Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

6 minutes ago, pepe είπε:

Καλησπέρα και πάλι. Σας έχασα λόγω ταλαιπωρίας και δουλειάς. Καλως ήρθαν τα καινούρια κορίτσια.

Κατερίνα σε καταλαβαίνω. Εγώ πεινάω και ανακατεύομαι συγχρόνως. Καλέ παιδιά γίνεται να έχω περισσότερες ανακατωσούρες τώρα (13 και 3) απ' ότι στην αρχή; Κάθε μέρα μου φαίνεται οτι η κατάσταση χειροτερεύει αντί να βελτιώνεται.

Καλησπέρα κορίτσια. Pepe και εγώ μια από τα ίδια. Μετά την 10η εβδομάδα είμαι χειρότερα από πριν. Έχω ναυτία κυρίως από το απόγευμα και μετά και δεν μπορώ να φάω καθόλου κρέας όσπρια και αυγά. Άστα, και να φανταστείτε πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα τα πάντα!  Υπομονή που θα πάει. Καλως όρισαν και τα καινούργια κορίτσια στην παρέα μας. 

Εγώ έκλεισα για αυχενική την Δευτέρα. Θα είμαι 12+2. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έχω μεγάλη αγωνία! Από φουσκώματα το στήθος μου είναι μόνιμα ευαίσθητο από την αρχή αλλά δεν έχει μεγαλώσει (και ελπίζω να μην γιατί είναι που είναι που θα πάει!). Από κοιλίτσα εμένα κάτι ξεπετάχτηκε. Έχω πάρει στην κοιλιά 2 εκατοστά σίγουρα αλλά ευτυχώς από κιλά είμαι και μειον μισό. Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου τελικα αρρώστησα.. δεν την γλίτωσα... καταρροή πονος στα κόκαλα κ δέκατα!!! Ντεπόν για τον πόνο κ με άφησε ο γιατρός κ ροναλ που δεν εχει κορτιζόνη! Έπρεπε να κανω γενική ούρων κ αίματος σημερα αλλα μου είπε να μην την κανω! Αυριο εχω την αυχενική.. ελπίζω να πανε όλα καλα!!! Δεν νομιζω να δούμε φύλο γιατι αυριο θα ειμαι 11w5d!!!

Ποια Κοπελα εχει αυχενική αυριο; δεν θυμάμαι..

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, pepe είπε:

Καλησπέρα και πάλι. Σας έχασα λόγω ταλαιπωρίας και δουλειάς. Καλως ήρθαν τα καινούρια κορίτσια.

Κατερίνα σε καταλαβαίνω. Εγώ πεινάω και ανακατεύομαι συγχρόνως. Καλέ παιδιά γίνεται να έχω περισσότερες ανακατωσούρες τώρα (13 και 3) απ' ότι στην αρχή; Κάθε μέρα μου φαίνεται οτι η κατάσταση χειροτερεύει αντί να βελτιώνεται.

Καλώς την!!!! Η αλήθεια είναι πως και για μένα αυτές οι μέρες είναι πια πιο δύσκολες...σαν να μην εχω δύναμη..χθές πήγα για τις καθιερωμένες πια εξετάσεις. Σκέφτομαι μήπως έχω χαμηλή φερριττίνη και αιματοκρίτη αν και παίρνω σίδηρο!! 

Πάντως και μια φίλη μου μετά την αυχενική άρχισε να ζορίζεται περισσότερο...

Περαστικά σου @Mairouli2807 εύχομαι να γινεις γρήγορα καλά!!!! 

Κορίτσια ελάτε όσες θέλετε και στο fb :-) η ομάδα έχει δημιουργηθει και σας περιμένει!!! :)


3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..και γω ειμαι χειροτερα απο συμπτωματα ιδιαιτερα απο το απογευμα και μετα...ελπιζω βεβαια οτι ειναι λιγο πριν το τελος γιατι θα παθω...δεν μπορω να διανοηθω οτι θα συνεχισω ετσι.  Ευτυχως το πρωι εκανα αυχενικη και πηγαν ολα καλα...αναμενω βεβαια και την αναλυση αιματος που θα βγει Δευτερα αλλα πρωτη εικονα ειναι πολυ καλη δοξα το Θεο..μονη παρηγορια η χαρα μου που ξαναειδα το μωρο το οποιο ηταν ιδιαιτερως κινητικο μιας και ειχα φαει και σοκολατα....Τα φιλια μου σε ολες και κουραγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Κατερίνα90 είπε:

Καλώς την!!!! Η αλήθεια είναι πως και για μένα αυτές οι μέρες είναι πια πιο δύσκολες...σαν να μην εχω δύναμη..χθές πήγα για τις καθιερωμένες πια εξετάσεις. Σκέφτομαι μήπως έχω χαμηλή φερριττίνη και αιματοκρίτη αν και παίρνω σίδηρο!! 

