Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα και καλο μηνα! Μακαρονια με κιμα και φακες για μενα και το παιδι! Να ρωτησω κατι κοριτσια εσας που εχετε μεγαλυτερα παιδακια: εσας ποτε μιλησαν; οταν λεω μιλησαν εννοω να κανουν κανονικη προταση την οποια να καταλαβαινει και καποιος ξενος. Η κορη μου σε λιγες μερες κλεινει τα 2. Λεει παρα πολλες λεξεις και φτιαχνει προτασουλες με 3 λεξεις μαζι, ομως χρησιμοποιει δικες της λεξεις που δεν εχουν σχεση με τις κανονικες, οποτε μονο εγω την καταλαβαινω!! Επισης χρησιμοποιει την ιδια λεξη για πολλες διαφορετικες εννοιες: πχ με τη λεξη "μολιο" εννοει την μπανανα, το ποναω και το αγαπημενο της κουκλακι ελεφαντακι!!:shock: ασχετο!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On April 27, 2018 at 4:48 PM, CMES said:

Γεια σας!! Ψαρακι ψητο σημερα!

@smaro30 γιατι να εισαι γαιδουρα που παιρνεις γυναικα και γιατι να γκρινιαξει ο αντρας σου;;; κακο ειναι;;; εγω εχω γυναικα μια στις 15 για τις βαριες δουλειες απο πριν παντρευτω. Εφοσον με παιρνει οικονομικα να την εχω δεν βρισκω το λογο να ταλαιπωρουμαι!!! Κι απο τη στιγμη που δουλευεις κιολας, δεν εισαι υπερανθρωπος!!

Λοιπον εγω για τα καλοκαιρινα θα οργανωσω ολοκληρη επιχειρηση: θα εχω τη γυναικα για να μου ανεβασει τα χειμωνιατικα (τα αποθηκευω στο σπιτι της μαμας μου που μενει στην ιδια πολυκατοικια) την πεθερα μου να μου οργανωσει τα ντουλαπια που ειναι ταλεντο σε αυτο και τον πεθερο μου να κραταει τα παιδια μεχρι να τελειωσουμε!!!

κορίτσι μου δεν ξέρω έτσι αισθανομαι γιατι έχω την κουνιάδα μου που με φωνάζει πριγκίπισσα και τα λοιπά επειδή παίρνω γυναίκα και ντρέπομαι να το λέω... οκ δεν έχω δυστυχώς τις καλύτερες σχέσεις με το σόι του άντρα μου αλλά μερικές φορές αισθάνομαι ανίκανη που δεν τα κάνω μόνη μου και γενικώς δεν ομολογώ παραέξω ότι έχω γυναίκα να προσέχει το παιδί και παίρνω και γυναίκα 2 φορές τον χρόνο να με βοηθήσει στις βαριές δουλειές...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , smaro30 είπε:

κορίτσι μου δεν ξέρω έτσι αισθανομαι γιατι έχω την κουνιάδα μου που με φωνάζει πριγκίπισσα και τα λοιπά επειδή παίρνω γυναίκα και ντρέπομαι να το λέω... οκ δεν έχω δυστυχώς τις καλύτερες σχέσεις με το σόι του άντρα μου αλλά μερικές φορές αισθάνομαι ανίκανη που δεν τα κάνω μόνη μου και γενικώς δεν ομολογώ παραέξω ότι έχω γυναίκα να προσέχει το παιδί και παίρνω και γυναίκα 2 φορές τον χρόνο να με βοηθήσει στις βαριές δουλειές...

ενταξει οταν δουλευεις ποιος θα κρατησει το μωρο κ γυναικα να καθαριζει χρειαζετε για να εχεις χρονο κ λιγο να ασχοληθεις με αλλα πραγματα εκτος σπιτιου ειναι λογικο να θες λιγο ποιοτικο χρονο με τους δικους σου ανθρωπους δεν κανεις κ κατι παραξενο για να ντρεπεσε!!

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, xaroumenh mama said:

Καλό μήνα κορίτσια πως είστε; Γέννησα εχθές ένα αγοράκι 3920 ...!!!

Να το χαίρεσαι το μπουμπούκι σου!!! Γερός και καλότυχος να είναι!

