Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Alekagala με το καλό να υποδεχτείς το γιο σου!Τι ευχάριστα νέα! 

markella30 καλώς ήρθες στην παρέα μας και εύχομαι να πάνε όλα καλύτερα από εδώ και μπρος να κρατήσεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου!

Knockknock εγώ ξεκίνησα από το τέλος του 3ου μηνα να βάζω την palmer's.έχει κολαγόνο, ελαστινη, αμυγδαλελαιο,argan oil και sea butter!Μυριζει καταπληκτικα (κακαο)αν και είναι νωρίς για να πω αν κάνει δουλειά ή όχι. Bio oil έβαζε η αδερφή μου γιατί είχε ραγαδες (όχι λόγω εγκυμοσυνης)και δεν έμεινε ευχάριστημενη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρκέλλα μου καλοσωρισες....  Ελπιζω απο εδω και περα να σου πανε ολα μια χαρα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου....  Περαστικα ναναι ολα για να βγει γερή η πριγκίπισσα σου...! 

Κοριτσια και εμενα δεν  μου αρεσει το bi o oil και στις δυο μου εγκυμοσύνες έβαζα καθαρο αμυγδαλέλαιο και δεν ειχα ουτε μια ραγαδα... Αλλα το μυστικο δεν ειναι σε καμια κρέμα απλως να πίνετε πολυ νερο για να εχει ελαστικότητα το δέρμα σας και δεν θα πάθετε τιποτα!!! Αν εχετε ηδη ραγάδες καμια κρέμα δεν θα τις επουλώσει απλως θα τις προλάβει πριν βγούνε αλλες


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο Θεσσαλονίκη!

@Alekagala με το καλό ο δεύτερος πρίγκιπάς σου.. στα όπα όπα θα την έχουν την κόρη!

Όσον αφορά το μαγιό για δώσε τα φώτα σου αφού φαίνεται να ξέρεις κάτι παραπάνω... απο που το πήρε το tankini? είναι εγκυμοσύνης ή κανονικό? και επίσης , το ότι μένει βρεγμένο πάνω στην κοιλιά πόση ώρα δεν σε ενοχλεί? εγώ αυτό φοβάμαι και σε tankiki και σε ολόσωμο που σκεφτόμουν.. αλλά και πάλι μπικίνι, λογικά δεν θα κάνει λόγο ήλιου... δεν ξέρω! και απο την άλλη βλέπω κάτι μαγιό εγκυμοσύνης πανάκριβα και τα λυπάμαι τα λεφτά για ένα καλοκαίρι!

@dimaki σχετικά με μπάνια και εγώ όπως τα λέει η alekagala τα ξέρω αλλά ρώτα και γιατρό καλού κακού.

@Knock Knock εγώ την προηγούμενη εβδομάδα κάτι νόμιζα ότι ένιωσα και χάρηκα αλλά απο τότε τίποτα. μάλλον ιδέα μου θα ήταν.. και εγώ περιμένω να το νιώσω πάντως..  Όσο για ρούχα εγκυμοσύνης, αυτή την φορά προμηθεύτηκα απο σχετικά νωρίς γιατί η κοιλιά ξεπετάχτηκε σύντομα και τα παντελόνια πίεζαν πολύ.. :-P

@Markella30 καλως μας ήρθες και εύχομαι όλα καλά απο εδώ και πέρα..

Όσο για κρέμες και εγω πρέπει να ξεκινήσω αλλά όλο το αμελώ. Αυτή που λες @Angela123 είναι για εγκυμοσύνη? Είναι οκ το κολαγόνο?


fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Thessaloniki_mum η κρέμα που χρησιμοποιώ είναι οκ.Το αναγράφει πάνω στη συσκευασία ότι ενδυκνειται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και έχει μια εικόνα μιας εγκυου πάνω. Όταν λέτε ρούχα εγκυμοσυνης τι εννοείται? Εγώ μέχρι τώρα που η κοιλιά έχει πεταχτεί αρκετά άλλα και αργότερα λέω να βολευτώ με απλά ελαστικά μαυρα κολαν και αυτές τις αέρατες χρωματιστές παντελονες και λίγο πιο φαρδιά μπλουζάκια. Ελπίζω να είμαι οκ γιατί δεν προτίθεμαι να αγοράσω πανάκριβα ρούχα εγκυμοσυνης για 2-3 μήνες. Προτιμώ να τα δώσω να πάρω πραγματάκια για το μωρό. Ελπίζω μόνο να μην είναι απόλυτη ανάγκη αυτά τα ρούχα αλλιώς δε τα γλιτώνω. Την προηγούμενη εβδομάδα νόμιζα και εγώ ότι αισθάνθηκα κάτι άλλα τις τελευταίες μέρες επικρατεί η απόλυτη σιωπή και αναρωτιέμαι αν όντως ήταν το μωρό η απλά η ιδέα μου!Έχω ανυσηχησα και λίγο γιατί κάνω το κόλπο με τη σοκολάτα και μετά ξαπλωνω αλλά τίποτα. ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Angela123 έγω έχω απο την προηγούμενη φορά 2 παντελόνια εγκυμοσύνης. Μού ήταν απαραίτητα γιατί και λόγο δουλειάς δεν μπορούσα να είμαι στο γραφείο τόσους μήνες με 1-2 κολάν! :wink:  Ένα τζινάκι και ένα παντελόνι απο τα Η&Μ και βολεύτηκα απίστευτα! Τώρα που θα είναι καλοκαίρι όμως νομίζω είναι πιο εύκολα τα πράγματα και ότι και με απλά φορεματάκια θα είμαστε οκ! 

