμοια ζούμε..Ολες πάνω κάτω στην ίδια φάση είμαστε.. Απλά θέλουν να συζητάμε για τα δικά τους, τα δικά μου δεν είναι σημαντικά πλέον.. Κι αυτό με νευριάζει.. Εχει τύχει  να πάμε για καφε με τις 2,  2-3 βδομάδες πριν και δεν με ρώτησαν καν πως είμαι.. Μιλούσαν μόνοοοο για τις δουλειες.. Και να πεις οτι ειναι μανατζερς παει στα κομματια.. Ουτε καν...

Η έχω γίνει εγώ παράξενη λόγω ορμονών.. Γιατί με εκνευρίζει και που όλοι κάνουν προβλέψεις για το φύλο.. Και μάλιστα μερικοι είναι τόσο αγενείς ώστε να λένε ''εχεις αγριέψει, έχει ανοιξει η περιφέρειά σου .. '' και άλλα τέτοια ωραία!! Πως κρατιέμαι η καρδιά μου το ξέρει!!  

Ωχ εκλεισα την 15η εβδομάδα!! Ευτυχως περνάει γρήγορα ο καιρός!! Κι εσείς την ίδια αίσθηση δεν έχετε???

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρα μου, όλα καλά θα πάνε. Έχω ακούσει και περίπτωση με πιθανότητα 1:4 (!!!) για σύνδρομο ντάουν και τελικά το μωρό ήταν μια χαρά! Σκέψου ότι οι περισσότερες πιθανότητες είναι υπέρ σου! Καλά έκανες και πήγες για επιπλέον εξέταση. Κι εγώ το ίδιο θα έκανα. Κατά τα λοιπά η μέτρηση της αυχενικής σου είναι μια χαρά.

Μουστοκούλουρο, να σου πω την αλήθεια, και το δικό μου αγόρι νομίζω ότι θα είναι. Δεν πειράζει όμως. Θα ποντάρω στο τρίτο μήπως είναι κορίτσι. Χαχαχα!

  • Μου αρέσει 2

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, Rosali said:

Αλεξάνδρα μου, όλα καλά θα πάνε. Έχω ακούσει και περίπτωση με πιθανότητα 1:4 (!!!) για σύνδρομο ντάουν και τελικά το μωρό ήταν μια χαρά! Σκέψου ότι οι περισσότερες πιθανότητες είναι υπέρ σου! Καλά έκανες και πήγες για επιπλέον εξέταση. Κι εγώ το ίδιο θα έκανα. Κατά τα λοιπά η μέτρηση της αυχενικής σου είναι μια χαρά.

Μουστοκούλουρο, να σου πω την αλήθεια, και το δικό μου αγόρι νομίζω ότι θα είναι. Δεν πειράζει όμως. Θα ποντάρω στο τρίτο μήπως είναι κορίτσι. Χαχαχα!

Και για το δικό μου έτσι πιστεύω.. Δε μπορω να φανταστώ μωρό κορίτσι.. Ισως και επειδή έχω να δω πολλάαααα χρόνια.. 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Αλεξάνδρα όλα καλά θα πάνε!!! Λένε ότι η ελευθερη χοριακή είναι υψηλή και σε πολύ αδύνατες κοπέλες. Έτσι είχα διαβάσει. Τέλος πάντων είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.. Εχουμε διαβάσει ότι όλα πήγαν καλά και με πολύ πιο άσχημες πιθανότητες απ τις δικές σου.

Καλά κάνεις πάντως και θα το ψάξεις εγκαίρως για να μην τρελάθείς περίμένοντας. !

Καλλιόπη, έχω την αίσθηση ότι έχουν σταματήσει να γεννιούνται κορίτσια!! Ντοιοιοιονκγκ!!

Στον κύκλο μου ούτε ένα!!!!! Δε με βλέπω ούτε εμένα :( αν και το θελω πολύ.. Τέλος πάντων γερά να είναι τα μωράκια μας..

