Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα 

εμεις σημερα θα φαμε λαχανικα στη σχαρα και γαριδες χωρις λαδι

θα μεινουμε αθηνα μιας και ερχεται ο αδελφος μου απο σαντορινη και θα φυγουμε για το χωριο την τριτη του πασχα

καλη ανασταση σε ολες Υγεια και χαμογελα !!!!!

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Χυλοπιτες κοκκινιστες νηστισιμες χωρις λαδι σημερα!

Εμεις τελικα θα παμε στην πεθερα μου να σουβλισουμε οπως καθε χρονο που εχει μεγαλη αυλη. Φετος ομως θα τα αναλαβει ολα η γυναικα του αδερφου της που μενουν στο ιδιο σπιτι λογω σπααμενου χεριου. Μακαρι μονο να εχει καλο καιρο γιατι αν χρειαστει να φαμε μεσα εγω δεν θα παω με το μωρο. Θα εχει πολυ κοσμο και παιδια και δεν θελω να ειμαστε σε κλειστο χωρο.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα χρονια πολλα χριστος ανεστη με υγεια πανω απολα..!!! ηρεμα περασαμε και εμεις οικογενειακα βαλαμε ψησταρια και εννοειτε φαγαμε μεχρι σκασμου.!!! σημερα οτι περισεψε απο εχθες...!!!!! σημερα ξεκινησε ο αντρας μου που δε δουλευει και βγαζει χαλια και επλεινε γιατι μεχρι τελος του μηνα θα εχει ερεθει και το νεο μελλος... να εχουμε κανει καποια βασικα πραγματα στο σπιτι....!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@iouliana αν δεν ειχα το θεμα του θηλασμου θα ηταν το τελειο παιδι! Παιδευομαι ομως πολυ με το θηλασμο. Εχω κουραστει και χωρις βοηθεια και με εχει παρει πολυ απο κατω ψυχολογικα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα και καλη εβδομαδα 

πισω παλι στην ρουτινα μας 

σας ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες

κρεπες σημερα 

@CMES τι σε δυσκολευει ? τι σε απασχολει ; πες μας μηπως μπορουμε να σε βοηθησουμε 

 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα κλείσαμε για καισαρική στις 30 του Απρίλη πρώτα ο Θεός ....!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ..!! Η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι λίγο προτειμω να αποφασίσει να έρθει από μόνο του από το να είμαι στην αναμονή ..!! Χρόνια πολλά θωμαι .!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

Γεια σας κορίτσια κ από εμένα κλείσαμε για καισαρική στις 30 του Απρίλη πρώτα ο Θεός ....!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ..!! Η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι λίγο προτειμω να αποφασίσει να έρθει από μόνο του από το να είμαι στην αναμονή ..!! Χρόνια πολλά θωμαι .!!!!

σε ευχαριστω !! ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι !!!


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα σας πω τα προβληματα του θηλασμου πολυ συνοπτικα: θηλασα αποκλειστικα 10 ημερες. Επειδη προεκυψε προβλημα με βαρος/τσισα/κακα/ικτερο ξεκινησαμε συμπληρωμα. Σε καθε γευμα θηλαζα τουλαχιστον 20 λεπτα απο καθε στηθος+συμπληρωμα. Προσπαθησα να μειωσω τις ποσοτητες και/ή να κοψω μπουκαλια σε καποια γευματα χωρις επιτυχια. Λιγο πριν κλεισει τους 2 μηνες ξεκινησε με μαγικο τροπο να μην θελει το μπουκαλι. Αρχισα κι εγω χωρις κοπο να κοβω μπουκαλια και μεσα σε 10 ημερες καταφεραμε να θηλαζουμε ολη μερα και να δινουμε ενα μπουκαλι 120ml μονο το βραδυ. Αυτο ομως δεν κρατησε πολυ. Μετα απο 10 μερες αρχισε παλι να μενει πισω σε βαρος, μειωσε τις βρεγμενες πανες και σχεδον σταματησε να κανει κακα. Παραλληλα απιστευτη γκρινια μετα απο λιγη ωρα θηλασμου και ηρεμει μονο οταν πιει το μπουκαλι. Οποτε επιστρεψαμε στα αρχικα μας βηματα: θηλασμος+μπουκαλι σχεδον σε καθε γευμα! 


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπριζολες με ρυζι

@CMES τι σε προβληματιζει ; δεν εινα κακο θεωρω να δινεις και συμπληρωμα οτα ειναι για το καλο του μωρου και εγω στον πρωτο το θηλασα 4 μηνες αποκλειστικα και στο δευτερο απο 3 μηνων εδινα συμπληρωμα γιατι δεν του εφτανε το γαλα μου και δεν υποχωρουσε και ο ικτερος 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...