Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, CMES είπε:

Καλημερα!! Καλαμαρακια με ρυζι σημερα!! @xaroumenh mama πως νιωθεις τωρα που πλησιαζει ο καιρος;

γεια σας ομελετα θα κανω σημερα και ο μικρος κιμα με φαγοπυρο..!!! χμμ δε ξερω πως νιωθω ανυπομονω απο την μια απο την αλλη το αποβαλω τελειος απο το μυαλο μου γιατι δε θελω να σκεφτομαι τιποτα και ουτε να προγραμματιζω...!!!! θελω τα πραγματα να παρουν το ρυθμος του εκεινη την στιγμη αναλογα με το τι και πως θα εχω να αντυμετοπισω...!!!! ετσι ειμουν και στον γιο μου και στον γιο μου κιολας που δεν ειχα αλλες υποχρεωσεις ειμουν τοσο στον ΄΄κοσμο μου΄΄ που λενε που ηρθε η ωρα να γεννησω και εγω καθομουν σπιτι και κοιτουσα το ταβανι.... !!αλλα πραγματικα δε το μετανιωσα γιατι μετα ολα δρομολογιθηκαν οπως επρεπε και δεν ειχα καθολου μα καθολου αγχος για το αν θθα τα καταφερω να τα βγαλω περα με ενα βρεφος...!!!! τωρα σε αυτο θα διξει πως θα ειναι με ενα βρεφος και ενα νυπιο..!!!! παντως το μονο συγουρο ειναι πως εχω βαρυνει και εχω κουρστει αρκετα σε αυτη την εγκυμοσυνη γιατι εχω και ενα δυχρονο που λογο ηληκιας εχει καποιες περισσοτερες απαιτησεις..!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιο προστατευτικο για να μην μπορει η μικρη να αναψει το ματι της κουζινας; παραλιγο να παρουμε φωτια πριν λιγο!!! Ειχα αφησει τον θερμαντηρα πανω στο ματι, ανοιξε το ματι χωρις να την παρω χαμπαρι και ελιωσε ολο το πλαστικο μεχρι τα καλωδια!!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Ότι εμεινε απο χθες θα φαμε, δηλ ρυζακι και ρολο κοτοπουλο.

@CMES κι εγω το εχω παθει, και φουρνο μικροκυματων μου εχει ανοιξει, οπότε τα βγαζω όλα από την πρίζα και κλείνω τον γενικό της κουζίνας. Το θέμα είναι αν μαγειρεύεις ταυτόχρονα.. Αν είναι αυτά τα κουμπάκια που μπαινουν-βγαίνουν, κόλλησέ τα με ταινία


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Φακες σημερα!

Ιουλιανα εμενα η κουζινα ειναι πολυ παλια, σχεδον οσο εγω στην ηλικια!!! Ο φουρνος μαλιστα ψηνει τα φαγητα μονο απο πανω!!! Ετοιμαζουμε καινουριο σπιτακι που θα μετακομισουμε μεχρι το καλοκαιρι οποτε κανω υπομονη μεχρι τοτε!!! Αχ εκει εχω φτιαξει μια τελεια κουζινα οπως την ονειρευομουν!!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!! Παστιτσιο σημερα! 

Λοιπον παθαμε καινουρια συμφορα! Η πεθερα μου που ειναι ο μοναδικος ανθρωπος που μπορει να μου κρατησει και τα δυο παιδια και γενικα βοηθαει, εσπασε το δεξι της χερι!! 6 εβδομαδες στο γυψο!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Φασολια μαυροματικα σημερα!

Θωμαη καλα ειναι τα κουτσουνια μου, σημερα εχουν εμβολιο και τα 2 και εχει να γινει παρτυ!! Ολα καλα ειναι, απλα μου τη βαραει πολυ να ειμαι τοσες ωρες μονη μου και με πιανει απελπισια!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...