Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      πρίν από 13 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα!!!!έχω γενικά θέμα με σφυγμους απροσφορη φλεβοκομβικη ταχυκαρδία λέγεται απλά ο καρδιολόγος είναι κατά των φαρμάκων μέχρι να γεννήσω όσα παιδιά θέλω... Γτ το φάρμακο που μπορώ να πάρω είναι πλήρη αντενδειξη για κύηση και θηλασμό.  Μια χαρά φυσιολογικά την γέννησα την Μυρτώ και είχα και δύσκολο τοκετό. Απλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη προστέθηκαν και οι έκτακτες στστολες οπότε είπε παρακολουθηση και αφού το πετύχαμε μια φορά θα το παλέψουμε και τώρα να μην πάρω αγωγή.  Απλά θα αρχίσω μαγνήσιο 4 φορές την μέρα...  Πάλι με πρόκληση με βλέπω να γένναω.  Σάκχαρο νηστείας είχα 108 αλλά δεν ήταν εντελώς νηστείας.  Εγώ ρε κορίτσια όλο γλυκά θέλω να τρώω το κρέας με αηδιάζει..  Λέτε να είναι πάλι κοριτσάκι, ? Χιχι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

24 minutes ago, Sirena said:

Καλημέρα!!!!έχω γενικά θέμα με σφυγμους απροσφορη φλεβοκομβικη ταχυκαρδία λέγεται απλά ο καρδιολόγος είναι κατά των φαρμάκων μέχρι να γεννήσω όσα παιδιά θέλω... Γτ το φάρμακο που μπορώ να πάρω είναι πλήρη αντενδειξη για κύηση και θηλασμό.  Μια χαρά φυσιολογικά την γέννησα την Μυρτώ και είχα και δύσκολο τοκετό. Απλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη προστέθηκαν και οι έκτακτες στστολες οπότε είπε παρακολουθηση και αφού το πετύχαμε μια φορά θα το παλέψουμε και τώρα να μην πάρω αγωγή.  Απλά θα αρχίσω μαγνήσιο 4 φορές την μέρα...  Πάλι με πρόκληση με βλέπω να γένναω.  Σάκχαρο νηστείας είχα 108 αλλά δεν ήταν εντελώς νηστείας.  Εγώ ρε κορίτσια όλο γλυκά θέλω να τρώω το κρέας με αηδιάζει..  Λέτε να είναι πάλι κοριτσάκι, ? Χιχι 

Boηθάει το μαγνήσιο στις έκτακτες?

Μακάρι να έχεις κοριτσάκι γιατί θα γίνουν οι καλύτερες φίλες με τη μικρή σου!

Ωραίο όνομα της έχεις δώσει by the way!..

Είναι μέσα σ αυτά που σκεφτόμαστε κι εμείς αν κάνουμε κοριτσάκι


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εγω ειμαι πραγματικά χάλια δεν εχω σηκωθει απο το κρεβατι , αυπνη με ανακατοσουρα ολη νυχτα και εμετους. Σημερα το πρωι ευτυχως μονο δυο εκανα αλλα ειμαι πολυ εξαντλημενη και απο τον πονοκεφαλο. Πριν 2 ωρες πηρα ενα παναντόλ και ευτυχως μου πέρασε.Τελικα δεν κατάφερα να το αποφύγω.

Απο κιλά εξακολουθω να εχω κολλησει στα 50. Τρωω πάρα πολυ και στεναχωριεμαι που δεν βαζω γιατι ανησυχω για τα μωρα μου,ανυπομονω να την δω να ανεβαινει λιγάκι τη ζυγαρια όπως πρεπει. Βεβαια περναω ακομα φάσεις εμετων μια αρχιζουν κ μια σταματανε κ ισως να μην πολυβοηθα αυτο. 

