Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια και απο μενα !!! Καιρο εχω να σας γραψω, επαθα γαστρεντεριτιδα 2 μέρες πολυ χαλια παλι καλα συνήλθα και μπορουσα να κρατησω νερό τουλάχιστον έτσι δεν πηγα νοσοκομείο! ! Σας προλαβα και εκανα αυχενικη εδω 2 βδομάδες ολα καλα ζωηρουλης ο μικρός όλο κολοτουμπες εκανε (μαλλον αγορι) αλλα ειχαμε 2 βδομάδες διάφορα με βαση την μετρηση του μωρου αρα μου πε οτι αντι για 5 Οκτωβρίου η π.η.τ εγινε 25 Σεπτεμβρίου. Θα σιγουρευτουμε στη β επίπεδου. Αυτα... εγω μπηκα στον 4 μηνα ( μάλλον γτ μ μπερδεψε  γιατρός) αλλα νιωθ ακόμα την κούραση και υπνηλία. .. Αυτααα απο μενα. 

  • Μου αρέσει 1

KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

8 hours ago, SWEETANGEL είπε:

Γεια σας κοριτσια και απο μενα !!! Καιρο εχω να σας γραψω, επαθα γαστρεντεριτιδα 2 μέρες πολυ χαλια παλι καλα συνήλθα και μπορουσα να κρατησω νερό τουλάχιστον έτσι δεν πηγα νοσοκομείο! ! Σας προλαβα και εκανα αυχενικη εδω 2 βδομάδες ολα καλα ζωηρουλης ο μικρός όλο κολοτουμπες εκανε (μαλλον αγορι) αλλα ειχαμε 2 βδομάδες διάφορα με βαση την μετρηση του μωρου αρα μου πε οτι αντι για 5 Οκτωβρίου η π.η.τ εγινε 25 Σεπτεμβρίου. Θα σιγουρευτουμε στη β επίπεδου. Αυτα... εγω μπηκα στον 4 μηνα ( μάλλον γτ μ μπερδεψε  γιατρός) αλλα νιωθ ακόμα την κούραση και υπνηλία. .. Αυτααα απο μενα. 

Καλημέρα!!!!  Αγοράκι να σου ζησει καρδια μου....  Τα αγοράκια στην αυχενικη φαινονται πιο καθαρά γιαυτο! 

34 minutes ago, Knock Knock είπε:

Καλημερα!!!Σημερα ξύπνησα και το στηθος δεν με ενοχλεί και είναι ελαφρως πιο ξεπρησμένο...να ανησυχήσω;;;

Οχι καλε γιατι να ανυσηχησεις και μένα τη μια μερα πρηζεται και ποναει και την αλλη λες και δε φούσκωσε ποτε!.... Θα αρχίσουν σιγα σιγα να υποχωρούν τα συπτωματα

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλημέρα ξύπνησα με μία απορια ποτε περνεις την άδεια εγκυμοσύνης;

π.η.τ μάλλον εχω 25/9/17 θα το επιβεβαίωσουμε στην β επίπεδου απλα ακουσα για 57 μερες πριν την πητ και στεναχωρεθηκα βγαίνει νομίζω 10/8/17 και είναι πολυ αργα ρε κορίτσια πως θα  αντέξεις μέχρι τοτε (σε σούπερ είμαι)... Αν ξερει καμιά ας μου απαντήσει τι και πως.

  • Μου αρέσει 1

KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Νομίζω πως άδικα αγχώθηκα. Ωραία η συμβουλή για τη σοκολάτα θα πάρω κι εγώ μαζί μου μία!

sweetangel κι εγώ που ρώτησα έτσι μου είπαν, 2 μήνες πριν από την πητ που θα σε βεβαιώσει ο/η γιατρός σου.

Knock knock κι εμένα αυτόν τον μήνα μου συνέβη 2 φορές (να πρηστεί κ να ξεπρηστεί το στήθος μου) κ επειδή ανησύχησα πήρα τηλ τη γιατρό μου αλλά μου είπε ότι είναι απολύτως φυσιολογικό κ ότι ουσιαστικά ο μόνος λόγος ανυσηχίας είναι αν δεις αίμα, τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης έρχονται κ φεύγουν...

