Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Alzira είπε:

@IoannaMas την βιοϊατρική δεν την εμπιστεύομαι καθόλου , μου έχουν κάνει 2 φορές λάθος σε εξετάσεις αίματος και μια φορά καλλιέργεια κολπικού επιχρυσματος λάθος οπότε και να πάω δεν θα έχει νόημα για μένα. @tinkerbell1991 Την πίεση των μετράω που και που στο φαρμακείο. 1 φορά την εβδομάδα το πιο συχνό.

Και ποσο ειναι περιπου. ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, tinkerbell1991 είπε:

Γεια σας κοριτσια..Τι κανετε;Ηθελε να σας ρωτησω πονοκεφαλους εχετε;Περνετε καθολου την πιεση σας;

Παιρνω πιεση αρκετα συχνα. Δεν εχω παρατηρησει διαφορα με πριν ακομη τουλαχιστον. Πονοκεφαλους ευτυχως δεν εχω και ειμαι κι εγω ολη μερα με το κινητο. Ελπιζω να μην κανουμε κακο στα μωρακια μας.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tinkerbell1991 είπε:

Και γω μια απο τα ιδια με το κινητο..Η πιεση ποσο πρεπει να ειναι κανονικα..Εσυ ποσο εχεις;

Όταν πηγαίνω στο νοσοκομείο έχω 14 με 9 και τρελούς παλμούς.140,150 σπίτι έχω 11 με 7.νομίζω ότι το 13 με 7 είναι καλό.Στον γιο μου μου έκανε πρόκληση με 16 με 10.Αυτό είναι υψηλή πίεση και φοβήθηκε για προεκλαμψια.

Εσυ πόση πίεση έχεις?

ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΤΟ μαγνήσιο παίζει ρόλο αν έχουμε φάει ή όχι? Λέω μπας και το ξεκινήσω σημερα.

1 hour ago, Alzira είπε:

@IoannaMas την βιοϊατρική δεν την εμπιστεύομαι καθόλου , μου έχουν κάνει 2 φορές λάθος σε εξετάσεις αίματος και μια φορά καλλιέργεια κολπικού επιχρυσματος λάθος οπότε και να πάω δεν θα έχει νόημα για μένα. @tinkerbell1991 Την πίεση των μετράω που και που στο φαρμακείο. 1 φορά την εβδομάδα το πιο συχνό.

Και εγώ έπειτα από τις δύο τελευταίες φορες που πηγα ξενέρωμα.δεν μου έκαναν τις εξετάσεις επειδή ο γιατρός δεν έγραφε ότι είναι κολπική η εξέταση,της λέω Της κοπέλας Εκεί υπάρχει περίπτωση το μυκοπλασμα και το ουρεοπλασμα να γίνει με κάποια άλλη μέθοδο?Όχι μου απαντάει αλλά πρέπει να το διευκρινίσει Ο γιατρός.πηγα στο Μικροβιολογίας που πηγαίναμε οικογενειακώς και δεν μου είπε τίποτα απλά τις έκανε .


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ERIANTON είπε:

Όταν πηγαίνω στο νοσοκομείο έχω 14 με 9 και τρελούς παλμούς.140,150 σπίτι έχω 11 με 7.νομίζω ότι το 13 με 7 είναι καλό.Στον γιο μου μου έκανε πρόκληση με 16 με 10.Αυτό είναι υψηλή πίεση και φοβήθηκε για προεκλαμψια.

Εσυ πόση πίεση έχεις?

ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΤΟ μαγνήσιο παίζει ρόλο αν έχουμε φάει ή όχι? Λέω μπας και το ξεκινήσω σημερα.

Και εγώ έπειτα από τις δύο τελευταίες φορες που πηγα ξενέρωμα.δεν μου έκαναν τις εξετάσεις επειδή ο γιατρός δεν έγραφε ότι είναι κολπική η εξέταση,της λέω Της κοπέλας Εκεί υπάρχει περίπτωση το μυθοπλασία και το ουρεοπλασμα να γίνει με κάποια άλλη μέθοδο?Όχι μου απαντάει αλλά πρέπει να το διευκρινίσει Ο γιατρός.πηγα στο Μικροβιολογίας που πηγαίναμε οικογενειακώς και δεν μου είπε τίποτα απλά τις έκανε .

Για το μαγνησιο δε μου εχει πει κατι οπως π.χ. για το σιδηρο, απλα διαβασα στις οδηγιες που ελεγε μετα το φαγητο κι ετσι το παιρνω μετα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον επειδή έκανα και εκεί το papp a και στο Έλενα θέλανε να τους δώσω το χαρτί του υπέροχου.οκ δεκτό.της είπα να σας πω τις τιμές που μου βρήκαν να ξεκινήσει η λήψη αίματος και η  διαδικασία τις εξέτασης και να πάω να το φέρω το χαρτί από το σπίτι.οχιιιιιιι !!!!δεν γίνεται....τις λέω η ευθύνη δεν αφορά εμένα?οχιιιιιιι!!!Εκεί βρε άει χάθηκε λέω (μεταξύ μας το άλλο είπα)

@Αναστασία33 μου Ευχαριστώ για την άμεση απαντηση

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , ERIANTON είπε:

Όταν πηγαίνω στο νοσοκομείο έχω 14 με 9 και τρελούς παλμούς.140,150 σπίτι έχω 11 με 7.νομίζω ότι το 13 με 7 είναι καλό.Στον γιο μου μου έκανε πρόκληση με 16 με 10.Αυτό είναι υψηλή πίεση και φοβήθηκε για προεκλαμψια.

