Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Καλησπερα @dimaki κ περαστικά σου εύχομαι. 

Αυξηθηκαν οι εμετοί μου τις τελευταίες μερες. Τα έντερα μου χαλια. Σημερα είχα κ πολλες ζαλάδες.

Ασε που γλίστρησε ο μικρος μου κ χτύπησε κ πετάχτηκα απο το καναπε να παω να δω γιατι πηρα κ μια τρομάρα. Ξεκίνησε να κλαίει. Τον πηρα αγκαλιά κ τον σήκωσα κ εκει μαύρισαν ολα. Ευτυχως σκεφτηκα να καθήσω στο πατωμα για να μην πέσουμε κατω. Βγήκε απο το μπανιο ο άντρας μου γιατι άκουσε τις φωνές του μεγάλου. Του κόψαμε τη χολή ειπε. 

Τι τραβάμε κ εμεις οι μάνες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια κ από μένα!

@Patousaki3 συγχαρητήρια για την αυχενική σου! Εμαθες και το φύλο μια χαρά! Απορώ πως τα βγάζεις πέρα με εγκυμοσύνη κ παιδιά παράλληλα! Εμένα είναι η πρώτη μου και ήδη νιώθω τόσο εξαντλημένη... Μπράβο σας κορίτσια!

@dimaki περαστικά, τώρα με τις αλλαγές του καιρού θέλει μεγαλύτερη προσοχή! σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εξέταση και να έχεις τέλεια αποτελέσματα.

Εγώ το τελευταίο διάστημα δεν ήμουν κ πολύ καλά...το στομάχι μου είναι διαρκώς χάλια. Ειδικά το πρωί και το βράδυ...με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κοιμηθω και να νιώθω μονίμως εξαντλημένη! Ελπίζω σιγά σιγά να μου φύγουν οι ναυτιες γιατί δεν θα αντέξω άλλους 6 μήνες έτσι. Ξέρετε κορίτσια αν υπάρχει πιθανότητα οι ναυτίες να κρατήσουν σε όλη την διάρκεια της εγκυμμοσύνης και όχι μόνο στο πρώτο τρίμηνο;;;;

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, travelM είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από μένα!

@Patousaki3 συγχαρητήρια για την αυχενική σου! Εμαθες και το φύλο μια χαρά! Απορώ πως τα βγάζεις πέρα με εγκυμοσύνη κ παιδιά παράλληλα! Εμένα είναι η πρώτη μου και ήδη νιώθω τόσο εξαντλημένη... Μπράβο σας κορίτσια!

@dimaki περαστικά, τώρα με τις αλλαγές του καιρού θέλει μεγαλύτερη προσοχή! σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εξέταση και να έχεις τέλεια αποτελέσματα.

Εγώ το τελευταίο διάστημα δεν ήμουν κ πολύ καλά...το στομάχι μου είναι διαρκώς χάλια. Ειδικά το πρωί και το βράδυ...με αποτέλεσμα να μη μπορώ να κοιμηθω και να νιώθω μονίμως εξαντλημένη! Ελπίζω σιγά σιγά να μου φύγουν οι ναυτιες γιατί δεν θα αντέξω άλλους 6 μήνες έτσι. Ξέρετε κορίτσια αν υπάρχει πιθανότητα οι ναυτίες να κρατήσουν σε όλη την διάρκεια της εγκυμμοσύνης και όχι μόνο στο πρώτο τρίμηνο;;;;

 

Σας ευχαριστω πολυ! Ακριβως ετσι ειμαι και εγω αλλα με εμετους... Οι πιο πολλοι μου εχουν πει οτι μεσα στον 4ο μηνα σταματανε.. αλλα η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη, οποτε δεν ξερουμε σιγουρα! Παντως το πιο πιθανο ειναι να ηρεμησουμε σε λιγο καιρο! :)

  • Μου αρέσει 1

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.. Εγώ είμαι σπιτάκι με τον αντρα μου κ τον γιο μου πλέον! Καλύτερα από οτι στην μανα μου! Κουραστηκα η αληθεια ειναι ήθελα ηρεμία. Εχει απο εχθές όμως πονάω χαμηλά και με ενοχλεί σε κάθε κινηση. Παίρνω τροφοκαρντ κ δεν εχω αιμα αλλά αγχώνομαι λίγο.. κατα τα αλλα μου εμεινε υπνηλί, ζαλάδα κ πολυυυυ πεινα αν κ δεν εχω βαλει γραμμάριο! Εσείς πως τα πάτε??