Διαφορετικές ζωές όχι δεν θα το λεγα ότι έχουν  οι φίλες μου.. Παρόμοια ζούμε..Ολες πάνω κάτω στην ίδια φάση είμαστε.. Απλά θέλουν να συζητάμε για τα δικά τους, τα δικά μου δεν είναι σημαντικά πλέον.. Κι αυτό με νευριάζει.. Εχει τύχει  να πάμε για καφε με τις 2,  2-3 βδομάδες πριν και δεν με ρώτησαν καν πως είμαι.. Μιλούσαν μόνοοοο για τις δουλειες.. Και να πεις οτι ειναι μανατζερς παει στα κομματια.. Ουτε καν...

Η έχω γίνει εγώ παράξενη λόγω ορμονών.. Γιατί με εκνευρίζει και που όλοι κάνουν προβλέψεις για το φύλο.. Και μάλιστα μερικοι είναι τόσο αγενείς ώστε να λένε ''εχεις αγριέψει, έχει ανοιξει η περιφέρειά σου .. '' και άλλα τέτοια ωραία!! Πως κρατιέμαι η καρδιά μου το ξέρει!!  

Ωχ εκλεισα την 15η εβδομάδα!! Ευτυχως περνάει γρήγορα ο καιρός!! Κι εσείς την ίδια αίσθηση δεν έχετε???

Ναι όντως περνάει γρήγορά :) Μακαρι να περνάει ο καιρός καλά..

Στην πρωτη εγκυμοσυνη μου εσπαγαν τα νευρα με διάφορα τέτοια! Και ολοι το επαιζαν ειδήμονες με το σχολιο στο στομα...Και εννοειται μου ανεβαινε το αιμα στο κεφαλι και ημουν παντα ετοιμη για καυγα.Τώρα που δεν ξερει κανεις τίποτα δεν φανταζεσαι πόσο χαλαρη είμαι και πόσο μα πόσο απολαμβανω την εγκυμοσυνη μου. Πρώτα ο Θεός αν περασει και ο καιρος γυρω στον 5ο- 6ο που θελω να το ανακοινώσω θα ευχαριστηθώ τις φάτσες τους!!!!


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, moustokoulouro said:

Και για το δικό μου έτσι πιστεύω.. Δε μπορω να φανταστώ μωρό κορίτσι.. Ισως και επειδή έχω να δω πολλάαααα χρόνια.. 

Η αδερφή του γαμπρού μου που έμεινε έγκυος λίγο πριν από εμάς στο δεύτερο της είπαν ότι είναι πάλι κορίτσι (έχει ήδη 1 κορίτσι). Και δε μπορείς να φανταστείς πόσο ήθελε αγόρι! Ήδη από το πρώτο αγόρι θα ήθελε και τώρα ψιλοαπογοητεύτηκε. Δεν πειράζει. Βλακείες είναι όλα αυτά. Γερά να είναι μόνο!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Και εγω κοριτσι ηθελανα ειναι ενα και ενα, το ειχα και προαισθημα τρομαρα μου. Γερο να ειναι και δεν με νοιαζει. Να πανε και ολα καλα. 

πωπω φανταζομαι το σοκ της κοπελας 1/4. πωπω Ειδατε τι σου ειναι οι πιθανοτητες...


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Titin said:

Και εγω κοριτσι ηθελανα ειναι ενα και ενα, το ειχα και προαισθημα τρομαρα μου. Γερο να ειναι και δεν με νοιαζει. Να πανε και ολα καλα. 

πωπω φανταζομαι το σοκ της κοπελας 1/4. πωπω Ειδατε τι σου ειναι οι πιθανοτητες...

Ναι! Πραγματικό σοκ! Και έκανε αμνιοπαρακέντηση βέβαια και τελικά δεν είχε τίποτα! Γι' αυτό λέω και στην Αλεξάνδρα ότι όλα καλά θα πάνε!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...