Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 hours ago, Alekagala είπε:

Την τροφοβλαστηση θα την κανεις μαζί με την αυχενικη?  Μαλλον θα κοιμόταν γιαυτο δε κουνιόταν....  Οσο ακους καρδούλα και δεν εχεις αιμα ολα ειναι μια χαρα!!!! 

Ναι.. θα τα κανω μαζι απο οτι μου ειπε.. αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι θα φανουν ολα με την ληψη. Οχι μονο η αναιμια.. ενταξει.. αυτο σκεφτηκα και εγω.. εσυ ποτε πας για την αυχενικη? 

  • Μου αρέσει 1

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Tatkono! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με την αυχενική σου, κ που έχεις την μαμά σου κοντά, είναι πολύ σημαντικό, είσαι πολύ τυχερή! Εγώ έκλεισα για αυχενική τη Μεγάλη Βδομάδα και η γιατρός μου είπε να κάνω  τότε εξετάσεις αίματος για κυστική ίνωση κ τις γενικές για να τα δούμε όλα μαζί. Δε ξέρω γιατί αλλά έχω αρκετό άγχος...αφού τις τελευταίες μέρες ξυπνάω μες στη νύχτα και δε μπορώ να ξανακοιμηθώ (με πιάνουν και ανακατωσούρες...) ελπίζω μετά την αυχενική να ηρεμήσω λίγο. 

Παπαγεωργίου είχε γεννήσει μια φίλη μου πριν κάποια χρόνια και δεν είχε κάποιο παράπονο, ίσα ίσα θεωρείται ότι έχει καλή μονάδα μαιευτικής...αλλά οι περισσότερες που ξέρω μου είπαν ότι το Γέννεσις είναι το καλύτερο στη Θεσσαλονίκη, μπορεί να είναι λίγο ακριβό αλλά ίσως είναι το καλύτερο στη βόρεια Ελλάδα.

Η τροφοβλάστη τι εξέταση είναι; Εύχομαι όλα καλά να πάνε dimaki με την εξέταση! και όλες να κρατάμε στην αγκαλιά μας τον Οκτώβρη ένα υγιέστατο μωράκι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, dimaki είπε:

Ναι.. θα τα κανω μαζι απο οτι μου ειπε.. αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι θα φανουν ολα με την ληψη. Οχι μονο η αναιμια.. ενταξει.. αυτο σκεφτηκα και εγω.. εσυ ποτε πας για την αυχενικη? 

Ναι ολα θα φανούν και το φύλο επισης 100%!!!!! Μη φοβηθείς και μη τρομάξεις πρεπει να εισαι απόλυτος ήρεμη οταν θα την κανεις

16 minutes ago, travelM είπε:

Μπράβο Tatkono! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με την αυχενική σου, κ που έχεις την μαμά σου κοντά, είναι πολύ σημαντικό, είσαι πολύ τυχερή! Εγώ έκλεισα για αυχενική τη Μεγάλη Βδομάδα και η γιατρός μου είπε να κάνω  τότε εξετάσεις αίματος για κυστική ίνωση κ τις γενικές για να τα δούμε όλα μαζί. Δε ξέρω γιατί αλλά έχω αρκετό άγχος...αφού τις τελευταίες μέρες ξυπνάω μες στη νύχτα και δε μπορώ να ξανακοιμηθώ (με πιάνουν και ανακατωσούρες...) ελπίζω μετά την αυχενική να ηρεμήσω λίγο. 

Παπαγεωργίου είχε γεννήσει μια φίλη μου πριν κάποια χρόνια και δεν είχε κάποιο παράπονο, ίσα ίσα θεωρείται ότι έχει καλή μονάδα μαιευτικής...αλλά οι περισσότερες που ξέρω μου είπαν ότι το Γέννεσις είναι το καλύτερο στη Θεσσαλονίκη, μπορεί να είναι λίγο ακριβό αλλά ίσως είναι το καλύτερο στη βόρεια Ελλάδα.

Η τροφοβλάστη τι εξέταση είναι; Εύχομαι όλα καλά να πάνε dimaki με την εξέταση! και όλες να κρατάμε στην αγκαλιά μας τον Οκτώβρη ένα υγιέστατο μωράκι.