Οσον αφορα το καροτσι, παρολο που περιμενουμε διδυμα θα αγορασουμε μονα ξεχωριστα καροτσια με εξτρα σαν αξεσουαρ συνδετηρες τριών σημείων ωστε οταν θα ειναι να το παρω μόνη μου να τα ενώνω σε παράλληλη διαταξη φυσικα και να γινεται ενα διπλο καροτσι. Στο επομενο παιδακι το κλασικο διδυμοκαροτσο  θα μας ειναι αχρηστο, ασε που ειναι και μεγάλα και με αρκετο βάρος..


FuIpp2.png
zmn9p2.png
 
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Karmaki είπε:

Καλημερα κοριτσια. Εγω ειμαι πραγματικά χάλια δεν εχω σηκωθει απο το κρεβατι , αυπνη με ανακατοσουρα ολη νυχτα και εμετους. Σημερα το πρωι ευτυχως μονο δυο εκανα αλλα ειμαι πολυ εξαντλημενη και απο τον πονοκεφαλο. Πριν 2 ωρες πηρα ενα παναντόλ και ευτυχως μου πέρασε.Τελικα δεν κατάφερα να το αποφύγω.

Απο κιλά εξακολουθω να εχω κολλησει στα 50. Τρωω πάρα πολυ και στεναχωριεμαι που δεν βαζω γιατι ανησυχω για τα μωρα μου,ανυπομονω να την δω να ανεβαινει λιγάκι τη ζυγαρια όπως πρεπει. Βεβαια περναω ακομα φάσεις εμετων μια αρχιζουν κ μια σταματανε κ ισως να μην πολυβοηθα αυτο. 

Οσον αφορα το καροτσι, παρολο που περιμενουμε διδυμα θα αγορασουμε μονα ξεχωριστα καροτσια με εξτρα σαν αξεσουαρ συνδετηρες τριών σημείων ωστε οταν θα ειναι να το παρω μόνη μου να τα ενώνω σε παράλληλη διαταξη φυσικα και να γινεται ενα διπλο καροτσι. Στο επομενο παιδακι το κλασικο διδυμοκαροτσο  θα μας ειναι αχρηστο, ασε που ειναι και μεγάλα και με αρκετο βάρος..

Μη στεναχωριέσαι, με τους εμετους είναι λογικό να μη βαζεις κιλα.. Άλλες χανουν κιολας στο πρωτο 3μηνο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Karmaki said:

Καλημερα κοριτσια. Εγω ειμαι πραγματικά χάλια δεν εχω σηκωθει απο το κρεβατι , αυπνη με ανακατοσουρα ολη νυχτα και εμετους. Σημερα το πρωι ευτυχως μονο δυο εκανα αλλα ειμαι πολυ εξαντλημενη και απο τον πονοκεφαλο. Πριν 2 ωρες πηρα ενα παναντόλ και ευτυχως μου πέρασε.Τελικα δεν κατάφερα να το αποφύγω.

Απο κιλά εξακολουθω να εχω κολλησει στα 50. Τρωω πάρα πολυ και στεναχωριεμαι που δεν βαζω γιατι ανησυχω για τα μωρα μου,ανυπομονω να την δω να ανεβαινει λιγάκι τη ζυγαρια όπως πρεπει. Βεβαια περναω ακομα φάσεις εμετων μια αρχιζουν κ μια σταματανε κ ισως να μην πολυβοηθα αυτο. 

Οσον αφορα το καροτσι, παρολο που περιμενουμε διδυμα θα αγορασουμε μονα ξεχωριστα καροτσια με εξτρα σαν αξεσουαρ συνδετηρες τριών σημείων ωστε οταν θα ειναι να το παρω μόνη μου να τα ενώνω σε παράλληλη διαταξη φυσικα και να γινεται ενα διπλο καροτσι. Στο επομενο παιδακι το κλασικο διδυμοκαροτσο  θα μας ειναι αχρηστο, ασε που ειναι και μεγάλα και με αρκετο βάρος..

θα κάνεις κι άλλο μωρό Karmaki!?!

χαρα στο κουράγιο σου!!!!


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα TItin.. Σου είχαν κοψει το αλάτι για το σάκχαρο? Νόμιζα οτι κοβουν εκτος απ τη ζαχαρη τους πολλους υδατανθρακες (ψωμια,ζυμαρικα κτλ)

Αλάτι δε μπορώ να κοψω γιατί έχω υπόταση.. ζαχαρη μπορω.

