Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου,!!!! Να σας ζήσουν όσες Γεννησαμε και με το καλό στις υπόλοιπες εγκύους και μανούλες!!! Όπως σας είπε το λινάκι εμείς Γεννησαμε την Δευτέρα που πέρασε...  Πέμπτη βγήκαμε...  Με έπιασαν  έντονοι και τακτικοι πονοι περιόδου και πήρα τηλ το πρωί την γιατρό μου είπε ξεκινά σιγά σιγά για νοσοκομείο... Δέκα η ώρα έφτασα εκεί.. Με περιποίηθηκαν  αφού με έλεγξαν από κάτω για διαστολή κι είχα 4διαστολη ... Έκανα κλισμα και με πήγαν στην αίθουσα τοκετού όπου σε λίγη ώρα είχε φτάσει 8η διαστολή... Δεν έκανα επισκληριδιο... 12και είκοσι γεννησα φυσιολογικά έναν μπεμπακο 4310κιλακια.... Μια από τις  πιο όμορφες ημερες της ζωής μου.....  Η μικρή μου όταν Γυρισαμε το πήρε θετικά και φώναζε μπεμπε όταν είδε τον μικρό...  Τώρα έχει γίνει η μικρή μου βοηθός και θέλει να τον φροντίζει... Η χαρά απεριγραπτη πραγματικά..... !!!! Περιμένουμε νέα κι από τις υπόλοιπες!!!!! Φιλάκια πολλά Ααα!!!! 

  • Μου αρέσει 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια! πω πω πολλα γεννητουρια τι ομορφαααα! 

 

ονειρα γλυκα να σας ζησει το μωρακι σας γερο κ καλοτυχο να ειναι!! ειχες συσπασεις κ πονους η απλα εσπασαν τα νερα? ειχες καποιο αλλο σημαδι? 

 

ζουζουνελ να σας ζησει! μεγαλη ευτυχια οντως! να εχει παντα υγεια! 

 

Μυρτούιτα , Αννουρ για πειτε πως ειναι οι πρωτες μερες με τα νινακια σας? Αννουρ το μεγαλυτερο σου παιδακι πως αντεδρασε? 

 Εμεις εδω ησυχα κανενα ιδαιτερο σημαδι μου φαινεται τελευταια θα γεννησω αλλα νταξει εχω και δυο βδομαδες ακομη για την ΠΗΤ αρα δεν ανυσηχω :) 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν το εχω πιστεψει προσωπικα!! Ειναι σαν να εχω μεταφερθει σε ενα παραλληλο συμπαν!! Μεγαλο πραγμα η μητροτητα!! Πραγματικα αλλαζει ολη σου η ζωη!! Ειμαι και πρωτομανουλα και καταλαβαινεται!!Αυτα απο μενα!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2017 at 3:39 ΜΜ, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια γεννησαμε Κ Εμείς το πρωί..σπάσανε τα νερά τ ξημέρωματα Αλλά τελικά ο πλακούντας ήταν πολύ χαμηλά Κ γεννησαμε με καισαρικη.. Όταν τον είδε κιόλας είπε ήταν σε κακά χάλια Κ διαβητικος.. 3800 κορίτσια Κ ο υπέρηχος τον έβγαζε Ούτε 3300.. ασχημουτσικοος χαχαχα... με το καλό σε ολες που μείνατε! 

Να σου ζησει!!!! 

Αχ κι εγω θελω να γεννησω!!Εγω κοριτσια ηρθα την Παρασκευή  για εξεταση στον γιατρό και με κρατησαν λογω οτι ειχα κάποιες συσπασεις.Ερχονται φευγουν δεν ειναι σταθερες. Με κρατανε για παρακολούθηση,αλλα βαρεθηκα. Με επιασε και το παράπονο πριν και τα κλάματα, γιατι μου λειπει ο μικρούλης μου:-(

Link to comment
Share on other sites

Nα σας ζησουν να βρεφακια σας κοριτσια και καλο σαραντισμο!!!Οσες περιμενετε με το καλο και οσο το δυνατον ανωδυνα!!Μπηκα να δω τι ι γινεστε και να περνω θάρρος που πλησιαζει ο καιρος!!Να  εχετε χαρουμενες μερες με τα παιδακια σας και τους άντρες σας!!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα ζησουν ολα τα μωρακια!!! Ποπο και μεγαλα μεγαλα ολα βλεπω!!!! 

Αντε σειρα μια μια κ οι υπολοιπες. Εγω εχω ολη μερα συσπασουλες αλλα τιποτα αξιολογο που να ειναι για γεννα.  37+5 σημερα, ελπιζω μετα τις 22/11 ν γινει κατι γιατι η κοιλια εφτασε στο τιμονι χαχχαα


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2017 at 3:45 ΜΜ, zooula36 είπε:

Ναιιι!! Γέννησα κι εγώ χθες βράδυ 23:45 εναν μπεμπη 3960!!