Μόνο το μαγιό με προβληματίζει όπως έγραψα και παραπάνω.

Όσο για να το άκουσες για πρώτη εγκυμοσύνη μου φαίνεται λίγο νωρίς, αλλά you never know! Που θα πάει...Θα αρχίσουν και τις κλωτσιές και μετά δεν θα σταματάνε...

Όσο για την κοιλιά νομίζω είναι φυσιολογικό... όπως επίσης και άλλες φορές να είναι πιο πρησμένη και άλλες λιγότερο..


fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σασ βρήκα κορίτσια :):) με το καλό να έρθουν τα μωράκια μασ ..

Και εγώ βρε κορίτσια μου περιμένω να νιώσω το μικρό μωράκι αλλά μάλλον είναι νωρίς ε; 2 μέρες μετά την αυχενικη κατάλαβα κάτι σαν ψαράκι αλλά λέω μπα το εντερο μου θα είναι... άσε που με το ζόρι που τραβάω με τους εμετους δύσκολα να καταλάβω το μωράκι. :)

Με  αμυγδαλελαιο  μου κάνει μασαζ ο σύζυγος στα πόδια  το πρότεινε ο γιατρος λόγω ακινησίας που είναι χαμηλά ο πλακουντασ .αλλά μου είπε όχι στην κοιλιά όταν τον ρώτησα γιατί προκαλεί συσπάσεις. Όσο για το Bi oil μια φίλη μου που το βάζει από την αρχή της εγκυμοσυνης  και τώρα είναι στον έβδομο δεν έχει βγάλει ραγαδες ....εγώ κοριτσια δεν έχω βάλει τίποτα ακόμα αλλά η κοιλίτσα τσουπ πετάχτηκε :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας εγκυουλες! Θέλω να ρωτήσω αν έχετε καθημερινά πονακια χαμηχανία στην κοιλιά η μία έρχονται και μια φεύγουν? Σήμερα όλη μέρα δεν εχω τιποτα αλλά σκέφτομαι μπορεί να είναι ανυσηχητικο αυτό? Συνήθως ανησυχούμε αν έχουμε μεγάλους πόνους (όχι μικροπονακια τα οποία είναι φυσιολογικα)και έτσι δεν μίλησα με την μαια.Τι να της πω άλλωστε? Ανυσηχω που δεν πονάω καθόλου σήμερα! ;Θα με περάσει για τρελή. Περιμένω τις εμπειρίες σας!πολλά φιλάκια στις κοιλίτσες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και μέλλουσες μανούλες.. Με το καλό να σας έρθουν τα μωράκια σας! Ειμαι στην 17η εβδομάδα και ακόμα δεν έχω νιώσει τίποτα. Να ανησυχώ ή είναι νωρίς ακομα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Με τις δουλειες χάθηκα. Τα  ρούχα εγκυμοσύνης είναι σχετικά ακριβά αλλά ένα -δυο παντελόνια είναι νομίζω χρήσιμα! Εγω πήρα μια παντελόνα απ τα Η&Μ  και σκέφτομαι να πάρω κανα δυο ακόμη (πάντως ήδη με βόλεψε πολύ). Από μπλούζες χρησιμοποιώ μερικές της μητέρας μου κ γιατί όχι αργότερα του άντρα μου.

@Angela123κι εμένα η κοιλιά μου πότε είναι σκληρή πότε όχι, πότε φουσκώνει πολύ πότε ξεφουσκώνει...πότε έρχονται πονάκια πότε φεύγουν....αλλά και με άλλες κοπέλες που το συζήτησα που ήταν έγκυες στο παρελθόν μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό. 

