Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

7 minutes ago, Rosali είπε:

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 28/8

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Ariadne29: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ ???

Καλωσήρθες στην παρέα μας, Αλεξάνδρα! Σε πρόσθεσα και στη λίστα! Πες μας ΠΗΤ να τη σημειώσω! Κι εσύ, Αριάδνη!

Καλως σας βρηκα κοριτσια!11 Αυγούστου ΠΗΤ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Rosali: ΠΗΤ 2/8

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 28/8

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Ariadne29: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

 

Το πρόσθεσα λοιπόν! Με το καλό!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Ποτε λέτε να αρχίσετε να φτιάχνετε δωμάτιο?? Πιστεύετε αυτα που λένε γρουσουζιά κλπ?? Θέλω να κατσω να το ζωγραφισω ολο κ σκέφτομαι οτι αν περασει ο καιρός δε θα μπορω..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 said:

Ποτε λέτε να αρχίσετε να φτιάχνετε δωμάτιο?? Πιστεύετε αυτα που λένε γρουσουζιά κλπ?? Θέλω να κατσω να το ζωγραφισω ολο κ σκέφτομαι οτι αν περασει ο καιρός δε θα μπορω..

Εγώ δεν πιστεύω στη γρουσουζιά κλπ, εξάλλου όλες έχουμε περάσει το Α τρίμηνο. Κι εγώ θέλω να το ζωγραφίσω, αλλά έχω το πρακτικό πρόβλημα του γιου μου (15 μηνών), ο οποίος δεν πρόκειται να με αφήσει να κάνω κάτι τέτοιο. Εδώ ένα πιάτο πάω να πλύνω και σπαράζει στα πόδια μου! Πόσο μάλλον να κάνω άλλα πράγματα!

Αν μπορείς κάνε το σιγά σιγά, με την υπομονή σου, ώστε να βγει και ωραίο και να αερίζεται και συνέχεια ο χώρος για να μην αναπνέεις τις αναθυμιάσεις. Ενδεχομένως μπορείς να το αρχίσεις λίγο αργότερα που θα έχει γλυκάνει ο καιρός. Έχεις χρόνο εξάλλου.

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει ο γιοκας κ με το καλο το δευτερο! Ειναι το πρωτο κ με χει πιασει πρεμουρα να τα φτιάξω ολα για να περναει ο καιρος..Αλλά με ζαλισαν ολοι δεν κανει κ τετοια.. ειπα οκ αλλα μολις μπω στον 5ο ξεκίνησα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλώς ήρθες Αλεξάνδρα!

Κοριτσια ουτε εγώ πιστεύω σε γρουσουζια κλπ. παρολο που εχω περάσει τη δυσαρεστη εμπειρια της πρωτης εγκυμοσυνης δεν το επεδωσα ποτε εκει.Ενω οι τριτοι η πρωτη κουβεντα που ελεγαν ειναι :"Σας φαγανε απο το μάτι και τη γλωσσοφαγια" κ ολα αυτα που δεν μπορω να ακουω.. Σαχλαμάρες αν ειναι γραφτό να σου τυχει η αναποδια θα σου τυχει δεν πα να χτυπιεσαι κατω!! Και το οτι δεν ανακοινωνω κατι ή δεν ξεκιναω καποια ετοιμασια πριν τον 5ο  δεν ειναι λογω φόβου γρουσουζιας, αλλα γιατι δεν ειμαι ετοιμη λογω ψυχολογικου σφιξιματος επειδη προυπαρχει μια δυσάρεστη εμπειρία.. Προσεύχομαι και κανω το σταυρό μου κάθε μέρα και αυτό μου αρκέι :)


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μαμά μου μου είπε ότι από τη στιγμή που μάθαινε για τις εγκυμοσύνες της το έλεγε αμέσως σε όλους, συγγενείς, φίλους, συναδέλφους. Τίποτα κακό δε συνέβη, απέκτησε 3 παιδιά και όλα μια χαρά.

Σε ευχαριστώ πολύ, Αλεξάνδρα μου! Κι εσύ με το καλό, όπως και όλα τα κορίτσια!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο το αγορακι σου τοτε Καρμακι...