Πάντως και μια φίλη μου μετά την αυχενική άρχισε να ζορίζεται περισσότερο...

Περαστικά σου @Mairouli2807 εύχομαι να γινεις γρήγορα καλά!!!! 

Κορίτσια ελάτε όσες θέλετε και στο fb :-) η ομάδα έχει δημιουργηθει και σας περιμένει!!! :)

Βρε κορίτσια στο f που σας βρίσκω? έστειλα μήνυμα στην κοπέλα που είπε να κάνει την ομάδα αλλά δεν ελαβα πρόσκληση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα και πάλι!!

Πολύ χαίρομαι που αυξανόμαστε!!

@Κατερίνα90 κι έγω έχω χαμηλό αιματοκρίτη.

πριν 1 μήνα περίπου είχα αιματοκρίτη 28 και φερριτίνη 30

και πρίν 2 βδομάδες μετά από σίδηρο που πήρα πήγε ο αιματοκρίτης 29,7

Απλά ο γιατρος με έβαλε να κάνω εξέταση για Β12 και φυλλικό και τελικά έχω ανεπάρκεια Β12  και είναι ένας λόγος που έχω χαμηλό αιματοκρίτη.

Εσενα είναι τόσο χαμηλά ο αιματοκρίτης ? πόσο έχεις και πόσο φερριτίνη?

 

 

 


yH5Ap2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ioanitta είπε:

καλησπέρα και πάλι!!

Πολύ χαίρομαι που αυξανόμαστε!!

@Κατερίνα90 κι έγω έχω χαμηλό αιματοκρίτη.

πριν 1 μήνα περίπου είχα αιματοκρίτη 28 και φερριτίνη 30

και πρίν 2 βδομάδες μετά από σίδηρο που πήρα πήγε ο αιματοκρίτης 29,7

Απλά ο γιατρος με έβαλε να κάνω εξέταση για Β12 και φυλλικό και τελικά έχω ανεπάρκεια Β12  και είναι ένας λόγος που έχω χαμηλό αιματοκρίτη.

Εσενα είναι τόσο χαμηλά ο αιματοκρίτης ? πόσο έχεις και πόσο φερριτίνη?

 

 

 

Εγω στις προηγούμενες εξετάσεις ειχα καλό αιματοκριτη..ηταν 38 αλλα φερριτίνη δεν είχαμε δει χωριστά..

Μου έγραψε όμως απο τότε σίδηρο πρωί-βράδυ για να μην πέσουν πολύ οι τιμές γιατί μετα θέλει περισσότερη δουλίτσα να ανέβουν..ειδικα στην εγκυμοσύνη. 

Τώρα επειδή νιωθω αρκετά αδύναμη μέσα στη μερα σκέφτηκα μήπως έπεσε ο αιματοκρίτης και η φερριτίνη κ περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα των εξετάσεων να δώ...

@stelkyritsa θα δει το μήνυμα τότε και θα σου στείλει η Αγγελική..απλώς εξήγησε τι έχεις στη φώτο προφιλ για να μην μπερδευτεί!!! Άντε να μαζευτούμε και εκεί σιγά σιγά..να γνωριστούμε καλύτερα...Σας περιμένουμεε:mad:


3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου μολις γύρισα απο την αυχενική!!! Όλα καλα!!! Το μωράκι κοιμόταν βεβαια...

