Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες Σεπτεμβριου. Να μπω και εγω στην παρεα σας; Εχω μια υπεροχη κορουλα 4.5χρονων και περιμενω το δευτερο μωρακι μου στις 7/9, στα γεννεθλια μου. Αν και ειμαι σιγουρη πως αν ολα πα ν καλα θα σκασει μυτη μετα το δεκαπενταυγουστο. Ειχα μια αποβολη το καλοκαιρι, και λιγο φοβαμαι αλλα χτες στον υπερηχο ακουσα καρδουλα, σε αυτη την εγκυμοσυνη αρχισα ηδη ηπαρινη και ασπιρινη απο την πεμπτη βδομαδα και θελω να ειμαι αισιοδοξη 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, mantelena είπε:

Αχ, κορίτσια τι καλά! Πολύ σας ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Hope να σου ζήσουν! Με το καλό και το τρίτο!

Αν πάνε όλα καλά, για εμάς θα είναι το πρώτο.

Ζαλάδες σπάνια έχω, ανακατωσούρες έχω πιο πολύ μπορώ αν πω, αν και εντάξει, για την ώρα διαχείρισιμα, δεν παραπονιέμαι-βασικά δε θέλω να με πάρουν ακόμα χαμπάρι στη δουλειά, αν και έχω την εντύπωση ότι η κοιλίτσα έχει αρχίσει και φουσκώνει. Μου φαίνεται πολύ νωρίς από τη μία, ίσως είναι πρήξιμο, αλλά από το μεσημέρι και μετά ειδικά ξεκουμπώνω το παντελόνι!

Troufaki καλό υπέρηχο!θα ακούσετε και καρδούλα?

Κοριτσακι μου γλυκο!Τυχαια μπηκα να διαβασω για το καινουργιο θεμα με μανουλες Σεπτεμβριου και ησουν και εσυ...καταρχην να ευχηθω σε ολες καλες και τελειομηνες εγκυμοσηνες και ολα να πανε κατευχην...να μην αγχωνεστε για τιποτα και ολα θα γινουν με το καλο!Γλυκια μου και αναρωτιομουν που εισαι μιας και ειχαμε ιδια ΠΗΤ ...σου ευχομαι οτι καλυτερο σε αυτην την εγκυμοσυνη και ο θεος να σου χαρισει ενα υπεροχο και υγιεστατο μωρακι!Σε φιλω να εισαι γερη και δυνατη...φιλια και στις υπολοιπες νεες μανουλες!:)


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Κοριτσάκια μου καλημέρα!

Skye μου καλώς ήλθες! με το καλό να έχεις μια τελειόμηνη και υπέροχη εγκυμοσύνη! Aungen ευχαστούμε πολύ πολύ!

Hope μου να σου ζήσουν τα θαυματάκια σου!! Να τα χαίρεσαι και με το πολύ πολύ καλό το τρίτο!!! :-)

Mantalena μου, πρώτα ο θεός ελπίζω ναι!! Για αυτό το καθυστερούμε μέχρι την 6η εβδομάδα το υπέρηχο!

 

Jane.austen χχαχαχαχα, μια από τα ίδια με το στήθος! Η χαρά του άντρα μου :-P

άλλα συμπτώματα δεν έχω σε μεγάλο βαθμό, με εξαίρεση έναν κόμπο στο στομάχι ανακατωσούρας που και που, αλλά και μια τεράστια υπνηλία τα βράδια.. με το που καθόμαστε στον καναπέ να δούμε καμία ταινία, κοιμάμαι στην αρχή και ξυπνάω στους τίτλους τέλους :shock::shock::?

Στο γραφείο εγώ δεν έχω ενημερώσει κανέναν ακόμα..  είναι και ανδροκρατούμενο, και να δω πως θα τα βγάλω πέρα.. :?


