Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Δεν το χω με τα τραπεζώματα και το ολο-ανοιχτο- σπιτι..

Αν θελήσουμε να δουμε φίλους κανονίζουμε έξω μιας και οι δικές μας έξοδοι έχουν περιοριστεί το τελευταίο διάστημα.

Ομως παιδιά πραγματικά απολαμβάνω τη παρέα του άντρα μου πιο πολύ απ των άλλων. Ισως επειδη είμαστε σχετικά φρέσκο ζευγάρι ή ίσως να μην ταιριάζω και τόσο με τις φίλες μου ή ίσως και να είμαι στριμμένη!!

Το Σάββατο πχ που βγήκαμε για φαγητό μου πέρασε για λίγα δευτερόλεπτα απ το μυαλό να πω σε κανενα φιλικό ζευγάρι να έρθουν μαζί μας.. ΜΙα που το σκεφτηκα μια που μου εφυγε τελείως απ το μυαλό.. Σκέφτηκα ότι θα μιλάνε μόνο για τις δουλειές τους και δε θέλω.. Προτιμώ να ονειροπολώ με  τον αντρούλη μου.. Ωρες ώρες σκέφτομαι ότι μόνο αυτός μ αγαπαει, οι γονείς κι ο αδερφός μου.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

34 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Δεν το χω με τα τραπεζώματα και το ολο-ανοιχτο- σπιτι..

Αν θελήσουμε να δουμε φίλους κανονίζουμε έξω μιας και οι δικές μας έξοδοι έχουν περιοριστεί το τελευταίο διάστημα.

Ομως παιδιά πραγματικά απολαμβάνω τη παρέα του άντρα μου πιο πολύ απ των άλλων. Ισως επειδη είμαστε σχετικά φρέσκο ζευγάρι ή ίσως να μην ταιριάζω και τόσο με τις φίλες μου ή ίσως και να είμαι στριμμένη!!

Το Σάββατο πχ που βγήκαμε για φαγητό μου πέρασε για λίγα δευτερόλεπτα απ το μυαλό να πω σε κανενα φιλικό ζευγάρι να έρθουν μαζί μας.. ΜΙα που το σκεφτηκα μια που μου εφυγε τελείως απ το μυαλό.. Σκέφτηκα ότι θα μιλάνε μόνο για τις δουλειές τους και δε θέλω.. Προτιμώ να ονειροπολώ με  τον αντρούλη μου.. Ωρες ώρες σκέφτομαι ότι μόνο αυτός μ αγαπαει, οι γονείς κι ο αδερφός μου.

Δεν νομιζω να είσαι στριμμένη, θεωρω πως ετσι πρεπει να είναι όπως λες.Αν δεν εισαι ετσι με τον ανθρωπο σου με ποιόν θα είσαι; Και εμείς ετσι είμαστε λιγο πολυ.Περναμε πολυ καλά μόνοι μας,παμε τις βολτες μας, τις εκδρομές μας, παίζουμε και αυτο μας αρκει γιατί αισθανόμαστε γεμάτοι. Ειμαστε 5.5 χρονια μαζι και δεν εχουμε τσακωθει ποτέ παρολο που εχουμε και 12 χρονια διαφορα ηλικίας. Ενταξει τωρα όταν θα τυχει να εχουμε καποια κοινωνική υποχρέωση ή να παμε καπου με κανενα γνωστο το ευχαριστιόμαστε γιατι πλεον το κανουμε πολύ σπάνια. 

Παν μέτρον άριστον. :) Να δουμε οταν θα ερθουν τα νινάκια μουστοκουλουρο πως θα είμαστε. Καποιοι λενε αλλαζει λιγο η σχεση του ζευγαριου πραγμα που ..δεν το πολυπιστευω.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Karmaki said:

Δεν νομιζω να είσαι στριμμένη, θεωρω πως ετσι πρεπει να είναι όπως λες.Αν δεν εισαι ετσι με τον ανθρωπο σου με ποιόν θα είσαι; Και εμείς ετσι είμαστε λιγο πολυ.Περναμε πολυ καλά μόνοι μας,παμε τις βολτες μας, τις εκδρομές μας, παίζουμε και αυτο μας αρκει γιατί αισθανόμαστε γεμάτοι. Ειμαστε 5.5 χρονια μαζι και δεν εχουμε τσακωθει ποτέ παρολο που εχουμε και 12 χρονια διαφορα ηλικίας. Ενταξει τωρα όταν θα τυχει να εχουμε καποια κοινωνική υποχρέωση ή να παμε καπου με κανενα γνωστο το ευχαριστιόμαστε γιατι πλεον το κανουμε πολύ σπάνια. 