1,2 το υγρό στο αυχένα! Και ρινικό οστό ορατό... η καρδούλα μια χαρά.. οπίσθιο πλακούντα.. ειμαστε 5,02cm! Εκανα και την αίματος!!! Που λογικά θα ειναι καλή! Την παρασκευη θα λάβω τα αποτελέσματα με mail

5 hours ago, afpk είπε:

Καλησπερα και απο μενα..και γω ειμαι χειροτερα απο συμπτωματα ιδιαιτερα απο το απογευμα και μετα...ελπιζω βεβαια οτι ειναι λιγο πριν το τελος γιατι θα παθω...δεν μπορω να διανοηθω οτι θα συνεχισω ετσι.  Ευτυχως το πρωι εκανα αυχενικη και πηγαν ολα καλα...αναμενω βεβαια και την αναλυση αιματος που θα βγει Δευτερα αλλα πρωτη εικονα ειναι πολυ καλη δοξα το Θεο..μονη παρηγορια η χαρα μου που ξαναειδα το μωρο το οποιο ηταν ιδιαιτερως κινητικο μιας και ειχα φαει και σοκολατα....Τα φιλια μου σε ολες και κουραγιο!!!

Είδατε τίποτα αλλο περα απο τον αυχένα κ το ρινικό οστό;

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Κατερίνα90 είπε:

Καλώς την!!!! Η αλήθεια είναι πως και για μένα αυτές οι μέρες είναι πια πιο δύσκολες...σαν να μην εχω δύναμη..χθές πήγα για τις καθιερωμένες πια εξετάσεις. Σκέφτομαι μήπως έχω χαμηλή φερριττίνη και αιματοκρίτη αν και παίρνω σίδηρο!! 

Πάντως και μια φίλη μου μετά την αυχενική άρχισε να ζορίζεται περισσότερο...

Περαστικά σου @Mairouli2807 εύχομαι να γινεις γρήγορα καλά!!!! 

Κορίτσια ελάτε όσες θέλετε και στο fb :-) η ομάδα έχει δημιουργηθει και σας περιμένει!!! :)

Που ειναι καλε η ομάδα!; κι εγω είχα στείλει και δεν πήρα τίποτα!! 

Σημερα ειμαι να σκάσω. Μια φίλη μου εντελώς τυχαία μου είπε ότι μαία εδω πρεπει να κλείσεις σχεδον μαζί με το τεστ εγκυμοσύνης γιατί δεν βρίσκεις. Την πέρασα για υπερβολική. Πήρα σημερα τηλεφωνο σε ενα ιατρείο ας πουμε που έχει μόνο μαίες και τι μου είπαν;;; αχ λυπούμαστε πολυ αλλα για όσες γεννούν αρχές Νοεμβρίου εχουμε θέσεις :cool:.

Α ρε Γερμανία θα μας τρελάνεις.. τωρα θα πάρω σβάρνα τις μαίες μήπως πετύχω καμία. Έλεος!! Αγχώθηκα 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας αργησα λιγο. Εστειλα σε όλες προσκληση στο fb. Μετα τον μικρο αρρώστησε και ο αντρας μου. Μετά έμπλεξα με τα άγχη μου με τον μπαμπά μου στην Ελλαδα.

Σήμερα ειχα αυχενικη. Απο βδομάδα να βγει και η αίματος αλλα η μέτρηση της αυχενικης διαφάνειας ήταν πολυ καλη, ρινικο οστο ορατό. Στοιχεια ανατομικά (στομάχι, καρδούλα, κύστη,διάφραγμα, χεράκια και ποδαρακια) φυσιολογικά οπότε τερμα το άγχος για την ώρα. Πλακούντας οπισθιος αρα μακριά απο την καισαρική. Όλα κατ ευχήν. Ζωηρουλι ήταν. Χοροπηδουσε ολη την ώρα και δεν μπορουσαν να το μετρήσουν. Στριψε βηξε με ειχαν επί μια ωρα σχεδον.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 hours ago, Mary_M είπε:

Που ειναι καλε η ομάδα!; κι εγω είχα στείλει και δεν πήρα τίποτα!! 

Σημερα ειμαι να σκάσω. Μια φίλη μου εντελώς τυχαία μου είπε ότι μαία εδω πρεπει να κλείσεις σχεδον μαζί με το τεστ εγκυμοσύνης γιατί δεν βρίσκεις. Την πέρασα για υπερβολική. Πήρα σημερα τηλεφωνο σε ενα ιατρείο ας πουμε που έχει μόνο μαίες και τι μου είπαν;;; αχ λυπούμαστε πολυ αλλα για όσες γεννούν αρχές Νοεμβρίου εχουμε θέσεις :cool:.

