Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Marigula είπε:

 

Ρε κορίτσια ποια παει πρώτη για β επιπέδου? Έχει άλλη πριν απο μενα? 2 Αυγούστου πάω. 

9 Αυγούστου θα πάω για β επιπέδου με ΠΗΤ 10/12 :-)

Φουσκώματα στο στομάχι έχω και στο έντερο. Δεν έχω ιδέα πως να τα αντιμετωπίσω .

Ότι και να φάω μετά χορεύει το μωρό :-)

@palmoira δεν μου έχουν μετρήσει ακόμα τον τράχηλο στην β επιπέδου θα το δούμε, πάντως ο γιατρός για την ανεπάρκεια τράχηλου νομίζω προτείνει ξάπλα! 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Με την ίδια λογική ούτε ο σίδηρος είναι φάρμακο, συμπληρώματα διατροφής είναι, εγώ μόνο σίδηρο παίρνω. Είμαι πολύ αμελης με τα χάπια , δεν μου χρειάζονται αλλα.. Αλλά έτσι κ αλλιώς το μαγνήσιο είναι για τις κράμπες Εγώ αφού δεν έχω προληπτικά να το παρω; δεν νομίζω ότι κ αυτό είναι σωστό!

Γιατί τόσο αργά ή Β επιπέδου; μάλλον θα έχεις τέλη Δεκέμβρη

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Με την ίδια λογική ούτε ο σίδηρος είναι φάρμακο, συμπληρώματα διατροφής είναι, εγώ μόνο σίδηρο παίρνω. Είμαι πολύ αμελης με τα χάπια , δεν μου χρειάζονται αλλα.. Αλλά έτσι κ αλλιώς το μαγνήσιο είναι για τις κράμπες Εγώ αφού δεν έχω προληπτικά να το παρω; δεν νομίζω ότι κ αυτό είναι σωστό!

Γιατί τόσο αργά ή Β επιπέδου; μάλλον θα έχεις τέλη Δεκέμβρη πητ;;

Εγω φοβαμαι τοσο που κι αλλα να μου εδινε θα τα επαιρνα. Κι οταν μου εκοψε τα utrogestan ενιωσα μεγαλη ανασφαλεια. Εχω ΠΗΤ 21/12. Ελπιζω να μου υπολογισε σωστα την ημερομηνια της εξετασης.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

@palmoira Καλή δύναμη κορίτσι, εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Εγώ απ την πρώτη εγκυμοσύνη ξέρω ότι είχα μακρύ τράχηλο, δεν ξέρω αν αλλάζει αυτό με την κάθε εγκυμοσύνη..

@Αναστασία33 πητ έχεις 21/11 ή 21/12; αν είναι 21 Νοεμβρίου τότε είναι πολύ αργά τέλη Αυγούστου για τη Β επιπέδου!!

@gaidaki Εγώ που έχω κ καουρες πλέον τι να πω.. Τα φουσκωματα δεν είναι τίποτα πλέον! Βλέπω την κοιλιά μου κ απορώ που έχει να φτάσει ακόμα!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες του Δεκεμβρίου. Χαίρομαι τόσο πολύ που σας γράφω! Εδώ και 3 χρόνια προσπαθούμε για παιδάκι με το σύζυγο και έχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετά. 3 αποτυχημένες εξωσωματικές, 1 παλίνδρομη μετά από έμβρυομεταφορά κατεψυγμένων...Όλα αυτά όμως ανήκουν θέλω να πιστεύω στο παρελθόν αφού μετά την τελευταία προσπάθεια εξωσωματικής έχουμε θετικό αποτέλεσμα, ακούσαμε καρδούλα στις 26/5 και στην αυχενική μας είδαμε ότι είναι αγοράκι, κάναμε και τον μη επεμβατικό μοριακό έλεγχο....Γενικά όλα πολύ καλά μέχρι χθες. Ανεπάρκεια τραχήλου μάλλον η οποία θα επιβεβαιωθεί με τη Β επιπέδου που έχουμε 1/8. Αντιμετώπιση με περίδεση και βλέπουμε. Ξέχασα να σας αναφέρω ότι έχω μονομερο μήτρα και γενικά υπάρχει πιθανότητα πρόωρου τοκετού. Τελική ημερομηνία μου έχει δώσει 11/12 αλλά δεν το βλέπω να φτάνουμε μέχρι εκεί. Έχει αντιμετωπίσει κάποια άλλη κοπέλα πρόβλημα με τον τράχηλο? Ευχαριστώ πολύ 