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, anguen είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο!Τυχαια μπηκα να διαβασω για το καινουργιο θεμα με μανουλες Σεπτεμβριου και ησουν και εσυ...καταρχην να ευχηθω σε ολες καλες και τελειομηνες εγκυμοσηνες και ολα να πανε κατευχην...να μην αγχωνεστε για τιποτα και ολα θα γινουν με το καλο!Γλυκια μου και αναρωτιομουν που εισαι μιας και ειχαμε ιδια ΠΗΤ ...σου ευχομαι οτι καλυτερο σε αυτην την εγκυμοσυνη και ο θεος να σου χαρισει ενα υπεροχο και υγιεστατο μωρακι!Σε φιλω να εισαι γερη και δυνατη...φιλια και στις υπολοιπες νεες μανουλες!:)

Anguen  σ ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους και να είναι γερό! Δυστυχώς τα διδυμάκια δεν τα κατάφεραν κι έκανα καιρό να ξαναμπώ, πριν 2-3 μέρες. Τώρα όμως θέλω να πιστεύω ότι θα είμαστε πιο τυχεροί! Και πάλι σ ευχαριστώ και με το καλό! Να υποθέσω ότι ετοιμάζεσαι σιγά σιγά?

Skye καλώς ήρθες στην παρέα μας! Όλα καλά θα πάνε αφού έχεις λάβει τα μέτρα σου! Κι εμένα μου έδωσε προληπτικά salospir και βιταμίνη D που είχα χαμηλή, αλλά ευτυχώς (νομίζω) όχι ηπαρίνη. Χαρά στο κουράγιο σου!

Σ αυτό με το στήθος κορίτσια, όντως είναι η χαρά των ανδρών, αλλά ο γιατρός μας είπε να είμαστε φρόνιμοι ακόμα, οπότε φάτε μάτια ψάρια! Κατά τα λοιπά με τα συμπτώματα ανακατωσούρα και υπνηλία, νιώθω συνέχεια κουρασμένη, πρήξιμο αρκετό ως πολύ και (συγνώμη αλλά θα το γράψω!) δυσκοιλιότητα

Troyfaki πότε έχεις υπέρηχο?

Στο γραφείο το έχω πει σε 2 άτομα, αλλά στο αφεντικό όχι ακόμα, θέλω ν αργήσω όσο μπορώ.

Γενικά να σας ρωτήσω, σε γονείς και πεθερικά το έχετε πει ή πότε περίπου σκοπεύετε να το πείτε, αν πάνε όλα όλα καλά, που το εύχομαι σε όλες?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Troufakinm είπε:

 

Κοριτσάκια μου καλημέρα!

Skye μου καλώς ήλθες! με το καλό να έχεις μια τελειόμηνη και υπέροχη εγκυμοσύνη! Aungen ευχαστούμε πολύ πολύ!

Hope μου να σου ζήσουν τα θαυματάκια σου!! Να τα χαίρεσαι και με το πολύ πολύ καλό το τρίτο!!! :-)

Mantalena μου, πρώτα ο θεός ελπίζω ναι!! Για αυτό το καθυστερούμε μέχρι την 6η εβδομάδα το υπέρηχο!

 

Jane.austen χχαχαχαχα, μια από τα ίδια με το στήθος! Η χαρά του άντρα μου :-P

άλλα συμπτώματα δεν έχω σε μεγάλο βαθμό, με εξαίρεση έναν κόμπο στο στομάχι ανακατωσούρας που και που, αλλά και μια τεράστια υπνηλία τα βράδια.. με το που καθόμαστε στον καναπέ να δούμε καμία ταινία, κοιμάμαι στην αρχή και ξυπνάω στους τίτλους τέλους :shock::shock::?

Στο γραφείο εγώ δεν έχω ενημερώσει κανέναν ακόμα..  είναι και ανδροκρατούμενο, και να δω πως θα τα βγάλω πέρα.. :?

Εγώ ενημέρωσα τον διευθυντή μου ο οποίος είναι πολύ γλυκος ανθρώπος.. Αν ήταν κανένας χαζός δε θα έλεγα τίποτα.. 

47 minutes ago, mantelena είπε:

Anguen  σ ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ και σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους και να είναι γερό! Δυστυχώς τα διδυμάκια δεν τα κατάφεραν κι έκανα καιρό να ξαναμπώ, πριν 2-3 μέρες. Τώρα όμως θέλω να πιστεύω ότι θα είμαστε πιο τυχεροί! Και πάλι σ ευχαριστώ και με το καλό! Να υποθέσω ότι ετοιμάζεσαι σιγά σιγά?

Skye καλώς ήρθες στην παρέα μας! Όλα καλά θα πάνε αφού έχεις λάβει τα μέτρα σου! Κι εμένα μου έδωσε προληπτικά salospir και βιταμίνη D που είχα χαμηλή, αλλά ευτυχώς (νομίζω) όχι ηπαρίνη. Χαρά στο κουράγιο σου!

