Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Με ενδιαφέρει και μένα το θέμα της θάλασσας. Έλαβα να πάρω μπικίνι και να πάρω και 2 βρακάκια από κάτω έξτρα για να αλλάζω και εννοείται ότι η κοιλιά δεν θα είναι εκτεθειμένη απευθείας στον ήλιο. Το ερώτημα μου όμως είναι μετά το μπάνιο και την αλλαγή του μαγιό θα πρέπει να πλενομαστε τοπικά εκεί κάτω με καθαρό νερό ?πολλές παραλίες δε διαθέτουν κλειστές ντουζιέρες οπότε κάτι τέτοιο θα είναι ανέφικτο. Απλά σκεφτόμουν λόγω υγιεινής θα ήταν καλύτερο ένα τοπικό πλύσιμο ,στέγνωμα με καθαρή πετσέτα και μετά αλλαγή του κάτω μέρος του μαγιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα έκανα τη β επιπεδου!ευτυχως όλα καλά με το μωρο! Μάθαμε και το φυλο!με το που ζουμάρει ο γιατρός στο ευαίσθητο σημείο και πριν προλάβει να πει λέξη πετάγομαι και λέω "αγόρι ειναι" και φυσικά μου το επιβεβαίωσε! Το ένιωθα ότι θα ήταν αγόρι!πάντα πίστευα πως αν έκανα ποτέ παιδί θα ήταν κορίτσι. Φανταζόμουν φουστανακια και κοκαλάκια αλλά δε μας έκατσε αυτή τη φορά! Γερό να ναι και δε με νοιάζει! Ψωνίσαμε και τα πρώτα πραγματάκια, 2 κουβερτούλες και κάτι φορμάκια! Καθομαι και τα χαζεύω σαν τρελή και ανυπομονώ να τον κρατήσω αγκαλιά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγκυουλες! Ειμαι κι εγω σε ενδιαφερουσα και περιμενω το 2ο μου κοριτσακι! Προς το παρων ολα καλα αν εξαιρεσουμε λιγο την εξαντληση που νοιωθω.ελπιζω να τα λεμε συχνα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Νάμαι και εγω να ξερετε σας διαβαζω παντα αλλα με τα παιδια και τη δουλειά λιγη ωρα για μενα.... 

Τα πλυσιματα πολλα δυστυχως αλλα ολα μπήκαν στη θεση τους και φύγαν οι τεράστιες σακούλες που ειχα.... 

Κουράζομαι ναι και καποιες φορες αρκετα... Θα του πω να μου γραψει και μαγνήσιο γιατί δε με βλεπω καλα!!! 

Ατζελα μου τελεια τα νεα σας!!!!  Εγω Αργώ ακομη μεχρι την β επιπέδου μπαςκαι ηρεμήσω!! 

Τόνια καλωσόρισες στην παρεουλα μας με το καλο νάρθει το δευτερο μωρακι σας...  Για πες μας τα νεα σου να σε μαθουμε καλυτετα

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Νομίζω πως κοντεύουμε όλες σιγά σιγά για τη β-επιπέδου! Κι εύχομαι σε όλες μας καλά κ ευχάριστα αποτελέσματα, εγώ εχω κλείσει σε 2 βδομάδες! 

Δεν ξέρω αν φταίνε οι εναλλαγές του καιρού-ζέστη κρύο βροχές- ή οι ορμόνες ή με έχει κουράσει η δουλειά αλλά τα νεύρα μου πάντως έχουν χτυπήσει κόκκινο! 

Μια μικρή ερώτηση στις ήδη μανούλες...ποια είναι η άποψή σας καροτσάκι ένα κομμάτι ή αυτά που μεταμορφώνονται...σε δύο τρία! Ξεκίνησα έρευνα αγοράς κ έχω μπερδευτεί!

Εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά! @ToniaP καλωςήρθες με το καλό το δεύτερο μωράκι σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον θεμα καροτσι!!!  Ειναι πανεύκολο να βρεις το κατάλληλο γιατί ξερεις τις δικες σου αναγκες.... Και για να στο κανω πιο απλο αν οδηγάς μονη σου,  δουλευεις διαφορετικό ωραριο απο το σύζυγό και πρεπει εσύ να τα κανεις ολα με το παιδι μαζι το καλυτερο ειναι το τριπλό.  Αν ομως δεν οδηγάς πίστεψε με ενα γερο ελαφρύ ειναι οτι πρεπει!!!! 

  • Μου αρέσει 1

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χαθήκατε που βρισκεστε καλε???? Μονη μου εμεινα εδω!!!!  Τα νεα μας λοιπον..... 

