Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια εγώ είμαι 31 και είναι το πρώτο μου μωράκι! πητ έχω 23 Οκτωβρίου και β επιπέδου μου είπε γύρω στις 20-25 Ιουνίου. 22-23 εβδομάδων μου είπε... Τότε σου επιβεβαιώνουν το φύλο;;; Στην αυχενική μου είπαν μάλλον κοριτσάκι...αλλά δεν είναι σίγουρο!

Τις τελευταίες μέρες με ταλαιπωρεί ένα συνάχι...είναι βουλωμένη η μύτη μου και είχα ψιλοανησυχήσει.... αλλά σιγά σιγά φεύγει

Εγώ έχω πάρει κάποια κιλά...δυσκολεύομαι να σταμητήσω τα γλυκά... αν και η γιατρός μου είπε πως μετά την εξέταση καμπύλη ζαχάρου ίσως χρειαστεί να τα κόψω τελείως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, travelM είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ είμαι 31 και είναι το πρώτο μου μωράκι! πητ έχω 23 Οκτωβρίου και β επιπέδου μου είπε γύρω στις 20-25 Ιουνίου. 22-23 εβδομάδων μου είπε... Τότε σου επιβεβαιώνουν το φύλο;;; Στην αυχενική μου είπαν μάλλον κοριτσάκι...αλλά δεν είναι σίγουρο!

Τις τελευταίες μέρες με ταλαιπωρεί ένα συνάχι...είναι βουλωμένη η μύτη μου και είχα ψιλοανησυχήσει.... αλλά σιγά σιγά φεύγει

Εγώ έχω πάρει κάποια κιλά...δυσκολεύομαι να σταμητήσω τα γλυκά... αν και η γιατρός μου είπε πως μετά την εξέταση καμπύλη ζαχάρου ίσως χρειαστεί να τα κόψω τελείως...

Και εγώ έχω ένα μόνιμο ελαφρύ συνάχι από την αρχή της εγκυμοσύνης και έμαθα ότι είναι φυσιολογικό. Καμπύλη θα κάνω τέλη Ιουλίου και εμένα μου είπε να μην τρώω πολλά γλυκά αλλά τα άτιμα με τραβάνε πολύ ενώ πότε δεν ήμουν τόσο γλυκάτζου. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Και εγώ έχω ένα μόνιμο ελαφρύ συνάχι από την αρχή της εγκυμοσύνης και έμαθα ότι είναι φυσιολογικό. Καμπύλη θα κάνω τέλη Ιουλίου και εμένα μου είπε να μην τρώω πολλά γλυκά αλλά τα άτιμα με τραβάνε πολύ ενώ πότε δεν ήμουν τόσο γλυκάτζου. 

 

9 ώρες πρίν, travelM είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγώ είμαι 31 και είναι το πρώτο μου μωράκι! πητ έχω 23 Οκτωβρίου και β επιπέδου μου είπε γύρω στις 20-25 Ιουνίου. 22-23 εβδομάδων μου είπε... Τότε σου επιβεβαιώνουν το φύλο;;; Στην αυχενική μου είπαν μάλλον κοριτσάκι...αλλά δεν είναι σίγουρο!

Τις τελευταίες μέρες με ταλαιπωρεί ένα συνάχι...είναι βουλωμένη η μύτη μου και είχα ψιλοανησυχήσει.... αλλά σιγά σιγά φεύγει

Εγώ έχω πάρει κάποια κιλά...δυσκολεύομαι να σταμητήσω τα γλυκά... αν και η γιατρός μου είπε πως μετά την εξέταση καμπύλη ζαχάρου ίσως χρειαστεί να τα κόψω τελείως...

Συναχι εχω και εγω εδω και ενα μηνα συνεχομενα.. φυσιολογικο μου ειπαν..  Εγω πριν μεινω εγκυος ετρωγα τουλαχιστον 3 γλυκα τη μερα.. παγωτα σοκολατες.. τωρα τρωω ενα.. να τα κοψω τελειως δυσκολευομαι πολυ. Στην αρχη το προσπαθησα.. αλλα οχι για πολυ. Ξανακυλησα! Σκεφτομαι και εγω αυτο το ενδεχομενο.. να μου πει μετα την καμπυλη να τα κοψω τελειως και αγχωνομαι! 