Σ αυτό με το στήθος κορίτσια, όντως είναι η χαρά των ανδρών, αλλά ο γιατρός μας είπε να είμαστε φρόνιμοι ακόμα, οπότε φάτε μάτια ψάρια! Κατά τα λοιπά με τα συμπτώματα ανακατωσούρα και υπνηλία, νιώθω συνέχεια κουρασμένη, πρήξιμο αρκετό ως πολύ και (συγνώμη αλλά θα το γράψω!) δυσκοιλιότητα

Troyfaki πότε έχεις υπέρηχο?

Στο γραφείο το έχω πει σε 2 άτομα, αλλά στο αφεντικό όχι ακόμα, θέλω ν αργήσω όσο μπορώ.

Γενικά να σας ρωτήσω, σε γονείς και πεθερικά το έχετε πει ή πότε περίπου σκοπεύετε να το πείτε, αν πάνε όλα όλα καλά, που το εύχομαι σε όλες?

Αγάπη σας είπε να μην κάνετε Sex? Γιατί όμως;; αν κατάλαβα καλά είχες κάποια αποβολή με δίδυμακια η λάθος κατάλαβα; όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά.. Πόσο είσαι; 

Εγώ το ανακοίνωσα σε γονεις και πεθερικα μόλις πήρα την δεύτερη χοριακη.. Αλλά το έμαθαν μόνο γονείς πεθερικα κι αδέρφια.. 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jane austen τώρα καταλαβαίνω πόσο σπουδαίο είναι το υγιές εργασιακό περιβάλλον. Εγώ είμαι με μπλοκάκι, πιστεύω ότι όταν το μάθει αργά ή γρήγορα  θα διακόψει τη συνεργασία, παρά τις μπούρδες περί υποστήριξης που μου είχε πει σε πρώιμη συζήτηση. Και ναι, ο γιατρός μας έχει δώσει απαγορευτικό για την ώρα, μάλλον λόγω του ιστορικού, όπως σωστά κατάλαβες, αλλά ελπίζω σύντομα να δώσει το πράσινο φως, δεν αντέχω άλλο η γυναίκα!!! Στους γονείς λέμε να το πούμε μετά την αυχενική, γιατί δε θα μείνει σε στενό κύκλο-ότι και να ζητήσουμε εμείς! Είμαι 8 εβδ. και 2-3 ημερών. Εσύ στην 5, αν κατάλαβα καλά?

 


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Mantelena με το καλό, κι εγώ τρομοκρατημένη από προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε είμαι.

Όχι δεν άκανα εξωσωματική και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής. Στον υπέρηχο όμως φάνηκε ένας σάκος. Μπορεί ακόμα να είναι δίδυμα; Αύριο έχουμε το ραντεβού για να ακούσουμε και καρδούλα γιατί την περασμένη εβδομάδα δεν ακούσαμε τίποτα.

Α, και σε εμάς απαγόρευσε τις επαφές στο πρώτο τρίμηνο αλλά και την προηγούμενη φορά που δεν υπήρχε το ιστόρικό το ίδιο είχε κάνει. :mad:

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, pepe είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Mantelena με το καλό, κι εγώ τρομοκρατημένη από προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε είμαι.

Όχι δεν άκανα εξωσωματική και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής. Στον υπέρηχο όμως φάνηκε ένας σάκος. Μπορεί ακόμα να είναι δίδυμα; Αύριο έχουμε το ραντεβού για να ακούσουμε και καρδούλα γιατί την περασμένη εβδομάδα δεν ακούσαμε τίποτα.

Α, και σε εμάς απαγόρευσε τις επαφές στο πρώτο τρίμηνο αλλά και την προηγούμενη φορά που δεν υπήρχε το ιστόρικό το ίδιο είχε κάνει. :mad:

Pepe μου, κι εμείς στα ίδια είμαστε.. είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε και τώρα είμαι φυσικά μέσα στο άγχος, και τρέμω..

Σήμερα θα κάνω κι εγώ μια επαναληπτική χοριακή, και την αναλόγως αποτελέσματος, μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα κλείσουμε υπέρηχο για να ακούσουμε ελπίζω καρδούλα..