Τι σακχαρο νηστείας είχατε στις τελευταίες αίματος?  Θα κάνω αυριο οποτε να ξέρω αν είναι φυσιολογικές οι τιμές για εγκυμοσύνη.

 

Γενικα μου ειχε πει να περιορισω το αλατι για να μην ανεβασω πιεση. Και τον τελευταιο μηνα μου ειπε να το κοψω. Ωστοσο δεν εκανα προεκλαμψια και ολα οκ.

Για το σακχαρο ειχα κοψει γλυκα, ετρωγα μαυρο ψωμι του τοστ 2 φετες την ημερα, μαυρα μακαρονια νορμαλ μεριδα, πολλα λαχανικα, φρουτα περιορισμενα και οχι ολα, πχ το σταφυλι ηταν απαγορευμενο, κρεας κανονικα, πατατες κτλ. Μετα το γευμα απο μια ωρα εκανα μετρηση και επρεπε να ειναι εως 120. Το νηστειας να ειναι κατω απο 100 αν και τωρα διαβαζω πρεπει να ειναι κατω απο 95. Δεν πεινασα μπορω να πω, απλα ετρωγα υγιεινα και ειχα χασει πολυ βαρος. Το ζορι ηταν οι μετρησεις. Μετα απο καθε γευμα. Εκανα σιγουρα 3 την ημερα. Οπου πηγαινα ειχα και το μηχανακι μαζι μου. 

Μου ειχε βγει τωρα 97 και μου ειπε να το προσεξω απο τωρα. 

 


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Titin said:

Γενικα μου ειχε πει να περιορισω το αλατι για να μην ανεβασω πιεση. Και τον τελευταιο μηνα μου ειπε να το κοψω. Ωστοσο δεν εκανα προεκλαμψια και ολα οκ.

Για το σακχαρο ειχα κοψει γλυκα, ετρωγα μαυρο ψωμι του τοστ 2 φετες την ημερα, μαυρα μακαρονια νορμαλ μεριδα, πολλα λαχανικα, φρουτα περιορισμενα και οχι ολα, πχ το σταφυλι ηταν απαγορευμενο, κρεας κανονικα, πατατες κτλ. Μετα το γευμα απο μια ωρα εκανα μετρηση και επρεπε να ειναι εως 120. Το νηστειας να ειναι κατω απο 100 αν και τωρα διαβαζω πρεπει να ειναι κατω απο 95. Δεν πεινασα μπορω να πω, απλα ετρωγα υγιεινα και ειχα χασει πολυ βαρος. Το ζορι ηταν οι μετρησεις. Μετα απο καθε γευμα. Εκανα σιγουρα 3 την ημερα. Οπου πηγαινα ειχα και το μηχανακι μαζι μου. 

Μου ειχε βγει τωρα 97 και μου ειπε να το προσεξω απο τωρα. 

 

Μπράβο! Πρώτη φορά ακούω να χάνουν βάρος.. Το λιγότερο που έχω ακουσει να πάρει κάποια ηταν 6κιλα.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Θεωρώ ότι γίνεται να μην πάρουμε πολλά κιλά. Εγώ είμαι μέχρι στιγμής στο +1,5. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει 7 κιλά συνολικά και το ίδιο θέλω να πετύχω και τώρα. Το πρόβλημά μου είναι ότι θέλω να τρώω γλυκά! Προσπαθώ να συγκρατούμαι κάπως για να μην μου ανέβει πολύ το ζάχαρο. Στην τελευταία μέτρηση που έκανα το ζάχαρο νηστείας ήταν 82.

