Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια εμενα οπως ξερετε ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη και ειμαι παρα πολυ αγχωμενη! Δυστυχως αυτες τις μερες ξεκινησαν και σε μενα συμπτωματα.. εμετους ζαλαδες και απιστευτο πονοκεφαλο..  ψυχολογικα με εχει παρει πολυ απο κατω.. οταν με πιασει κλαιω με λυγμους.. χωρις να καταλαβαινω το γιατι..οπως και πολλα νευρα με το παραμικρο.. ευτυχως που εχουν υπομονη και με ανεχονται οι γυρω μου.. απο οτι βλεπω και απο σας ειναι φυσιολογικο μαλλον.. 

  • Μου αρέσει 1

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα. 

@dimaki μην ανησυχείς φταίνε κ οι ορμόνες. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έριξα πολύ κλάμα. Εκανα τα παντα εμετό, είχα υπερεμεση κ ήμουν χάλια. Ένιωθα οτι ήμουνα αρρωστη κ οχι εγγυος. Νοσηλεύτηκα κ τέσσερις φορες για αφυδάτωση. Δεν το χώνευα οτι η εγκυμοσύνη μπορούσε να ειναι τοσο άθλια. Εκανα εμετους μεχρι τη μέρα που γέννησα. Γέννησα κ πρόωρα αλλα αλλη ιστορία αυτή. Δόξα το Θεό ολα πηγαν καλα. Η δεύτερη εγκυμοσύνη( ω ναι εκανα κ δεύτερο γιατι οταν πάρεις το μωρο σου αγκαλιά λες τα αξίζει ολα) ηταν χειρότερη απο την πρωτη. Ψυχολογικά ημουν πιο καλα ομως γιατι ειχα το πρωτο μου παιδάκι να μου δίνει αγκαλιές. Κορίτσια ήτανε 2 χρόνων κ οταν έτρεχα στο μπανιο ερχόταν μαζι μου για να μου κρατά το χερι. Το τρίτο μας προέκυψε. Εκανα τάμα στην Παναγία να μην ξανάπερασω τοσο δύσκολα κ με βοήθησε. Δεν ειμαι οπως στις αλλες εγκυμοσύνες μου αλλα εχω το συμπτώματα μου. 

Την Τετάρτη παμε για αυχενική κ εχω αγωνία.

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ από μένα! Κι εγώ δεν μπορώ να συνέλθω από τους εμετούς κάθε πρωί, το στομάχι μου είναι διαρκώς ανακατεμένο...νιώθω πως έχω γαστρεντερίτιδα διαρκείας. Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση... έχει εδώ κ 2 μέρες που με πονάει η μέση μου χαμηλά...σήμερα κάπως ηρέμησε...είναι φυσιολογικό από τόσο νωρίς;

Dimaki σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και μου φαίνονται όλα βουνό...όλη την μέρα έχω νεύρα...σήμερα δίχως λόγο ξέσπασα στον άντρα μου... ευτυχώς υπάρχει κατανόηση....

 Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικά ή όχι τα νεύρα αλλά ελπίζω να μη κρατήσουν και τους υπόλοιπους μήνες.... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 hours ago, travelM είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ από μένα! Κι εγώ δεν μπορώ να συνέλθω από τους εμετούς κάθε πρωί, το στομάχι μου είναι διαρκώς ανακατεμένο...νιώθω πως έχω γαστρεντερίτιδα διαρκείας. Ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση... έχει εδώ κ 2 μέρες που με πονάει η μέση μου χαμηλά...σήμερα κάπως ηρέμησε...είναι φυσιολογικό από τόσο νωρίς;

Dimaki σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και μου φαίνονται όλα βουνό...όλη την μέρα έχω νεύρα...σήμερα δίχως λόγο ξέσπασα στον άντρα μου... ευτυχώς υπάρχει κατανόηση....

 Δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικά ή όχι τα νεύρα αλλά ελπίζω να μη κρατήσουν και τους υπόλοιπους μήνες.... 

 

Απο εδω και περα επειδη ανοιγει η μεση και η λεκανη για να χωρέσει ο σάκος θα εχουνε διαφορα τετοια πονακια αλλες φορες ηπια και αλλες φορες πιο δυνατα....  Τα πονακια μη τα φοβασαι,  το αιμα μη κακο μας να φοβασαι

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εκανα την αυχενικη και ειμαι σουπερ!!!  Πεταω απο τη χαρα μου....  Δυστυχως δεν μου ειπε το φύλο αλλα χαλάλι του που τα νεα ειναι τελεια!!!! Δεν κανω εξετάσεις αυτο το μηνα ουτε ακομη ξεκιναω τις βιταμίνες!!!! Πλεον μπορω να πηγαίνω κανονικα γυμναστήριο...  Πεταω στα σύννεφα! "!!

  • Μου αρέσει 5

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alekagala είπε:

Κοριτσια εκανα την αυχενικη και ειμαι σουπερ!!!  Πεταω απο τη χαρα μου....  Δυστυχως δεν μου ειπε το φύλο αλλα χαλάλι του που τα νεα ειναι τελεια!!!! Δεν κανω εξετάσεις αυτο το μηνα ουτε ακομη ξεκιναω τις βιταμίνες!!!! Πλεον μπορω να πηγαίνω κανονικα γυμναστήριο...  Πεταω στα σύννεφα! "!!

