Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Σ'ευχαριστω πολυ Λινακι μου!! Κι εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο το μωρακι σου!! Να σε ρωτησω η επισκληριδειος ποναει;; και μετα οταν λες πονουσες σε τραβουσαν τα ραμματα;;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι ειναι σαν να εκανες 1000 κοιλιακους με τη μια σκεψου! οταν σηκωνομουν απο το κρεβατι δεν μπορουσα να σταθω ισια για τις πρωτες μερες ημουν σαν Γ.. αλλα περναει γρηγορα.. η επισκλ. δεν πονεσε οχι το πιο αβολο ειναι ο καθετηρας αλλα οσο πιο συντομα καταφερεις να σηκωθεις απο το κρβατι τοσο πιο γρηγορα το βγαζουν συνηθως σε μια δυο ωρες μετα την επεμβαση θα σου πουν να σταθεις.. απλα εγω ειχα χασει πολυ αιμα κ επρεπε να μεινω ξαπλωμενη σχδον 12ωρες για μεταγγισεις αλλα ειμαι αλλη περιπτωση! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια μου όλες για τις ευχές σας! Με το καλό κ σε σας κ με έναν πόνο! Λοιπόν αυτό που έχω να πω είναι ότι για μια ακόμη φορά έζησα αυτή τη συγκλονιστικη κ απίστευτη εμπειρία στο έπακρο! Κορίτσια επέλεξα να μην κάνω επισκληριδιο κ τολμώ να πω ότι με αυτοσυγκεντρωση τακατάφερα πολύ καλά! Κ η αλήθεια είναι ότι ο τοκετος ήταν πολύ πιο σύντομος αυτή τη φορά μόλις 3 ώρες απ τους πόνους. Είμαστε συγκεντρωμενες στο θηλασμό τώρα κ θέλει πολυυυυ υπομονή! Αχ κορίτσια υπομονή. ...έρχεται η μαγεία αάαα! !!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά κορίτσια.. ανουρ μ Ν σ ζήσει.. Εμείς σμρ πήγαμε γιατρό..2800 Αλλά Ενώ Έχει πάρει θέση κάτω κοιτάει αριστερά ολόκληρος..πρέπει μ είπε Ν γυρίσει ή μπρος ή Πίσω ν κοιτάει..στεναχωρήθηκα.. Είναι εφικτό ν γυρίσει?Η παμε για καισαρική? Είναι λες κ κοιμάται στο πλαι δλδ..ουφ..Τι Ν πω..Ο πόνος κάτω είναι επειδή πατάει κάποιο νεύρο Κ πονάω..Ντεπόν Κ παναντολ.. Αυτά τ νέα μας.. μυρτουλιτα με το καλο κοριτσάκι μ.. Όλα καλά θ πανετο.. Κ ο πόνος όπως είπε Κ η λινα άμα περπατας Κ σηκωνεσαι αναρωνεις πιο γρήγορα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Γεια χαρά κορίτσια.. ανουρ μ Ν σ ζήσει.. Εμείς σμρ πήγαμε γιατρό..2800 Αλλά Ενώ Έχει πάρει θέση κάτω κοιτάει αριστερά ολόκληρος..πρέπει μ είπε Ν γυρίσει ή μπρος ή Πίσω ν κοιτάει..στεναχωρήθηκα.. Είναι εφικτό ν γυρίσει?Η παμε για καισαρική? Είναι λες κ κοιμάται στο πλαι δλδ..ουφ..Τι Ν πω..Ο πόνος κάτω είναι επειδή πατάει κάποιο νεύρο Κ πονάω..Ντεπόν Κ παναντολ.. Αυτά τ νέα μας.. μυρτουλιτα με το καλο κοριτσάκι μ.. Όλα καλά θ πανετο.. Κ ο πόνος όπως είπε Κ η λινα άμα περπατας Κ σηκωνεσαι αναρωνεις πιο γρήγορα.. 

Και εμενα ετσι ειναι ονειρα γλυκα στο πλαι... κ της grace gloria.. αυτο μπορει να αλλαξει και την ωρα του τοκετου! Εμενα η γιατρος μου ειπε πως δεν υπαρχει κανενα θεμα απο τη στιγμη που δεν εμπεδωθηκε στη λεκανη μπορει να αλλαξει χιλιες θεσεις.... Νομιζω ο γιατρος σου σε οδηγει προς τη καισαρικη.. τουλαχιστον πεισε τον να αφησετε τον τοκετο να ξεκινησει μονος του και βλεπετε αναλογα εκεινη τη στιγμη! Φτανει να ποστεψεις πως γινεται! 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Linaki2012 είπε:

Και εμενα ετσι ειναι ονειρα γλυκα στο πλαι... κ της grace gloria.. αυτο μπορει να αλλαξει και την ωρα του τοκετου! Εμενα η γιατρος μου ειπε πως δεν υπαρχει κανενα θεμα απο τη στιγμη που δεν εμπεδωθηκε στη λεκανη μπορει να αλλαξει χιλιες θεσεις.... Νομιζω ο γιατρος σου σε οδηγει προς τη καισαρικη.. τουλαχιστον πεισε τον να αφησετε τον τοκετο να ξεκινησει μονος του και βλεπετε αναλογα εκεινη τη στιγμη! Φτανει να ποστεψεις πως γινεται! 