Καλως ήρθες Αλεξάνδρα εγω θα σου έλεγα μην κρατηθείς ξεκινα τις προετοιμασίες σου...

Εγω στο πρωτο αργηςα γτ ήμουν αναποφάσιστη οποτε έβαψα δωματιο στον 7ο αλλα καροτσια ρουχα κ δώρα δεχόμουν απο τον 4ο...

1 hour ago, Rosali είπε:

Εμένα η μαμά μου μου είπε ότι από τη στιγμή που μάθαινε για τις εγκυμοσύνες της το έλεγε αμέσως σε όλους, συγγενείς, φίλους, συναδέλφους. Τίποτα κακό δε συνέβη, απέκτησε 3 παιδιά και όλα μια χαρά.

Σε ευχαριστώ πολύ, Αλεξάνδρα μου! Κι εσύ με το καλό, όπως και όλα τα κορίτσια!

Σαν την μαμα σου κ εγω κ στις 2εγκυμοσυνες το ειπα εξαρχής αν ειναι να γινει κατι θα γινει...το μωρο ειναι χαρα γτ να το κρύβεις;


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ αμέσως το είπα. Άσε που με το που γύρισα στη δουλειά ήθελαν να με μετακινήσουν. Οπότε με το που τους είπα ότι είμαι έγκυος και θα ξαναφύγω σε λίγο, με άφησαν στην ησυχία μου.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 minutes ago, Rosali said:

Ναι, κι εγώ αμέσως το είπα. Άσε που με το που γύρισα στη δουλειά ήθελαν να με μετακινήσουν. Οπότε με το που τους είπα ότι είμαι έγκυος και θα ξαναφύγω σε λίγο, με άφησαν στην ησυχία μου.

Πωωω είχες μείνει πριν γυρίσεις? Είχες πάρει και του Οαεδ ε? χαχα..

θα πάθαν πλάκα!!!

Κι εγώ το είπα αμέσως γιατί είχα αίματακι στις πολύ αρχές και ήταν περιοδος με πολύ δουλειά και ελειψα 2 μέρες.. Δεν ήθελα να νομίζουν οτι έλειπα σ αυτή  τη δύσκολη φάση για κάτι απλό.. οποτε αναγκάστηκα και το είπα και στη δουλεια αρκετά νωρίς χωρίς φυσικά να εκτιμηθεί.. Ενώ ήθελα να το πω στη δουλειά μετά την αυχενική..
Καλά σε φίλους και συγγενείς με το που βγήκε θετικό το τεστ το είπα..χαχαχα

 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ζωγράφος ειμαι αλλα δεν μ αφήνει ο γιατρός μου να ασχοληθώ με λαδια τώρα, λογο οτι είναι τοξικά, οποτε χρειάζομαι να κανω πράγματα για να γεμιζει η μερα μου να μη καπνίζω κιολας.. Η προετοιμασία του δωματιου θα γινει με ακρυλικο οποτε δεν θα έχω πρόβλημα κ θα με βοηθησει κ πολυ ψυχολογικα απ το να καθομαι ολη μερα.. πεσανε να με φανε ομως με τις προκαταλήψεις! Μου ειπε 70% αγόρι στο 5ο που θα είναι σίγουρο λοιπόν θα ξεκινησω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, moustokoulouro said:

Πωωω είχες μείνει πριν γυρίσεις? Είχες πάρει και του Οαεδ ε? χαχα..

θα πάθαν πλάκα!!!

Κι εγώ το είπα αμέσως γιατί είχα αίματακι στις πολύ αρχές και ήταν περιοδος με πολύ δουλειά και ελειψα 2 μέρες.. Δεν ήθελα να νομίζουν οτι έλειπα σ αυτή  τη δύσκολη φάση για κάτι απλό.. οποτε αναγκάστηκα και το είπα και στη δουλεια αρκετά νωρίς χωρίς φυσικά να εκτιμηθεί.. Ενώ ήθελα να το πω στη δουλειά μετά την αυχενική..
Καλά σε φίλους και συγγενείς με το που βγήκε θετικό το τεστ το είπα..χαχαχα

 

Ναι, είχα μείνει έγκυος πριν γυρίσω. Δεν έχω πάντως σχέση με τον ΟΑΕΔ γιατί είμαι δημόσιος υπάλληλος. Στο Δημόσιο αν πάρεις 9 μήνες άδεια μετά τον τοκετό μετά επιστρέφεις με πλήρες ωράριο. Είχα βάλει και τις καλοκαιρινές μου άδειες κλπ, οπότε την πρώτη μέρα που γύρισα τους είπα ότι είμαι έγκυος.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Karmaki είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες Αλεξάνδρα!

