Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Just now, Alekagala said:

Πες μας για σενα....  Εισαι πρωτομανουλα?  Εκανες αυχενικη...?  Ειδες και φύλο? 

Ναι είμαι πρώτομανούλα και λίγο αγχωμενη.Δόξα το θεό μέχρι τώρα όλα πάνε καλά και από συμπτωματα δεν έχω τίποτα. Ούτε μία ανάγουλα να νιώσω λίγο εγκυος πάρα μόνο πονακια χαμηλα.Έκανα αυχενικη και όλα φαίνονται καλα (αλλά με πιθανοτητες είναι αυτή η εξέταση και δε μου πολύ γέμισε και το μάτι ή κοπέλα που μου έκανε τον υπερηχο).Επίσης μένω αγγλια και το σύστημα εδώ είναι πολύ διαφορετικό και απόγοητευτικό! Εσείς έχετε συμπτωματα?Κοιμάστε καλά τα βράδια? Εγώ κάνω αρκετα ανυσηχο υπνο από τότε που έμαθα την εγκυμοσυνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δυστυχως ναι ειναι με πιθανότητες η αυχενικη τωρα αν θες να εισαι 100%σιγουρη κανεις η τροφοβλαστηση η αμάξι παρακέντηση αλλα παιζει και ρολο το ιστορικό!! 

Καλοσορισες στην παρεούλα μας.... Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε μια χαρα!  Να χαιρεσαι που δεν εχεις τιποτα γιατι ετσι απολαμβάνεις καλυτερα την εγκυμοσύνη και δε σε αποκοβει απο τις συνήθειες σου.... 

Εγω γενικα αν και με εμετούς εχω μια ήρεμη εγκυμοσύνη δηλαδη δεν εχω παρατήσει τις συνήθειες μου,  εδω ανυπομονω να ξανακάνω ποδηλατο που τοσο μου έλειψε.  Ο ύπνος μου δεν εχει αλλαξει καθολου απλως εχουν αυξηθεί οι ωρες που χαλαρώνω!!!! 

Αγγλια μεσα στη βροχή και στην υγρασία!  Μενεις μόνιμα εκει?  Εργάζεσαι? 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού τη γλίτωσες μόνο με λίγους εμετούς ως τώρα καλά είσαι γιατί έχουν ακούσει πολλά τα αυτιά μου!έχεις αλλά παιδάκια η θα είναι και σένα το πρώτο σου?Μένω μόνιμα Αγγλία τα τελευταία 4 χρονια αλλά ευελπιστώ σε λίγα χρόνια να καταφέρουμε να γυρίσουμε πίσω στην όμορφη Ελλάδα μας!Επίσης δουλεύω με άτομα τα οποία έχουν μαθησιακές δυσκολιες (down,αυτισμο και διάφορα άλλα συνδρομα)οπότε έχω και έναν λόγο παραπάνω να είμαι πιο αγχωμενη.Εσύ εργάζεσαι? 

Link to comment
Share on other sites

Αν φοβασαι τοσο πολυ ζητα απο το γιατρο σου να κανεις μια τροφοβλαστηση.... 

Μακαρι να μπορεις να επιστρέψεις αλλα μονο για διακοπες γιατι απο εργασιακό τομεα η περίθαλψη υστερούμε κατα πολυ σε σχεση με εκει. 

Ειμαι μανούλα δυο παιδιων και παω για το number 3 και το τελευταίο μου!  Εργάζομαι ως ξενοδοχουπάλληλος σε νησι καο οπου ναναι ξεκινώ για τη σεζον.... Φυσικα κανενας δε το ξερει απο τη δουλεια μου και ελπιζω να το κρύψω κανα 2μηνες ακομη αν δεν φαινεται! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο λοιπόν να έρθει και το τρίτο και να έχεις μια μεγάλη ευτυχισμένη οικογένεια!Πώς είναι άραγε η ζωή με 2 και σε λίγο 3 ζουζούνια?  Στο εργασιακό κομμάτι θα συμφωνήσω ότι υστερεί η Ελλάδα αλλά όχι στην περίθαλψη. Έχουμε εξαίρετους γιατρούς που θα ψάξουν τα πάντα. Εδώ δε σου κάνουν παραπάνω εξετάσεις εκτός κι αν υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις. Οπότε και να ζητήσω αυτή την εξέταση θα είναι δώρο άδωρο. Να φανταστείς σε όλη την εγκυμοσυνη θα κάνω μόνο 2 υπερηχους  (τον έναν δηλ την αυχενική την έκανα ήδη και ο επόμενος θα είναι η β επιπέδου και τελος).Ρώτησα αν θα κάνω αργότερα καμιά εξέταση για να ελέγξουν το μήκος τραχήλου και μου είπε ότι εφόσον δεν έχω ιστορικο (μα είναι η 1η εγκυμοσυνη-πως να έχω ιστορικο)δε χρειάζεται να κάνω τίποτα. Σκέτη απογοήτευση. Γιατί δε το ανακοινώνεις στη δουλειά σου?ίσως σε προσέξουν περισσότερο στην κατάσταση σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θα διαφωνισω εχουμε εξαίρετους γιατρούς απλως λογω επαρχίας ειμαστε πισω σε αρκετα πραγματα....  