Συγχαρητήρια ! Πολύ ευχάριστα νέα! Το πιο ίσως επικίνδυνο κομμάτι της εγκυμοσύνης έφυγε... Μπράβο κορίτσι! Όσο για το φύλο θα επαναλάβω το παραδοσιακό ρητό .... γερό να ναι κι ότι να ναι... Λογικά σε ένα μήνα θα μπορεί ο γιατρός να σου πει με σιγουριά. Και πάλι μπράβο πολύ χαίρομαι.... άντε να παίρνουμε σιγά σιγά σειρά και οι υπόλοιπες για ευχάριστα νέα στην αυχενική!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Alekagala είπε:

Κοριτσια εκανα την αυχενικη και ειμαι σουπερ!!!  Πεταω απο τη χαρα μου....  Δυστυχως δεν μου ειπε το φύλο αλλα χαλάλι του που τα νεα ειναι τελεια!!!! Δεν κανω εξετάσεις αυτο το μηνα ουτε ακομη ξεκιναω τις βιταμίνες!!!! Πλεον μπορω να πηγαίνω κανονικα γυμναστήριο...  Πεταω στα σύννεφα! "!!

Τελεια! Συγχαρητηριαααα! :)))) χαρηκα παρα πολυ! Καλα κανεις και πετας στα συννεφα! Οσο για το φυλο αργα η γρηγορα θα το μαθεις! :) αχ τι καλα! Καλη επιτυχια και στις επομενες :))))


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2017 at 11:40 ΠΜ, Alekagala είπε:

Κοριτσια εκανα την αυχενικη και ειμαι σουπερ!!!  Πεταω απο τη χαρα μου....  Δυστυχως δεν μου ειπε το φύλο αλλα χαλάλι του που τα νεα ειναι τελεια!!!! Δεν κανω εξετάσεις αυτο το μηνα ουτε ακομη ξεκιναω τις βιταμίνες!!!! Πλεον μπορω να πηγαίνω κανονικα γυμναστήριο...  Πεταω στα σύννεφα! "!!

Συγχαρητήρια!!!! Αντε καλα αποτελέσματα να έχουμε και οι υπόλοιπες!! Ποια είναι η επόμενη ;;;

Εγω στο πρώτο φύλο έμαθα στην β επιπέδου , μέχρι τότε δεν ξέραμε τίποτα 

Σήμερα ξεκινάω σίδηρο και συνεχίζω κανονικά το φολικό που έπαιρνα , κατα τα άλλα πεινάω πολυ συχνά!!! Εγω που ξεχνούσα να φάω και δεν με πείραζε !!!

  • Μου αρέσει 1

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κάναμε κ εμεις σήμερα την αυχενική. Είμαι πολύ χαρούμενη! Ολα ειναι μια χαρα!!! Φάνηκε κ το φύλο. Είναι αγοράκι. Είμαι τώρα κ επισήμως αγορομάνα. Να σας πω την αλήθεια νόμιζα ηταν κοριτσάκι. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Patousaki3 είπε:

Κορίτσια κάναμε κ εμεις σήμερα την αυχενική. Είμαι πολύ χαρούμενη! Ολα ειναι μια χαρα!!! Φάνηκε κ το φύλο. Είναι αγοράκι. Είμαι τώρα κ επισήμως αγορομάνα. Να σας πω την αλήθεια νόμιζα ηταν κοριτσάκι. 

 

Αχ τι τελεια και εσύ!!!!  Αγοράκι με το καλο καρδια μου πολυ χαρηκα!!!! Και εγω αγοράκι θελω πιο πολυ να βγει το ονομα του μπαμπα μου....  Επειδη δεν εχω κοντα την οικογενεια μου σημερα τους εστειλα τρεις κορνίζες τα παιδια και μια το σπίτι μακαρι να ηξερα και το φύλο να τους έγραφα και το ονομα! 

 

6 hours ago, Knock Knock είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Αντε καλα αποτελέσματα να έχουμε και οι υπόλοιπες!! Ποια είναι η επόμενη ;;;

Εγω στο πρώτο φύλο έμαθα στην β επιπέδου , μέχρι τότε δεν ξέραμε τίποτα 

Σήμερα ξεκινάω σίδηρο και συνεχίζω κανονικά το φολικό που έπαιρνα , κατα τα άλλα πεινάω πολυ συχνά!!! Εγω που ξεχνούσα να φάω και δεν με πείραζε !!!

Στη β επιπέδου?  Πωπω εγω θα έσκαγα μεχρι τοτε!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Alekagala μου ευχαριστώ πολύ!  

Στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες στη β επιπέδου μας ειπαν το φύλο. 

Κ εγω το όνομα του μπαμπά μου θέλω αλλα πρεπει να δεχτεί κ ο άντρας μου. Δεν του το ειπα ακομα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Patousaki3 είπε:

@Alekagala μου ευχαριστώ πολύ!  

Στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες στη β επιπέδου μας ειπαν το φύλο. 

Κ εγω το όνομα του μπαμπά μου θέλω αλλα πρεπει να δεχτεί κ ο άντρας μου. Δεν του το ειπα ακομα. 

Μου κανετε πλακα τωρα!  Στη κορη μου το ειδε κανονικα στο 4ο και το επιβεβαίωσε με την αμνιο που ειχα κανει....  Στο γιο το ειδε στο 3ο απλως του ξέφυγε και μου το ειπε....  Και επειδη ξερει οτι ειμαι ανυπόμονη μου ειπε "εγω το ειδα το φύλο" αλλα ΕΣΥ θα το δεις στο 4ο!!!! Εγω μεχρι με τους παλμούς πηγα να τον ψαρεψω αλλα τιποτα τσιμουδιά!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε? Εγω ειμαι κρυωμενη με βηχα και δεκατα εδω και 2 μερες.. Την Δευτερα θα παω για ληψη τροφοβλαστη και ελπιζω να μην επηρεασει ο βηχας στην εξεταση.. Ειμαι αγχωμενη αλλα πιστευω ολα καλα θα πανε!!!! Εσεις ολα καλα? 


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...