Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2017!


Hope!

Recommended Posts

Πητ έχω πρώτα ο Θεός 28/9  και αυχενική 22/3 !! 

Αναπληρώτρια είμαι και εγώ αλλα ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό! Εγώ πάντως λείπω απο 8/2 που πήγα γιατρό γιατί η δουλειά μου είναι 1 ώρα απο εκεί που μένω και ο γιατρός μου θεωρεί ταλαιπωρία να πηγαινοέρχομαι καθημερινά. Θα επιστρέψω όμως τέλος Μαρτίου που αλλάζω τρίμηνο γιατί τώρα είμαι ανευ αποδοχών...

Πάντως εγώ δεν εχω εμετούς. Ανακαταεύομαι σπάνια..ειδικά με τις έντονες μυρωδιες και περισσοτερο με το τσιγάρο...ενώ ήμουν καπνίστρια..Με το καλό σε όλες!!! Πρεπει να οπλιστουμε με υπομονη γιατι το καλοκαιρι θα ειναι δυσκολο..


3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Κατερίνα90 είπε:

Πητ έχω πρώτα ο Θεός 28/9  και αυχενική 22/3 !! 

Αναπληρώτρια είμαι και εγώ αλλα ειδικό εκπαιδευτικό προσωπικό! Εγώ πάντως λείπω απο 8/2 που πήγα γιατρό γιατί η δουλειά μου είναι 1 ώρα απο εκεί που μένω και ο γιατρός μου θεωρεί ταλαιπωρία να πηγαινοέρχομαι καθημερινά. Θα επιστρέψω όμως τέλος Μαρτίου που αλλάζω τρίμηνο γιατί τώρα είμαι ανευ αποδοχών...

Πάντως εγώ δεν εχω εμετούς. Ανακαταεύομαι σπάνια..ειδικά με τις έντονες μυρωδιες και περισσοτερο με το τσιγάρο...ενώ ήμουν καπνίστρια..Με το καλό σε όλες!!! Πρεπει να οπλιστουμε με υπομονη γιατι το καλοκαιρι θα ειναι δυσκολο..

Κατερίνα μου με το καλό! Ενα γερό μωράκι πάνω απο όλα! Ήδη όπως βλέπεις  εχουμε μια όμορφη παρέα.. Εγω έχω ΠΗΤ 29/9! 

Αχ βρε κορίτσια είναι τοσο άδικα όσα συμβαίνουν. Δεν μπορεις να κανεις τίποτα. Σας καταλαβαίνω κι εγω τα πέρασα όπως σας είπα. Ας ελπίσουμε ότι κάποτε αυτο το κράτος θα μάθει να σέβεται τις εργαζόμενες μητέρες και την οικογένεια. Πως να μην εχουμε υπογεννητικότητα;; εγω αν δεν είχα την μαμά μου δίπλα δεν θα μπορούσα να κανω παιδί η να εργάζομαι..

Η κρέμα ειναι της Hipp, εγω ειμαι Γερμανία αλλα πρεπει να υπάρχουν και στην Ελλάδα, ρωτά στο φαρμακείο σου. 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Mary_M είπε:

Κατερίνα μου με το καλό! Ενα γερό μωράκι πάνω απο όλα! Ήδη όπως βλέπεις  εχουμε μια όμορφη παρέα.. Εγω έχω ΠΗΤ 29/9! 

Αχ βρε κορίτσια είναι τοσο άδικα όσα συμβαίνουν. Δεν μπορεις να κανεις τίποτα. Σας καταλαβαίνω κι εγω τα πέρασα όπως σας είπα. Ας ελπίσουμε ότι κάποτε αυτο το κράτος θα μάθει να σέβεται τις εργαζόμενες μητέρες και την οικογένεια. Πως να μην εχουμε υπογεννητικότητα;; εγω αν δεν είχα την μαμά μου δίπλα δεν θα μπορούσα να κανω παιδί η να εργάζομαι..

Η κρέμα ειναι της Hipp, εγω ειμαι Γερμανία αλλα πρεπει να υπάρχουν και στην Ελλάδα, ρωτά στο φαρμακείο σου. 

Ευχαριστώ πολύ!!! Και σε σένα με το καλό και με ένα υγιές μωράκι! 

Γερμανία γεννήθηκα και μεγάλωσα...σκέψου ότι το 90 η μαμά μου με γέννησε στο νερό! Αλλες υποδομές και άλλη νοοτροπία...! Σε αρκετά πράγματα μου λειπει..

