Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια χαρά κορίτσια!πήγαμε γιατρό Κ εχω μυκητίαση..οπότε τ πήρα τ υποθετακια Μ.. Παρασκευή μπαίνω στο μήνα μ Κ από Τετάρτη ξεκινάμε καρδιοτοκογραφο.. Ο μικρός έχει Καλή θέση προς το παρον Κ τ βελονάκια Π νιώθω ότι με τσιμπάνε κάτω Π Κ Π είπε ότι είναι το κεφάλι του..άντε Ν δούμε.. πλησιάζουμεεε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πλησιαζουμε πολύ κορίτσια!!! Με το καλό να έρθουν τα νινάκια μας να τα πάρουμε αγκαλίτσα! 

Εγώ εκανα nst χθες όλα καλά, ξανα σε μια βδομάδα που θα μπω και επισημα στο μήνα μου! 

Τις τελευταίες μέρες έχω έντονες συσπάσεις το βράδυ ειδικά προχθες είχα ανα 10 λεπτά και λεω "οπα γεννάμε" αλλά μετά που ξάπλωσα και ηρεμισα εφυγαν και οι συσπάσεις, προπαρασκευαστικές θα ήταν. Η αλήθεια ειναι οτι κουράζομαι πολυ τελευταία με έχει πιασει το συνδρομο της φωλιάς και θέλω να είναι όλα καθαρά και τακτοποιημένα για όταν παω να γεννήσω. Ετοιμασα και τη βαλίτσα μας έμειναν μονο τα δικά μου ρούχα που θα βάλω οταν πλησιάσουν οι μέρες. 

Η μπουμπού πάντως πολή κινητική ακομη δεν θα χει στριμωχτεί αρκετά! Χθες βραδυ είχε λόξυγγα και σε καθε χικ ένιωθα πως θα βγει απο κάτω και με κλωτσούσε και ψηλά στο διάφραγμα χαχα! 

Ζωή μου μάλλον θα είσαι η πρώτη που θα μας φέρει ευχάριστα νέα περιμένω πως και πως!!! Αν το γραψεις στο φβ θα ενημερώσω και τα κορίτσια μας, και φυσικά θέλω φωτο του αντρακλα οπωσδηποτε :)

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Μπήκα κι εγω στον μηνα μου. 35+5 σήμερα. Χθες ημουν στον γιατρό. 2700 το αγορι μου.Μιλησαμε με το γιατρό και θα το παλέψουμε για φυσιολογικα αν οι συνθήκες του τοκετού ειναι καλές. Ελπίζω να εξελιχθουν ολα ομαλά. Απο συσπάσεις πάρα πολλές ειδικά οταν  κουραζομαι και πολύ πονος στην μεση. Τέταρτη  εγκυμοσυνη πρωτη φορα τοσο πολυ ενόχληση. Αχχ γεραματα!! :-D. Ονειρα γλυκά μια από τα ιδια  2 χρονια 2 εγκυμοσύνες δεν προλαβα να ησυχασω απο καούρες πρηξιματα συσπάσεις κλπ. Αντε κοντεύουμε θα ησυχάσουμε. Αλλα θα μας λειψουν οι κοιλιές οσο κι αν έχουμε κουραστεί. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εδώ Κ κάνα δίωρο πονάει η μέση μου όπως στη περιόδο... χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα... είναι σχεδόν συνεχόμενος Αλλά όχι ανυπόφορος.. απλά ενοχλητικος... δε θέλω ν πάρω τη γιατρό άδικα..Θ περιμένω Μήπως είναι και κανένα έντερο Κ μ κάνει τη δουλειά...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όνειρα γλυκά αν συνεχίζεται ο πόνος εννοείται να πάρεις τον γιατρό σου! Εκτός αν το έχει ήδη κάνει. . Αλλά εφόσον δεν έχεις συσπάσεις μήπως δεν είναι κάτι. Ο πόνος είπες είναι συνεχομενος; ; λογικά δεν είναι συσπαση αλλά όσο να ναι τώρα που μπήκαμε στο μήνα μας προετοιμαζεται για την μεγάλη ώρα! Ενημερωσε μας ότι νέο. .ξάπλα βέβαια κ ξεκούραση. Κ όπως είπαμε! Τον γιατρό σου τηλ! Φιλικά. ..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα σύσπαση με πόνο στη μέση.. δλδ ν πετρωσει.. όλη την υπόλοιπη ώρα απλά πονούσε.. Άλλες φορές δυνατά Άλλες λιγότερο..κάποια στιγμή με πήρε Κ ο ύπνος οπότε για ν.μη ξύπνησω σημαίνει Δεν πονούσε..ήταν σε άτακτα χρονικά διαστήματα..Θ δω.. αν συνεχιστεί Κ δεν υποφέρετε ως το πρωί Θ Την πάρω ένα τηλ. Προσ το παρόν απλά.έχω φοβηθεί λίγο..γτ στη πρώτη εγκυμοσύνη Δεν είχα πόνους..πήγα με σπασμένα νερά.. Κ μ βαλαν .όρο για πόνο.. Εκεί πόνεσα με τις μαιες..Ένιωθα μια σίγουρια.. Τώρα είμαι κάπως.. ουφ.. 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν χρειάστηκε ν ενοχλήσω κανέναν.. Όλα καλά..Ο πόνος υποχώρησε.. βέβαια κοιμήθηκα τόσο χάλια... Ένα σωρό εφιάλτες είδα.. σμρ απλά νιώθω λες Κ Θ αδιαθετησω.. είναι Κ ο καιρός έτσι...θυμήθηκα κάτι εποχές με περίοδο κρύο Κ μουντο καιρό...απαπαπα...  Παρασκευή Θ παμε κ για καρδιοτοκογραφο πρώτα ο Θεός..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