Σημερα ειχαμε γιατρουλη!!!!  Ειχαμε αρκετο χρονο σημερα μιαςκαι τελείωσα νωριτερα απο το γυμναστήριο,  και ετσι καναμε και τη β επιπέδου αλλα θα την ξανακάνουμε και στον 6ο φυσικα! Το σπορι τελικα δεν ειναι μικρούλη....  Δηλαδη ο κυριος μας βγαινει μια βδομάδα μεγαλύτερος είμαστε 600γρ και 25εκ μήκος.... Καλα αυτο μπορει να αλλαξει πιο μετα!!! Ο κίνδυνος της αρρυθμιας ξεπεράστηκε μιας και η καρδούλα του χτυπαει σταθεροτατα αλλα και η μήτρα ειναι σε σταθερό ρυθμο!  Μαγνήσιο δεν εγραψε ακομη αν και διαμαρτυρήθηκα για συσπασουλες αλλα μου ειπε πλεον πιο χαλαρό γυμναστήριο μεχρι 7μηνών λογω της καισαρικης.  Τον επομενο μηνα μαγνήσιο λοιπον....

Αντε περιμενω να μαθω τα δικα σας νεα!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια

σας παρακολουθώ καιρό και είπα να γίνω και εγώ μέλος για να μοιραζόμαστε σκέψεις ,ανησυχίες κλπ

είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου.έκανα χθες την β επιπέδου ,

έχω κοριτσάκι :)(το 1ο μου είναι αγοράκι σχεδόν 3 χρονών παρά 2 μήνες)

η μπεμπούλα ζυγίζει 420 γραμμάρια

.....και εγώ έχω πάρει 7 κιλά(είμαι 21 εβδομάδων και 3 ημερών)

τον μικρούλη μου τον γέννησα με καισαρική και για  την μπεμπούλα τώρα μου είπε ο γιατρός ότι αν δεν γεννήσω φυσιολογικά μέχρι 7/10 θα πρέπει να μου την πάρει μέχρι τις 13/10 με καισαρική(που από ότι είδα θα είναι η 38η εβδομάδα)!!!!

 

καλώς σας βρήκα λοιπόν και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας(και ας κάνει καύσωνα τον καλοκαίρι:-()

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!τι κανετε?έχετε αγχωθει με το θέμα της διατροφής και συγκεκριμένα με τα μικρόβια τύπου τοξοπλασμα,λίστερια κτλ?έχω γίνει παρανοϊκή σε σημείο να αρνούμαι να φάω κρεας και όταν τρώω να το κοιτάζω 200 φορές από όλες τις μεριές και μετά να μπαίνω στο ίντερνετ και να διαβάζω ένα σωρό ιστορίες και να αγχώνομαι. Ένας ακόμη λόγος είναι ότι το τοξοπλασμα εδώ δε συμπεριλαμβανεται στο πακέτο της εγκυμοσύνης δηλ πότε δε σε ελέγχουν. Τελευταία φορά που έδωσα αίμα για εξετάσεις ήταν όταν ήμουν 3 μηνών και αυτο για να ελέγξουν το σίδηρο και τίποτα άλλο. Σήμερα είχε φτιάξει η μαμά μου κλέφτικο και το χοιρινό ψηνόταν για 2 ώρες. Πραγματικά ελιώνε στο στόμα αλλά μέσα ήταν λίγο ροζ.έτσι θα έπρεπε να είναι το κρεας? Ουφ δεν αντέχω άλλο. Αντικείμενικα ελιώνε στο πηρουνι και στο στόμα αλλά το χρώμα δεν ήταν γκρι.θα τρελαθώ. ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες τις sexy mamas! εγώ πηγαίνω αύριο για την β' επιπέδου και έχω αγχωθεί υπερβολικά γιατί από τη Δευτέρα έχω να ακούσω τον μικρούλη να κινείται μέσα μου...... έχει συμβεί σε καμία σας κάτι παρόμοιο; είναι φυσιολογικό; μήπως θα μου πει αύριο ο γιατρός πως κάτι δεν πάει καλά; τον άκουγα καθημερινά τις τελευταίες 2 εβδομάδες κ το τελευταίο 3μερο δεν νιώθω τίποτα ....... πππφφφφ plz help!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα στις καινούριες της παρέας μας!

@travelM για το καρότσι θα θέσω ακόμα μία παράμετρο... εάν ζεις σε μονοκατοικία με εύκολη πρόσβαση στο έξω (δηλαδή χωρίς σκαλιά κτλ) ή σε διαμέρισμα. Εγώ που μένω σε διαμέρισμα, στον πρώτο μου είχα αυτά τα 3 σε 1, τα οποία όταν κλείνουν γίνονται δύο κομμάτια (και σχετικά βαρύς ο σκελετός). Το να βγω μόνη μου βόλτα ήταν αδύνατον γιατί έπρεπε πρώτα να κατεβάσω (και τα δύο μέρη) και να στήσω το καρότσι και μετά το παιδί. Έπειτα αποφάσισα να το έχω στο αυτοκίνητο αλλά και πάλι πάλευα να το ανοίξω και να το στήσω με το ένα χέρι καθώς στο άλλο είχα το μωρό. Μετα το πρώτο 4μηνο, πήρα ένα οικονομικό μπαστούνι, που άνοιγε και έκλεινε πανεύκολα και βολεύτηκα, αν και δεν ήταν τόσο ωραίο! Τώρα αν μένει κάπου που το έχεις στημένο σπίτι και απλά το σπρώχνεις και το βγάζεις έξω, είσαι μια χαρά και με τα 3 σε 1.