Παν μέτρον άριστον. :) Να δουμε οταν θα ερθουν τα νινάκια μουστοκουλουρο πως θα είμαστε. Καποιοι λενε αλλαζει λιγο η σχεση του ζευγαριου πραγμα που ..δεν το πολυπιστευω.

Εμείς τσακωνόμαστε στανταρ μια φορα τη βδομάδα ή στις δύο για κάποια βλακεία.. αλλα μας κρατάνε ενα μισάωρο το πολυ τα νευρα... εμεις είμαστε συνομήλικοι.

Πιστευω ότι η κούραση μπορεί να επηρεάσει λίγο τη σχέση.. Αλλα αν υπάρχει αγάπη και κατανόηση καποια στιγμή θα βρούμε τους ρυθμούς μας..  Το σεξ φοβάμαι μην ξεχάσουμε στο τέλος.. Εχουμε από 20/11  λόγω κάποιον προβλημάτων που είχα και έχω.. ελπίζω να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας καποια στιγμή και να μην καταντήσουμε σαν ΄τα ζευγάρια που κοροιδευω.. Μια φορά το μήνα και αν..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Εμείς τσακωνόμαστε στανταρ μια φορα τη βδομάδα ή στις δύο για κάποια βλακεία.. αλλα μας κρατάνε ενα μισάωρο το πολυ τα νευρα... εμεις είμαστε συνομήλικοι.

Πιστευω ότι η κούραση μπορεί να επηρεάσει λίγο τη σχέση.. Αλλα αν υπάρχει αγάπη και κατανόηση καποια στιγμή θα βρούμε τους ρυθμούς μας..  Το σεξ φοβάμαι μην ξεχάσουμε στο τέλος.. Εχουμε από 20/11  λόγω κάποιον προβλημάτων που είχα και έχω.. ελπίζω να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας καποια στιγμή και να μην καταντήσουμε σαν ΄τα ζευγάρια που κοροιδευω.. Μια φορά το μήνα και αν..

Πφφφ Και εμεις απο το Νοέμβρη τίποτα και ούτε πρόκειται. Δεν εχει προκυψει κανενα πρόβλημα ευτυχώς αλλα λόγω διδυμων γιόκ! Δε ξερω πως θα παλευτει..Και ντρεπομαι να ρωτησω το γιατρο , οκ κατανοητο απαγορευεται η διεισδυση, απαγορευεται και να ερθουμε σε οργασμο; (με τους αλλους τροπους) πφφφφ τον άντρα μου σκέφτομαι περισσότερο :(:(:(:(

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι καμια εδω?? Θα σκάσω.. με πηρε τηλ ο γιατρός κ μου είπε ότι με βαση τις αιματος βρηκε ποσοστό 1/175 για σύνδρομο down. Η αυχενική μου ηταν 210 κ ρινικό οστο ορατό. Όταν την εκανα μου ειχε πει οτι ολα μια χαρα.. Σήμερα βγηκαν οι αιματος κ συνδιαστικα το ποσοστό είναι υψηλό. Μου λέει δεν προτείνει αμνιοπαρακεντιση λόγω του κινδύνου απόβολης αλλά να κανω καποιες αλλες αιματος που τις θεωρεί αξιοπιστες κ αν είναι κ αυτες υψηλές τοτε να κάνω αμνιοπαρακεντιση.. 30 χρονών ειμαι..Πάνω που εκοψα κ το τσιγάρο τελείως εγινε κ αυτο. Έχετε κάποια αναλογη εμπειρια?? Έχω φρικαρει 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Είναι καμια εδω?? Θα σκάσω.. με πηρε τηλ ο γιατρός κ μου είπε ότι με βαση τις αιματος βρηκε ποσοστό 1/175 για σύνδρομο down. Η αυχενική μου ηταν 210 κ ρινικό οστο ορατό. Όταν την εκανα μου ειχε πει οτι ολα μια χαρα.. Σήμερα βγηκαν οι αιματος κ συνδιαστικα το ποσοστό είναι υψηλό. Μου λέει δεν προτείνει αμνιοπαρακεντιση λόγω του κινδύνου απόβολης αλλά να κανω καποιες αλλες αιματος που τις θεωρεί αξιοπιστες κ αν είναι κ αυτες υψηλές τοτε να κάνω αμνιοπαρακεντιση.. 30 χρονών ειμαι..Πάνω που εκοψα κ το τσιγάρο τελείως εγινε κ αυτο. Έχετε κάποια αναλογη εμπειρια?? Έχω φρικαρει 