oneira glyka τετοιους πονους ειχα εγω παντως 2-3 μερες γεννησω! αν επανελθουν καλυτερα να μιλησεις με το γιατρο σου! περισσοτερο στη πλατη νιωθω τις συσπασεις... ξεκιναει ενας πονος απο τη πλατη κ μετα πετρωνει η κοιλια κ μενει ετσι μισο λεπτο μετα χαλαρωνει... και το γεγονος οτι μπηκες σε τοκετο τη προηγουμενη φορα ειναι πολυ θετικο ελπιζω να πανε ολα καλα κ να γεννησεις φυσιολογικα! 

ζωουλα κ εγω νιωθω πολυ βαρια σε αυτη την εγκυμοσυνη... ποναω παντου! φυσικο ομως μεσα σε 5 χρονια ειχα 4 εγκυμοσυνες (το ενα το χασαμε στις 14εβδ) ο οργανισμος μου τα χει παιξει! 

 

Νιωθετε κ εσεις απιστευτη κουραση? αν με αφηναν θα κοιμομουν ολη μερα κ ολη νυχτα δεν εχω ορεξη για τιποτα...


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2017 at 3:02 ΜΜ, Linaki2012 είπε:

oneira glyka τετοιους πονους ειχα εγω παντως 2-3 μερες γεννησω! αν επανελθουν καλυτερα να μιλησεις με το γιατρο σου! περισσοτερο στη πλατη νιωθω τις συσπασεις... ξεκιναει ενας πονος απο τη πλατη κ μετα πετρωνει η κοιλια κ μενει ετσι μισο λεπτο μετα χαλαρωνει... και το γεγονος οτι μπηκες σε τοκετο τη προηγουμενη φορα ειναι πολυ θετικο ελπιζω να πανε ολα καλα κ να γεννησεις φυσιολογικα! 

ζωουλα κ εγω νιωθω πολυ βαρια σε αυτη την εγκυμοσυνη... ποναω παντου! φυσικο ομως μεσα σε 5 χρονια ειχα 4 εγκυμοσυνες (το ενα το χασαμε στις 14εβδ) ο οργανισμος μου τα χει παιξει! 

 

Νιωθετε κ εσεις απιστευτη κουραση? αν με αφηναν θα κοιμομουν ολη μερα κ ολη νυχτα δεν εχω ορεξη για τιποτα...

Ναιιι..Έχει εδώ Κ δύο μέρες νιώθω ένα ζωντανό πτώμα.... δε ξέρω γιατί.. Κ Όχι απαραίτητα ν κοιμηθω Αλλά απλά ν κάθομαι...Δεν έχω κουράγιο Ούτε για κατούρημα να παω.. Καλή μας υπόμονη!! Πονάω Κ παντού πλέον.. μέση λεκάνη πλάτη κοιλιά στομάχι.. για ν βγω Εκτός Σπίτιου πρέπει ν υπάρχει σοβαρός λόγος..αλλιώς δύσκολα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πώς είστε κορίτσια; ;;; από συμπτώματα πως πάτε τώρα; εγώ αύριο έχω γιατρουλη και νομίζω πως έφτασε κ η ώρα να κόψω το μαγνήσιο Για να μπαίνουμε σε μια σειρά με τις συσπάσεις οι οποίες ήδη έχουν αυξηθεί κατά πολύ. Άλλωστε μπαίνουμε στην 37; εβδομάδα. Μα δεν είναι υπέροχο κορίτσια; τα μωράκια μας είναι ασφαλή και έτοιμα πλέον να τα συναντισουμε! Αντε να ακούσουμε και το πρώτο χαρμόσυνο! !! Σας στέλνω τις καλυτεροτερες ευχές μου! !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ, ναι είναι υπέροχο!! Αντεεε κοντεύουμεεεε χαχα. Με έπιασε υπερένταση!!ώρες ώρες ειμαι μεσα στην ενέργεια και καποιες φορες πολύ τεμπελιά!!Απο συμπτώματα εχει αρκετές μέρες έχω πόνους περιόδου, συσπάσεις η μέση  μου να σπάει στα δυο και  να αισθάνομαι το μωρο πολυ χαμηλά λες και θα βγει. 