Επειδη εργάζομαι τέσσερις ωρες δε θελουν να λενε οτι τους εκμεταλλεύομαι... Και επειδη ειμαι εποχιακή δεν εχω τις άδειες που δικαιουνται οι ιδιωτικοί υπάλληλοι γιαυτο όσα περισσοτερο δουλέψω τοσο περισσοτερο θα παρω χρηματική αδεια. 

Τα τερατακια μου ειναι μεγαλουτσικα δηλαδη οταν γεννήσω η κορη θα ειναι δευτερα δημοτικου και ο μικρος νηπιαγωγείο αρα τα πρωινά μου θα την περνάω με το σπορακι μου αγκαλίτσα αφου πρωτα κανω το σχολικό για τα μικρα μου!


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια χρόνια πολλά, Χριστός Ανέστη κ από μένα! Όντως χαθήκαμε...τώρα λόγω εορτών...

Εγώ πέρασα πολύ όμορφα στις γιορτές του Πάσχα με την οικογένειά μου κ συγγενείς.... πολύ φαί, πολλά τραπέζια, πολύ χορό αν και μας τα χάλασε λίγο ο καιρός την ημέρα του Πάσχα ήταν όλα υπέροχα! 

Επίσης έκανα κ αυχενική διαφάνεια που τόσο με είχε αγχώσει... αλλά τελικά ήταν τόσο φοβερή εμπειρία που πραγματικά ήθελα κι άλλο! Φύγαμε με ένα τεράστιο χαμόγελο με τον άντρα μου...ίσως τώρα ουσιαστικά συνειδητοποιήσαμε ότι θα γίνουμε γονείς! Ο γιατρός μας είπε ότι είναι όλα καλά κ ότι δεν υπάρχει φόβος ανησυχίας, μας είπε επίσης ότι κατά 70% είναι κοριτσάκι αλλά ακόμη δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι. 

Εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά και να έχουμε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Καλως ήρθες @Angela123! Τελικά πολλές κοπέλες λένε ότι στην Ελλάδα η περίθαλψη είναι καλύτερη απ ότι στο εξωτερικό... μπορεί να υστερεί σε σύγχρονα μηχανήματα αλλά οι γιατροί προσέχουν λίγο περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alekagala είπε:

Μπραβο σας πολυ όμορφα τα νεα σου!!!  Κοριτσακι νάχεις μια πριγκίπισσα μεσα στο σπιτι!!! 

Γεια σας κοριτσιααα! Εμεις το πασχα το περασαμε πολυ ηρεμα.. φαγαμε πολυ αλλα ειχα τοση υπνηλια που δεν χαρηκα τιποτα! Οι αναγουλες και οι εμετοι ειναι πλεον μερα παρα μερα.. και τελευταια δυσκολευομαι πολυ οταν μπαινω στο αμαξι απο ζαλαδα! Γυρισα παλι στη δουλεια και κουραζομαι αλλα ειναι η αρχη μετα απο ξεκουραση.. λογικα θα συνηθισω παλι! 

Καλως ηλθες @Angela123! Με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας :) Και εμενα ειναι το πρωτο μου και ειμαι το ιδιο αγχωμενη με σενα! 


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας απο το συννεφιασμένο και φουλ παει για βροχη νησι!!!! Τι κάνετε πως περνάτε.?? 

Εκανα το τεστ με το σταυρο στο τοίχο και ακομη ειναι εκει που σημαινει αγορι....  Δοκιμάστε το έτσι για το χαβαλέ!  Λοιπον πιέστε το στήθος σας αν βγαζει λιγο υγρό σχηματίστε ενα σταυρο σε ενα τοίχο....  Αν την επομενη μερα εξαφανιστεί ειναι κοριτσι ενω αν μεινει για αρκετο διαστημα ειναι αγορι.... Και στα δυο μου παιδιά ειχε επιτυχια,  για να δουμε τωρα....  Καντε το και εσεις να δουμε θα πετύχει???? 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια ,

Χρόνια Πολλά !! Παει καιρός απο την τελευταία φορα που τα είπαμε ...ήμουν εξωτερικό για κάποιες μέρες .

Έκανα και την αυχενική ευτυχώς όλα καλά !!! είχα τρομερό άγχος η αλήθεια είναι!

πητ : 30 Οκτωβρίου 

  • Μου αρέσει 1

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εύχομαι με το καλό να φέρετε ολες τα μωράκια σας στον κόσμο και να έχετε μια γερή εγκυμοσύνη μέχρι τέλους! Εγώ δεν είμαι έγκυος, έχω ήδη 2 παιδάκια κ μπήκα να χαζέψω λιγο την ομάδα σας κ νοστάλγησα την περίοδο αυτή. Αν κάποια εγκυούλα ενδιαφερθεί έχω προς πώληση ενα λικνο λευκό που το αγόρασα στο δευτερο παιδί μου  και μια λευκή κουνια που γινεται και προεφηβικο κρεβατι απο το ήρα και το λητώ αντίστοιχα σε πολύ καλή κατάσταση και σε πολύ καλή τιμή. Αν ενδιαφερθεί κάποια ας μου στείλει μήνυμα. Και πάλι με το καλό σας εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...