 

Mantalena μου, κι εμείς έτσι λέμε. Να κάνουμε την αυχενική και να το ανακοινώσουμε μετά, με το καλό..

* και ναι, μας έχει απαγορεύσει και εμάς τις επαφές στο 1 τρίμηνο.. :?

Θετική σκέψη πάνω από όλα, και θα πάνε όλα τέλεια για όλες μας!

 


7oP7p2.png

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mantelena είπε:

jane austen τώρα καταλαβαίνω πόσο σπουδαίο είναι το υγιές εργασιακό περιβάλλον. Εγώ είμαι με μπλοκάκι, πιστεύω ότι όταν το μάθει αργά ή γρήγορα  θα διακόψει τη συνεργασία, παρά τις μπούρδες περί υποστήριξης που μου είχε πει σε πρώιμη συζήτηση. Και ναι, ο γιατρός μας έχει δώσει απαγορευτικό για την ώρα, μάλλον λόγω του ιστορικού, όπως σωστά κατάλαβες, αλλά ελπίζω σύντομα να δώσει το πράσινο φως, δεν αντέχω άλλο η γυναίκα!!! Στους γονείς λέμε να το πούμε μετά την αυχενική, γιατί δε θα μείνει σε στενό κύκλο-ότι και να ζητήσουμε εμείς! Είμαι 8 εβδ. και 2-3 ημερών. Εσύ στην 5, αν κατάλαβα καλά?

 

ναι,ειναι εξαιρετικος ανθρωπος,ειναι πολυ σημαντικο.... σε καταλαβαινω παντως,εχω φιλη που περασε τα ιδια αν και δε το αφησε ετσι..

εγω παροτι ο γιατρος μου εχει πει οτι ειναι οκ το σεξ, αγχωνομαι μη γινει κατι και δε το απολαμβανω οπως πριν...το εχω στο μυαλο μου και θα το συζητησω με το γιατρο μου...

οσο για γονεις καλα θα κανεις να το πεις αν ξερεις πως θα διαδοθει λογω ενθουσιασμου..! εμενα ειναι πολυ διακριτικοι,μεχρι που τους εδωσα το οκ ουτε στ αδερφια μου δε το ειχαν πει...

εγω ναι 5+5 ημερες...Όλα καλα να πανε κοριτσι μου και να τα λεμε ως το τελος!!!

 

 

22 hours ago, pepe είπε:

 

Όχι δεν άκανα εξωσωματική και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής. Στον υπέρηχο όμως φάνηκε ένας σάκος. Μπορεί ακόμα να είναι δίδυμα; Αύριο έχουμε το ραντεβού για να ακούσουμε και καρδούλα γιατί την περασμένη εβδομάδα δεν ακούσαμε τίποτα.

Α, και σε εμάς απαγόρευσε τις επαφές στο πρώτο τρίμηνο αλλά και την προηγούμενη φορά που δεν υπήρχε το ιστόρικό το ίδιο είχε κάνει. :mad:

ειχες αποτελεσματααα???ενημερωσε μας!!!εγω θα παω για πρωτο υ/γ την τεταρτη λογικα...

6 hours ago, Troufakinm είπε:

Pepe μου, κι εμείς στα ίδια είμαστε.. είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε και τώρα είμαι φυσικά μέσα στο άγχος, και τρέμω..

Σήμερα θα κάνω κι εγώ μια επαναληπτική χοριακή, και την αναλόγως αποτελέσματος, μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα κλείσουμε υπέρηχο για να ακούσουμε ελπίζω καρδούλα..

 

Mantalena μου, κι εμείς έτσι λέμε. Να κάνουμε την αυχενική και να το ανακοινώσουμε μετά, με το καλό..

* και ναι, μας έχει απαγορεύσει και εμάς τις επαφές στο 1 τρίμηνο.. :?

Θετική σκέψη πάνω από όλα, και θα πάνε όλα τέλεια για όλες μας!

 

καθε εγκυμοσυνη ειναι ξεχωριστη....ολα καλα θα πανε τωρα!!!  κι εγω ανυπομονω για την καρδουλααα!!ποσο εισαι τωρα τρουφακι??

 

απο συμπληρωματα τι παιρνετε κοριτσιαα??


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2017 at 7:15 ΜΜ, pepe είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Mantelena με το καλό, κι εγώ τρομοκρατημένη από προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε είμαι.

