Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

3 minutes ago, Rosali said:

Σίγουρα! Έχεις απόλυτο δίκιο! Καλά, για 5 σίγουρα δεν με παίρνει ηλικιακά, αλλά τα 4 θα ήθελα να τα προσπαθήσω. Να σου πω την αλήθεια, κάποτε με ενδιέφερε πάρα πολύ η επαγγελματική μου εξέλιξη (γι΄αυτό και έχτισα ένα πολύ καλό βιογραφικό). Μετά όμως μεγαλώνοντας άλλαξαν οι προτεραιότητές μου. Είχα ξεκινήσει και διδακτορικό και το άφησα (όταν έμεινα έγκυος την πρώτη φορά), ενώ είχα ήδη κάνει αρκετή δουλειά. Ήξερα ότι δεν θα το τέλειωνα, γιατί ακόμα και να το τελείωνα στο Δημόσιο δεν θα μου πρόσεφερε σχεδόν τίποτα. Με ενδιαφέρει η οικογένεια και ο ελεύθερος χρόνος μου πολύ περισσότερο από το να ανελιχθώ επαγγελματικά. Αν με ρωτούσες πριν χρόνια, δεν θα πίστευα ότι κάποια στιγμή θα το έλεγα αυτό, όμως είμαι πολύ καλά με τον εαυτό μου και με τις επιλογές μου. Οπότε, ναι, θα προσπαθήσω και για άλλα παιδάκια και δεν σκέφτομαι να φύγω από το Δημόσιο ακριβώς για τον ελεύθερο χρόνο που μου παρέχει. Οι περισσότεροι όμως το γνωρίζω ότι προσπαθούν να συνδυάσουν οικογένεια και καριέρα και τους καταλαβαίνω. Όπως νιώθει καλύτερα ο καθένας.

Κι εμένα έχουν αλλάξει οι προτεραιότητες μου απ όταν γνώρισα τον άντρα μου, παντρευτήκαμε και αποφασίσαμε να κάνουμε οικογένεια.. Επίσης είδα οτι ο υπερβάλοντας ζήλος δεν πολυεκτιμάται ΄κιόλας στο τμήμα που βρίσκομαι και μια χαρά τη σκαπουλάρουν και οι τεμπέληδες..


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω ειναι γυρω στα 500 ευρω, παιρνει η κουμπαρα μου. 

Οχι εκατσε ο αντρας μου και οι γιαγιαδες. 

Ε και ο μπαμπας μου κατω απο 1000 παιρνει και ολο κοβουν οπως λες. Το λεμε και στη δουλεια πολυ, ποιος εργοδοτης θα μας κρατησει στα 67 στο γραφειο να δουλευουμε;;; Ως τι; 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Titin said:

Νομιζω ειναι γυρω στα 500 ευρω, παιρνει η κουμπαρα μου. 

Οχι εκατσε ο αντρας μου και οι γιαγιαδες. 

Ε και ο μπαμπας μου κατω απο 1000 παιρνει και ολο κοβουν οπως λες. Το λεμε και στη δουλεια πολυ, ποιος εργοδοτης θα μας κρατησει στα 67 στο γραφειο να δουλευουμε;;; Ως τι; 

Έλα ντε! Απορώ πώς το σκέφτονται που φτιάχνουν έτσι το συνταξιοδοτικό!

Δύσκολο πάντως να τον αφήσεις στους 3 μήνες! Αλλά σκέψου να μην είχες και κανέναν να στον φυλάει! Να έπρεπε να τον πας σε παιδικό (που πόση εμπιστοσύνη να έχεις, ενώ τώρα έχεις ανθρώπους δικούς σου) και να πληρώνεις κι ένα σωρό λεφτά! Άσε, πάντα υπάρχουν χειρότερα, εγώ αυτό λέω.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Titin said:

Νομιζω ειναι γυρω στα 500 ευρω, παιρνει η κουμπαρα μου. 

Οχι εκατσε ο αντρας μου και οι γιαγιαδες. 

Ε και ο μπαμπας μου κατω απο 1000 παιρνει και ολο κοβουν οπως λες. Το λεμε και στη δουλεια πολυ, ποιος εργοδοτης θα μας κρατησει στα 67 στο γραφειο να δουλευουμε;;; Ως τι; 

Μια χαρά.. Εγώ πεθερά δεν έχω και θα φάει το αγγούρι η μαμα μου.. Τη λυπάμαι.. Μακάρι να είχα λεφτά να έβαζα μια γυναίκα να μην τη κουράζω.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Οχι 40 ημερων βγηκα στη δουλεια. Αρχισα να πηγαινω καποιες μερες μεσα στη βδομαδα, να καλυπτω τα βασικα και εκτακτα, και στο διμηνο ξεκινησα κανονικα. Ναι ευτυχως εχουμε πολυ βοηθεια απο τους δικους μας. Δεν ξερω τι θα καναμε!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, moustokoulouro said:

Κι εμένα έχουν αλλάξει οι προτεραιότητες μου απ όταν γνώρισα τον άντρα μου, παντρευτήκαμε και αποφασίσαμε να κάνουμε οικογένεια.. Επίσης είδα οτι ο υπερβάλοντας ζήλος δεν πολυεκτιμάται ΄κιόλας στο τμήμα που βρίσκομαι και μια χαρά τη σκαπουλάρουν και οι τεμπέληδες..

