Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2017


Recommended Posts

ονειρα γλυκα πες τα κοριτσι μου εδω που σε νωθουμε ολες! κ εγω μια απ τα ιδια! Και ο αντρουλης μου τρεχει ολη μερα να φροντισει τους μικρους το σπιτι κ δουλεια αλλα δεν πειραζει.. δεν πρεπει να το παιζουμε σουπερ ηρωες κ οτι μπορουμε να τα κανουμε ολα με μικρα παιδια και την κοιλια τουρλα. 

Πηγαμε κ γιατρο προχθες ολα καλα η μικρη εχει παρει θεση αλλα δεν εχει εμπεδωθει ακομη στον κολπο .. εχουμε ακομη καιρο. Αν κ ειχα κ εγω βλεννα διαφανη που σημαινει πως μαλλον εχει αρχισει ο τραχηλος να μαλακωνει αλλα δεν σημαινει κατι αυτο μπορει να γεννησω και σε ενα μηνα! Παντως δεν βιαζομαι απολαμβανω τις τελευταιες κλωτσιες κ ονειρευομαι το μωρακι μου! 

Το μονο που με ενοχλει ειναι αυτη η κουραση κ το αισθημα πως θα λιποθυμησω.. θα ελεγξω αιματοκριτη κ ελπιζω να ειναι οκ. Η πιεση μου ηταν λιγο ψηλη για τα δεδομενα μου αλλα την παρακολουθουμε κ αυτη! 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 544
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγω επαθα κατι πολυ περίεργο σήμερα στις 7 το πρωί...ξύπνησα με υπερβολικο πονο στην δεξιά μερια του κεφαλιου δεν το χα ξανα παθει ποτε ελεγα πονοκέφαλος?ωτίτιδα? Κάποιο δοντι χαλασε ? Οχιι φρονιμητης... πονουσα τοσο που δεν μπορούσα να το διαχειριστώ αρχισα να χω συσπάσεις δλδ εντονα πετρώματα στην κοιλιά και ένιωθα την μπέμπα λες κ προσπαθούσε να βγει μες την απελπισία μ εβαλα τον άντρα μ να μ φτιάξει γαλα κ να πιω ενα ντεπον(αποφευγω προτιμώ να υποφέρω...Σήμερα δεν αντεχα)το γαλα συνήθως με χαλαρώνει οταν εχω καουρες τα βραδια ...τελικα λοιπόν κοιμήθηκα μέχρι τωρα κ περασε ... τι λετε να ηταν?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια εγω επαθα κατι πολυ περίεργο σήμερα στις 7 το πρωί...ξύπνησα με υπερβολικο πονο στην δεξιά μερια του κεφαλιου δεν το χα ξανα παθει ποτε ελεγα πονοκέφαλος?ωτίτιδα? Κάποιο δοντι χαλασε ? Οχιι φρονιμητης... πονουσα τοσο που δεν μπορούσα να το διαχειριστώ αρχισα να χω συσπάσεις δλδ εντονα πετρώματα στην κοιλιά και ένιωθα την μπέμπα λες κ προσπαθούσε να βγει μες την απελπισία μ εβαλα τον άντρα μ να μ φτιάξει γαλα κ να πιω ενα ντεπον(αποφευγω προτιμώ να υποφέρω...Σήμερα δεν αντεχα)το γαλα συνήθως με χαλαρώνει οταν εχω καουρες τα βραδια ...τελικα λοιπόν κοιμήθηκα μέχρι τωρα κ περασε ... τι λετε να ηταν?

