Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

Και εδώ την αυχενικη την πληρώνουμε. Δεν είναι μέσα στον έλεγχο τον απαιτούμενο. Η β'επιπεδου είναι. 

Για τον αριθμό των υπερήχων νομίζω ότι οι Αυστραλοί ειναι τσιγκουνηδες στο συστημα υγείας τους. Στην ουσία κρίνουν απαραίτητο μόνο τη β'επιπεδου. Εγώ είπα στο γιατρό να γραψει ψέματα οτι και καλα δε θυμάμαι τελευταία περίοδο αλλιως δεν θα κάναμε ούτε αυτον στις 8 εβδομάδες. Οσο για την Αυχενική και αυτή απο επιλογή είναι. Και μόνο αν υπάρχει θεμα διαβήτη κάνουν άλλον ενα στις 36 βδομαδες.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 hours ago, stelkyritsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι από εμένα. Πολύ χαίρομαι που είμαστε πολλές. Εγώ την δευτέρα θα πάω για να ακούσουμε καρδιά. Είχα πάει αυτή την εβδομάδα αλλά ήταν πολύ νωρίς είδαμε μόνο ένα κουκιδάκι. Από συμπτώματα μια χαρά είμαι. Έκανα και τις πρώτες εξετάσεις αίματος και καμπύλη ζαχάρου. Εσείς κάνατε ή ακόμα? 

καλησπερα κοριτσι μου, με το καλο να ακουσετε καρδουλα...κι εμεις Τριτη θα παμε για τον ιδιο λογο!

παντως για καμπυλη ζαχαρου νομιζω ειναι παρα πολύ νωρις...απ οσο ξερω γινεται αρκετα αργοτερα... αιματος μου ειπε θα κανουμε καθε μηνα εμενα,προς το παρον απο αιμα εχω δωσει μονο για τις 2 χοριακες...εχω κανει κι ενα υπερηχο που ειδαμε σακο κι εμβρυο οποτε τωρα την Τριτη θα μου πει ποτε ειναι οι επομενες αιματος.... ποσο εισαι τωρα??


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως είμαστε? Jane η γιατρός μου βάζεις από νωρίς καμπύλη ζαχαρου ειδικά αν είσαι πάνω από 30 καθως ο διαβητης κυησης είναι ύποπτος για ανεξηγητες αποβολες. Ευτυχως όλα καλά. Εγω κοριτσια τις πρωτες μερες ειχα λιγο ροζ αιματακι και παιρνω ultrogestan και μαγνησιο. Από κιλά δεν εχω πάρει αλλα έχω φούσκωμα. Είμαι και ζουνερή οπότε πρέπει να προσεχω χαχαχα. Σημερα είναι 6 εβδομαδων και 2 ημερων. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, stelkyritsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως είμαστε? Jane η γιατρός μου βάζεις από νωρίς καμπύλη ζαχαρου ειδικά αν είσαι πάνω από 30 καθως ο διαβητης κυησης είναι ύποπτος για ανεξηγητες αποβολες. Ευτυχως όλα καλά. Εγω κοριτσια τις πρωτες μερες ειχα λιγο ροζ αιματακι και παιρνω ultrogestan και μαγνησιο. Από κιλά δεν εχω πάρει αλλα έχω φούσκωμα. Είμαι και ζουνερή οπότε πρέπει να προσεχω χαχαχα. Σημερα είναι 6 εβδομαδων και 2 ημερων. 

εννοειται πως ο καθε γιατρος κρινει κατα περιπτωση τι εξετασεις θα δωσει...χαιρομαι πολυ κοριτσι μου που ηταν ολα καλα! και με το ζαχαρο και με το αιματακι που εξαφανιστηκε...κι ετσι να συνεχισεις ως το τελος!!!!