Και εγω τα ιδια με το αγχος αν και το βραδυ μου ξερενομαι δεν επιρρεαζομαι με τιποτα!  Η τροφοβλαστηση ειναι μια πολύ ασφαλή μέθοδο που αναγνωρίζει τυχόν ανωμαλίες στο έμβρυο ντάουν,  τρισωμιες,  αναιμία και αλλα

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alekagala είπε:

Ναι ολα θα φανούν και το φύλο επισης 100%!!!!! Μη φοβηθείς και μη τρομάξεις πρεπει να εισαι απόλυτος ήρεμη οταν θα την κανεις

Και εγω τα ιδια με το αγχος αν και το βραδυ μου ξερενομαι δεν επιρρεαζομαι με τιποτα!  Η τροφοβλαστηση ειναι μια πολύ ασφαλή μέθοδο που αναγνωρίζει τυχόν ανωμαλίες στο έμβρυο ντάουν,  τρισωμιες,  αναιμία και αλλα

Ναι... πρεπει να ειμαι χαλαρη.. αλλα ηδη τρεμω στην ιδεα.. βεβαια αν ολα πανε καλα θα εχω το καλο να ξερω απο νωρις και να ειμαι λιγο πιο χαλαρη αργοτερα.. γιατι το 25% της αναιμιας ειναι μεγαλο ποσοστο και ειμαστε και οι 2 τρομαγμενοι.. 

 

2 hours ago, travelM είπε:

Μπράβο Tatkono! Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με την αυχενική σου, κ που έχεις την μαμά σου κοντά, είναι πολύ σημαντικό, είσαι πολύ τυχερή! Εγώ έκλεισα για αυχενική τη Μεγάλη Βδομάδα και η γιατρός μου είπε να κάνω  τότε εξετάσεις αίματος για κυστική ίνωση κ τις γενικές για να τα δούμε όλα μαζί. Δε ξέρω γιατί αλλά έχω αρκετό άγχος...αφού τις τελευταίες μέρες ξυπνάω μες στη νύχτα και δε μπορώ να ξανακοιμηθώ (με πιάνουν και ανακατωσούρες...) ελπίζω μετά την αυχενική να ηρεμήσω λίγο. 

Παπαγεωργίου είχε γεννήσει μια φίλη μου πριν κάποια χρόνια και δεν είχε κάποιο παράπονο, ίσα ίσα θεωρείται ότι έχει καλή μονάδα μαιευτικής...αλλά οι περισσότερες που ξέρω μου είπαν ότι το Γέννεσις είναι το καλύτερο στη Θεσσαλονίκη, μπορεί να είναι λίγο ακριβό αλλά ίσως είναι το καλύτερο στη βόρεια Ελλάδα.

Η τροφοβλάστη τι εξέταση είναι; Εύχομαι όλα καλά να πάνε dimaki με την εξέταση! και όλες να κρατάμε στην αγκαλιά μας τον Οκτώβρη ένα υγιέστατο μωράκι.

Σε ευχαριστω πολυ! Το ιδιο ευχομαι και εγω για ολες μας! :)) 

  • Μου αρέσει 1

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Ναι έκανα άμεσως μετά την αυχενική τις αιματολογικές βγήκαν σουπερ! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! :) δεν χρειάζεται άγχος καθόλου κ να ελπίζετε το εμβρυάκι σας να είναι συνεργάσιμο! Εμάς δεν ήταν! Χιχι! Κ ειχα φάει κ σοκολάτα κ δεν πολυκουνιότανε! Νομίζω έχω κοριτσακι! Θα φανεί! Μέχρι τις 10 θα μεινω στη μητέρα μου μετά ξανά στην έδρα μας! :) Με το καλό.όλες οι εξετάσεις σας!!! :* 

Αλήθεια πως πάτε με τα συμπτώματα? Εγώ τίποτα πλέον. Μονο λίγη υπνηλία.. και νομίζω κάτι σαν κατάθλιψη αλλά το ξεπερνάω..