Σε ποιά εβδομάδα έκανες την αυχενική σου Αλεξανδρα μου;


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Karmaki said:

Πφφφ Και εμεις απο το Νοέμβρη τίποτα και ούτε πρόκειται. Δεν εχει προκυψει κανενα πρόβλημα ευτυχώς αλλα λόγω διδυμων γιόκ! Δε ξερω πως θα παλευτει..Και ντρεπομαι να ρωτησω το γιατρο , οκ κατανοητο απαγορευεται η διεισδυση, απαγορευεται και να ερθουμε σε οργασμο; (με τους αλλους τροπους) πφφφφ τον άντρα μου σκέφτομαι περισσότερο :(:(:(:(

Αν ο γιατρός σου είναι ο Φ. δεν θα σου επιτρέψει για κανένα λόγο να κάνεις σεξ.

Αν έχεις τον Μ. θα σου πει ότι είναι οκ απλά με προσοχή... 

Δεν θα σου πω τίποτα παραπάνω. Εμείς κάνουμε αλλά όχι συχνά και όχι τρελά πράγματα. Με προσοχή. Ειδάλλως και των δύο τα νεύρα θα ήταν τεντωμένα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 said:

12+4 την έκανα 

Να κάνεις και τις άλλες εξετάσεις που λέει και αν χρειαστεί περαιτέρω διερεύνηση θα κάνεις και την αμνιοπαρακέντηση. Προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από το να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού. Και με την εμπειρία της δουλειάς μου έχουμε δει πολλά αδιάγνωστα με τρισωμία 21 και πολλά από μικρές μητέρες. Όσο μπορείς παρέμεινε ψύχραιμη και απλά κάνε τις εξετάσεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ritsalondon said:

Να κάνεις και τις άλλες εξετάσεις που λέει και αν χρειαστεί περαιτέρω διερεύνηση θα κάνεις και την αμνιοπαρακέντηση. Προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από το να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού. Και με την εμπειρία της δουλειάς μου έχουμε δει πολλά αδιάγνωστα με τρισωμία 21 και πολλά από μικρές μητέρες. Όσο μπορείς παρέμεινε ψύχραιμη και απλά κάνε τις εξετάσεις. 

Και ποια είναι η γνώμη σου ritsalondon? Θα κάνεις άμνιο και με καλή αυχενική επειδή έχεις δει πολλά λόγω δουλειάς? Η όχι?

Κι εγώ έλεγα ότι δεν θα έκανα αλλά πανικοβάλομαι μ αυτά που ακούω..

49 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 said:

Είναι καμια εδω?? Θα σκάσω.. με πηρε τηλ ο γιατρός κ μου είπε ότι με βαση τις αιματος βρηκε ποσοστό 1/175 για σύνδρομο down. Η αυχενική μου ηταν 210 κ ρινικό οστο ορατό. Όταν την εκανα μου ειχε πει οτι ολα μια χαρα.. Σήμερα βγηκαν οι αιματος κ συνδιαστικα το ποσοστό είναι υψηλό. Μου λέει δεν προτείνει αμνιοπαρακεντιση λόγω του κινδύνου απόβολης αλλά να κανω καποιες αλλες αιματος που τις θεωρεί αξιοπιστες κ αν είναι κ αυτες υψηλές τοτε να κάνω αμνιοπαρακεντιση.. 30 χρονών ειμαι..Πάνω που εκοψα κ το τσιγάρο τελείως εγινε κ αυτο. Έχετε κάποια αναλογη εμπειρια?? Έχω φρικαρει 

Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου ή στη τελική ζήτα τη γνώμη και κάποιου ακόμα γιατρού.