Αχ δε ξέρω..μ είπε ότι για τον τοκετό πρέπει ν αλλάξει θέση.. Κ ότι Θ πρεπει ν περιμένουμε ν ξεκινησει ο τοκετός Κ μαλιστα χωρίς ωκιτοκινη (έτσι λέγεται?) Γτ λέει Θ προσπάθησουμε για Φ.Τ. Τώρα τι ν πω.. από τη μια αγχώθηκα Αλλά μετα λέω ας γεννηθεί Κ ας γεννηθεί όπως θέλει.. μακάρι ν μη μ λέει ψέματα τόσο καιρό Κ οντως ν προσπάθησουμε για φτ.. Είναι πολύ κατω όμως με είπε..Τώρα δεν ξέρω αν εννοούσε εμπέδωση.. θ με αφησει όλο το μήνα είπε σίγουρα αν όλα πηγαίνουν καλά με τη τομή..για Ν δούμε

Link to comment
Share on other sites

Μυρτουλιτα λογικα τωρα θα κρατας το νινακι σου αγκαλιτσα! Περιμνουμε ενημερωση! 

ονειρα γλυκα μια χαρα μου ακουγονται οσα λες με το καλο να ερθει το νινι σας υγιεστατο κ γερο κ οπως ερθει! 

Πως ειστε οι υπολοιπες? εχουμε καμια νεα γεννηση?? απο συμπτωματα? 

Εγω τιποτα ιδιαιτερο ησυχα... 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγώ λέω τόση ησυχία.. θ γέννησαν και άλλες.. 

λινακι προπαρασκευαστικες εχεις? πονανε?

κ εμεις τπτ ιδιαιτερο.. τα ιδια.. καθηλωμενη μολις κανω καμια δουλεια.. ποναω αφορητα στην ηβικη συφυση..σημερα εχω και κατι ενοχλησεις  στη μεση.. κατω στην ουρα που λεμε.. σαν να σφιγγεται εκεινο το σημειο και χτυπαει λες και εχει φλεβα και ποναω.. πολυ παραξενο.. απο το πρωι το ενιωσα καμια εφτα φορες.. το χω ξανανιωσει πιο πριν αλλια μια φορα στις τοσες.. αυριο θ παρω τηλ τη γιατρο ν τη ρωτησω τι μπορει ν ειναι.. γτ ειναι μια αισθηση πολυ παραξενη και δεν παραπεμπει σε πονους γεννας ή περιοδου ή συσπασεων.. τουλαχιστον ετσι νομιζω.. 

ρε κοριτσια τι πονος εκει στο ηβικο οστο.. ουτε το παναντολ δεν με πιανει.. κ δεν παιρνω πια γτ αδικα χαπακωνομαι.. πω πω.. τιποτα δεν εμεινε πια..το πολυ τρεις βδομαδες..  και δεν αγχωνομαι για το πως θα γεννησω,.. οτι πει ο Θεος.. ν γεννηθει γερο.. απο κει και περα.. νταξει θ ναι δυσκολα λιγο στην αρχη με τον μικρο κ τον πιο μικρο μαζι..(σε περιπτωση καισαρικης)  αλλα πια μανα δεν τα καταφερε? 

αυριο κανουμε αιματολογικες και ουρα.. και ζαχαρο.. για να δουμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια μου!! Εγω γεννησα την παρασκευη το απογευματακι την μπουμπου μου με κ.τ. 3050!!! ειναι μια γλυκα να την φας!!! με το καλο και στις υπολοιπες μανουλες!!! ειναι λιγο δυσκολη η αναρωση αλλα αξιζει τον κοπο!!! φιλακια πολλα κοριτσια μου!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!! Εγω γεννησα την παρασκευη το απογευματακι την μπουμπου μου με κ.τ. 3050!!! ειναι μια γλυκα να την φας!!! με το καλο και στις υπολοιπες μανουλες!!! ειναι λιγο δυσκολη η αναρωση αλλα αξιζει τον κοπο!!! φιλακια πολλα κοριτσια μου!!!

Να σας ζήσει κουκλα μου γερη και καλοτυχη να ειναι!!!! Καλη αναρρωση και με το καλό να γυρησετε στο σπιτάκι σας!!! Υπέροχες στιγμές! 

Ονειρα γλυκά έχω προπαρασκευαστικές αρκετές εδώ και καιρό! Και λίγα ήπια πονάκια περιοδου ώρες-ώρες αλλά νομιζω αρργω ακομη! Θα παμε και γιατρο και ΚΤΓ μεσα στη βδομαδα να δουμε τι θα μας πει... Αυτός ο πόνος που αισθάνεσαι ίσως είναι συσπάσεις, ίσως ειναι και καποιος νευροπονος.. οπως και να χει εισαι πολύ κοντα!!!! :)

  • Μου αρέσει 2

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nα σου ζησει Μυρτουλιτα!!! 

εγω εχω πολλες συσπασεις μεσα στη μερα,και κανονικες και προπαραασκευαστικες. αλλα τιποτα ακομα για γεννα. Η αληθεια ειναι πως δεν βιαζομαι κ ας εχω κουραστει , θελω να μπω τουλαχιστον στις 39 Την παρασκευη τη νυχτα εκανα μια γερη κραμπα και κουτσαινα ολο το ΣΚ!!  

  • Μου αρέσει 2

EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...