Ευχαριστώ κορίτσια που με υποδεχτήκατε στην παρέα σας, εύχομαι να έχουμε όλες μία υπέροχη εγκυμοσύνη!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα. Πως είστε?

Χάθηκα τις τελευταίες μερες. Τα συμπτώματα δεν με αφήνουν να ησυχάσω. 

Πηγα την περασμένη βδομαδα στο γιατρο κ το σποράκι στριφογύριζε. Αχ ανυπομονώ για τον Οκτώβριο. Πητ εχουμε 24/10. 

Την επόμενη βδομαδα παμε για αυχενική. 

Αχ  εγω δεν μπορω να φαω οτιδήποτε. Με δυσκολεύει η εγκυμοσύνη. Έχασα κ 2 κιλά με τους εμετους. 

Σας καληνυχτίζω! Όνειρα γλυκά εγγυούλες!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!! 

Καλώς ήρθες @travelM!! Σου εύχομαι μία καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

@SWEETANGEL κοπέλα μου μπράβοοοο σου!! Ένας αγόραρος περιμένει να βρεθει στην αγκαλίτσα σου!!! :) Με το καλό!! Δεν έχω ιδέα είμαι στο δημόσιο κ.ήδη έχω βγει επαπειλούμεμη..

Μιλάτε για δουλειές?!?! Με την καμίααααα... ακόμα στην μαμά.μου είμαι κ θα μείνω μέχρι τις 8 σίγουρα!! Σήμερα η πρώτη ημέρα με εμετό.. κατα τα άλλα μόνο η ζαλάδα κ η αδυναμία μου έμειναν.. αύριο έχω αυχενική, νομίζω μπήκα στην 12η (ποτέ δε τα κατάλαβα αυτά!) . Πάλι καλά που μου θυμίσατε τη σοκολάτα γιατί θα ψαχνομασταν αυριο! Δεν την παλεύω άλλο με τα συμπτώματα ειλικρινά....


eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

TatKono θα φανεί το φύλλο γτ και στην πρωτη λαθος μου το  εβγαλαν. Τι καλα που εισαι σπιτακι σου από τωρα!! (φυσικά δεν εχεις θεμα με επαπηλουμενη). 

Κοριτσια sos ξέρει καμιά ή εχουμε εμπειρία απο γεννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη?????


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Καναμε την αυχενική, όλα καλά δόξα Τον Θεό! Περιμενουμε κ τις αιματολογικές αυριο. Φύλλο δεν φάνηκε γιατί δεν είχε καλή στάση. Έχω λίγο ανεβασμένο ζάχαρο κ μου είπε διατροφή κ πολύ νερό. Αυτά! Δεν εχω ιδέα απο Παπαγεωργίου. Μάλλον γένεσις μας κόβω κ αυτή τη φορά! 

  • Μου αρέσει 3

eNortjKzUjIyMjY2NFSyBlwwFVkCyQ,,14.png
Link to comment
Share on other sites

Αντε και περίμενα πως και πως να μας πεις τα νεα σου....  Αμεσως μετα εκανες τις εξετάσεις αίματος δηλαδη μετα την αυχενικη?  Πως ειδε ο γιατρός τις μετρήσεις??? Οπως καταλαβες έχω τρελο αγχος


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Αχ ποσο χαιρομαι να ακουω οτι ολα πηγαν καλα! :) μπραβοο! Εγω περιμενω να κανω τελικα ληψη τροφοβλαστη κατευθειαν επειδη εχουμε και οι 2 στιγμα.. ειδα το μωρακι μας στον υπερηχο του γιατρου μας και ενω εχω δει οτι στην 10η εβδ κουνιουνται εμας ηταν ακινητο.. εκεινη την ωρα δεν το παρατηρησα για να ρωτησω τον γιατρο.. μετα το σκεφτηκα και ανησυχησα! Βεβαια η καρδουλα χτυπουσε κανονικα.. 

Ολες εχουμε αγχος.. ελπιζω ολα να πανε καλα σε ολες μας.. και τα μωρακια μας να ειναι υγιεστατα! :))

  • Μου αρέσει 2

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...