Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια, και εγώ στις ετοιμασίες είμαι.. Αλλά κουραζομαι πολύ κ δεν την παλευω.. τα βραδια δεν κοιμάμαι πολυ καλα με ποναει πολυ η μεση μου και η λεκάνη μου δεν βολευομαι πουθενα! Πλένω και σιδερώνω όλη μέρα. Εκτός απο τα ρουχα της μπουμπούς μας έχω και τα καθημερινά των αγοριών μου... doppler και εμενα μου κάνει στις μηνιαιες επισκεψεις εαν δει κατι θα με στείλει στην ακτινολογο που ειναι η γυναικα του και ειναι και αυτη γυναικολόγος, δουλευουν μαζι!! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Από συσπάσεις πως πάτε; εγώ έχω φουλ ρε γμτ κ ο γιατρός μου μου έδωσε adalat . Το γνωρίζει καμιά σας;είναι η δεύτερη μέρα που το παιρνω αλλά κ πάλι έχω αρκετά συχνά κ σε ηρεμία περισσότερο.  μαγνήσιο εννοείται πως παίρνω αλλά δεν έχω βελτίωση. Εσάς τι σας λένε για τις συσπάσεις; ;

Link to comment
Share on other sites

Αννουρ, οταν λες πολλές πως ειναι? στο μηνα που ειμαστε ειναι φυσιολογικο δεν ειναι ανυσηχητικο εφόσον δεν ειναι επιπονες (ειναι απλα πετρωματα) και δεν ειναι τακτικές δηλαδή καθε 20 λεπτά π.χ. Το μαγνησιο οχι δεν κανει τίποτα αλλά η φαρμακευτική αγωγη που σου έδωσε θα σε βοηθησει . Εαν ανυσηχεις φυσικά ανα πασα ωρα και στιγμή μιλάς με το γιατρό σου! 

Εγώ απο χθες έχω κατι δυνατές σουβλιές στην κοιλιά κυριως όταν κουραστώ και με εχουν τρομάξει λίγο. Δεν ειναι συσπάσεις ειναι λες και μου βαζουν μαχαιρι δεν ξέρω αν συνεχίσει θα παρω το γιατρό μου!! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Τι κάνετε?άρχισαν οι συσπάσεις πιο έντονα Ε?Κ Εγώ νομίζω αυξήθηκαν Κ μάλιστα νιώθω Κ κάποια πίεση σε σχέση με την προηγούμενη εγκυμοσύνη..Δεν ξέρω αν φταίει το ότι ο μικρός στη πρώτη εγκυμοσύνη ήταν μπλεγμένος με τον λώρο Κ δεν κατέβηκε ποτέ κάτω.. Τώρα εδώ αυξημένες  συσπάσεις έχω Όταν σηκώνομαι σχετικά απότομα Κ όταν ξαπλώνω.. Ο μικρός κλωτσάει απίστευτα δύνατα.. μακάρι ν γεννήσω φυσιολογικά.. Δευτέρα Θ παμε Κ γιατρό ν δούμε πόσο έφτασε γτ βλέπω η κοιλιά έχει φτάσει..Δεν μπορώ ν κουνηθώ..

Σας ευχαριστώ για τις ευχές..Δόξα τω Θεώ Είμαι καλύτερα.. Ίσως ήταν ορμονικοι πονοκέφαλοι.. Ο μικρός συνεχίζει ν τσιρίζει.. Είναι απίστευτο αυτό Π ζω..χαχα.. Στο γήπεδο πιο ησυχία Έχει.. με το καλο σε ολες μας..λίγο εμεινε.. απίστευτο.. 