Link to comment
Share on other sites

arxisate κοριτσακιΑ κι εσεις με τις συσπασεις....εμενα μια με πιανουν μια με αφηνουν... ναι @Linaki2012 εννοειται θα τα μαθεις απο το fb και θα το πεις και στα κοριτσια... δεν μου εμεινε πολυ απο την πητ κατι μερες.... αλλα με αγχωσε που μου ειπε προχτες που ξανακαναμε nst οτι ενω ειναι με το κεφαλι προς τα κατω , ακομα ο μικρος δεν εχει εμπεδωθει.... αλλα δεν ξερω λενε πως στα δευτερα και τριτα αργουν να εμπεδωθουν...για να δουμε!! μπαινω 39 εβδομαδες.... εμεις το μαγνησιο το πηραμε κανα μηνα και το κοψαμε αρχες του ενατου... κοριτσακια κοντευουμε... ειδα και μια βλεννη βρε κοριτσια μου αλλα δεν ειχε αιμα , ουτε ηταν ροζ , ουτε κοκκινη λευκη φαινοταν,....λετε να ναι το "πωμα" του τραχηλου ή μπα; ποναω χαμηλα αλλα μονο αυτο...μ εβαλε να κανω καθισματα μηπως κι εμπεδωθει...γιατι να σας πω τον πονο μου ποναγα οταν περπαταγα και δεν πολυ περπαταω εξω ... οσο στην πρωτη εγκυμοσυνη... δεν προλαβαινω βεβαια και με την μικρη ... αλλα απο δουλειες σπιτι και τρεξιματα καλα τα παμε...για να δουμε...τι θα κανει ο μικρος... ελπιζω να εμπεδωθει εστωκαι τελευταια στιγμη... εμεις παλι αν δεν εχω γεννησει εχουμε nst σε λιγες μερες... και μετα αν δεν εχει βγει μου ειπε θα δουμε τι και πως...γτ στην μικρη γεννησα 40 +4 μερες με προκληση -φυσιολογικα , λογω ολιγαμνιου ...κι επειδη φοβομαστε μην τυχον και ξανασυμβει κατι παρομοιο θα δουμε.... δεν εμεινε πολυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ολα ειναι ετοιμα και περιμενουμε τα μπεμπακια μας!!!!! :)  :D 

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!! 

Ζωη μου ολα ειναι πιθανα εδώ που έφτασες απλα υπομονη, όσο για το να εμπεδωθει εμένα ο μικρός εμπεδώθηκε την ώρα του τοκετού μετά απο πολλους πονους αρα δεν έχει να λέει!!! Θα εμφανιστει το αγοράκι σου μολις ειναι έτοιμο :)

Εγώ απο συμπτώματα έχω συσπάσεις όχι πολύ τακτικά 3-4 δυνατές τη μέρα.. Και κλασσικά πονάκια στη μέση , κουραση κλπ .. αλλα έχω ακομη δρόμο αφου η ΠΗΤ μου ειναι σε ενα μηνα!!! 

Ανυπομωνώ να αρχισουν τα γεννητουρια! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!!τι κάνετε? Εμείς καλά.. κάναμε καρδιοτοκογραφο μονο δυο συσπάσεις στην μια ώρα είχα.. τπτ δλδ.. βαρυνα παααρα πολυ..με πονάει απίστευτα συγγνώμη Π Θ το πω.. το εφηβαιο..Εκεί Π Είναι οι τρίχες δλδ Κ ξεκιναει το αιδοίο.. λες Κ με χτύπησαν με σφυριά.. οι πονοκέφαλοι επανήλθαν δρυμιτεροι αυτή τη φορά μαζί με αυχένα..  Αφήστε..ξέρω όλο παραπονα.. Αλλά ΔΕ θέλω ν λέω στους γύρω συνέχεια ότι πονάω Κ από κάπου γτ δεν μπορούν ν καταλάβουν το ζόρι μ.. από τον πόνο κλαίω Κ μαζί ακούω Κ τον μικρό ν ουρλιαζει για Τ οτιδήποτε..τεσπα..συγγνωμη Κ εδώ..

 

 Η κοιλιά μ έπεσε πολύ..Έχει κρεμάσει κορίτσια..Έχει πολύ πλακα.. κλωτσάει λιγότερο πλέον.. Κ Εγώ ειμαι ένας μικρός Βούδας Π καθόμαι στο καναπέ Κ περιμένω..Δεν μπορώ ν κουνηθώ πια..σαν ανάπηρη νιώθω..Κάθε κίνηση πονάει.. υπομονή!!! Ούτε μήνας Δεν έμεινε..γιουπιιι..πλέον ανυπόμονω.. σόρρυ για το πρήξιμο Αλλά θέλω ν τ πω κάπου..Ο καημένος ο άντρας μ έχει γίνει ψυχολογος-νταντα-νοικοκυρα... Κ ότι άλλο του "φορτωσω"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...