Α ρε Γερμανία θα μας τρελάνεις.. τωρα θα πάρω σβάρνα τις μαίες μήπως πετύχω καμία. Έλεος!! Αγχώθηκα 

Στείλε μου αν θέλεις σε προσωπικό μήνυμα πως είσαι στο fb και τι εχεις για εικόνα προφιλ και θα σε προσθέσω στην ομάδα..

Αυτό για την Μαία δεν το ήξερα...ρώτησα τη μανα μου και μου είπε ότι κλείνεις τη μαία και είναι πολύ βασικό αυτο το κομμάτι γιατί εκείνη είναι συνεχώς μαζι σου κατα τη διάρκεια του τοκετού...εμάς είναι πια και οικογενειακή μας φίλη. Επίσης στη Γερμανία τοσο τους νοσηλευτές (οπως εμένα) οσο και τις μαίες τις λαμβάνουν σοβαρά υποψην οι γιατροί..Τη μητέρα μου την ξεγέννησε η μαία της και ο γιατρός ήταν δίπλα μήπως χρειαστεί κάτι..

Συγχαρητήρια @Mairouli2807 !!!! Εύχομαι και η συνέχεια της εγκυμοσύνης να είναι τοσο καλή!!!! Αν δεν έχεις λάβει πρόσκληση στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σε βαλω εγώ στην ομάδα..


3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Mairouli2807 είπε:

κοριτσια μου μολις γύρισα απο την αυχενική!!! Όλα καλα!!! Το μωράκι κοιμόταν βεβαια...

1,2 το υγρό στο αυχένα! Και ρινικό οστό ορατό... η καρδούλα μια χαρά.. οπίσθιο πλακούντα.. ειμαστε 5,02cm! Εκανα και την αίματος!!! Που λογικά θα ειναι καλή! Την παρασκευη θα λάβω τα αποτελέσματα με mail

lΕίδατε τίποτα αλλο περα απο τον αυχένα κ το ρινικό οστό;

Κοριτσι καλησπέρα! είδαμε χέρια πόδια τα όργανα (καρδιά εγκέφαλο ουροδοχο στομάχι) φυσικά αυχένα και το ρινικο,την αιματωση μου έδειξε..μου έκανε και μια ξενάγηση πλακούντα ομφάλιο και αυτά..είχα φάει σοκολάτα, το μωρό πολύ κινητικό .κρατησε κανένα μισάωρο..μετά πήγα για αίμα! 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Κατερίνα90 είπε:

Στείλε μου αν θέλεις σε προσωπικό μήνυμα πως είσαι στο fb και τι εχεις για εικόνα προφιλ και θα σε προσθέσω στην ομάδα..

Αυτό για την Μαία δεν το ήξερα...ρώτησα τη μανα μου και μου είπε ότι κλείνεις τη μαία και είναι πολύ βασικό αυτο το κομμάτι γιατί εκείνη είναι συνεχώς μαζι σου κατα τη διάρκεια του τοκετού...εμάς είναι πια και οικογενειακή μας φίλη. Επίσης στη Γερμανία τοσο τους νοσηλευτές (οπως εμένα) οσο και τις μαίες τις λαμβάνουν σοβαρά υποψην οι γιατροί..Τη μητέρα μου την ξεγέννησε η μαία της και ο γιατρός ήταν δίπλα μήπως χρειαστεί κάτι..

Συγχαρητήρια @Mairouli2807 !!!! Εύχομαι και η συνέχεια της εγκυμοσύνης να είναι τοσο καλή!!!! Αν δεν έχεις λάβει πρόσκληση στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σε βαλω εγώ στην ομάδα..

Κι εγω στην κόρη μου ετσι κάπως γέννησα. Ήταν και Κυριακή, κυριολεκτικά το τελευταίο μισάωρο ηρθε ο γιατρός. Το φοβερό ειναι ότι ΔΕΝ θα ειναι αυτή η μαία και στο νοσοκομείο μαζί μου. Σε προετοιμάζει πριν την γεννά και έρχεται σπίτι μετά την γεννά για το μωρο και την μητέρα. 14 επισκέψεις νομίζω.

Σας βρήκα και στο fb, όλα οκ!


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...