Εσυ πόση πίεση έχεις?

ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΤΟ μαγνήσιο παίζει ρόλο αν έχουμε φάει ή όχι? Λέω μπας και το ξεκινήσω σημερα.

Και εγώ έπειτα από τις δύο τελευταίες φορες που πηγα ξενέρωμα.δεν μου έκαναν τις εξετάσεις επειδή ο γιατρός δεν έγραφε ότι είναι κολπική η εξέταση,της λέω Της κοπέλας Εκεί υπάρχει περίπτωση το μυκοπλασμα και το ουρεοπλασμα να γίνει με κάποια άλλη μέθοδο?Όχι μου απαντάει αλλά πρέπει να το διευκρινίσει Ο γιατρός.πηγα στο Μικροβιολογίας που πηγαίναμε οικογενειακώς και δεν μου είπε τίποτα απλά τις έκανε .

Μαγνήσιο μου εχει 2 φορες τη μερα. Μεσημερι- βραδυ μετα απο φαγητο. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Γεια Σου κοριτσακι!!πονοκεφάλους εχω σχεδόν κάθε μερα αλλά το ξεφτυλιζω και με το κινητό και μετα πονάω φουλ.την πίεση την μετράω κάθε μέρα επειδή αγχώνομαι μην κάνω Όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Γεια σας κορίτσια!!! Κι εγω είχα συνέχεια πονοκεφάλους πριν λίγο καιρό και μου είπαν να πίνω πολύ νερό. Από τότε που αύξησα το νερό σχεδόν μου εξαφανίστηκαν.

Είδαμε και τα μικρά μας σήμερα! Για το φύλο ούτε λόγος! Παραμένουμε με ένα αγοράκι κι ένα kinder έκπληξη! Ελπίζω στη β επιπέδου να μάθουμε. Μου είπε θα μου κλείσει ραντεβού ο γιατρός κάπου ανάμεσα 15-30 Αυγούστου. Αλήθεια κορίτσια όσες δουλέυετε πότε θα σταματήσετε??? Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι στη β' επιπέδου θα μετρήσουν τον τράχηλο και αναλόγως θα μου πούνε απο πότε και μετά θα πρέπει να κάτσω.

  • Μου αρέσει 1

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εσένα @Dwroulita85 μου σε ευχαριστώ!!πάω να φαωωωω

@butterfly1986 μάλλον είναι μέθοδος για τα δίδυμα,χαχα.να λένε το ένα φύλο.τα ίδια λέει και η μαριγουλα αλλά αντίθετα.Ένα κορίτσι είδανε λέει Σήμερα.Μια χαρά.... Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις με το καλό?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ERIANTON είπε:

Και εσένα @Dwroulita85 μου σε ευχαριστώ!!πάω να φαωωωω

@butterfly1986 μάλλον είναι μέθοδος για τα δίδυμα,χαχα.να λένε το ένα φύλο.τα ίδια λέει και η μαριγουλα αλλά αντίθετα.Ένα κορίτσι είδανε λέει Σήμερα.Μια χαρά.... Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις με το καλό?

 

Ναι μας κρατάνε ένα για έκπληξη!χαχα! Λέμε στο Λητώ γιατί είναι και κοντά στο σπίτι μας! Εσύ?


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , butterfly1986 είπε:

 

Ναι μας κρατάνε ένα για έκπληξη!χαχα! Λέμε στο Λητώ γιατί είναι και κοντά στο σπίτι μας! Εσύ?

Στο Έλενα επειδή είναι η οικονομικότερη λύση αλλά έχω και τις καλύτερες αναμνήσεις.πέρασα πολύ όμορφα στην γέννα και τις μέρες που έμεινα εκεί.Όλοι ήταν άψογοι Μονο με τις τραπεζοκομους είχα θέμα που μου έφερναν 3 μέρες το ίδιο φαγητό και Αφού πήρα ένα πιάτο και πηγα να την ξεχεσω μου είπε ότι ο γιατρός έχει συστήσει αναλος δίαιτα λόγο της πιεσης

Μόλις ήπια την κουμουτσα το μαγνήσιο μου έκατσε στον λαιμό και έφτυσα όλα τα νερά στο πάτωμα.Ο άντρας μου έσκασε στα γέλια.Αυτά παθαινα και τότε.για να πιω ένα χάπι πέταγα τρία μου ερχόταν αναγούλα και το εφτυνα.trofocard περνετε @Dwroulita85 & @Αναστασία33


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, tinkerbell1991 είπε:

Και ποσο ειναι περιπου. ;

Συνήθως είναι 5,5 και 9 , βέβαια μια μέρα που είχα περπατήσει αρκετά και σταμάτησα σε φαρμακείο γιατί είχε ήλιο και ζαλίστηκα λίγο μου την βρήκε 7 και 11 !! 