Χτες πήγαμε στο γιατρό και είδαμε το μικρούλι μας! Ήταν πολύ ζωηρό και κουνούσε συνέχεια τα χεράκια του! Μου είπε και αυτός ότι φαίνεται μάλλον για αγοράκι, αλλά με 100% βεβαιότητα θα μπορώ να ξέρω μόνο στη β επιπέδου. Εγώ πάντως ψυχολογικά έχω προετοιμαστεί για ένα δεύτερο αγόρι!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια ! Rosali δεν θα δουμε κορη ! χαχαχα

Ειδες το  νινακι ε;  πολλες φορες βλεπω τον γιο μου και λεω καποτε ησουν ενα τοσοδουλικο σπορακι και εγινες αντρακι! 

Εγω εχω Δευτερα γιατρο!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κοριτσάκια.. Εμένα την 10η μου είχαν πει οτι κατι βλεπουν σαν τσουτσουνι αλλα δεν το πηρα σοβαρα και στη αυχενική μου είχαν πει οτι κοριτσοφέρνει αλλά πάλι δεν το πήρα σοβαρά.. Νομίζω μέχρι τη Β επιπέδου δε μπορείς να είσαι σίγουρος

Κι εγώ είχα μέρες να φάω γλυκό και σήμερα έφαγα ενα ωραιότατο μακαρόν που έλιωνε στο στόμα. Καθόλου δεν το μετάνιωσα.. Rosali μπράβο και σε σένα για την εγκράτειά σου.. το 82 για σάγχαρο νηστείας μου φαίνεται πολύ καλό.. Νομίζω κι εγώ τόσο είχα 80 κι ο γιατρός είχε πει ότι είναι καλό. Βέβαια θα ξανακάνω τις επόμενες μέρες και θα έχει ανέβει γιατί έχω πάρει και 2-3 κιλά.


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!
Ελπίζω να είστε όλες καλά!
Εγώ σήμερα το απόγευμα έχω γιατρό και είμαι λίγο αγχωμένη
Στον γιο μου πάντως στη Β επιπέδου μάθαμε οτι ειναι αγόρι... είχε μόνιμα τα ποδια σταυροπόδι μέχρι τότε και δεν είχαμε δει τίποτα και όλοι μου έλεγαν για να μην έχετε δει μεχρι τώρα είναι κορίτσι αλλά εγώ είχα προαίσθημα για αγόρι! χαχα
Και γω 49 ξεκινησα την εγκυμοσύνη και έχω πάρει 2,5 κιλά και ολα τωρα τις 2 βδομάδες που κάθομαι... ελπιζω σήμερα να μου πει κάτι πιο θετικό γιατί αν συνεχίσω έτσι δε θα χωράω να περάσω από την πόρτα


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια 

Εχετε κανει εξεταςη για σάκχαρο; εγω οχι ουτε στην πρώτη παρά μονο την καμπύλη....τρώω οτι θελω δεν προσέχω κ ουτε μου εχουν πει κατι...

Τοσο λίγα κιλα εχετε παρει πωωω με βλεπω παλι με καμια 20αρια κιλα να γεννάω κ δεν χάνω κ ευκολα.

Μεχρι τωρα ειμαι σταθερή +5 κ αυτο γτ μετα τις 5 δεν μπορω να ξανα φαω τπτ...+3 κιλα που μου είχαν μείνει απο την 1η εγκυμοςυνη...

Να σας πω κ εγω προαίσθημα για αγορι εχω παλι...μαλλον εχουμε μαζευτεί οι αγορομανες σε αυτο το θεμα...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλά μόνο εγώ δεν έχω ένστικτο? μανα σου λέει.. ..χαχαχα

Εγώ του Αγ Βαλεντίνου έχω ραντεβού.. :)  .. Θα είμαι 16 νταν..  :) 

Κρέμα για τη κοιλίτσα έχετε πάρει? Εγω πήρα μια της Frezyderm απο P ξεκινάει και τη βάζω μετά το μπάνιο απ τη 13η.. Εχετε πάρει παντελόνια εγκυμοσύνης H& M? βαριέμαι πολύ να δοκιμάζω και θα ήθελα να μου πειτε αν ξέρετε πως πάνε τα νούμερα.. Εγω φοράω γενικά 38 σε zara stradivarious ktl (προ εγκυμοσύνης) .. Τώρα 40 μάλλον.. Το large πρεπει να πάρω?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...