  • Μου αρέσει 1

eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τελεια τα νεα σας!  Πωπω ανυπομονω για την αυχενικη!  Αντε με το καλο ειτε κοριτσακι είτε αγοράκι γερο ναναι! Εγω θα την κανω μετα το γυμναστήριο ελπιζω να κουνιέται!  Αντε και με το καλο να επιστρέψετε σπιτάκι σας....  Συμπτώματα μονο ενας τρελός πονοκέφαλος μου εχει μεινει! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Εμεις την Πεμπτη είχαμε γιατρό ..ολα καλά και μου έδωσε να κάνω αιματολογικές ενα κατεβατό ...περιμένω τα αποτελέσματα απο εβδομάδα και εχω αγχωθεί !!! εκανα και τις ορμόνες για την αυχενική με αυτη την αιμοληψία αλλα τα αποτελέσματα τους θα βγούν λογικά λίγο αργότερα και μετα ακολουθεί η αυχενική!! Νιώθω πως τα περνω πρώτη φορα πραγματικά λες και δεν έχω υπάρξει ξανα εγκυος 

@TatKono τώρα θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη αφου πήγαν όλα καλα

@Alekagala λογικά είσαι η επόμενη για αυχενική !! Καλα αποτελέσματα!!!


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala Ανυποφορος ο πονοκέφαλος!!!!!!

@Knock Knock το παπ-α εκανες τώρα? Νομιζω η εξεταση πρεπει να γινει την ιδια ημερα ή την επόμενη.. καλά αποτελέσματα ευχομαι σε όλα!!!!

Αν κάτσω σε λαπτοπ κάποια στιγμή θα κάνω κ πινακάκι!!! :) να γίνουν όμως όλες οι αυχενικές πρώτα Ο Θεός...

Εγώ κορίτσια νομίζω οτι δεν χαιρομαι την εγκυμοσύνη. Βεβαια πρεπει να έπαιξε ρόλο το γεγονός πως με είπαν για παλίνδρομη κ το είχα συνειδητοποιήσει κ τώρα αδυνατώ να το πιστέψω! Ο άντρας μου το χαίρεται πολύ πιο πολύ κ με προσέχει όσο δεν φαντάζεστε! Νομίζω πως όταν θα αρχισει να κουνιεται θα το καταλάβω.. ευχομαι!!! Και πολλές φορές χάνω την ψυχραιμία μου με τον γιο μου κ φωνάζω από την κούραση και λέω πως φταίει η εγκυμοσύνη και τα βλέπω όλα μαύρα... μακάρι να ηρεμήσω λίγο γιατί ο γλυκός μου έχει μάθει σε ηρεμία κ συζήτηση και τώρα με το παραμικρό κλαίει κ έχει δίκιο.... πφ...

  • Μου αρέσει 1

eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@TatKono κανεις πρωτα test papp- a μαζι με ελευθερη γονιδοτροπινη και μετα κανεις την αυχενικη και μετα κανεις πααλι papp-a και μαζι με τις μετρήσεις του γιατρού βγαινει το αποτελεσμα αν ειναι καλο η οχι....  Δυστυχώς οι γιατροι ξερουν καλυτερα....  

Και εγω το έχω αυτο με τα νεύρα αλλα ελπιζω τωρα που θα ξεκινήσω τις βιταμίνες θα συνέλθω! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TatKono είπε:

Δεν ήξερα για τις εξετάσεις. Δεν έκανα κάτι τετοιο προσωπικά..

Ειναι εξετάση αιματος εμενα και στις δύο εγκυμοσύνες μου κανανε την αυχενικη και μετά pap-a πρέπει εν το μεταξύ να μην ξεπερνα  24ωρο απο τοτε που εκανες αυχενικη  . Κοριτσια και εγω μεγάλο θέμα με τα νεύρα την διάθεση γενικά ...είναι και η κούραση ..... 


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ακολουθώ κατευθυντήριες γραμμές του γυναικολόγου σε συννενόηση με το κέντρο     που θα γίνει η αυχενική . Το ίδιο συνέβη και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όπου και έκανα την αυχενικη στο ίδιο κέντρο( αλλα αλλαξα γυναικολόγο τώρα)  

 


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...