Καλώς ήρθες κοπελα μου! Εγω την περασμένη βδομαδα. Σιωπηλή ανεπάρκεια τραχήλου. Εκανα περιδεση αλλα ηταν πολυ άσχημη η κατάσταση μας. Αν θελεις στειλε μου προσωπικό μηνυμα. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλημέρα! Εχω β επιπέδου 17/8, θα γυρίσουμε Αθήνα οταν θα λειπει ο κόσμος ο πολυς.

Ο μικρός κουνιεται λιγο μετα το πρωινό, κατα τις 12 ξανα, μεσημερι αν ξαπλώσω, και βραδυ μολις ηρεμησω. Τα τακτικά του αυτα. Εχει και έκτακτες εμφανίσεις...

Εχει κι αλλη φουσκωματα; στο στομάχι, με νορμάλ φαγητό, ειναι σαν να εχω καταπιεί μπαλόνι!

 

Εδω και πολυ καιρο πειναω και μολις φαω λιγο σκαω. Ποτε εχεις ΠΗΤ;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@IoannaMas χτες εκανα μετα απο πολυ καιρο...εχω γυρίσει πιο πολυ στις ανακατωσούρες και στην εξάντληση...οσο για το φελισιν θα την ρωτήσω οταν τις στειλω τις εξετάσεις που θα κανω


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , IoannaMas είπε:

@palmoira Καλή δύναμη κορίτσι, εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Εγώ απ την πρώτη εγκυμοσύνη ξέρω ότι είχα μακρύ τράχηλο, δεν ξέρω αν αλλάζει αυτό με την κάθε εγκυμοσύνη..

@Αναστασία33 πητ έχεις 21/11 ή 21/12; αν είναι 21 Νοεμβρίου τότε είναι πολύ αργά τέλη Αυγούστου για τη Β επιπέδου!!

@gaidaki Εγώ που έχω κ καουρες πλέον τι να πω.. Τα φουσκωματα δεν είναι τίποτα πλέον! Βλέπω την κοιλιά μου κ απορώ που έχει να φτάσει ακόμα!

21/12 κανονικα. Ηταν τυπογραφικο ο Νοεμβριος.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

@IoannaMas χτες εκανα μετα απο πολυ καιρο...εχω γυρίσει πιο πολυ στις ανακατωσούρες και στην εξάντληση...οσο για το φελισιν θα την ρωτήσω οταν τις στειλω τις εξετάσεις που θα κανω

Απλά μωρέ έχεις δύσκολη εγκυμοσύνη σε αρκετές γυναίκες συμβαίνει. Δεν σημαίνει ότι είναι κάτι παθολογικό , Αφού κανείς τις εξετάσεις σου κ είσαι μια χαρά.Απλά υπομονή κανεις.Μετά τη γέννα δε θα θυμάσαι τίποτα στο λέω Εγώ που είχα κ τόσο δύσκολη γέννα!!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω εναααααα κοριτσάκι!!!!!!!! Έχω ενα κοριτσαρο!!!! 

Μισο μπουκάλι μερεντα εεε δεν θα γυρνούσε έστω το ενα να δούμε κάτι. Τελικά το ενα μας έκανε την χάρη και μας έδειξε ενα κοριτσαρο!!!! Το άλλο τίποτα!!!

Μια χαρά δόξα τον Θεό, και τα δύο τα μωρά. Αρχισαμε να μειωνουμε κ τα φάρμακα. Ξανά υπερυχο σε 15 μέρες οπου θα κάνουμε και καλλιέργεια κολπικου υγρού. 

Με έβαλε να γεννησω koritsia mou, απο τις 31/10 μέχρι 14/11. Ειναι 34 εβδομάδες ή 36. Πιο πάνω δεν πάμε. Θα δει λέει με το βάρος των μωρών και αναλόγως θα κάνουμε. 