μου ειπε ο ντοκ μου πως το πρωτο τριμηνο υπαρχει τρελη κατακρατηση...εγω ημουν 60 και ζυγιστηκα στο γιατρο(απογευμα βεβαια)και ημουν 61(την προηγουμενη τριτη)...αρα θεωρω πως δεν εχω παρει,γιατι ειχα φαει νωριτερα,ειχα πιει νερα κλπ...μου ειπε πως το ιδανικο ειναι σε ολη την εγκυμοσυνη 10-12 κιλα αλλα παντα κατα περιπτωση αλλαζει..πχ μια εγκυουλα με παραπανισια κιλα,εχει μικροτερα περιθωρια...ενω καποια που ειναι πολυ αδυνατη μπορει να παρει και λιγα παραπανω... Εγω θελω να προσεξω, γιατι παντα ημουν αδυνατη και δε θελω να ξεφυγω(ειμαι 1,76)...ευτυχως εχω και τον αντρα μου που με βοηθαει και τρωμε υγιεινα..βεβαια εδω που τα λεμε δεν υπαρχει και τρελη ορεξη,ειδικα στην αρχη..

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε?? εχουμε υπερηχους αυτην την εβδομαδα??

 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jane.austen είπε:

εννοειται πως ο καθε γιατρος κρινει κατα περιπτωση τι εξετασεις θα δωσει...χαιρομαι πολυ κοριτσι μου που ηταν ολα καλα! και με το ζαχαρο και με το αιματακι που εξαφανιστηκε...κι ετσι να συνεχισεις ως το τελος!!!!

μου ειπε ο ντοκ μου πως το πρωτο τριμηνο υπαρχει τρελη κατακρατηση...εγω ημουν 60 και ζυγιστηκα στο γιατρο(απογευμα βεβαια)και ημουν 61(την προηγουμενη τριτη)...αρα θεωρω πως δεν εχω παρει,γιατι ειχα φαει νωριτερα,ειχα πιει νερα κλπ...μου ειπε πως το ιδανικο ειναι σε ολη την εγκυμοσυνη 10-12 κιλα αλλα παντα κατα περιπτωση αλλαζει..πχ μια εγκυουλα με παραπανισια κιλα,εχει μικροτερα περιθωρια...ενω καποια που ειναι πολυ αδυνατη μπορει να παρει και λιγα παραπανω... Εγω θελω να προσεξω, γιατι παντα ημουν αδυνατη και δε θελω να ξεφυγω(ειμαι 1,76)...ευτυχως εχω και τον αντρα μου που με βοηθαει και τρωμε υγιεινα..βεβαια εδω που τα λεμε δεν υπαρχει και τρελη ορεξη,ειδικα στην αρχη..

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε?? εχουμε υπερηχους αυτην την εβδομαδα??

 

1,76 και 60 κιλά;;; Πλάκα μας κανεις;; ΕΣΥ εισαι μοντέλο.. 

Αυτη την εβδομάδα εγω οχι, την επόμενη επιτελους.

1 hour ago, stelkyritsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως είμαστε? Jane η γιατρός μου βάζεις από νωρίς καμπύλη ζαχαρου ειδικά αν είσαι πάνω από 30 καθως ο διαβητης κυησης είναι ύποπτος για ανεξηγητες αποβολες. Ευτυχως όλα καλά. Εγω κοριτσια τις πρωτες μερες ειχα λιγο ροζ αιματακι και παιρνω ultrogestan και μαγνησιο. Από κιλά δεν εχω πάρει αλλα έχω φούσκωμα. Είμαι και ζουνερή οπότε πρέπει να προσεχω χαχαχα. Σημερα είναι 6 εβδομαδων και 2 ημερων. 

Μπράβο κοριτςακι όλα καλα.. Χαιρομαι.

αχ εγω νιώθω έναν περίεργο πόνο γενικά σαν να αδιαθέτησω. Το έχετε κι εσείς;;


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Mary_M είπε:

1,76 και 60 κιλά;;; Πλάκα μας κανεις;; ΕΣΥ εισαι μοντέλο.. 

Αυτη την εβδομάδα εγω οχι, την επόμενη επιτελους.

Μπράβο κοριτςακι όλα καλα.. Χαιρομαι.