Αυτά τα λίγο για να μην την πατήσεις όπως εγώ..

Όσο για το θέμα της διατροφής εγώ δεν αγχωνόμουν τόσο, ειδικά με το κρέας, αλλά την πάτησα τις προάλλες που είμασταν έξω και χωρίς να το πολυσκεφτώ, κατασπάραξα μία πεντανόστιμη πράσινη σαλάτα... χαχα!

Απο τότε έχω αγχωθεί και σκεφτόμουν μήπως ζητήσω να μπει και εξέταση για τοξόπλασμα πάλι στις επόμενες εξετάσεις. Δεν γίνεται λες?

  • Μου αρέσει 1

fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!!!

όσον αφορά το καρότσι και εγώ έτσι την πάτησα κορίτσια..

μένω σε διαμέρισμα και είχα πάρει 3 σε 1.και τότε δεν σκέφτηκα ότι έχουμε και μικρό ασανσερ και την πάτησα πραγματικά

ήταν και βαρύ και γενικά επειδή το χρησιμοποιήσαμε  μέχρι 1,5 ετών, για το γιο μου, έχει ξεχαρβαλωθεί.

τώρα σκέφτομαι να πάρω ένα άλλο καρότσι  για την μπεμπούλα το οποίο να είναι περιστρεφόμενο?δηλαδή να γυρίζει και προς τα εμένα και προς τον δρόμο.έχετε καμιά ιδέα?

 

 όσον αφορά την διατροφή εμένα επειδή μόνο που δεν με έβρισε ο γιατρός για τα κιλά που έχω πάρει(νομίζετε ότι είναι πολλα 7 κιλάκια??)

γιαυτό προσέχω περισσότερο την διατροφή μου 2 εβδομάδες τώρα.

 για το τοξόπλασμα και εγώ στην αρχή είχα κάνει την εξέταση. απλά αποφεύγω να τρώω έξω σαλάτες και κρέατα αμφιβόλου προελεύσεως

<fraula >έκανες την β επιπέδου?όλα καλά?και εγώ όσο περνάνε οι μέρες νοιώθω το μωράκι μου όλο και πιο συχνά μέσα στην ημέρα.

μην αγχώνεσαι,μπορεί να έτυχε και να μην ήταν πολύ υπερικινητικός τις ημέρες που αναφέρεις.

 

σας φιλώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρεας!!

Iolh34 σε ευχαριστω πολυ για το κουραγιο!! Το αγχος τελικα ειναι ο χειροτερος εχθρος μας... εκανα τη β' επιπεδου με δυσκολια γιατι απο το αγχος μου εκανε συσπαση η μητρα κ ειχα εγκλωβισει το μικρουλη μπρουμητα με αποτελεσμα να μην μπορει να δει κ πολλα ο γιατρος.. γ αυτο διακοψαμε, πηγα εφαγα, περπατησα κ μολις επεστρεψα που ειχα ηρεμισει ηταν ολα αψογα! Ο μικρουλης ειναι ηδη 511 γραμμαρια κ εγω στην 22η εβδομαδα εχω παρει 3,5 κιλα! Ουτε η κοιλια δεν φαινεται καλα καλα! :-D:-D

Ευχομαι ολες να εχουμε πολυ καλες εγκυμοσυνες!! Την καλημερα και τα φιλια μου σε ολες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας  κορίτσια? Πως πάνε τα μπέμπακια μας?μεγαλώνουν? Χθες κάναμε υπέρηχο και όλα καλά. Ο μικρούλης μας 23+1 ζυγίζει ήδη 650 γρ και είναι 1 εβδομαδα μπροστά στις μετρήσεις!Ο γιατρός είπε πως όλα είναι καλά και φυσιολογικα αν και μένα μου φάνηκε λίγο βαρύ μωρο!Βέβαια δεν έχει ποιον να μοιάσει στο φαγητο μιας και η μαμα και ο μπαμπάς είναι πολύ λιχουδες! Περιμένω τα νέα σας!πολλά φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Έχω καιρό να γράψω η αλήθεια είναι τρέχω με διάφορα ...σας διαβάζω όμως . Διαπίστωσα πως μείναμε πολύ λίγες στις ''Μανούλες Οκτωβρίου'' ευτυχώς που ήρθαν και καινούρια μέλη . Καλως ήρθατε κορίτσια και ευχομαι τελειόμηνες εγκυμοσύνες για όλες μας !Να το πάρουμε πιο θερμα νομίζω να κάνουμε και μια λίστα επιτέλους με τις ΠΗΤ να ξέρουμε τι μας γίνεται :)

Πριν μερικές μέρες εκανα και εγώ την Β επιπέδου ευτυχώς όλα κάλα και περιμένουμε κοριτσάκι

 

 

  • Μου αρέσει 1

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...