Το κινητό το ξεφτιλιζω και εγώ όλη μέρα αλλά ακόμη δεν έχω πονοκέφαλο ευτυχώς, 

@ERIANTON και εγώ είχα πάει για εξέταση ουρεοπλασμα και μου πήραν λάθος δείγμα και φυσικά έβγαλα ψευδώς αρνητικό και με πέθαναν στον πόνο. 

Θα πάει καμία στο Ιπποκράτειο για τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού και προετοιμασίας γενικά ? 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alzira είπε:

Συνήθως είναι 5,5 και 9 , βέβαια μια μέρα που είχα περπατήσει αρκετά και σταμάτησα σε φαρμακείο γιατί είχε ήλιο και ζαλίστηκα λίγο μου την βρήκε 7 και 11 !! 

Το κινητό το ξεφτιλιζω και εγώ όλη μέρα αλλά ακόμη δεν έχω πονοκέφαλο ευτυχώς, 

@ERIANTON και εγώ είχα πάει για εξέταση ουρεοπλασμα και μου πήραν λάθος δείγμα και φυσικά έβγαλα ψευδώς αρνητικό και με πέθαναν στον πόνο. 

5,5 την μικρή εννοείς Ε?το ψευδώς... Το βρίσκεις κάνοντας και δεύτερη εξέταση?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ERIANTON είπε:

5,5 την μικρή εννοείς Ε?το ψευδώς... Το βρίσκεις κάνοντας και δεύτερη εξέταση?

Ναι τη μικρή , το ψευδώς το είδα μετά από επανεξέταση , χρόνια ταλαιπωρίας το ουρεοπλασμα ! Αλλά τώρα που έμεινα έγκυος μάλλον έχει φύγει πια οριστικά (2 αρνητικά αποτελέσματα πριν την εγκυμοσύνη) είναι λόγος υπογονιμότητας μου είχε πει τότε η γιατρός .


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ERIANTON είπε:

Στο Έλενα επειδή είναι η οικονομικότερη λύση αλλά έχω και τις καλύτερες αναμνήσεις.πέρασα πολύ όμορφα στην γέννα και τις μέρες που έμεινα εκεί.Όλοι ήταν άψογοι Μονο με τις τραπεζοκομους είχα θέμα που μου έφερναν 3 μέρες το ίδιο φαγητό και Αφού πήρα ένα πιάτο και πηγα να την ξεχεσω μου είπε ότι ο γιατρός έχει συστήσει αναλος δίαιτα λόγο της πιεσης

Μόλις ήπια την κουμουτσα το μαγνήσιο μου έκατσε στον λαιμό και έφτυσα όλα τα νερά στο πάτωμα.Ο άντρας μου έσκασε στα γέλια.Αυτά παθαινα και τότε.για να πιω ένα χάπι πέταγα τρία μου ερχόταν αναγούλα και το εφτυνα.trofocard περνετε @Dwroulita85 & @Αναστασία33

Ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα με τα trofocard. Και καποιες φορες ειχα την εντυπωση οτι μου καθοταν στον οισοφαγο και πονουσα. Της το ειπα και μου εγραψε ποσιμο. Βεβαια η συσκευασια εχει μονο 20 μπουκαλακια και κανονικα δε φτανει για ολο το μηνα, αλλα εγω παω παντα λιγο νωριτερα κι ετσι δεν εχω ξεμεινει μεχρι τωρα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα με τα trofocard. Και καποιες φορες ειχα την εντυπωση οτι μου καθοταν στον οισοφαγο και πονουσα. Της το ειπα και μου εγραψε ποσιμο. Βεβαια η συσκευασια εχει μονο 20 μπουκαλακια και κανονικα δε φτανει για ολο το μηνα, αλλα εγω παω παντα λιγο νωριτερα κι ετσι δεν εχω ξεμεινει μεχρι τωρα.

Και από γεύση και δραστική ουσία είναι τα ίδια ml.Μου έγραψε το ενισχυμένο

πρίν από 6 λεπτά , Alzira είπε:

Ναι τη μικρή , το ψευδώς το είδα μετά από επανεξέταση , χρόνια ταλαιπωρίας το ουρεοπλασμα ! Αλλά τώρα που έμεινα έγκυος μάλλον έχει φύγει πια οριστικά (2 αρνητικά αποτελέσματα πριν την εγκυμοσύνη) είναι λόγος υπογονιμότητας μου είχε πει τότε η γιατρός .

Ναι το γνωρίζω είχε η κουμπάρα μου.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...