Όχι δεν άκανα εξωσωματική και σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακής. Στον υπέρηχο όμως φάνηκε ένας σάκος. Μπορεί ακόμα να είναι δίδυμα; Αύριο έχουμε το ραντεβού για να ακούσουμε και καρδούλα γιατί την περασμένη εβδομάδα δεν ακούσαμε τίποτα.

Α, και σε εμάς απαγόρευσε τις επαφές στο πρώτο τρίμηνο αλλά και την προηγούμενη φορά που δεν υπήρχε το ιστόρικό το ίδιο είχε κάνει. :mad:

Καλησπέρα pepe! Πες μας τα νέα σου, εντάξει το ραντεβού? ακούσατε καρδούλα? Είναι κι εσάς το πρώτο σας? Καταλαβαίνω απόλυτα τις επιφυλάξεις σου και την ανησυχία και το φόβο μη ξαναγίνει το ίδιο που ίσως δε σ αφήνει κι εσένα να χαρείς, πάντως προσωπικά όταν άκουσα καρδούλα κάπως ηρέμησα-εννοείται ότι ακόμα ανησυχώ και φοβάμαι, και εύχομαι ολόψυχα κι εσύ και να το χαρούμε όσο περισσότερο μπορούμε. Όσο δε περνάνε οι μέρες και δεν έχω τίποτα αιμορραγίες, λίγο ξεθαρρεύω, πρέπει να μη στεναχωριόμαστε γιατί δε βοηθάμε τα σποράκια μας έτσι, και θα δεις, όλα καλά θα πάνε, εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε :-D :-D:) όπως λέει και η Troufaki θετική σκέψη!! Περιμένουμε τα νέα σου!!!!!

On 26/1/2017 at 11:18 ΠΜ, Troufakinm είπε:

Pepe μου, κι εμείς στα ίδια είμαστε.. είχαμε μια εγκυμοσύνη που δεν προχώρησε και τώρα είμαι φυσικά μέσα στο άγχος, και τρέμω..

Σήμερα θα κάνω κι εγώ μια επαναληπτική χοριακή, και την αναλόγως αποτελέσματος, μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα κλείσουμε υπέρηχο για να ακούσουμε ελπίζω καρδούλα..

 

Mantalena μου, κι εμείς έτσι λέμε. Να κάνουμε την αυχενική και να το ανακοινώσουμε μετά, με το καλό..

* και ναι, μας έχει απαγορεύσει και εμάς τις επαφές στο 1 τρίμηνο.. :?

Θετική σκέψη πάνω από όλα, και θα πάνε όλα τέλεια για όλες μας!

 

Troufaki ακριβώς όπως τα λες-τα γράφεις!!! Υπάρχει η σκιά, είναι δύσκολο να υπάρχει ο ενθουσιασμός, αισιοδοξία όμως πρέπει να υπάρχει!

Καλή η χοριακή σου? Κλείσατε ραντεβού?

 

On 26/1/2017 at 5:37 ΜΜ, jane.austen είπε:

απο συμπληρωματα τι παιρνετε κοριτσιαα??

Μου έχει δώσει ο γιατρός φυλλικό οξύ, ήδη από πριν την εγκυμοσύνη, και salospir, και με ξεκίνησε και βιταμίνη D.

 

Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό τη Δευτέρα, να του πάω τα αποτελέσματα του προγεννητικού και να προγραμματίσουμε αυχενική, λέει. Μου φαίνεται νωρίς, αλλά εντάξει αυτός είναι ο γιατρός!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 27/1/2017 at 6:33 ΜΜ, mantelena είπε:

 

Μου έχει δώσει ο γιατρός φυλλικό οξύ, ήδη από πριν την εγκυμοσύνη, και salospir, και με ξεκίνησε και βιταμίνη D.

 

Εγώ έχω ραντεβού με το γιατρό τη Δευτέρα, να του πάω τα αποτελέσματα του προγεννητικού και να προγραμματίσουμε αυχενική, λέει. Μου φαίνεται νωρίς, αλλά εντάξει αυτός είναι ο γιατρός!

Κι εμενα μου εδωσε filicine και το pregacare plus ω3 Το οποίο στην ουσια εχει οτι χρειαζεται μια εγκυος!