Κοριτσια ουτε εγώ πιστεύω σε γρουσουζια κλπ. παρολο που εχω περάσει τη δυσαρεστη εμπειρια της πρωτης εγκυμοσυνης δεν το επεδωσα ποτε εκει.Ενω οι τριτοι η πρωτη κουβεντα που ελεγαν ειναι :"Σας φαγανε απο το μάτι και τη γλωσσοφαγια" κ ολα αυτα που δεν μπορω να ακουω.. Σαχλαμάρες αν ειναι γραφτό να σου τυχει η αναποδια θα σου τυχει δεν πα να χτυπιεσαι κατω!! Και το οτι δεν ανακοινωνω κατι ή δεν ξεκιναω καποια ετοιμασια πριν τον 5ο  δεν ειναι λογω φόβου γρουσουζιας, αλλα γιατι δεν ειμαι ετοιμη λογω ψυχολογικου σφιξιματος επειδη προυπαρχει μια δυσάρεστη εμπειρία.. Προσεύχομαι και κανω το σταυρό μου κάθε μέρα και αυτό μου αρκέι :)

Μη χαλάς τη ψυχολογια σου, το λες κ μονη σου αν είναι να γίνει η αναποδιά θα γίνει! Εγώ προσπαθω να σκέφτομαι θετικα!Όλα καλά θα πανε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 said:

Εγώ ζωγράφος ειμαι αλλα δεν μ αφήνει ο γιατρός μου να ασχοληθώ με λαδια τώρα, λογο οτι είναι τοξικά, οποτε χρειάζομαι να κανω πράγματα για να γεμιζει η μερα μου να μη καπνίζω κιολας.. Η προετοιμασία του δωματιου θα γινει με ακρυλικο οποτε δεν θα έχω πρόβλημα κ θα με βοηθησει κ πολυ ψυχολογικα απ το να καθομαι ολη μερα.. πεσανε να με φανε ομως με τις προκαταλήψεις! Μου ειπε 70% αγόρι στο 5ο που θα είναι σίγουρο λοιπόν θα ξεκινησω! 

Συμφωνώ, αλλά και τα ακρυλικά έχουν τις αναθυμιάσεις τους κι ας είναι άοσμες. Εγώ έχω ασχοληθεί με τη ζωγραφική σε ερασιτεχνικό επίπεδο. Τη λατρεύω! Είχα πάντα ταλέντο στο σχέδιο και παλιά ζωγράφιζα και πίνακες με λάδι. Μετά με τη δουλειά, τα μεταπτυχιακά κλπ δεν πολυπρολάβαινα να ασχοληθώ, καλά για τώρα δεν το συζητάμε καν! Όλα κάτω στην αποθήκη σκονίζονται! Καλά, το λάδι δεν έχει καμία σχέση με το ακρυλικό και στο αποτέλεσμα, αλλά και στην ευχαρίστηση που σου δίνει όταν το δουλεύεις! Μια φορά είχα ζωγραφίσει και ένα παιδικό δωμάτιο (με ακρυλικά βέβαια) με θέμα τον Snoopy και την παρέα του! Είχε βγει πάααρα πολύ ωραίο αλλά δυστυχώς δεν κράτησα φωτογραφίες. Είσαι πολύ τυχερή που ασχολείσαι με τη ζωγραφική επαγγελματικά. Εμένα ήταν το όνειρό μου από πολύ μικρή, αλλά οι δικοί μου δεν ήθελαν και με απέτρεπαν με κάθε τρόπο να σχοληθώ με αυτήν!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...