Από τη δική μου εμπειρία, με τον υπερβάλλοντα ζήλο χαμένος βγαίνεις. Δε λέω να είναι κάποιος κυφήνας και να μη δουλεύει να χρήματα που παίρνει, αλλά να κάνει τα καθήκοντά του, άντε και κάτι παραπάνω μερικές φορές και τέλος.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, moustokoulouro είπε:

Μια χαρά.. Εγώ πεθερά δεν έχω και θα φάει το αγγούρι η μαμα μου.. Τη λυπάμαι.. Μακάρι να είχα λεφτά να έβαζα μια γυναίκα να μην τη κουράζω.

Το επιδομα του ΟΑΕΔ ειναι 530€ το εχω πρόσφατο...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rosali said:

Από τη δική μου εμπειρία, με τον υπερβάλλοντα ζήλο χαμένος βγαίνεις. Δε λέω να είναι κάποιος κυφήνας και να μη δουλεύει να χρήματα που παίρνει, αλλά να κάνει τα καθήκοντά του, άντε και κάτι παραπάνω μερικές φορές και τέλος.

Indeed

Just now, Calliope* said:

Το επιδομα του ΟΑΕΔ ειναι 530€ το εχω πρόσφατο...

A ok..δεν είναι τόσο χάλια.. γιατί εδώ μου είπε μία 350 ...


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, σας χαιρετώ για την ώρα! Πάω σπίτι! Τώρα αρχίζει για μένα το πραγματικό τρέξιμο! Φιλάκια πολλά και θα τα πούμε αύριο!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, Rosali said:

Κοριτσάκια, σας χαιρετώ για την ώρα! Πάω σπίτι! Τώρα αρχίζει για μένα το πραγματικό τρέξιμο! Φιλάκια πολλά και θα τα πούμε αύριο!

Καλό απόγευμα Rosali.. !


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι; 

Υπαρχει περίπτωση στην εβδομαδα που ειμαι να νοιωθω το μωρο; νοιωθω κοντα στον αφαλό απο κατω μερια κατι τικ τικ...

Στον γιο μου ειχα πρόσθιο πλακούντα κ ετσι δεν ειχα καλη αίσθηση του μωρου + οτι ηταν υπναράς κ δεν κουνιόταν πολυ με αποτελεσμα να τον νοιωσω μετα την 20η εβδομαδα..

Τρομαξα την πρώτη φορα αλλα τωρα ειναι πιο ζωηρό απο οτι εχουμε δει κ στον υπερηχο...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλεξάνδρα μου για μένα δε νοείται κυηση και καπνισμα ουτε κατα διάνοια χωρίς να κατακρινω φυσικα οσες το κάνουν γιατι πολύ απλά ειναι δικαίωμα τους. Και εγω καπνιστρια δυστυχως,αλλα μολις ειδα θετικο τεστ το εκοψα μαχαιρι και ευχομαι να μη το ξαναρχισω.Η μητερα μου στον αδερφο μου για καποιο λογο κάπνιζε ενω σε μενα οχι..εγω ειμαι μεγαλυτερη και μου εχουν μεινει οι εικονες του αδερφου μου που γεννηθηκε με αναπνευτικα προβληματα, την εβγαζε στα νοσοκομεια , με οξυγονο.Τοσο πολυ που θυμαμαι καθε που εκλαιγε μελάνιαζε κ του κοβοταν η αναπνοη. Το κορυφαιο δε..οταν εκανε τα πρωτα του βηματα πηγε σφαιρα στο τραπεζακι του σαλονιου, πηρε μια σβηστη γοπα απο το τασακι και την εβαλε στο στομα!Απο τοτε ελεγα πως ποτε δεν θα καπνισω σε εγκυμοσυνη και ας δαγκώνω τα δάχτυλά μου.


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μανούλες!!! όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης εγώ την έκανα άμεσα. Στη δουλειά μου δεν συμφέρει να το κρύψεις, ειδικά με κάποιες περίεργες λοιμώξεις και τέτοια που κυκλοφορούν. 

Δεν θέλω να πάρω ακόμα τίποτα από ρούχα και βρεφικά πράγματα γιατί θέλω να δω τα αποτελέσματα από τον μεγάλο υπέρηχο των 20 εβδομάδων. 

Από αυτά που συζητάτε σχετικά με τους μισθούς, με κάνετε να μη λησμονώ καθόλου την Ελλάδα (εργασιακά τουλάχιστον). Εδώ θα προσπαθήσω να καθήσω ένα χρόνο και να το τραβήξω όσο πάει και αν τα καταφέρω να δουλεύω μέχρι τη 38η έβδομάδα για να καθίσω περισσότερο με το μπεμπέ. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...