Να σας ζησει Ζωη μου! μεγαλουτσικο! Τελικα πως γεννησε? 

Αχ σας ζηλευω τωρα με τα μωρουδελια σας, εγω νιωθω πως δεν περνανε οι μερες και θελω να γεννησω τωρα! Grace gloria εσυ πως πας απο συμπτωματα? εγω εκανα κ κολπικη ξεταση... ο τραχηλος εχει ελαχιστη διαστολη αλλα ειναι ακομα λιγο σκληρος, το μωρο ειναι αρκετα χαμηλα κ σπρωχνει αλλα δεν εχω κανενα αλλο συμπτωμα. Ελαχιστες συσπασεις μεσα στη μερα... επομενη εξεταση τη Δευτερα θα εχω κλεισει 39εββδ κ μαλλον θα μου κανει αποκολληση / sweep.....  νομιζω αυτη τη φορα θα ξεπερασω τις 40εβδ. 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γέννησα με καισαρική. Ελειπε ο γιατρος μου και οι εφημερεύοντες δεν αναλάμβαναν. Τέλος καλό όλα καλα, τουλάχιστον περιμέναμε να ξεκινησει ο τοκετός μονος του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν πειραζει! Φτανει που ηρθε ενα γερο μωρακι! Πως ειναι τα νινακια μας? χαθηκατε μανουλες αλλα το κατανοω! Περιμενω νεα σας! 

 

Εμεις εδω με τη κοιλουμπα δεν λεει να βγει το νινι μου αλλα κανω υπομονη :-) 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αναρωνουμε από την καισαρική.Ο μικρός Δεν κατάλαβε Κ πολλά με τον πιο μικρό.. το παλεύουμε με το θηλασμό.. Στην αρχή δεν κατουρουσε Κ Μας είπε η γιατρος ν δώσουμε ξένο..Αλλά το παλέψαμε Κ προς το παρόν είμαστε με το θηλασμό μέχρι Ν έρθει ν μας ζυγισει..για Ν δούμε..

Λινακι μ υπομονή!Θ βγει Π Θ πάει.. πως ννιώθεις?από συμπτώματα τπτ το τρανταχτό?

On 20/11/2017 at 7:56 ΜΜ, zooula36 είπε:

Τελικά γέννησα με καισαρική. Ελειπε ο γιατρος μου και οι εφημερεύοντες δεν αναλάμβαναν. Τέλος καλό όλα καλα, τουλάχιστον περιμέναμε να ξεκινησει ο τοκετός μονος του. 

Ν σ ζήσει κορίτσι μ!! Τι ν κάνουμε.. ελπιζαμε Σε Φ.τ. Αλλά μας την έσκασαν τ μπεμπακια μας.. Σε Δημόσιο γεννήσες?  Θες γιατι ρωτάω?αν Κ Όταν προκύψει μετά εγκυμοσυνη σε Δημόσιο αναλαμβανουν vbac? Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη βασικά..Κ θέλω ν ξέρω για το μέλλον.. για πολλούς λόγους

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει zooula!!! Καλη αναρρωση σε ολα τα κοριτσια!

Κι εγω εδω με την κοιλουμπα , κανω δεησεις μπας κ εχουμε καμια εμφανιση αυτη την εβδομαδα χαχχα. Πονακια πολλα αλλα τιποτα για γεννα. Αν δεν εχω εξελιξεις, την Παρασκευη θα παω για sweep αν και απ την μια θελω να το αποφυγω... θα δειξει


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Grace.gloria είπε:

Να σου ζησει zooula!!! Καλη αναρρωση σε ολα τα κοριτσια!

Κι εγω εδω με την κοιλουμπα , κανω δεησεις μπας κ εχουμε καμια εμφανιση αυτη την εβδομαδα χαχχα. Πονακια πολλα αλλα τιποτα για γεννα. Αν δεν εχω εξελιξεις, την Παρασκευη θα παω για sweep αν και απ την μια θελω να το αποφυγω... θα δειξει

Τι είναι το σουιπ? Με το καλο Κ εύχομαι ν μη προλάβεις Αφού δεβδεν το θες!! 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια!! Με το καλο οι υπόλοιπες!!Εγω ουτε σκεφτομουν για φυσιολογικα, γιατι ηταν νωρις η προηγουμενη καισαρικη, 14 μηνες διαφορά και ειχα την εντύπωση οτι δεν αναλαμβανουν σε δημόσιο, οπως και αποδειχτηκε. Ο γιατρός ομως που με παρακολουθουσε με παρότρυνε και μου ειπε οτι επειδή τα δυο πρωτα ηταν φυσιολογικα θα μπορούσαμε να το προσπαθήσουμε. Ειχα τους φόβους μου αλλα αν ηταν ο ιδιος θα το προσπαθουσα. Οι υπόλοιποι που εφημερεύαν με φοβερισαν,κι ενα παραπάνω που ειχα τις φοβιες μου μπήκα χειρουργιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...