Αα τόσο καλά..εσυ έχεις Κ συσπάσεις . Τι ν σ πω κορίτσι Μ.  Εμένα με πονάει αφόρητα Αλλά μάλλον είναι νεύρα από τν αυχένα που ζορίζονται λόγω βάρους της κοιλιάς Κ σπονδυλικής στήλης.. γτ Όσο περναει ο καιρός επιδεινώνεται Κ δεν αντέχεται..Κ ο πόνος από νεύρα Δεν περναει με ντεπον.. δλδ... μαρτύριο.. Αν σ ξανασυμβεί μιλά με τη γιατρό.. Μέτρα Κ την πίεση ν Είσαι καλυμενη τη στιγμή Π ποναΣ.. περαστικά σ εύχομαι..σε ποια βδομάδα είσαι?ν προσπαθείς ν Είσαι Όσο πιο ήρεμη γίνεται για το μωρό..ξέρω δύσκολο.. Δεν μπορούμε Ν πάρουμε δυνατά παυσίπονα οπότε τυραννιομαστε.. Σ εύχομαι ν μην σε ξαναενοχλησει ξανα..

9 ώρες πρίν, Linaki2012 είπε:

ονειρα γλυκα πες τα κοριτσι μου εδω που σε νωθουμε ολες! κ εγω μια απ τα ιδια! Και ο αντρουλης μου τρεχει ολη μερα να φροντισει τους μικρους το σπιτι κ δουλεια αλλα δεν πειραζει.. δεν πρεπει να το παιζουμε σουπερ ηρωες κ οτι μπορουμε να τα κανουμε ολα με μικρα παιδια και την κοιλια τουρλα. 

Πηγαμε κ γιατρο προχθες ολα καλα η μικρη εχει παρει θεση αλλα δεν εχει εμπεδωθει ακομη στον κολπο .. εχουμε ακομη καιρο. Αν κ ειχα κ εγω βλεννα διαφανη που σημαινει πως μαλλον εχει αρχισει ο τραχηλος να μαλακωνει αλλα δεν σημαινει κατι αυτο μπορει να γεννησω και σε ενα μηνα! Παντως δεν βιαζομαι απολαμβανω τις τελευταιες κλωτσιες κ ονειρευομαι το μωρακι μου! 

Το μονο που με ενοχλει ειναι αυτη η κουραση κ το αισθημα πως θα λιποθυμησω.. θα ελεγξω αιματοκριτη κ ελπιζω να ειναι οκ. Η πιεση μου ηταν λιγο ψηλη για τα δεδομενα μου αλλα την παρακολουθουμε κ αυτη! 

Αα είχα Κ Εγώ βλεννη στη πρώτη εγκυμοσύνη στο τελος..  Αχ με, τ καλό λινακι! Εγώ ν σ πω ενώ ξέρω ότι Θ Μ λείψει η τουρλα αλλα Δεν έχω άλλο κουράγιο..Αλλά νιώθω ότι Θ πάρω όλο το μήνα.. οπότε οπλιζομαι με υπομονή λιιιγο Ακόμα.. Τετάρτη ξανα γιατρό κ nst. Ν δουμε τι κάνει ο μικρός.. έλεγξε τον αιματοκριτη. Μήπως παθαίνεις Κ υπογλυκαιμίες? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όνειρα γλυκά κι η δικιά μου η κοιλιά κρέμασε (ήταν  που ήταν:-D) και πονάω πολύ στο ηβικο οστό.Νιωθω το μωρο μέσα στα πόδια μου, δεν μπορω να περπατήσω. Σαν την πάπια με ανοιχτά πόδια χαχα. Σήμερα πηγα γιατρό 3200 ο μπέμπης. 

Αντε θα αρχίσουν τα γεννητούρια!! Ζωη π.πως πας; είσαι πιο μπροστα μας μήπως γεννησες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακομη δεν γεννησε η Ζωη την εχω φιλη στο φβ θα σας ενημερωσω! :)

και εμενα 3.200 η μπεμπουλα σον τελευταιο υπερηχο.. πω πω θηρια θα βγουν! 