Πως ήταν ο τοκετός, αισθάνεσαι καλύτερα; Με το καλό να πάτε σπίτι σας!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

γεμιστα σημερα

χαρουμενη μαμα να σας ζησει να ειναι γερος και καλοτυχος 

@CMES ο μεγαλος μου 2 ετων μπορουσε να συννενοηθει ενω ο μικρος ΄πηγε 3,5 ετων το καθε παιδι εχει τον ρυθμο του

@smaro30 ο καθενας μπορει να κλανει τις επιλογες του οσο για τα σογια αστα ολοι λενε το κοντο τους και το μακρυ


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!!

Ψαράκια σήμερα!

@xaroumenh mama να σου ζήσει !Καλή λοχεία!! Να μπαίνεις να μας λες για το μπεμπάκι σου!

@CMES καλή επιτυχία με την διατροφή! Για πότε η βάφτιση?  Για την ομιλία που λες, η δικιά μου μίλησε κανονικά κοντά στα 2,5, ξαφνικά άρχισε να τραγουδά ολόκληρα τραγούδια!! μου το λέγανε ότι συμβαίνει αλλά δεν το πίστευα!! Η δικιά σου είναι πολύ μικρή ακόμη για να ανησυχείς, θα δεις που σε 2 μήνες θα μιλάει κανονικότατα. Εννοείται ότι αρχικά θα είσαι η μόνη που θα την καταλαβαίνεις απόλυτα.

 

10 ώρες πρίν, smaro30 είπε:

κορίτσι μου δεν ξέρω έτσι αισθανομαι γιατι έχω την κουνιάδα μου που με φωνάζει πριγκίπισσα και τα λοιπά επειδή παίρνω γυναίκα και ντρέπομαι να το λέω... οκ δεν έχω δυστυχώς τις καλύτερες σχέσεις με το σόι του άντρα μου αλλά μερικές φορές αισθάνομαι ανίκανη που δεν τα κάνω μόνη μου και γενικώς δεν ομολογώ παραέξω ότι έχω γυναίκα να προσέχει το παιδί και παίρνω και γυναίκα 2 φορές τον χρόνο να με βοηθήσει στις βαριές δουλειές...

Δεν έχεις να απολογηθείς για τίποτα, ο καθένας κάνεις κουμάντο στο πορτοφόλι του και στη ζωή του. 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@iouliana λεμε για τελος σεπτεμβρη-αρχες οκτωβρη. Ειμαι πολυ απογοητευμενη ομως απο τη διατροφη! Χθες εκλεισα μια εβδομαδα και ζυγιστηκα δημερα και ειμαι μισο κιλο πανω απο οταν ξεκινησα!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ψαρι με λαχανικα

@CMES ΣΥΜΠΑΣΧΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΗΡΑ 5 κιλα και τωρα πρεπει  να παρω την αποφαση να ξεκινησω διατροφη . περυσι ειχα κανει την διαιτα των μοναδων και εχασα 4 κιλα φετος δεν το αποφασιζω

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια πως είστε;;;

εμείς εδώ παιδευόμαστε με το μωρό... κορίτσια μήπως μπορείτε να βοηθήσετε;;; δεν τρώει μπουκιά! Ενώ από μηνών έδινα όλα τα φαγητά και τα έτρωγε με όρεξη πλέον για να ανοίξει το στόμα πρέπει να κάνω τον ζογκλέρ και αν φάει μια μπουκιά!! Δόντια έχει βγάλει αρκετά, αλλά βγάζει και άλλα, κόψαμε τα αλεσμένα πλέον και δίνω πατημένα, δοκίμασα και κομμάτια, επίσης δεν τρώει!! Λέει μαμ μαμ αλλά για μόνο για μπισκότα!!! Δοκίμασα να την αφήσω και νηστικιά αλλά επίσης δεν θα φάει!!! Είναι 92 εκατοστά ύψος και βάρος μόλις 10500 κιλά. Δεν έχει πάρει γραμμάριο τους τελευταίους 2 μήνες και πολύ ενεργητικό μωρό, όλο τρέχει.. Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι στα κατώτερα όρια με τα κιλά της και δεν πρέπει να χάσει!!! Τι να κάνω πια;;; Βλέπει κουτάλι και γυρίζει κεφάλι, κλαίει και χτυπάει το πιάτο!!! Είμαι να σκάσω!!!