Αν ήμουν στη θέση σου πιστεύω σίγουρα θα ζητούσα μια δεύτερη γνώμη.

Ξέρεις αν λόγω pappa ή λόγω ελευθερης β χοριακής χάλασαν τα ποσοστά σου?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, moustokoulouro said:

Και ποια είναι η γνώμη σου ritsalondon? Θα κάνεις άμνιο και με καλή αυχενική επειδή έχεις δει πολλά λόγω δουλειάς? Η όχι?

Κι εγώ έλεγα ότι δεν θα έκανα αλλά πανικοβάλομαι μ αυτά που ακούω..

Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου ή στη τελική ζήτα τη γνώμη και κάποιου ακόμα γιατρού.

Αν ήμουν στη θέση σου πιστεύω σίγουρα θα ζητούσα μια δεύτερη γνώμη.

Ξέρεις αν λόγω pappa ή λόγω ελευθερης β χοριακής χάλασαν τα ποσοστά σου?

Απλά της σύστησα να κάνει πρώτα τις εξετάσεις που θα της κάνει πει ο γιατρός και αν χρειαστεί να κάνει άμνιοπαρακέντηση. 

Σίγουρα οι επόμενες εξετάσεις θα δείξουν αν θέλει περαιτέρω διερεύνηση. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Αλεξάνδρα 828 είπε:

Είναι καμια εδω?? Θα σκάσω.. με πηρε τηλ ο γιατρός κ μου είπε ότι με βαση τις αιματος βρηκε ποσοστό 1/175 για σύνδρομο down. Η αυχενική μου ηταν 210 κ ρινικό οστο ορατό. Όταν την εκανα μου ειχε πει οτι ολα μια χαρα.. Σήμερα βγηκαν οι αιματος κ συνδιαστικα το ποσοστό είναι υψηλό. Μου λέει δεν προτείνει αμνιοπαρακεντιση λόγω του κινδύνου απόβολης αλλά να κανω καποιες αλλες αιματος που τις θεωρεί αξιοπιστες κ αν είναι κ αυτες υψηλές τοτε να κάνω αμνιοπαρακεντιση.. 30 χρονών ειμαι..Πάνω που εκοψα κ το τσιγάρο τελείως εγινε κ αυτο. Έχετε κάποια αναλογη εμπειρια?? Έχω φρικαρει 

Καλησπέρα κορίτσι! Κατ' αρχάς ψυχραιμία. Παρόμοια περίπτωση ήταν η κουμπάρα μου, έκανε αυχενική και της έδωσε υψηλά ποσοστά για σύνδρομα και μετά έκανε την εξέταση αυτή με το αίμα, είχε καλύτερα αποτελέσματα και τελικά δεν προχώρησε σε αμνιοπαρακέντηση. Εύχομαι ολόψυχα να είναι έτσι και σ εσένα. Μην ανησυχείς, ο γιατρός σου θα σε καθοδηγήσει και αν χρειαστεί θα πάρεις και μια δεύτερη γνώμη και θα πράξεις ανάλογα.

 


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ritsalondon είπε:

Αν ο γιατρός σου είναι ο Φ. δεν θα σου επιτρέψει για κανένα λόγο να κάνεις σεξ.

Αν έχεις τον Μ. θα σου πει ότι είναι οκ απλά με προσοχή... 

Δεν θα σου πω τίποτα παραπάνω. Εμείς κάνουμε αλλά όχι συχνά και όχι τρελά πράγματα. Με προσοχή. Ειδάλλως και των δύο τα νεύρα θα ήταν τεντωμένα. 

Ο Φ. ειναι ο γιατρος μου..ναι μου το εχει πει! Έχετε γεια βρυσούλες! :):):)

  • Μου αρέσει 1

FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...