Ονειρα γλυκα δεν νομιζω να παθαινω υπογλυκαιμιες .. η πιεση ειναι ενταξει απλα εχω ενα μωρο μεσα στο διαφραγμα κ οταν φαω λιγο περισσοτερο φαι (ασε που πειναω πολυ) νιωθω χαλια... και καουρες φουλ! Αγαπημενος τελευταιος μηνας ολα τα ωραια εχει :-D 

Απο κιλα ποσα πηρατε? εγω ειμαι στα +10 κ εχω πρηστει γενικοτερα.... 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεννησαααα! !! Μάλλον έκανα την έκπληξη! Το μωρό μας είναι γερό βγήκε φυσιολογικά 3500 κιλακια και 55 πόντους! ! Σας εύχομαι καλή λευτεριά Καλές μου κ τις καλύτερες προσδοκίες για την κάθε μία ξεχωριστα! !!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Ερχομαι κ εγω αργα στην παρεα σας, 36 εβδ αυριο. εχω 3 παιδακια 17, 15 και σχεδον 5 χρονων, μενω εξωτερικο και ειμαι 36 χρ. Με τ Λινακι γεννησαμε μαζι το 2012 (και γνωριζομαστε απο τοτε ) , εγω δεκεμβριο ομως.

Να σου ζησει το μωρακι annour!!!

  • Μου αρέσει 2

EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αννουρ οντως μας εκανες την εκπληξηηη!! Να σας ζησει το μωρακι γερο κ καλοτυχο να ειναι!! Οταν μπορεις πες λιγες περισσοτερες λεπτομερειες!! Μπραβο πολυ χαρηκα! 

 

grace επιτελους βρηκες το δρομο χιχι! καλωσηρθες κοριτσαρα μου! με το καλο τα κοριτσακια μας! με τα κοριτσια του Δεκεμβριου 12 γιναμε σαν οικογενεια και ολα ξεκινησαν εδω στο parents! φοβερο! 


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες @Grace.gloria!!!!!! na xairesai ta paidakia σου!!! τι υπεροχα!!εσεις γεννησατε το 2013 και εμεις με το Linaki το 2015 !! ποσο υπεροχο!!! @Linaki2012 θα εμπεδωθει κι εσενα , αφου σου εμπεδωθηκε ο μικρος στο τελος, πιστευω κι η μπεμπα θα εμπεδωθει τελευταια στιγμη!! πω πω μεγαλα μωρακια ολες μας!!!!!!!! μπαμπατσικα !!!!! :D @zooula36 ακομα δεν γεννησα ... ο μπεμπης δεν θελει να βγει με τιποτα οπως και στην πρωτη μου κορη ...πηρα και λιγες μερες απο τον 10μηνα τοτε... για να δουμε ...μου ειπε αλλη μια βδομαδα και δευτερα παω για nst ...εκει θα μου πει τι και πως , αν δεν σπασουν τα νερα .--που θα το θελα για να νιωσω αυτην την εμπειρια!!!!!! @Eutuxia25 ypoμονη γλυκια μου μανουλα!!!! συσπασεις εχεις .... ειναι λογικο αυτον τον μηνα!!!! 

@zouzounel 73 μια εβδομαδα εμεινε!!!!αντε αντε..κι εγω περιμενω εδω σαν τον Βουδα...δεν λεει να βγει..μαλλον φοβαται ο μικρος...  :P  

@oneira_glyka οτι θες μπορεις να μας λες!!! ειμαστε ολες μανουλες και ειμαστε να βοηθαμε η μια την αλλη , εστω και κυριως ψυχολογικα!!!!!!! υπομονη  !!!!!!!!!!!!!!!!