Επίσης άλλο θέμα, από 9 μηνών κοιμόταν μόνη της στην κούνια της στο δωμάτιό της. 19 μηνών πλέον κλαίει για να κοιμηθεί και μάλιστα ξυπνάει μέσα στην νύχτα γύρω στις 5 το πρωί και μετά κάθε μία ώρα μέχρι να την πάρω και να κοιμηθεί μαζί μας. Δεν πεινάει, δεν έχει κάνει κακά ή τσίσα... Φοβάμαι ότι δεν είναι μια φάση αλλά θα μείνει έτσι και όταν έρθει το δεύτερο τότε τι θα κάνω;;; Δεν θα μπορώ ξαφνικά να της πω ότι δεν την παίρνω, θα είναι πολύ σκληρό! Επίσης δεν θα μπορώ να κοιμάμαι έγκυος μαζί της γιατι κοιμάται άτσαλα, μπουσουλάει στον υπνο της, σπρώχνει, χτυπάει και τρώμε κλωτσιές!!!!

Έχει βιώσει καμία σας κάτι από τα παραπάνω;;; τι να κάνω κορίτσια; είμαι όλη αυτιά!! Ευχαριστώ <3 <3 <3 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , smaro30 είπε:

καλημέρα κορίτσια πως είστε;;;

εμείς εδώ παιδευόμαστε με το μωρό... κορίτσια μήπως μπορείτε να βοηθήσετε;;; δεν τρώει μπουκιά! Ενώ από μηνών έδινα όλα τα φαγητά και τα έτρωγε με όρεξη πλέον για να ανοίξει το στόμα πρέπει να κάνω τον ζογκλέρ και αν φάει μια μπουκιά!! Δόντια έχει βγάλει αρκετά, αλλά βγάζει και άλλα, κόψαμε τα αλεσμένα πλέον και δίνω πατημένα, δοκίμασα και κομμάτια, επίσης δεν τρώει!! Λέει μαμ μαμ αλλά για μόνο για μπισκότα!!! Δοκίμασα να την αφήσω και νηστικιά αλλά επίσης δεν θα φάει!!! Είναι 92 εκατοστά ύψος και βάρος μόλις 10500 κιλά. Δεν έχει πάρει γραμμάριο τους τελευταίους 2 μήνες και πολύ ενεργητικό μωρό, όλο τρέχει.. Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι στα κατώτερα όρια με τα κιλά της και δεν πρέπει να χάσει!!! Τι να κάνω πια;;; Βλέπει κουτάλι και γυρίζει κεφάλι, κλαίει και χτυπάει το πιάτο!!! Είμαι να σκάσω!!!

Επίσης άλλο θέμα, από 9 μηνών κοιμόταν μόνη της στην κούνια της στο δωμάτιό της. 19 μηνών πλέον κλαίει για να κοιμηθεί και μάλιστα ξυπνάει μέσα στην νύχτα γύρω στις 5 το πρωί και μετά κάθε μία ώρα μέχρι να την πάρω και να κοιμηθεί μαζί μας. Δεν πεινάει, δεν έχει κάνει κακά ή τσίσα... Φοβάμαι ότι δεν είναι μια φάση αλλά θα μείνει έτσι και όταν έρθει το δεύτερο τότε τι θα κάνω;;; Δεν θα μπορώ ξαφνικά να της πω ότι δεν την παίρνω, θα είναι πολύ σκληρό! Επίσης δεν θα μπορώ να κοιμάμαι έγκυος μαζί της γιατι κοιμάται άτσαλα, μπουσουλάει στον υπνο της, σπρώχνει, χτυπάει και τρώμε κλωτσιές!!!!

Έχει βιώσει καμία σας κάτι από τα παραπάνω;;; τι να κάνω κορίτσια; είμαι όλη αυτιά!! Ευχαριστώ <3 <3 <3 

γεια σου κοριτσι!!! με τον υπνο ολα τα παιδακια καποια στιγμη το κανουν αυτο τωρα ξεκινανε κ οι φοβιες το βραδυ κτλ. θα ερχετε συνεχεια οταν ξυπναει αν θες μια λυση ειναι να την πηγαινεις στο κρεβατι της κ να πεφτεις κ εσυ λιγο με μια κουβερτουλα στο πατωμα να κανεις οτι κοιμασε μεχρι να την παρει ο υπνος παλι. συνηθως το βραδυ μεσα σε 5 λεπτα εχουν ξανακοιμηθει.

για το φαγητο ξαναρωτα την παιδιατρο ειδικα αν εχει σταματησει κ την τουαλετα. το πιο πιθανο ειναι να περναει μια φαση που θελει πιο πολυ υπομονη στο ταισμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...