Η βαλίτσα ετοιμάστηκε.. προχθές εκεί Π καθόμουν άκουσα λίγο ψηλά στη κοιλιά ενα κλακ Κ μια κλωτσια..λέω Μ έσπασαν τα νερά..τρόμαξα..δε ξέρω τι ήταν.. παίζει ρόλο πόσο μεγάλο είναι το μωρό Κ αν δεν χωράει αλλο ν σπάσουν τ νερά? Γτ Γενικά Είμαι κοντή.. Η κκοιλιά έχει τσιτωσει..Κ Αυτός κουνιέται σαν τρελός.. ξέρει καΜια?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εμένα οι συσπάσεις είναι πολλές μέσα στη μέρα. Πετρωνει η κοιλιά και έχω την αίσθηση ενός τρομερού σφιξιματος που κάποιες φορές μου κόβεται η αναπνοή. Αυτό για κάποια δευτερόλεπτα κ μετά χαλαρώνει. Η αλήθεια είναι ότι λίγες φορές έχω νιώσει πόνο  (όχι έντονο )αλλά δυσφορία τρομερή. Αυτό τώρα έχει τύχει να είναι κ κάθε 10 λεπτο για καμιά ώρα δύο κ μετά σταματούν. Όνειρα γλυκά χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Αυτό που λες πάντως αποκλείεται να μπορεί να συμβεί. Μάλλον ο μικρός θα σου έδωσε μια γερή κλωτσιά στο πλευρό κ σου  ακούστηκε έτσι! Όσο κ να έχουν μεγαλώσει τα μωράκια μας αν δεν συντρεχουν άλλοι λόγοι δε σπάνε έτσι τα νερά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην αρχή τρόμαξα..μετα συντονισα εντάξει..χαχα.. Εγώ αναρωτιέμαι για Όταν Θ μπω σ το μήνα Μ.. Υπάρχει περίπτωση πχ ν σπάσουν τα νερά λόγω μεγέθους πλέον.. 

Δυσφορία έχω κ Εγώ.. Δεν μπορώ να κουνηθώ σκέψου..

Link to comment
Share on other sites

Καλά όταν μπω με το καλό στον μήνα μου τότε θα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα! Μα η αλήθεια είναι ότι αγχώνομαι! Εν το μεταξύ κορίτσια εσείς που έχετε γεννήσει ξανά με φ.τ. είχατε κάνει επισκληριδιο; εγώ έκανα μεν αλλά δε με έπιασε κ ο τοκετός εξελίχθηκε πολύ γρήγορα με συνέπεια αφού τελείωσαν όλα κ είχα περάσει φυσικά όλους τους πόνους να με δράσει μετά όπου επί ώρες δεν ένιωθα τα πόδια μου! Σκέφτομαι αυτή τη φορά να μην κάνω καθόλου. . Γενικά ποια η γνώμη σας ;;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Εγώ ξεκίνησα για φτ..έκανα επισκληριδιο γτ Μ πρότεινε η γιατρός Επειδή σταμάτησε η μήτρα να συσπάται.είχε κουραστεί..στρεσσαριστηκα εγώ απο τους πόνους Κ έτσι σταμάτησε τις συσπάσεις Κ μ είπε Ν κάνω ώστε ν χαλαρώσω Κ ν βοήθησω τη μήτρα ν ξεκίνησει ξανα.. όμως για ν μη τ ξαναλεω. Κ σεΕγώ κουράσω έκανα κτ.. 

Αν θ με προσπαθησει για φτ Κ Τώρα νομίζω δεν θ έκανα..

 