Στην β επιπεδου νομιζω στο λενε σιγουρα για το φυλο! 


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει γράψει ο γιατρός σίδηρο η ασβέστιο? Γενικά τι παίρνετε? Εγώ παίρνω κάτι πολυβιταμινες pregnacare που έχουν πολλά μέσα και κυρίως φολικο και βιταμίνη d.έκανα εξετάσεις αίματος στον 3ο μηνα.Τα αποτελεσματα βγηκαν καλακαι από τότε τιποτα.Απλά συνεχίζω τις πολύβιταμινες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angela123 είπε:

Σας έχει γράψει ο γιατρός σίδηρο η ασβέστιο? Γενικά τι παίρνετε? Εγώ παίρνω κάτι πολυβιταμινες pregnacare που έχουν πολλά μέσα και κυρίως φολικο και βιταμίνη d.έκανα εξετάσεις αίματος στον 3ο μηνα.Τα αποτελεσματα βγηκαν καλακαι από τότε τιποτα.Απλά συνεχίζω τις πολύβιταμινες

Ξεκινησα σιδηρο και ασβεστιο πριν δεκα μερες σχεδον.. παιρνω και φολικο αλλα μου ειπε οταν τελειωσει να το σταματησω γιατι εχει μεσα αυτο που παιρνω για τον σιδηρο.. βεβαια εγω δεν τρωω καθολου γαλακτοκομικα για αυτο πηρα ασβεστιο απο τωρα. Αλλιως μονο σιδηρο θα μου εδινε που εχω χαμηλο.. την τεταρτη θα παω για εξετασεις.. παλι τα ιδια μου εδωσε που εκανα και στην αρχη..


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο εμας!  Σας χαιρετώ απο τη θάλασσα αν και εγω κρυωνω τα μικρα βούτηξαν.... 

Ειμαι η αλεξανδρα 34χρονων μένω μόνιμα στη ροδο και εχω δυο τερατακια!!!! 

Απο γλυκα ευτυχως δε πολυτρωω μονο αν τυχει κανενα παγωτο....  Οσο για τις βιταμίνες περνώ μονο φολικό και μονο οταν δεν νιωθω καλα χτυπάω και κανενα σίδηρο.... 

Η αληθεια ειναι στη β επιπέδου τα βλεπουν ολα πεντακάθαρα....  Αλλα την τεταρτη που εχω γιατρο δε μου πει το φύλο θα μεινω ολη τη μερα εκει μεχρι να μου το πει... Θελω να ξεκινήσω τις ετοιμασίες γιαυτο ρουχισμό δηλαδη που δεν εχω.... 

Μεχρι στιγμής δεν με ενοχλει η ζεστη και ο ήλιος αν και πρεπει υποχρεωτικά να παρω ενα τανκινι γιατι με τα μπικίνι μου ουτε στο στήθος δεν μου κανουν!!

Το συνάχι το εχω και εγω αλλα καλυτερα συνάχι παρα εμετούς!  Οσο για τα κιλα αυτο που εχασα το πηρα γιατι λογω διακοπών του πασχα δεν πήγαινα γυμναστήριο αλλα τωρα παλι δυναμικά.... Αλλα η κοιλίτσα πετάχτηκε αρκετα ηδη με εμποδίζει σε αρκετα πραγματα,  το καλο ομως ειναι δεν εχω καθολου πρηξιματα οπως στις αλλες μου εγκυμοσύνες! 

 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα πάλι..

Λοιπόν εγώ είμαι η Δήμητρα και είμαι 29 χρονών και είναι το δεύτερο παιδάκι.. ΠΗΤ μετά την αυχενική μου την αλλάξανε σε 20/10, απο 26 που ήμουνα!