αχ εγω νιώθω έναν περίεργο πόνο γενικά σαν να αδιαθέτησω. Το έχετε κι εσείς;;

Με γονεις 1,78 και 1,95 (στα νιατα τους)και κοντη βγηκα που λεει ο λογος...!χαχαχα

Για το τελευταιο που γραφεις, το ειχα κι εγω στην αρχη ειδικα καποιες φορες,συχνοτερα αλλα και τωρα μια στο τοσο....δεν ειναι κατι να ανησυχεις,απλωνεται το σπορακι στη μητρα και ειναι λογικα αυτα τα πονακια... ειδικα τωρα αναπτυσσονται με τρελους ρυθμους..

εγω εχω την τριτη υ/η για να ακουσουμε καρδουλαααα!!!!

 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary_M είπε:

1,76 και 60 κιλά;;; Πλάκα μας κανεις;; ΕΣΥ εισαι μοντέλο.. 

Αυτη την εβδομάδα εγω οχι, την επόμενη επιτελους.

Μπράβο κοριτςακι όλα καλα.. Χαιρομαι.

αχ εγω νιώθω έναν περίεργο πόνο γενικά σαν να αδιαθέτησω. Το έχετε κι εσείς;;

Και εγω εχω αυτα τα πονακια μαλλον μεγαλωνει το κουκουνακι μας. Αν και εγω ειμαι ψιλο τρελλη και φανταζομαι διαφορα καθε φορα. Χαχαχα

18 minutes ago, jane.austen είπε:

Με γονεις 1,78 και 1,95 (στα νιατα τους)και κοντη βγηκα που λεει ο λογος...!χαχαχα

Για το τελευταιο που γραφεις, το ειχα κι εγω στην αρχη ειδικα καποιες φορες,συχνοτερα αλλα και τωρα μια στο τοσο....δεν ειναι κατι να ανησυχεις,απλωνεται το σπορακι στη μητρα και ειναι λογικα αυτα τα πονακια... ειδικα τωρα αναπτυσσονται με τρελους ρυθμους..

εγω εχω την τριτη υ/η για να ακουσουμε καρδουλαααα!!!!

 

Τι να πουμε και εμεις οι παχουλοκομψες χαχα. Εγω ειμαι 1.64, 67 κιλα. Και εμενα μου ειπε το πολυ 10 κιλα και αυτα προς το τελος πιο πολυ. Για να δουμε... εχω και θεμα με την τουαλετα και ολο αυτο αυξανει το φουσκωμα ( καπνιζα πριν το μαθω και ειχα μαθει αλλιως)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jane.austen είπε:

Με γονεις 1,78 και 1,95 (στα νιατα τους)και κοντη βγηκα που λεει ο λογος...!χαχαχα

Για το τελευταιο που γραφεις, το ειχα κι εγω στην αρχη ειδικα καποιες φορες,συχνοτερα αλλα και τωρα μια στο τοσο....δεν ειναι κατι να ανησυχεις,απλωνεται το σπορακι στη μητρα και ειναι λογικα αυτα τα πονακια... ειδικα τωρα αναπτυσσονται με τρελους ρυθμους..

εγω εχω την τριτη υ/η για να ακουσουμε καρδουλαααα!!!!

 

Πες το ετσι, όλα εξηγούνται επιστημονικώς.. :)

Αντε με το καλο κούκλα μου!! 

1 hour ago, stelkyritsa είπε:

Και εγω εχω αυτα τα πονακια μαλλον μεγαλωνει το κουκουνακι μας. Αν και εγω ειμαι ψιλο τρελλη και φανταζομαι διαφορα καθε φορα. Χαχαχα

Τι να πουμε και εμεις οι παχουλοκομψες χαχα. Εγω ειμαι 1.64, 67 κιλα. Και εμενα μου ειπε το πολυ 10 κιλα και αυτα προς το τελος πιο πολυ. Για να δουμε... εχω και θεμα με την τουαλετα και ολο αυτο αυξανει το φουσκωμα ( καπνιζα πριν το μαθω και ειχα μαθει αλλιως)