 

Συγχαρητηρια για τις αυχενικές κ καλά αποτελέσματα στις υπολοιπες!! Πως πανε τα πράγματα? Τι θα κανετε το Πασχα?


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Χθες εκανα και εγω την αυχενικη και ειναι ολα καλα! Καναμε και τη ληψη τροφοβλαστη για την μεσογειακη αναιμια.. και τωρα θα περιμενουμε 20 μερες για τα αποτελεσματα! Το πασχα εμεις ηρεμα στο σπιτι τελικα.. ο γιατρος μου ειπε 2-3 μερες στο κρεβατι μετα την εξεταση, και μια βδομαδα προσοχη και ξεκουραση..


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια συγνωμη που μπαίνω έτσι στο θέμα σας.

Ρωτήσατε για τους εμετούς.εγώ μέχρι 4μισή μηνών ήμουν χάλια κάθε μέρα κ χειρότερα το μόνο που δεν έβγαζα ήταν τα γλυκά.Η ξαδέρφη μου που τώρα μπαίνει στον 8 ακόμα έχει αναγουλες και ζαλάδες.

Για τους πόνους είχα και εγώ και επειδή είχα 2 αποβολές φοβόμουν. Να προσέχετε να πηγαίνετε συχνά τουαλέτα.εμένα από δυσκοιλιότητα με έπιαναν κολικοι εντέρου και οι κολικοί Μου δημιουργούσαν συσπασεις.έπαιρνα και παίρνω μαγνήσιο 2 πρωί 2 βράδυ. Πάντως να ξέρετε τώρα σιγά σιγά θα έχετε κάποια πονακια τραβηγματακια Είναι φυσιολογικό μεγαλώνει το ζουζουνι και η μήτρα.για οποιονδήποτε πόνο κατευθείαν τηλ τον γιατρό. Το λέω εγώ γιατι κάθε μήνα έχω και κάτι νέο.

Σας εύχομαι μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.με το καλό να έρθουν στην αγκαλίτσα Σας τα θαυματακια

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ζαχαρωτο να υποθεσω πρωτομανουλα???  Με το καλο ολα καλα να σου πανε και σου εύχομαι για τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!  Εχεις απολυτο δικιο σε αυτα που λες κα σύμφωνο για τα ποναλακια αλλα πίστεψε με δε χρειάζεται να τρομάζετε με το παραμικρό. Αν ηταν ετσι εμενα ο γιατρος επρεπε να με εχει αλυσοδεμενη πανω στο κρεβατι με τοσα ποναλακια που εχω! 

Καλα οσο για εμετούς και ζαλάδες αν ειναι να σταματήσουν θα σταματήσουν....  3 διαφορετικές εγκυμοσύνες 3 διαφορετικά συμπτώματα,  δηλαδη η πρωτη ουτε καν ενα εμετό η ζαλάδα για να νοιώσω εγκυμοσύνη,  η 2 εκανα εμετό μεχρι το 3μηνα που και που και τωρα αυτη που ανα 2μερες εμετό πρωινο με το καλημέρα και σε καθε αλλαγη του μηνα ολη την ημερα την βγάζω αγκαλια με την λεκάνη! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρωτομανουλα. Να σου ζήσουν τα παιδάκια. Όχι δεν χρειάζεται να πανικοβάλλομαστε από την αρχή μεχρι τώρα έχω τρομερούς πόνους.κάθε μήνα και κάτι νέο.αλλά ποτέ δεν με καθήλωσε ο γιατρός στο κρεβάτι.ίσα ίσα Μου έλεγε να ηρεμήσω.πρώτο τρίμηνο στομαχοπονος πονοκέφαλοι πόνοι στο πόδι κολικοί εντέρου (συσπάσεις από τους κολικούς)καμία μέρα δεν έκατσα στο κρεβάτι. Και εσκυβα και καθάρισα και σούπερ πήγαινα κουβαλαγα Όχι Πολύ βαριά πράγματα. 4 μηνών πονοδοντο φρονιμητης Μόλις ηρεμώ γαστρεντερίτιδα εκεί έκατσα 2 μέρες στο κρεβάτι. 5 μηνών κολικοί νεφρού ΠΕΘΑΑΑΑΝΝΑΑΑ καμία μέρα όμως στο κρεβάτι.στον 6 άρρωστη Αμυγδαλιτιδα με 38 πυρετό πάλι δεν έκατσα στο κρεβάτι. Και τώρα που μπαίνω στον 7 κουτσαινω πόνος στην μέση με δυσκολία σηκώνομαι από το κρεβάτι όταν ξαπλώνω και κάθε φορά που γυρνάω πλευρό με ακούν ολοι και όλα αυτά λόγω κούρασης Και το ισχιο παραπονιέται.