Palmoira, με το καλο το μωράκι σου! Μα είσαι αισιόδοξη κι όλα θα πάνε καλά!!!! 

 

  • Μου αρέσει 8

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Εχω εναααααα κοριτσάκι!!!!!!!! Έχω ενα κοριτσαρο!!!! 

Μισο μπουκάλι μερεντα εεε δεν θα γυρνούσε έστω το ενα να δούμε κάτι. Τελικά το ενα μας έκανε την χάρη και μας έδειξε ενα κοριτσαρο!!!! Το άλλο τίποτα!!!

Μια χαρά δόξα τον Θεό, και τα δύο τα μωρά. Αρχισαμε να μειωνουμε κ τα φάρμακα. Ξανά υπερυχο σε 15 μέρες οπου θα κάνουμε και καλλιέργεια κολπικου υγρού. 

Με έβαλε να γεννησω koritsia mou, απο τις 31/10 μέχρι 14/11. Ειναι 34 εβδομάδες ή 36. Πιο πάνω δεν πάμε. Θα δει λέει με το βάρος των μωρών και αναλόγως θα κάνουμε. 

Palmoira, με το καλο το μωράκι σου! Μα είσαι αισιόδοξη κι όλα θα πάνε καλά!!!! 

 

Νιώθω την χαρά σου κ χαίρομαι για σένα!!!! Με το καλο κοπέλα μου!!! Άντε να δούμε κ μεις οι υπόλοιπες αυτόν τον μήνα αν θα μάθουμε το φύλο :mad:

  • Μου αρέσει 4

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Alzira είπε:

@Marigoula δίδυμα πάνω από 36 δεν έχω ακούσει ποτέ, γίνεται? Μανούλα Νοεμβρίου σε βλέπω :cool: θα γεννήσεις και μετά θα μας δίνεις λιγο κουράγιο 

Χαχαχαχα με δίδυμα κ περιμένετε κουράγιο; κρατήστε τα μέσα όσο μπορείτε θα μας λέει χαχαχ

Πέρα απ την πλάκα όμως @Marigula είδες σιγά σιγά έρχονται τα καλά νέα!! Εύχομαι να μείνουν μέσα όσο το δυνατόν πιο πολύ!!

πρίν από 15 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Νιώθω την χαρά σου κ χαίρομαι για σένα!!!! Με το καλο κοπέλα μου!!! Άντε να δούμε κ μεις οι υπόλοιπες αυτόν τον μήνα αν θα μάθουμε το φύλο :mad:

Αμήν! Εγώ την άλλη βδομάδα θα πάω για β επιπέδου εεε δεν μπορεί ούτε εκεί να μου πουν! Στο Έλενα θα την κάνω τελικά...

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Marigula πολυ ωραια νεα μας εχεις !!καλη συνεχεια να εχετε φιλη μου!!

πρίν από 53 λεπτά , IoannaMas είπε:

 

Αμήν! Εγώ την άλλη βδομάδα θα πάω για β επιπέδου εεε δεν μπορεί ούτε εκεί να μου πουν! Στο Έλενα θα την κάνω τελικά...

με το καλο!! πως τα καταφερες και βρηκες ραντεβου?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ERIANTON είπε:

@Marigula πολυ ωραια νεα μας εχεις !!καλη συνεχεια να εχετε φιλη μου!!

με το καλο!! πως τα καταφερες και βρηκες ραντεβου?

Στα τηλέφωνα άραγε το σηκώνουν ποτέ; δεν κατάφερα να πιάσω γραμμή ούτε μισή φορά. Ο γιατρός μου θα το κανονίσει! 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas θα σου πούνε την άλλη εβδομάδα δεν μπορεί..! Δεν σου έχουν πει ούτε πιθανότητες ?

Εμείς που την θέλουμε αρχές Αυγούστου την β επιπέδου σχεδόν αδύνατο να βρούμε σε δημόσιο μαιευτήριο μου φαίνεται, στο Παπαγεωργίου που είναι πανεπιστημιακό μου είπαν δεν θα κάνουν καθόλου τέτοιες εξετάσεις από 20 Ιουλίου έως μέσα Αυγούστου νομίζω. 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...