Εμείς ειμαστε ίδια κατηγορία περίπου.. Κι εγω αυτο σκέφτομαι συνέχεια. Ότι το πιθανότερο ειναι ότι μεγαλώνει δυναμικά το μωράκι αλλα ειναι και τα αν που με τρώνε μετά.. 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μέλλουσες και ήδη μανούλες καλημέρα σας και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε,τι κάνουν τα μωράκια? Πώς περάσατε το Σαββατοκύριακο? Εγώ έλιωσα στον ύπνο, το ευχαριστήθηκα!Σκέφτομαι την αυχενική στις 25 και δεν περνάνε κι οι μέρες!


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mantelena είπε:

Μέλλουσες και ήδη μανούλες καλημέρα σας και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε,τι κάνουν τα μωράκια? Πώς περάσατε το Σαββατοκύριακο? Εγώ έλιωσα στον ύπνο, το ευχαριστήθηκα!Σκέφτομαι την αυχενική στις 25 και δεν περνάνε κι οι μέρες!

Μαντελενα μου, θα περασουν οι μερες!!! γενικα αυτη την αγωνια μονο εμεις της καταλαβαινουμε! Που θα την κανεις την αυχενικη?

κι εγω το σκ μια απ τα ιδια...μονο υπνος,αραγμα,χαλαρο φαγητο και παλι υπνος! τωρα δυναμικα στη δουλεια...Δευτερα,χαλια μερα παντα....!

Οι υπολοιπες τι κανετε?


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, mantelena είπε:

Μέλλουσες και ήδη μανούλες καλημέρα σας και καλή εβδομάδα! Τι κάνετε,τι κάνουν τα μωράκια? Πώς περάσατε το Σαββατοκύριακο? Εγώ έλιωσα στον ύπνο, το ευχαριστήθηκα!Σκέφτομαι την αυχενική στις 25 και δεν περνάνε κι οι μέρες!

Ποιες 25;; Εγω μεχρι τις 13 δεν μπορώ να περιμένω. Αυχενική κιόλας;; Εμένα λογικά αργεί ακόμη. Κι εγω το ΣΚ πολυ χαλαρά. Διάβασμα, ταινίες, μαγείρεμα.. Η Δευτερα πάντα αχώνευτη ρε παιδί μου. Επίσης τωρα τελευταία δεν κοιμάμαι τις Κυριακές καλα και χτες επίσης ξαγρυπνησα.. 

  • Μου αρέσει 1

widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Μολις ηρθα απο τον γιατρο. Τελικα ειμαι 7 εβδομαδων και 2 ημερων. Ακουσαμε καρδουλα 110 το λεπτο!!!!! Τωρα θα παω παλι σε 15 μερες. Αχ κοριτσια τι χαρα πηρα. Εσεις τι κανετε? 

Οσο για την Δευτερα αφηστε!!! Μακαρι να κερδιζα το λοττο να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου.  Δυσκολες οι εποχες!!!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jane.austen είπε:

Μαντελενα μου, θα περασουν οι μερες!!! γενικα αυτη την αγωνια μονο εμεις της καταλαβαινουμε! Που θα την κανεις την αυχενικη?

κι εγω το σκ μια απ τα ιδια...μονο υπνος,αραγμα,χαλαρο φαγητο και παλι υπνος! τωρα δυναμικα στη δουλεια...Δευτερα,χαλια μερα παντα....!

Οι υπολοιπες τι κανετε?

Προσωπικά δεν τις παλεύω τις Δευτέρες!

Για την αυχενική έκλεισα τελικά στο Ρέα, αν και ήταν πιο ακριβό από το Λητώ (την άλλη εναλλακτική που μου έδωσε ο γιατρός) γιατί μας βόλευε που είναι για Σάββατο, να μη χρειαστεί να πάρουμε άδεια, ούτε εγώ, ούτε ο καλός μου.

