Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Μακάρι να μην είναι εξωμητριο … αλλά εξωμητριο γιατί ;;; Τι τον οδήγησε σε αυτή την άτυπη διάγνωση ;;;; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2017!


TatKono

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 634
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ειμαι στην 20σελιδα μην με παρεξηγείτε αν δεν την εχω ολοκληρώσει ακομη

 

•      Alekagala  ΑΓΟΡΑΚΙ 18/10
•    Knock Knock  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 30/10
•    TatKono  10/10
•    Dimaki  21/10
•    Thessaloniki_mum  26/10
•    Ζωη.π  2/11
•    Patousaki3  ΑΓΟΡΑΚΙ 24/10
•    TravelIM  23/10
•    Sweet angel  5/10
•    Angela123  ΑΓΟΡΑΚΙ 15/10
 

•      Alekagala  ΑΓΟΡΑΚΙ 18/10
•    Knock Knock  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 30/10
•    TatKono  10/10
•    Dimaki  21/10
•    Thessaloniki_mum  26/10
•    Ζωη.π  2/11
•    Patousaki3  ΑΓΟΡΑΚΙ 24/10
•    TravelIM  23/10
•    Sweet angel  5/10
•    Angela123  ΑΓΟΡΑΚΙ 15/10
 

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Alekagala είπε:

Ειμαι στην 20σελιδα μην με παρεξηγείτε αν δεν την εχω ολοκληρώσει ακομη

 

•      Alekagala  ΑΓΟΡΑΚΙ 18/10
•    Knock Knock  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 30/10
•    TatKono  10/10
•    Dimaki  21/10
•    Thessaloniki_mum  26/10
•    Ζωη.π  2/11
•    Patousaki3  ΑΓΟΡΑΚΙ 24/10
•    TravelIM  23/10
•    Sweet angel  5/10
•    Angela123  ΑΓΟΡΑΚΙ 15/10
 

•      Alekagala  ΑΓΟΡΑΚΙ 18/10
•    Knock Knock  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 30/10
•    TatKono  10/10
•    Dimaki  21/10
•    Thessaloniki_mum  26/10
•    Ζωη.π  2/11
•    Patousaki3  ΑΓΟΡΑΚΙ 24/10
•    TravelIM  23/10
•    Sweet angel  5/10
•    Angela123  ΑΓΟΡΑΚΙ 15/10
 

Ευχαριστουμε πολυ για τη λίστα! Αντε οι μέρες περνανε γρήγορα και σε λίγο θα κρατήσουμε αγκαλιά τα μπέμπακια μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια

knock knock κάπου διάβασα στο internet και μάλιστα πρόσφατα ότι είναι φυσιολογικές αυτές οι εκκρίσεις από το στήθος.γιατί όμως δεν ρωτάς και τον γιατρό σου?

 

εγώ ήθελα να ρωτήσω αν καμία σας έχει πονάκια τύπου κράμπες χαμηλά στην κοιλιά?παίρνω μαγνήσιο 3 φορές την ημέρα αλλά θεωρώ ότι μπορεί να είναι και το έντερο?θέλω να ρωτήσω τον γιατρό μου,

Link to comment
Share on other sites

On 23/6/2017 at 0:33 ΜΜ, iolh34 είπε:

καλημέρα κορίτσια

knock knock κάπου διάβασα στο internet και μάλιστα πρόσφατα ότι είναι φυσιολογικές αυτές οι εκκρίσεις από το στήθος.γιατί όμως δεν ρωτάς και τον γιατρό σου?

 

εγώ ήθελα να ρωτήσω αν καμία σας έχει πονάκια τύπου κράμπες χαμηλά στην κοιλιά?παίρνω μαγνήσιο 3 φορές την ημέρα αλλά θεωρώ ότι μπορεί να είναι και το έντερο?θέλω να ρωτήσω τον γιατρό μου,

Γεια σας και απο μενα! Εχω και εγω πονους χαμηλα σαν εντονους περιοδου.. πηρα τον γιατρο και μου εδωσε μαγνησιο.. αλλα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο απο εδω και περα να νιωθω τετοια πονακια.. 

Ευχαριστουμε για την λιστα! @Alekagala:) εγω κοριτσακι εχω :))) 


nqrDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το πινακάκι μας!!! Να οργανωνόμαστε σιγά σιγά...

Εμένα τελικά η ΠΗΤ μου πήγε 20/10, μετά την β'επιπέδου... και επίσης περιμένουμε κοριτσάκι!!

Βέβαια στον μικρό μου δεν φάνηκε να άρεσε και πολύ σας ιδέα... χαχαχα!


fMxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια

Πήγαμε γιατρό ...ολα καλά :) 500γρ η μικρούλα και περίπου 25 εκατοστά !

Τέλος Ιουλίου του προηγούμενου έτους έκανα τεστ παπανικολάου οποτε σε ενα μήνα περίπου κλείνει χρόνος . Ξέχασα να ρωτήσω εαν θα πραγματοποιηθεί τώρα ή μετα την γέννα . Ξέρετε τι ενδείκνυται ;  Θα τον ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού βέβαια να μου πει την γνώμη του...αν και εχω την εντύπωση πως πέρσι μετα την λήψη του τέστ μου είπε χαριτολογώντας πως τον επόμενο χρόνο με κόβει έγκυο και έτσι την επανάληψη θα την αφήσουμε για μετα την γέννα . Θα το επιβεβαιώσω όμως ...