Για β' επιπέδου μου είπε θα κανονίσουμε στο επόμενο ραντεβού. Όσο για το φύλο και εμένα κοριτσάκι μου λένε, αλλά δεν τους πιστεύω ακόμη.. Και στον πρώτο έτσι μου λέγανε και κάπου στον 5ο μου το σκάσανε το παραμύθι ότι είναι αγόρι!! Βέβαια δεν τον αλλάζω με τίποτα τον πρίγκηπα μου.. Τι έρωτας είναι αυτός!! ελπίζω οι αγορομάνες να με καταλαβαίνουν γιατί και εγώ κάποτε τα κορόιδευα αυτά.. χαχαχα :-P:-P:-P

Απο γλυκά εγώ δυστυχώς τρώω αρκετά.. άλλος έρωτας και αυτός.. χιχιχι.. επαναπαύομαι γιατί και στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν όλα καλά.

Βιταμίνες με φόρτωσε με σίδηρο, ασβέστιο ΚΑΙ μαγνήσιο.. μόνο εγώ παίρνω τόσα???

Όσο για θάλασσα και μαγιό για πείτε καμιά ιδέα ρε κορίτσια... Τι φοράμε και που μπορούμε να ψάξουμε?  Η προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν χειμώνα και δεν είχα τέτοια.


fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, thessaloniki_mum είπε:

Καλησπέρα και απο μένα πάλι..

Λοιπόν εγώ είμαι η Δήμητρα και είμαι 29 χρονών και είναι το δεύτερο παιδάκι.. ΠΗΤ μετά την αυχενική μου την αλλάξανε σε 20/10, απο 26 που ήμουνα!

Για β' επιπέδου μου είπε θα κανονίσουμε στο επόμενο ραντεβού. Όσο για το φύλο και εμένα κοριτσάκι μου λένε, αλλά δεν τους πιστεύω ακόμη.. Και στον πρώτο έτσι μου λέγανε και κάπου στον 5ο μου το σκάσανε το παραμύθι ότι είναι αγόρι!! Βέβαια δεν τον αλλάζω με τίποτα τον πρίγκηπα μου.. Τι έρωτας είναι αυτός!! ελπίζω οι αγορομάνες να με καταλαβαίνουν γιατί και εγώ κάποτε τα κορόιδευα αυτά.. χαχαχα :-P:-P:-P

Απο γλυκά εγώ δυστυχώς τρώω αρκετά.. άλλος έρωτας και αυτός.. χιχιχι.. επαναπαύομαι γιατί και στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν όλα καλά.

Βιταμίνες με φόρτωσε με σίδηρο, ασβέστιο ΚΑΙ μαγνήσιο.. μόνο εγώ παίρνω τόσα???

Όσο για θάλασσα και μαγιό για πείτε καμιά ιδέα ρε κορίτσια... Τι φοράμε και που μπορούμε να ψάξουμε?  Η προηγούμενη εγκυμοσύνη ήταν χειμώνα και δεν είχα τέτοια.

Επιτρεπεται το μπανιο στη θαλασσα ολους τους μηνες? Εγω ειμαι Αθηνα και θα παρουμε και οι 2 αδεια τον αυγουστο για διακοπες.. θα μπορω τοτε να κανω μπανιο? Διαβασα καπου οτι μετα τον 7ο δεν μπορεις.. θα ρωτησω και τον γιατρο μου βεβαια.. αλλα λεω μηπως ξερει καμμια σας? 

  • Μου αρέσει 1

nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγαπη μου θα κανω κανονικα.... Απλως απόφυγε οσο μπορεις τον ήλιο ιδιαιτερα στη κοιλιά,  η θαλασσα να ειναι καθαρη και μετα απο καθε βουτιά φορα στεγνό μαγιο απο κατω....  Μετα τον 7ο λενε όχι λογω μυκήτων που μπορει να κολλήσουμε γιαυτο

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alekagala είπε:

Εγω αγαπη μου θα κανω κανονικα.... Απλως απόφυγε οσο μπορεις τον ήλιο ιδιαιτερα στη κοιλιά,  η θαλασσα να ειναι καθαρη και μετα απο καθε βουτιά φορα στεγνό μαγιο απο κατω....  Μετα τον 7ο λενε όχι λογω μυκήτων που μπορει να κολλήσουμε γιαυτο

Ωραια! Ευχαριστω πολυ! Ευτυχως γιατι ηδη με ταλαιπωρει η ζεστη.. και διακοπες χωρις μπανιο δεν ξερω αν θα αντεχα! :)


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και ναι τα παιδια μου και οι υποψίες μου επεσαν μεσα!!!!  ΑΓΟΡΙ!!!  τωρα η πριγκίπισσα μου θάχει δυο σωματοφύλακες να την προσέχουν!!!! 