Ευχομαι να τα λέμε και να λύνουμε εδω τις αποριες μας..σιγουρα θα προκυψουν πολλες...


3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Κατερίνα90 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Και σε σένα με το καλό και με ένα υγιές μωράκι! 

Γερμανία γεννήθηκα και μεγάλωσα...σκέψου ότι το 90 η μαμά μου με γέννησε στο νερό! Αλλες υποδομές και άλλη νοοτροπία...! Σε αρκετά πράγματα μου λειπει..

Ευχομαι να τα λέμε και να λύνουμε εδω τις αποριες μας..σιγουρα θα προκυψουν πολλες...

Του 90 εισαι;;; Λιποθυμάω.. χαχα. Κι εγω ελπίζω να γεννήσω στο νερό αυτή την φορά. Ετσι είναι. Η νοοτροπία ειναι και μένα αυτο που μου αρέσει. Η ισονομία, η αξιοκρατία, ο σεβασμός του κράτους απέναντι στον πολίτη. Φαντάζομαι ότι εσυ που μεγάλωσες κι εδω δυσκολεύεσαι στην Ελλάδα. Εγω στην Αθήνα γεννήθηκα και μεγάλωσα και δεν άντεχα. Σε τι ηλικία έφυγες; και σε ποιο μέρος ήσουν;


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mary_M είπε:

Του 90 εισαι;;; Λιποθυμάω.. χαχα. Κι εγω ελπίζω να γεννήσω στο νερό αυτή την φορά. Ετσι είναι. Η νοοτροπία ειναι και μένα αυτο που μου αρέσει. Η ισονομία, η αξιοκρατία, ο σεβασμός του κράτους απέναντι στον πολίτη. Φαντάζομαι ότι εσυ που μεγάλωσες κι εδω δυσκολεύεσαι στην Ελλάδα. Εγω στην Αθήνα γεννήθηκα και μεγάλωσα και δεν άντεχα. Σε τι ηλικία έφυγες; και σε ποιο μέρος ήσουν;

Χαχαχαχ μην λιποθυμησεις μωρε σιγα...ασε και μπαινω στα 27 μην νομιζεις !!!! Ναι το νερο πρεπει να ειναι απιστευτη εμπειρια..εφυγα 15χρονων και δυσκολευτηκα παρα πολυ..γιατι ειχα θεμα και με τα Ελληνικα!!! Εμείς μέναμε Heidelberg και έχουμε και συγγενεις ακομη..προσπαθουμε να πηγαινουμε καθε χρονο..εσυ σε πιο μερος εισαι; 


3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

37 minutes ago, Κατερίνα90 είπε:

Χαχαχαχ μην λιποθυμησεις μωρε σιγα...ασε και μπαινω στα 27 μην νομιζεις !!!! Ναι το νερο πρεπει να ειναι απιστευτη εμπειρια..εφυγα 15χρονων και δυσκολευτηκα παρα πολυ..γιατι ειχα θεμα και με τα Ελληνικα!!! Εμείς μέναμε Heidelberg και έχουμε και συγγενεις ακομη..προσπαθουμε να πηγαινουμε καθε χρονο..εσυ σε πιο μερος εισαι; 

Τι τέλεια πόλη η Χαϊδελβέργη!! Την λατρεύω. Εγω ειμαι Stuttgart. Ωραία που έρχεστε. Κι εγω την κόρη μου στα 28 την έκανα, μια χαρά είσαι, καλή ηλικία θεωρώ. Ούτε μεγάλη, ούτε μικρή.. 


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mary_M είπε:

Τι τέλεια πόλη η Χαϊδελβέργη!! Την λατρεύω. Εγω ειμαι Stuttgart. Ωραία που έρχεστε. Κι εγω την κόρη μου στα 28 την έκανα, μια χαρά είσαι, καλή ηλικία θεωρώ. Ούτε μεγάλη, ούτε μικρή.. 

Και εγώ την λατρεύω!!! Ε δεν ειστε πολυ μακρια!!! Ναι ναι μα εγω  ηθελα παντα εως τα 30 να εχω εστω ενα παιδακι..κ πρωτα ο Θεος θα το εχω στα 27 μου. Εγω παντως ανυπομονω για την αυχενικη.. δεν περνανε οι μερες..για να το ξαναδουμε δλδ..γιατι κατα τα αλλα δεν με αγχωνουν τα αποτελεσματα! 