Θέλω να πω με αυτά ότι όλους αυτούς τους μήνες ποτέ δεν μου είπε ο γιατρός μεινε ξαπλα η με κάθε πόνο να τρομάζω και να μην κουνιεμαι.άμα το κάνουμε αυτό κορίτσια θα μας πάρει πολύ από κάτω.εγώ μέχρι τώρα σκύβω τριβω τον φούρνο της κουζίνας σκύβω να βγάλω τα ρούχα από το πλυντήριο καθαρίζω το μπάνιο πάω για ψώνια.όλα τα κάνω σαν να μην είμαι έγκυος. Μην το πάρετε σαν αρρώστια ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΖΗΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ..Ακούστε τον γιατρό σας.εμένα είναι το στήριγμα μου ο άνθρωπος μου.αμα δεν είχα αυτόν Τώρα δεν θα τα έκανα όλα αυτά

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε @Ζαχαρωτο! Οι περοσσότερες ήδη έχουμε παιδάκια κ καθυσηχάζουμε τις πρωτομανουλες!! :)

 

@dimaki πως είσαι?? Καλά αποτελέσματα γλυκιά μου!! Δεν ήξερα ότι χρειάζεται τοσο προσοχή με αυτή την εξέταση... Να προσέχεις τότε!!!!! :* 


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, TatKono είπε:

Ευχαριστούμε @Ζαχαρωτο! Οι περοσσότερες ήδη έχουμε παιδάκια κ καθυσηχάζουμε τις πρωτομανουλες!! :)

 

@dimaki πως είσαι?? Καλά αποτελέσματα γλυκιά μου!! Δεν ήξερα ότι χρειάζεται τοσο προσοχή με αυτή την εξέταση... Να προσέχεις τότε!!!!! :* 

Την πρωτη μερα πονουσα αρκετα.. αλλα ξεκουραστηκα πολυ και τωρα ειμαι ενταξει,ποναω ακομα αλλα πολυ λιγοτερο και μονο με αποτομες κινησεις! αυριο γυρναω και στη δουλεια!ευτυχως δεν ειχα καμμια επιπλοκη! ολα πηγαν καλα! τωρα περιμενουμε τα αποτελεσματα τελη του μηνα! περιμενω πως και πως γιατι δεν εχω χαρει ακομα καμμια στιγμη.. εχω 1 στα 4 να εχει μεσογειακη αναιμια.. απλα περιμενω να ξερω τι γινεται.. με εχει φαει αυτη η αναμονη.. Εσεις πως περνατε?


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα αγαπη μου μη το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε....  Και εγω τοτε θυμαμαι ειχα τεραστια αγωνια έκλαιγα,  χτυπιομουνα,  δεν απόλαυσα εγκυμοσύνη και την εκανα και στον 4ο μηνα.... Τωρα που θα γυρίσεις και στη δουλεια θα κυλισουν πιο ευκολα οι μερες.... 

Εγω μια καλα μια χαλια μεση λυση δεν υπαρχει....  Σκεφτομαι οτι το μαιο θα παω δουλεια και ηδη η μπαλίτσα μπροστα μου παει να γινει του μπασκετ! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε που ειστε ολες???  Σας επεσε βαρρυ το αρνάκι??? Χριστός ανεστη!!!  Σας ευχομαι ολόψυχα να εχουμε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη....  

Ωραια τα περασαμε το πασχα πήγαμε εξω και φαγαμε οικογενειακά αλλα μετα δεν άντεξα εκανα ενα στριφογυρισμενο εμετό!! Σημερα αν και εχω και τα δυο τα μικρα πήγαμε γυμναστήριο και λιγο στις κούνιες να τα ξεγελασω και τωρα σπιτι να μαγειρέψουμε!!!  Απο σημερα παλι διαιτα για σα μπαλόνι θα γινω στο τελος!!! 

Αυτα τα νεα μου περιμενω τα δικα σας!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...