4 minutes ago, stelkyritsa είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Μολις ηρθα απο τον γιατρο. Τελικα ειμαι 7 εβδομαδων και 2 ημερων. Ακουσαμε καρδουλα 110 το λεπτο!!!!! Τωρα θα παω παλι σε 15 μερες. Αχ κοριτσια τι χαρα πηρα. Εσεις τι κανετε? 

Οσο για την Δευτερα αφηστε!!! Μακαρι να κερδιζα το λοττο να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου.  Δυσκολες οι εποχες!!!

Μπράβο ρε κορίτσι! Τι καλά, έτσι να πάει μέχρι το τέλος! Με το αιματάκι εντάξει?

Είναι το πρώτο σας?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mantelena είπε:

Προσωπικά δεν τις παλεύω τις Δευτέρες!

Για την αυχενική έκλεισα τελικά στο Ρέα, αν και ήταν πιο ακριβό από το Λητώ (την άλλη εναλλακτική που μου έδωσε ο γιατρός) γιατί μας βόλευε που είναι για Σάββατο, να μη χρειαστεί να πάρουμε άδεια, ούτε εγώ, ούτε ο καλός μου.

Μπράβο ρε κορίτσι! Τι καλά, έτσι να πάει μέχρι το τέλος! Με το αιματάκι εντάξει?

Είναι το πρώτο σας?

Ναι το πρωτο μας. Ο αντρας μου απο την ωρα που ακουσε καρδια γελαει σαν χαζο. Το αιματακι σταματησε αλλα συνεχιζω τα ultrogestan και το μαγνησιο μεχει νεοτερας.  Την αυχενικη κοριτσια δεν την κανει ο γιατρος σας? Γιατι εγω την ρωτησα σημερα και μου ειπε οτι αυτη τους κανει. Ντρεπομαι να ρωτησω και τα οικονομικα αφου ειμαστε ςκομα στην αρχη. Εσεις ρωτησατε? Εμεις προς το παρον επισκεψη και 30ευρω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stelkyritsa είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Μολις ηρθα απο τον γιατρο. Τελικα ειμαι 7 εβδομαδων και 2 ημερων. Ακουσαμε καρδουλα 110 το λεπτο!!!!! Τωρα θα παω παλι σε 15 μερες. Αχ κοριτσια τι χαρα πηρα. Εσεις τι κανετε? 

Οσο για την Δευτερα αφηστε!!! Μακαρι να κερδιζα το λοττο να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου.  Δυσκολες οι εποχες!!!

Μπράβο σου κορίτσι!! Μια χαρα!! Σου άλλαξε ΠΗΤ;; Αντε κι εγω θέλω μωλε..

Να την απολαύσεις και χωρίς Λόττο! Σκέψου μόνο πόσες γυναίκες παλεύουν να γίνουν μανούλες.. Ειναι ενα λαχείο και αυτό..

1 hour ago, stelkyritsa είπε:

Ναι το πρωτο μας. Ο αντρας μου απο την ωρα που ακουσε καρδια γελαει σαν χαζο. Το αιματακι σταματησε αλλα συνεχιζω τα ultrogestan και το μαγνησιο μεχει νεοτερας.  Την αυχενικη κοριτσια δεν την κανει ο γιατρος σας? Γιατι εγω την ρωτησα σημερα και μου ειπε οτι αυτη τους κανει. Ντρεπομαι να ρωτησω και τα οικονομικα αφου ειμαστε ςκομα στην αρχη. Εσεις ρωτησατε? Εμεις προς το παρον επισκεψη και 30ευρω

Επίσης ρώτα, μην ντρέπεσαι και έχεις καμία δυσάρεστη έκπληξη. Πάντως έχουν πέσει οι τιμές γενικά. Θα μου πεις ομως ότι τωρα ειναι και πιο δύσκολο να βρεθούν χρήματα.. Μην αγχώνεστε για τέτοια, δεν αξίζει.. 

Εγω πάντως θα πάρω το αίμα μου πίσω. 6000 είχα πληρώσει τη γεννά στην κόρη μου και τωρα 0 :cool:


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...