@annour !!!!!!!!!!!!!!!!!! να σας ζησει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι υπεροχα!!μας εκανες την εκπληξη φυσικα!!!!!!!!!!!!!! μολις το ειδα και καταχαρηκα οπως και παραλληλα συγκινηθηκα!!αρχισαν τα γεννητουρια μας !!!!!τι υπεροχα!!!! να μας πεις κι αλλα νεα!!!!!!!! καλοτυχο και γερο να ειναι το μπεμπακι σας!!!!!!!!! :):) 

απο κιλα @Linaki2012 πηρα 17 + αλλα δεν φαινεται καθολου ολοι αυτο μου λενε... μονο μια μπαλα μπροστα !! :P με ξερεις ...επειδη ημουν ηδη πολυ αδυνατη , τωρα φαινομαι φυσιολογικα ...ευχομαι να μου μεινουν αυτα τα κιλακια μετα!!!!!!! :D

  • Μου αρέσει 2

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια κι απο μενα!!! Αννουρ κοριτσι μου να σου ζησει!!! Καλη μας αρχη λοιπον!!! θηριακια τα νινια μας κοριτσια...μπραβο καλο ειναι αυτο!! εγω πρωτα ο Θεος γενναω την Παρασκευη με κ.τ. λογω ισχυακης προβολης!! τι να κανουμε ολα τυχερα ειναι...καλα να ειναι τα μπεμπακια μας αυτο εχει σημασια!! μαλλον θα ειμαι η 2η εκτος απροοπτου απ'οτι βλεπω χιχι!! εγω εχω παρει 13 κιλα και μια χαρα δεν φαινονται καθολου...μια χαρ ηταν!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, @annour είπε:

Κορίτσια γεννησαααα! !! Μάλλον έκανα την έκπληξη! Το μωρό μας είναι γερό βγήκε φυσιολογικά 3500 κιλακια και 55 πόντους! ! Σας εύχομαι καλή λευτεριά Καλές μου κ τις καλύτερες προσδοκίες για την κάθε μία ξεχωριστα! !!

Αννουρ να σου ζησειιιι!! Γερό και καλοτυχο!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σας κοριτσια κι απο μενα!!! Αννουρ κοριτσι μου να σου ζησει!!! Καλη μας αρχη λοιπον!!! θηριακια τα νινια μας κοριτσια...μπραβο καλο ειναι αυτο!! εγω πρωτα ο Θεος γενναω την Παρασκευη με κ.τ. λογω ισχυακης προβολης!! τι να κανουμε ολα τυχερα ειναι...καλα να ειναι τα μπεμπακια μας αυτο εχει σημασια!! μαλλον θα ειμαι η 2η εκτος απροοπτου απ'οτι βλεπω χιχι!! εγω εχω παρει 13 κιλα και μια χαρα δεν φαινονται καθολου...μια χαρ ηταν!!

Με το καλο κοριτσι μου! φανταζομαι την αγωνια σου εισαι και πρωτομανουλα! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Λινακι μου!! Η αληθεια ειναι οτι ενω ημουν πολυ χαλαρη μεχρι τωρα, οσο περνανε οι μερες η αγωνια μου μεγαλωνει!! αν εχει καμια κοπελα εμπειρια απο καισαρικη ας με κατατοπισει!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγω στο πρωτο μου μωρακι. Με ραχιαια αναισθησια.. δεν ποναγα αλλα ενιωθα που με πιεζαν η που τραβαγαν το μωρακι να βγει... κρατησε περιπου 1 ωρα απο την ωρα που με πηγαν στο χειρουργειο μεχρι να τελειωσω.. Μετα ποναγα αρκετα τις επομενες 4-5 μερες μου εδιναν παυσιπονα.. αλλα γενικα οσο πιο γρηγορα  σταθεις κ περπατησεις τοσο πιο γρηγορη αναρρωση εχεις.. Κατα τα αλλα καλα! Θηλαζαμε αποκλειστικα εκανα και ρουμινγκ ιν αναγκαστικα λογω δημοσιου αλλα με βοηθησε παρα πολυ στην αναρρωση γιατι δεν ξαπλωνα τοσο οσο αν ειχα μακρυα το μωρακι μου. Καλη επιτυχια και ετοιμασου για μεγαλες συγκηνισεις! 

  • Μου αρέσει 1

oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...