3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Κατερίνα90 είπε:

Και εγώ την λατρεύω!!! Ε δεν ειστε πολυ μακρια!!! Ναι ναι μα εγω  ηθελα παντα εως τα 30 να εχω εστω ενα παιδακι..κ πρωτα ο Θεος θα το εχω στα 27 μου. Εγω παντως ανυπομονω για την αυχενικη.. δεν περνανε οι μερες..για να το ξαναδουμε δλδ..γιατι κατα τα αλλα δεν με αγχωνουν τα αποτελεσματα! 

Οχι δεν είμαστε καθόλου, πάμε συχνά εκδρομούλα εκει. Κι εγω ανυπομονώ. 13/3 θα κάνω Harmony test, αγχώνομαι και για τα αποτελέσματα βέβαια και μάλλον την επόμενη εβδομάδα αυχενική. Που θα πάει. Θα περάσει το πρώτο τρίμηνο και θα ηρεμήσουμε ομαδικώς..


widxp1.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω...είστε και εσείς περισσοτερο ευαισθητες; 

Εγω παντως ενα μηνα τωρα κλαιω με το παραμικρο...αφου ο αντρας μου ξερει πια και ο καημενουλης κανει ηδη πολυ υπομονη..δεν μου φερνει πολλες αντιρρησεις βεβαια τωρα..χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου κ εγω βάζω με το παραμικρό τα κλάματα κ μερικές φορες για ανόητους λόγους!

εγω σημερα κοριτσια ξυπνηςα με συνάχι και απο τις 7 ξάπλα στον καναπέ με κρυάδες!!! Αυτο μου έλειπε να αρρωστήσω ...

στομαχι χαλια! Μονο μακαρονια με τυρι εχω φάει σημερα!!! Υπομονή αγάπες μου! Τελειώνει το τρίμηνο κ θα ανακάμψουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, Mairouli2807 said:

εγω σημερα κοριτσια ξυπνηςα με συνάχι και απο τις 7 ξάπλα στον καναπέ με κρυάδες!!! Αυτο μου έλειπε να αρρωστήσω .

Άσε. Εγώ είχα τον μικρό με ιωση το ΠΣΚ. Πυρετο 39.5 ακατεβατο. Περάσαμε δύσκολα. Απέκτησα άλλη αντίληψη του τι σημαίνει "κολλάει πάνω σου σα βεντουζα". Αγκαλιά όλη μέρα. Αν έκανα να τον ακουμπήσω λίγο κάτω έκλαιγε με μαυρο δακρυ ο καψερος. Αυτός έγινε καλά αλλα εμένα με πεθαίνουν τα κοκαλα μου τις τελευταίες ωρες. Άντε να το περασω και αυτο πριν φύγει όμως ο άντρας μου την Κυριακή. Θα απελπιστω αν είμαι με ίωση, έγκυος και μόνη με το παιδί σπίτι. Με βλέπω να προσλαμβανω baby sitter για τις ωρες που θα ειναι ξύπνιος μήπως και επιβιώσω.

Τωρα που το θυμήθηκα...

Ενδιαφέρεστε να φτιάξουμε κανα γκρουπακι στο fb κλειστό να τα λεμε πιο άνετα χωρις να ειναι φατσα φορά στον οποιοδήποτε και να γνωριστούμε; το είχαμε κανει με τις Μανουλες Μαρτιου 2015 και είμαστε ακομα πολύ ενεργό γκρουπ εκει και εχουν δημιουργηθεί και καλες φιλίες... Και αντιπάθειες βέβαια. Ολα μεσα στο παιχνίδι είναι. Αν ναι. Στείλτε μου σε προσωπικό μήνυμα το ονομα σας για να στείλω προσκληση μιας και θα ειναι κλειστό και δε θα μπορει κανεις να το βρει.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2017 at 0:56 ΜΜ, Mairouli2807 είπε:
On 4/3/2017 at 0:56 ΜΜ, Mairouli2807 είπε:

Το θεμα της δουλειάς ειναι τραγικό! Εγω ειμαι ελεύθερη επαγγελματίας κ εχω ΟΑΕΕ το είπα κοριτσια το μονο που μου προσφέρει ειναι 600€! Σε αντίθεση με το ΙΚΑ το οποίο δίνει πολύ περισσότερα! Δεν ξερω ποτε θα γυρίσω στην δουλειά! Δεν μπορω να το σκεφτώ απο τωρα.. αλλα ειναι πολύ άδικο να μην μπορεις να χαρείς το παιδάκι σου.. ειδικά τους πρώτους μήνες που εχει ανάγκη μονο την Μαμά του!