Εγώ πάλι το τελευταίο διάστημα έχω κακοσμία στο στόμα και συνήθως ματώνουν τα ούλα μου όταν τα βουρτσίζω.... ρώτησα τη γιατρό μου κ μου είπε ότι είναι φυσιολογικό κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και ότι είναι καλό να πάω στον οδοντίατρο για καθαρισμό ...αλλά ψιλοφοβάμαι το πόνο....τώρα που είμαι πιο ευαίσθητη. έχει καμιά σας ανάλογη εμπειρία;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, travelM είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με τις δουλειες χάθηκα. Τα  ρούχα εγκυμοσύνης είναι σχετικά ακριβά αλλά ένα -δυο παντελόνια είναι νομίζω χρήσιμα! Εγω πήρα μια παντελόνα απ τα Η&Μ  και σκέφτομαι να πάρω κανα δυο ακόμη (πάντως ήδη με βόλεψε πολύ). Από μπλούζες χρησιμοποιώ μερικές της μητέρας μου κ γιατί όχι αργότερα του άντρα μου.

@Angela123κι εμένα η κοιλιά μου πότε είναι σκληρή πότε όχι, πότε φουσκώνει πολύ πότε ξεφουσκώνει...πότε έρχονται πονάκια πότε φεύγουν....αλλά και με άλλες κοπέλες που το συζήτησα που ήταν έγκυες στο παρελθόν μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό. 

Εγώ πάλι το τελευταίο διάστημα έχω κακοσμία στο στόμα και συνήθως ματώνουν τα ούλα μου όταν τα βουρτσίζω.... ρώτησα τη γιατρό μου κ μου είπε ότι είναι φυσιολογικό κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και ότι είναι καλό να πάω στον οδοντίατρο για καθαρισμό ...αλλά ψιλοφοβάμαι το πόνο....τώρα που είμαι πιο ευαίσθητη. έχει καμιά σας ανάλογη εμπειρία;;; 

Από αιμορραγια των ούλων άλλο τίποτα. Πάντα είχα ευαίσθητα ουλα αλλά τώρα έχει παραγίνει. Νιώθω κυριολεκτικά ότι τα βουρτσιζω με το αίμα μου αντί οδοντόκρεμαΣ. Τις τελευταίες μέρες έχω και ένα συνάχι που δεν παλεύεται. Πήγα στο φαρμακείο μπας και μου δώσουν τίποτα αλλά έτσι όπως μπήκα,βγήκα. Δε μου έδωσαν τίποτα. Χθες το βράδυ έκανα εισπνοες με ζεστό νερό και βιξ και δε βοήθησε καθόλου. Όλη την ώρα είμαι με τα μυξομαντηλα και περιφέρομαι σαν την άδικη κατάρα. Ελπίζω να μη διαρκέσει πολύ ακόμα γιατί νιώθω τόσο κουρασμένη από την έλλειψη ύπνου λόγω της βουλωμένης μύτης! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, travelM είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με τις δουλειες χάθηκα. Τα  ρούχα εγκυμοσύνης είναι σχετικά ακριβά αλλά ένα -δυο παντελόνια είναι νομίζω χρήσιμα! Εγω πήρα μια παντελόνα απ τα Η&Μ  και σκέφτομαι να πάρω κανα δυο ακόμη (πάντως ήδη με βόλεψε πολύ). Από μπλούζες χρησιμοποιώ μερικές της μητέρας μου κ γιατί όχι αργότερα του άντρα μου.

@Angela123κι εμένα η κοιλιά μου πότε είναι σκληρή πότε όχι, πότε φουσκώνει πολύ πότε ξεφουσκώνει...πότε έρχονται πονάκια πότε φεύγουν....αλλά και με άλλες κοπέλες που το συζήτησα που ήταν έγκυες στο παρελθόν μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό. 

Εγώ πάλι το τελευταίο διάστημα έχω κακοσμία στο στόμα και συνήθως ματώνουν τα ούλα μου όταν τα βουρτσίζω.... ρώτησα τη γιατρό μου κ μου είπε ότι είναι φυσιολογικό κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και ότι είναι καλό να πάω στον οδοντίατρο για καθαρισμό ...αλλά ψιλοφοβάμαι το πόνο....τώρα που είμαι πιο ευαίσθητη. έχει καμιά σας ανάλογη εμπειρία;;; 

Γεια σας και απο μενα! Με τα ουλα ακριβως τα ιδια περναω και εγω.. πηρα την οδοντιατρο μου τηλεφωνο αλλα μολις της ειπα οτι ειμαι εγκυος μου ειπε οτι δεν κανει να κανουμε καθαρισμο.  Αλλα να περασω να με δει και να κανω πλυσεις με αλατονερο και πολυ καλο πλυσιμο.. αλλα ειναι φυσιολογικο να ματωνουν στην εγκυμοσυνη.. Παντελονι πηρα και εγω ενα απο τα h&m και με βολεψε παρα πολυ.. θα παρω και αλλα 2 απο εκει σιγουρα για τη δουλεια! Μετα φανταζομαι θα ειμαστε με φορεματακια με την ζεστη! 