Το πρωι ειχα γιατρο και με το που εβαλε τον υπέρηχο το σπορι ειχε το πωπό του στην οθόνη.... Μολις το κούνησε ο γιατρός ανοιξε τα ποδια του και ειδαμε τα καλη του.... Δοξα το θεώ ολα φυσιολογικά και δεν χρειάζεται παλι να κανω εξετάσεις γιατι παω μια χαρα.... Τωρα πλεον θα περνάω καθημερινα σίδηρο ασβέστιο και φολικό και αν νιώσω ψιλοπονακια λογω εργασιας να ξεκινήσω και μαγνήσιο....! Απτη χαρα μου δεν τον ρωτησα ουτε βαρος ουτε υψος μονο αν η καρδούλα του χτυπαει φυσιολογικά!!!!  Αχ εφυγε ενα τεραστιο αγχος.... Προς ολοταχώς για τη β επιπέδου να φυγει ολο το αγχος

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , τι κάνετε; 

Εγώ ανυπομονώ να περάσει ο καιρός και να αρχίσω να αισθάνομαι το μικρούλι ..! Το πρώτο το αισθάνθηκα στις 18 εβδομάδες ..αν ισχύει αυτο που λένε οτι το δεύτερο το νιώθεις νωρίτερα τότε πλησιάζει η στιγμή

Τώρα λαμβάνω μονο βιταμίνες εγκυμοσύνης που περιέχουν και φολικό ..νωρίτερα έπαιρνα φολικό και σίδηρο ...

Στο πρώτο παιδί ουτε και εγω ήμουν έγκυος τους καλοκαιρινούς μήνες οποτε σε αυτο το θέμα έχω μαύρα μεσάνυχτα . Δεν έχω ιδέα ουτε και εγω τι να πάρω :) οπότε βοηθήστε οι πιο έμπειρες 

Πήρατε μήπως ρούχα εγκυμοσύνης ; 

@Αlekagala χαίρομαι που όλα είναι μια χαρα  ..με το καλο να υποδεχτείς τον πρίγκιπα σου ! ΄Οπως τα λές μετα την β επιπέδου θα φύγει ενα μεγάλος αγχος !! Αχ μακάρι να πανε ολα καλα για ολες μας ! Έκλεισες μήπως ημερομηνία για β επιπέδου ;


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα...έχω πητ 17 Οκτωβρίου και χθες που είχα υπέρηχο μασ είπε ο γιατρος κοριτσάκι το ξέραμε από την αυχενικη αλλά τώρα το ξέρουμε 100% :) είναι το πρώτο μασ απλά μέχρι τώρα δεν χάρηκα με τον άντρα μου...ααπό την αρχή της εγκυμοσυνης  έχω υπερεμεση έως και τώρα μπαίνω και βγαίνω στην κλινική και έχω χάσει 11 κιλά..και να ήταν μόνο αυτό από την αρχή μέχρι και την αυχενικη είχα αίμα κάθε μέρα και είμαι στο κρεβατι λόγω επιπωματικου πλακουντα το αίμα σταματησε αλλά εγώ δεν έχω βγει έξω και ούτε θα βγω εκτός από τα ραντεβού με τον γιατρό και στην κλινική για τους εμετους και την αφυδάτωση...ο πλακουντασ ανεβηκε ένα κλικ και ευτυχώς σταμάτησε το αίμα.. ο Θεός μαζί μασ και με τα μωράκια μασ..

Link to comment
Share on other sites

@Markella30 καλως ήρθες!Εύχομαι τα δύσκολα να πέρασαν και όλα να πάνε τέλεια!

 

Κορίτσια χρησιμοποιειτε κρεμα για προληψη ραγάδων; Αν ναι ποια ; Την πρωτη φορα χρησιμοποιούσα της "Elancyl" τώρα σκέφτομαι το "Bio-oil" αλλα διστάζω λίγο. Εχει κάποια κοπέλα εμπειρία με το "Βio-oil";


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...