Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Θα θηλασω κ αυτο το μπεμπέ για 2 χρόνια ετσι δεν θελω να πινω αντισυλληπτικά. Το σκουφάκι εκανε τη δουλεια του όσο το χρησιμοποιούσαμε. Μια φορα δεν κ να το μπεμπέ. 

Ασε που δεν ειμαι κ τυπική με τα χαπια κ ξεχνάω. 

Αχ ειναι ξαπλωμένη στο κρεβατι κ ένιωσα  το σποράκι να κινείται!!!!! Αχ σπρώχνει δεξιά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 1 λεπτό , Patousaki3 είπε:

Θα θηλασω κ αυτο το μπεμπέ για 2 χρόνια ετσι δεν θελω να πινω αντισυλληπτικά. Το σκουφάκι εκανε τη δουλεια του όσο το χρησιμοποιούσαμε. Μια φορα δεν κ να το μπεμπέ. 

Ασε που δεν ειμαι κ τυπική με τα χαπια κ ξεχνάω. 

Αχ ειναι ξαπλωμένη στο κρεβατι κ ένιωσα  το σποράκι να κινείται!!!!! Αχ σπρώχνει δεξιά!!! 

Πάντως μπορείς να πάρεις συγκεκριμένα αντισυλληπτικα που επιτρέπονται στον θηλασμό αλλά εσείς ξέρετε καλύτερα. Αλήθεια το νιώθεις? Εγώ προχθές σαν να ένιωσα κάτι στιγμιαία αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη. Από τότε η απόλυτη σιωπή. Δεν ξανανιώσα τίποτα αν και δοκίμασα το κόλπο με τη σοκολάτα  (βέβαια πάντα τρώω σοκολάτα μέσα στη μερα)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πατουσακι δεν ακούστηκε ακομη!!!!  Ελπιζω πιο μετα να με ξυπνήσει!!! 

Μπραβο σου αν μπορεσεις να το θηλασεις τόσο πολυ....  Εγω μεχρι χρονο αντεχω αλλα θα κανω αποθηκη....  Εκτος αν δε τα καταφέρω λογω φαρμακων


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το νιωθω να σπρώχνει. Δεν ειναι το εντερακι μου ειμαι σίγουρη γιατι αυτο με πεθαίνει απο την αρχή της εγκυμοσύνης. Έφαγα παγωτό το απογευμα κ ισως γιαυτο. Δεν μπορω να συγκρατηθώ με το παγωτό!! Ελπίζω να μην εχω διαβήτη κύησης μετα κ μου κόψουν τα γλυκά μαχαίρι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντζελα μου ποια ειναι αυτα τα ανισυλλιπτικα?  Με έπιασες αδιάβαστη!!! 

Μην αγχωνεσαι σε λιγο καιρο δε θα σταματάει να σε κλωτσάει και οχι μονο!!! 

Ποσο ζάχαρο εχεις τωρα ξερεις???  


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μετα το χρόνο πρωι κ βράδυ θήλαζαν τα αλλα μου ετσι δεν με πείραζε. Καμια φορα ήθελαν κ οταν επέστρεφα απο τη δουλεια.  Εύχομαι να τα καταφερω κ αυτη τη φορα. Η πρωτη ηταν η πιο δύσκολη. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο εύκολο να πάθεις διαβήτη κύησης?πάντα έτρωγα πολλά γλυκά και πολύ φαγητο (είμαι φάγανη τι να κάνουμε? )Αλλά δεν είχα θέμα με κιλά ή με διαβήτη,χοληστερίνη κτλ.Οπότε με το μικρό μου μυαλό σκέφτομαι γιατί να αποκτήσω τώρα αφού πάντα ήμουν υγιής? Όσο για το θηλασμό, μπράβο κορίτσια που σκέφτεστε να θηλάσετε τα μωρά σας τόσο πολυ.Θα ήθελα και εγώ τουλάχιστον για 1 χρονο αλλά στους 9 μήνες θα επιστρέψω στη δουλειά και δε θα μπόρω αλλά από το τίποτα καλοί θα είναι και λίγοι μηνες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποσο ζάχαρο εχω τωρα αλλα πριν ενα μηνα που εκανα αναλύσεις ηταν καλο. Απλα ειχα διαβήτη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ γιαυτο το εχω στο μυαλό μου τωρα. 

Κ εγω δεν ηξερα οτι επιτρέπονται συγκεκριμένα αντισυλληπτικά στο θηλασμό....

Ουτε εγω ειχα ποτε θέμα με διαβήτη κ γενικά η ζάχαρη μου ηταν παντα χαμηλή. Στις 24 βδομαδες θα κανουμε αυτο το άθλιο τεστ για το διαβήτη μου ειπε ο γιατρος. Για εμενα ειναι η χειρότερη εξέταση απο ολες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alekagala είπε:

Αντζελα μου ποια ειναι αυτα τα ανισυλλιπτικα?  Με έπιασες αδιάβαστη!!! 

Μην αγχωνεσαι σε λιγο καιρο δε θα σταματάει να σε κλωτσάει και οχι μονο!!! 

Ποσο ζάχαρο εχεις τωρα ξερεις???  

Υπάρχουν τα αντισσυλιπτικα που περιέχουν οιστρογόνα και προγεστερονη και τα άλλα που έχουν μόνο προγεστερονη.και τα 2 είδη περνούν στο γάλα αλλά είναι συμβατά με τον θηλασμό δηλ επιτρέπονται αλλα όχι αμέσως με το που θα γεννήσεις. Νομίζω πρέπει να πέράσουν λίγοι μηνες.Δεν έχω ιδέα τι τιμές έχω στις εξετάσεις μου γιατί εδώ δεν στις δίνουν στο χέρι. Βασικά δεν ακούς τίποτα από τη μαια αν όλα είναι καλά. Αν όχι τότε σε ενημερωνουν (περίεργο συστημα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωχ.... Μακαρι σ'αυτήν να μην εχεις τιποτα και να εχεις μια ομορφη και ήσυχη εγκυμοσυνη

Αντζελα μου εγω επιστρέφω δουλεια σε 63μέρες αυτη ειναι η αδεια μου....  Ελα επειδη δουλευω εποχιακή δηλαδη μονο το καλοκαίρι το χειμώνα καθομαι άνεργη!!!!  Δεν ειναι μονο η διατροφή για το διαβήτη κυησης απλως αν προσέξεις δεν σου μενει μετα σαν αρρώστια


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως το είπες @Alekagala αν προσέξεις μετα δεν σου μένει ο διαβήτης. Απλα το διατροφή επρεπε να προσέξω. Δεν χρειάστηκε να παρω ινσουλίνη. Με παρακολουθούσε κ διαβητολόγος. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...