Εγω δεν εχω πολλα πονακια.. καποιες φορες αλλα πολυ ηπια προς το παρον! Τα μωρακια σας τα εχετε νιωσει καθολου? Εγω εδω και μια βδομαδα περιπου οταν ξαπλωνω και ειμαι χαλαρη το βραδυ την νιωθω! :)

  • Μου αρέσει 1

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσια συμβαινει στην εγκυμοσυνηναρκετες φορες να ματώνουν τα ούλα.... Δυστυχως μονο αλατόνερο τιποτα αλλο.... 

Οσο για το μπούκωμα ουτε και γιαυτο δε μπορειτε να κάνετε κατι.... Μονο αν βοηθήσει το βραδυ λιγο βιξ κατω απο τη μυτη.... Ετσι κανω στα μικρα μου και κοιμούνται το βραδυ

Κοριτσια εγω τα παω τελεια με τις ετοιμασίες.....  Τα βρηκα ολα και ηδη πλένω με το δικο μου απορρυπαντικό τα ρουχαλακια του για να μπαίνουν στη ντουλάπα να μαζευομαι γιατί ειχα γεμίσει σακούλες σε ολο το σπιτι


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Ναι κοριτσια συμβαινει στην εγκυμοσυνηναρκετες φορες να ματώνουν τα ούλα.... Δυστυχως μονο αλατόνερο τιποτα αλλο.... 

Οσο για το μπούκωμα ουτε και γιαυτο δε μπορειτε να κάνετε κατι.... Μονο αν βοηθήσει το βραδυ λιγο βιξ κατω απο τη μυτη.... Ετσι κανω στα μικρα μου και κοιμούνται το βραδυ

Κοριτσια εγω τα παω τελεια με τις ετοιμασίες.....  Τα βρηκα ολα και ηδη πλένω με το δικο μου απορρυπαντικό τα ρουχαλακια του για να μπαίνουν στη ντουλάπα να μαζευομαι γιατί ειχα γεμίσει σακούλες σε ολο το σπιτι

Αχ μπραβο τι ωραια! 

Εμεις ακομα δεν εχουμε ψωνισει τιποτα.. να αρχισω να αγχωνομαι? Εχω πολλες δουλειες γιατι το δωματιο που θα γινει παιδικο το εχουμε γεματο με ασχετα πραγματα και πρεπει να βαφτει κι ολας.. μαλλον πρεπει να ξεκινησω σιγα σιγα ε? 

  • Μου αρέσει 1

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εδώ.. και καλή βδομάδα!

Καλέ τι καιρός είναι αυτός...δεν ξέρεις τι μέρα σου ξημερώνει και τι να βάλεις..

Αρχίσατε ετοιμασίες κιόλας???? Μάλλον εγώ είμαι πολύ πίσω ακόμα.. Τα ρουχαλάκια του πρώτου είναι σπαρμένα σε σακούλες, πατάρια, μαμά, πεθερά και φίλες που τα είχα δανείσει...οπότε μάλλον πρέπει να αρχίσω να τα συγκεντρώνω και εγώ σιγά σιγά.

Παντελόνια εγκυμοσύνη h&M και εγώ..πολύ βολικά. Για μαγιό όμως θέλω τις γνώμες σας: Πρώτον τι στυλ βολεύει? μπικίνι? κάνει να είναι εκτεθειμένη η κοιλιά? Ολόσωμο? πάλι μου φαίνεται κάπως να μένει βρεγμένο και να στεγνώνει στην κοιλιά. Και επίσης, υπάρχουν εγκυμοσύνης? Και αν ναι που? Όπως καταλαβαίνετε βιάζομαι πού να ρθει το καλοκαιράκι και να αρχίσουμε τις βουτιές!!! 

Όσο για το μπεμπάκι, έχει καμιά βδομάδα που το νιώθω και εγώ ανά περιόδους!!! :-D :-D :-D :-D

Αναμένω νέα σας...

ΥΓ. Πρέπει να μας κάνουμε και ένα πινακάκι με την πρώτη ευκαιρία..

 


fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...