 


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημέρα!!!!  Θα μπω απο το τάμπλετ μια ήσυχη μερα για να την φτιαξω ολοκληρωμένη....!!!! 

Λοιπον οι εκκρίσεις ειναι απολυτως φυσιολογικές μη φοβάστε καθολου εγω ηδη ανέβηκα νουμερο στο σουτιέν και καμια φορα αν κανω ζεστο ντουζάκι βγαινουν και σταγονιτσες!!! 

Οσο για το τεστ παπ αν δεν κανω λαθος το κανουμε μετα το 40ήμερο της γέννας αν και στα δυο μου παιδια εκανα μετα απο τη δευτερη περιοδο!!!! 

Σας χαιρετώ απο τη παραλια που τελικα πηρα καρεκλάκι γιατι δεν την πάλευα στην αμμμο!!!! 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσακια πως ειστε? διαβαζω τα νεακια σας,...με την μικρη δεν προλαβαινα τρεχω χαχχχα επιασαν κι οι ζεστες... λοιπον εγω θα κανω και σ εσας παρεα... και στις μανουλες νοεμβριου!! γιατι ενω μου εβγαλε πητ στην αρχη νοεμβρη αρχες μου πε οτι ισως γεννησω και τελη οκτωβρη,,..!!!! που κι εγω ετσι πιστευω!! :P μαθαμε χτες καναμε β επιπεδου και επιβεβαιωσαμε!! αγορακιιιι!!!!!!!!!!! μετα απο ενα κοριτσακι επιβαλλεται κι ενα αντρακλακι!!!!!! καλα @Alekagala την καλυτερη εκανες και μου εδωσες ιδεα κι εμενα...να παρω καρεκλακι!!!!!!! παμε σε γαμο τριημερο λευκαδα την παρασκευη και θα λιωσω στην παραλια...ουτε περσι ειχα παει ουτε προπερσι.... δεν μπορω με τετοια ζεστη δεν την παλευω!! οσο για το παπ εμενα μου το χε κανει μετα τις 40 μερες της γεννας...ειναι αναλογα και τον γιατρο!!

κι εμας ολα καλα στον υπερηχο ... 420 γρ ο μικρος!! περιμενω να διαβασω ξανα τα νεακια σας!! :D

 


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα έχω καιρό να γράψω έχω δύσκολη εγκυμοσύνη  και βγαίνω έξω μόνο για τα ραντεβού...εγινε και η β επιπέδου στις 20/6 όλα καλά η ζουζουνιτσα ήταν 547γρ ... ΠΗΤ έχω 18/10 :)  κορίτσια ποτέ σαν είπε για καμπύλη ; εμένα τώρα 6  Ιουλίου. Αχ κορίτσια αυτές που κάνετε μπανάκι στην θάλασσα παρακαλώ και μια βουτιά  για μένα :(

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεειιι κορίτσια, είμαι κ εγώ εδώ! νομίζω πως δεν είμαι στη λίστα....... :-(

έχω ΠΗΤ 19/10 και περιμένουμε αγόρι ! έχετε την καλοσύνη να με προσθέσετε;

Markella30 καλή επιτυχία με την καμπύλη!! εμένα δεν μου είπε ακόμα πότε θα πρέπει να την κάνω και σήμερα που θα πάω θέλω να τον ρωτήσω! έχω ακούσει πως είναι αηδιαστικό αυτό που πρόκειται να πιούμε, ισχύει; ειδικά για όσες από εμάς δεν είμαστε του γλυκού αλλά του αλμυρού!

σας φιλώ ! καλό κουράγιο σε όλες μας για τον κύμα καύσωμα που ήρθε.......

Link to comment
Share on other sites

Καλσπέρα κορίτσια, ελπίζω να σας βρίσκω όλες υπέροχα!

Εγώ πριν μερικές μέρες είχα μια περιπέτεια...κάτι πόνους χαμηλά και αρκετές κ συχνές συσπάσεις με αποτέλεσμα να έπρεπε να μείνω ξάπλα για μια βδομάδα και να πάρω κάτι χαπάκια... και συνεχίζω ξεκούραση κ αυτή την εβδομάδα...

Έκανα κι εγώ τη β-επιπέδου η ΠΗΤ παραμενει 23/10 και είναι κοριτσάκι 530γρ!

@Alekagala μπράβο κ ευχαριστούμε για το πινακάκι.

Από εβδομάδα θα πάω κι εγώ για αιματολογικές εξετάσεις και για καμπύλη ζαχάρου...άκουσα πάντως ότι η  συγκεκριμένη εξέταση έχει αρκετή ταλαιπωρία...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μη σας τρομάζει η καμπύλη δεν ειναι τίποτα σας δινουν να πιείτε κατι σαν πορτοκαλα η με γεύση λεμόνι ενα κλικ πιο γλυκο απο τα κανονικα σιρόπια και μας περνούν αιμα αναλογα ποσο ο γιατρός μας εχει γράψει τα λεπτα δηλαδη ειτε τη μικρη που ειναι δυο ωρες ειτε τη μεγαλη που ειναι 3 ωρες.... Απλως εκεινη την μερα παρτε και κανενα βιβλιο μαζι σας η mgb στο κινητό σας για να χαζευετε στο internet.... Εγω θα την κανω 10 μερες πριν το ραντεβου μου με το γιατρο δηλαδη 8/7 και 18/7 εχω παλι υπερηχο


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...