πόσων εβδομάδων είσαι?ξερω πως η αυχενικη γινεται καπου στην 12η-13η εβδομαδα...

εγω θα επικοινωνησω με τον γιατρο μου δευτερα για να κανονισουμε τον ρωτο υπερηχο μες στην εβδομαδα...λογικα θα δουμε σακο..εγω τωρα θα μπω στην εκτη εβδομαδα..

Κοριτσια κι οι υπολοιπες πως τα πατε?συμπτωματα εχετε?


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κι απο μενα..

Εχω μια κόρη 8 ετών και πριν λίγες μέρες ανακάλυψα οτι είμαι έγκυος. ΠΗΤ 29/9. Μου φαίνεται απίστευτο.. Κατευθείαν πήγα στον γιατρό, αν και μάλλον ηταν υπερβολικά νωρις γιατί δεν είδε τίποτα, αλλά η χωριακή ανεβαίνει μια χαρά.. Είμαι λίγο αγχωμένη και ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο στις 13/2. Συμπτώματα δεν έχω σχεδον τίποτα. Πρησμένο στήθος και κοιλιά.. Κλασικά, όπως και στην κόρη μου. Βέβαια τότε ημουν 28 και τωρα σχεδον 36.. 

Καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας και γερά παιδάκια!! 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mary_M είπε:

Κορίτσια γεια σας κι απο μενα..

Εχω μια κόρη 8 ετών και πριν λίγες μέρες ανακάλυψα οτι είμαι έγκυος. ΠΗΤ 29/9. Μου φαίνεται απίστευτο.. Κατευθείαν πήγα στον γιατρό, αν και μάλλον ηταν υπερβολικά νωρις γιατί δεν είδε τίποτα, αλλά η χωριακή ανεβαίνει μια χαρά.. Είμαι λίγο αγχωμένη και ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο στις 13/2. Συμπτώματα δεν έχω σχεδον τίποτα. Πρησμένο στήθος και κοιλιά.. Κλασικά, όπως και στην κόρη μου. Βέβαια τότε ημουν 28 και τωρα σχεδον 36.. 

Καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας και γερά παιδάκια!! 

μαιρη μου να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο το δευτερο!!!!!
Ειναι ακομα πιο ωραιο οταν δε το περιμενεις....

Εκανες δυο χοριακες να υποθεσω ετσι??ποτε ειχες τελευταια περιοδο....? Εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη κι η χαρα ειναι στα υψη!!!


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάζομαι.. Πιστεύω το πρώτο παιδί είναι πάντα αλλιώς. Τελευταία περίοδο ειχα 23/12. Το θέλουμε παρα πολυ αυτό το μωράκι. Αν και τοσα χρόνια να είμαι ειλικρινης δεν το επιδιωκα. Μου φαινόταν δύσκολο και ελεγα οτι δεν πειραζει να μεινει μοναχοπαιδι η κορη μου. Τον τελευταιο καιρό ομως αλλαξαμε γνωμη και ιδου.. Η δευτερη χοριακη ηταν 4000 στις 5 εβδομαδες.

Πως βαζουμε τικερακι βρε κοριτσια;; Εγκυμοσυνη χωρις τικερ, δεν γινεται :):)


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mary_M είπε:

Το φαντάζομαι.. Πιστεύω το πρώτο παιδί είναι πάντα αλλιώς. Τελευταία περίοδο ειχα 23/12. Το θέλουμε παρα πολυ αυτό το μωράκι. Αν και τοσα χρόνια να είμαι ειλικρινης δεν το επιδιωκα. Μου φαινόταν δύσκολο και ελεγα οτι δεν πειραζει να μεινει μοναχοπαιδι η κορη μου. Τον τελευταιο καιρό ομως αλλαξαμε γνωμη και ιδου.. Η δευτερη χοριακη ηταν 4000 στις 5 εβδομαδες.

Πως βαζουμε τικερακι βρε κοριτσια;; Εγκυμοσυνη χωρις τικερ, δεν γινεται :):)

εγω τελευταια ειχα 19/12...κοντα ειμαστε! κι εγω θελω να βαλω τικερακι αλλα δεν εχω καταλαβει...... Αντε τωρα θα μπουμε στον χορο των υπερηχων κλπ! τι υπεροχα που ειναι! Ποσο καιρο προσπαθησατε για το δευτερο?


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...