Mairouli πόσο σε νιώθω! Είμαι σχεδόν στην ίδια μοίρα, ΕΤΑΑ, με μπλοκάκι, παροχές από το γραφείο που δουλεύω (σαν μισθωτή στην ουσία) ΜΗΔΕΝ, το ίδιο και από το ταμείο (έδιναν ένα επίδομα που από φέτος το κατάργησαν), οπότε πρακτικά θα δουλέψω όσο αντέχω και μετά απλά θα σταματήσω να δουλεύω και να πληρώνομαι.Αφού σκέφτομαι καλύτερα να πάω πωλήτρια!!

 

@Κατερίνα90 Κορίτσι καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Με το καλό ένα γερό μωράκι! Κι εγώ κάπνιζα αρειμανίως πριν και τώρα κάποια τσιγάρα μου βρωμάνε πολύ και ντρέπομαι να ζητάω από τις τσιγαροπαρέες μου να κρατάνε απόσταση, οπότε κρατάω εγώ! Εγώ την έκανα την αυχενική μου στη 12 εβδομάδα. Που μένεις εσύ αν επιτρέπεται? Πρωτομανούλα? Όσο για το κλάμα, εντάξει, δεν μπορώ να το περιγράψω, με παίρνουν τα ζουμιά και βουρκώνω εκεί που περιμένω απλά το λεωφορείο, αν έχω και κάποιο μικρό ερέθισμα, λυγμοί! Κυκλοφορώ με χαρτομάντηλα κι έχω κόψει το eyeliner! O άντρας μου στην αρχή είχε σοκαριστεί, τώρα νομίζω το συνήθισε!

@Mairouli2807 Πώς είσαι σήμερα? Λίγο καλύτερα?


lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια κι από εμένα!

Με χαρά θέλω κι εγώ να μπω στην όμορφη παρέα σας!

Έχω ένα αγοράκι 1,5 έτους και είμαι στην 11η εβδομάδα εγκυμοσύνης στο δεύτερο νινί μου! Ο γιατρός μου έχει δώσει ΠΗΤ 28/9/2017, αλλά αν κρίνω από την πρώτη εγκυμοσύνη μου, μάλλον για αρχές Οκτωβρίου μας βλέπω!

Αυχενική έχουμε προγραμματίσει για τις 15/3 πρώτα ο Θεός και ανυπομονώ να τελειώσει κι αυτό.

Από συμπτώματα δεν έχω πολλά, ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα. Ίσως τώρα λίγες παραπάνω αναγούλες, οι οποίες όμως σαν να μειώθηκαν σε αυτή την εβδομάδα. Κάπου διάβασα ότι με την δημιουργία του πλακούντα την 10η εβδομάδα κάποιες γυναίκες νιώθουν καλύτερα από συμπτώματα και παρηγορήθηκα... Επίσης, το στήθος μου πρήστηκε και η όρεξή μου έχει ανοίξει!

Εύχομαι σε όλες μας μια υπέροχη εγκυμοσύνη και υγιή τελειόμηνα μωράκια στην αγκαλιά μας!!!


hv6Vp2.png
bMrM.png
Link to comment
Share on other sites

@daip Περαστικά ρε κορίτσι! Κι εύχομαι να μην κολλήσεις κι εσύ, γιατί πόσο ν αντέξεις πια? Όσο μπορείς, πρόσεχε και αν μπορείς να έχεις βοήθεια από κάπου, μην το σκέφτεσαι, δεν είναι ανάγκη να φτάσεις στα όρια σου! Εγώ είμαι μέσα για το γκρουπ, θα σου στείλω π.μ.

  • Μου αρέσει 1

lqUsp2.png

Link to comment
Share on other sites

@mantelena ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλο και σε σένα!!! Ναι ναι για μας είναι το πρώτο μας μωράκι και δοξα το Θεο μας ήρθε χώρις ιδιαίτερη προσπάθεια..στο μήνα του μέλιτος!!!!Απίστευτα συναισθήματα..ακομη και τόσο μικρό που είναι τώρα..σε αλλάζει..!!! Ανυπομονούμε για την αυχενική..εμενα με έβαλε 22/3 που θα είμαι 13η εβδ λες να δούμε τι ειναι; εσας φάνηκε; 

@mommy to be! με το καλό και σε σένα..καλως ήρθες!!!! Εχουμε και ίδια πητ! Με το καλο και με ενα υγιες μωρακι! 

  • Μου αρέσει 1

3r9yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...