Κορίτσια?εσείς πονατε από κάτω?λες Κ έχετε κάνει γυμναστική?όπως επίσης Κ χαμηλά στη κοιλιά λίγο πιο πάνω από κει που ξεκινάει η τριχοφυια λες κ κάνατε κοιλιακούς..Για τέτοια ενόχληση μιλάω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι πονάω πάρα πολύ κ περισσότερο απ ότι περιγράφεις. Έχω μεγάλη κοιλίτσα κ συν ότι όλο το βάρος της μπεμπουλας είναι πολύ χαμηλά τώρα που έχει πάρει κ θέση είναι κ τροφαντουλα. ..εχω πάρει μια ζώνη εγκυμοσύνης κ έχω την αίσθηση ότι κάπως με ανακουφίζει με τον πόνο. Αλλά μη φανταστείς εντελώς. .. ουφ! Όλα πιο δύσκολα γίνονται τώρα που μπαινουμε στην τελική ευθεία. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια;; βλεπω ανησυχιες!! ποτε με το καλο μπαινεται στο μηνα σας;; εγω σε 15 μερες και ουτε που το πιστευω...και μενα η κοιλια μου για τα κυβικα μου ειναι τσιτα...λογικο αφου μπηκαμε στην τελικη ευθεια!! εγω αυτες τις μερες κανω πλυσιματα και πιστευω μεχρι αρχες τις εβδομαδας να ειναι ετοιμη η βαλιτσουλα!! κανω και κατι τελευταια ψωνακια...αν και τα ψωνια κοριτσια απο οτι βλεπω δεν τελειωνουν ποτε...λεω να αφησω και μερικα για μετα τη γεννα...να δω και τι θα μου φερουν...δεν θελω να κανω υπερβολες και πραγματικα για να βρεις αυτο που σου ταιριαζει θελει πολυ ψαξιμο...κουραστηκα...πιο ευκολα διαλεξα καροτσι και επιπλακια παρα τα μικροπραγματα!!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας μανούλες. Μυρτουλιτα νομίζω πως όλες μας πάνω κάτω κάπου εκεί μπαίνουμε στον μήνα μας. Μετά το doppler θα σας πω που θα προσδιορισουμε τελικά για τοκετό ;) για τα ψώνια πάντως έχεις δίκιο ποτέ δεν τελειώνουν! Μακάρι πάντως αυτά που θα σου φέρουν να ναι αυτά που θα ήθελες για να μην έχεις κ αλλαγές μετά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι...θα δειξει...αλλιως τα υπολοιπα μετα τον τοκετο!!! Εγω κοριτσια εκανα doppler και ολα καλα Δοξα Το Θεο αλλα η μπουμπου δεν εχει γυρισει ακομα!!! ας ελπισουμε μεχρι 36-37 εβδομαδα να εχει γυρισει γιατι αλλιως παμε για καισαρικη...βεβαια ο γιατρουλης μου δεν με αγχωνει!!! πιστευει οτι θα γυρισει 8 στα 10 λεει γυριζουν απλα τωρα ισως εχει βολευτει!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Μακαρι...θα δειξει...αλλιως τα υπολοιπα μετα τον τοκετο!!! Εγω κοριτσια εκανα doppler και ολα καλα Δοξα Το Θεο αλλα η μπουμπου δεν εχει γυρισει ακομα!!! ας ελπισουμε μεχρι 36-37 εβδομαδα να εχει γυρισει γιατι αλλιως παμε για καισαρικη...βεβαια ο γιατρουλης μου δεν με αγχωνει!!! πιστευει οτι θα γυρισει 8 στα 10 λεει γυριζουν απλα τωρα ισως εχει βολευτει!!!

Ναι καλε.Ν μην αγχώνεσαι... τεμπελουλα η μικρή..κύρια..βολεύτηκε εκεί.Σ λέει γτ ν Μ κατεβαίνει το αίμα στο κεφάλι για πολύ καιρό?? Χαχαχα.. Τελευταία στιγμή τσουπ..  άντε δόξα τω Θεώ με Τ αποτελέσματα!Εγώ ντοπλερ δεν κάνω.. Ούτε στη πρώτη Ούτε Τώρα Μ είπε κάτι.. εμένα δεν Μ Έχει μείνει κάτι για ψώνια..Για τον μεγάλο πρέπει ν ψωνίσω για την ακρίβεια χειμωνιάτικα.. άντε κορίτσια με το καλο σε ολεεες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Myrtoulita και εγω πιστευω θα γυρήσει αλλα και να μην γυρησει μονη της μπορεις να κανεις εξωτερικο μετασχηματισμο σε γιατρό που ξέρει !! Συζητα με και το γιατρό σου..  Μην ανυσηχεις ειναι νωρίς ακομα....

Εγώ οταν γέννησα φυσιολογικά δεν εκανα επισκληρίδιο. Ο τοκετος μου κράτησε περίπου 10 ώρες κ ντάξει οι τελευταίες 3-4 εχουν σβηστεί απο τη μνήμη μου λόγω πόνου χιχι!! Αλλά μετά ημουν κυρία, γέννησα και μπορούσα να περπάτήσω να φάω δεν ειχα κανενα θέμα με τίποτα. Μακάρι να καταφέρω ξανά φυσιολογικό τοκετό!!! 

Εγώ αργώ να μπω ακομη στο μηνα μου έχω άλλο ενα μηνα περιπου!!! ελπιζω να μην μας κανει καμια εκπληξη η μικρή!! Ωρες ωρες νομιζω θα κανει μπουμ κ θα βγει σαν να μην τη χωράει πια η κοιλίτσα. 

Ονερα γλυκά δεν ξερω τι να σου πω για τα νερά, εμένα εσπασαν μια ώρα πριν γεννησω!!! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι κοριτσια μου να με αξιωσει ο Θεος να γεννησω φυσιολιγικα και μετα ολα να ναι πιο καλα...αλλα πανω απ'ολα καλα να ναι το μωρακι μου!!! ο γιατρος μου πιστευει οτι θα γυρισει και ολα αυτα που λενε τι να κανεις για να γυρισει το παιδι τα θεωρει βλακειες! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...