Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες του Δεκεμβρίου. Χαίρομαι τόσο πολύ που σας γράφω! Εδώ και 3 χρόνια προσπαθούμε για παιδάκι με το σύζυγο και έχουμε ταλαιπωρηθεί αρκετά. 3 αποτυχημένες εξωσωματικές, 1 παλίνδρομη μετά από έμβρυομεταφορά κατεψυγμένων...Όλα αυτά όμως ανήκουν θέλω να πιστεύω στο παρελθόν αφού μετά την τελευταία προσπάθεια εξωσωματικής έχουμε θετικό αποτέλεσμα, ακούσαμε καρδούλα στις 26/5 και στην αυχενική μας είδαμε ότι είναι αγοράκι, κάναμε και τον μη επεμβατικό μοριακό έλεγχο....Γενικά όλα πολύ καλά μέχρι χθες. Ανεπάρκεια τραχήλου μάλλον η οποία θα επιβεβαιωθεί με τη Β επιπέδου που έχουμε 1/8. Αντιμετώπιση με περίδεση και βλέπουμε. Ξέχασα να σας αναφέρω ότι έχω μονομερο μήτρα και γενικά υπάρχει πιθανότητα πρόωρου τοκετού. Τελική ημερομηνία μου έχει δώσει 11/12 αλλά δεν το βλέπω να φτάνουμε μέχρι εκεί. Έχει αντιμετωπίσει κάποια άλλη κοπέλα πρόβλημα με τον τράχηλο? Ευχαριστώ πολύ 

Καλωσηρθες κοριτσακι μου κ ευχομαι να σου πανε ολα καλα.Με το καλο το αγορακι σου!

Εγω κοριτσια μου β επιπεδου εχω 10 Αυγουστου με πητ 13/12.

Ελπιζω ολες να εχουμε καλα νεα

Φουσκωματα εχω καθε μεσημερι αλλα τρωω ολα το φαι μου:-D

Δεν εχω και αλλη χαρα.

Τα φιλια μου σε ολες!!!

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Alzira είπε:

@IoannaMas θα σου πούνε την άλλη εβδομάδα δεν μπορεί..! Δεν σου έχουν πει ούτε πιθανότητες ?

Εμείς που την θέλουμε αρχές Αυγούστου την β επιπέδου σχεδόν αδύνατο να βρούμε σε δημόσιο μαιευτήριο μου φαίνεται, στο Παπαγεωργίου που είναι πανεπιστημιακό μου είπαν δεν θα κάνουν καθόλου τέτοιες εξετάσεις από 20 Ιουλίου έως μέσα Αυγούστου νομίζω. 

Πιθανότατα αγόρι μου έχουν πει κ εμένα όπως στις περισσότερες μας νομίζω!πολλά αγόρια στην παρέα.. Αλλά θέλω μωρέ να το σιγουρεψω..

Ακούς εκεί δεν κάνουν καθόλου "τέτοιες εξετάσεις". Δηλ αν τότε πέφτεις ημερολογιακά να την κάνεις, πρόβλημα σου ας μην έμενες έγκυος κ εσύ δεν προνοησες να μην πέφτει η Β επιπέδου σου καλοκαίρι;;;

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IoannaMas είπε:

Στα τηλέφωνα άραγε το σηκώνουν ποτέ; δεν κατάφερα να πιάσω γραμμή ούτε μισή φορά. Ο γιατρός μου θα το κανονίσει! 

Τυχερουλα!Εγώ θα πάω εκεί όπως μου είπε μια κοπέλα που ήταν στους υπέρηχους και θα περιμένω να με χώσουν σε κάποιο κενό.Αν δεν γίνει θα χάσω μια μέρα .Μου είπε ότι δεν αφήνουν έγκυες να φύγουν  Χωρίς εξέταση.Θα σου πω σίγουρα από τις 20 και μετά που θα πάω.Έχω ένα ραντεβού για 28/8.Στην εσχάτη θα πάω σε αυτό.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Alzira είπε:

@IoannaMas θα σου πούνε την άλλη εβδομάδα δεν μπορεί..! Δεν σου έχουν πει ούτε πιθανότητες ?

Εμείς που την θέλουμε αρχές Αυγούστου την β επιπέδου σχεδόν αδύνατο να βρούμε σε δημόσιο μαιευτήριο μου φαίνεται, στο Παπαγεωργίου που είναι πανεπιστημιακό μου είπαν δεν θα κάνουν καθόλου τέτοιες εξετάσεις από 20 Ιουλίου έως μέσα Αυγούστου νομίζω. 

Εμεις κλείσαμε 10/8 σε ιδιωτικό 100€ Χωρις απόδειξη. Στην παλαιών Πατρών Γερμανού ειναι. Παρα πολυ καλός. Της λεπτομερειας. 1,5 ωρα υπέρηχο κ τρισδιάστατο. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ERIANTON είπε:

Τυχερουλα!Εγώ θα πάω εκεί όπως μου είπε μια κοπέλα που ήταν στους υπέρηχους και θα περιμένω να με χώσουν σε κάποιο κενό.Αν δεν γίνει θα χάσω μια μέρα .Μου είπε ότι δεν αφήνουν έγκυες να φύγουν  Χωρίς εξέταση.Θα σου πω σίγουρα από τις 20 και μετά που θα πάω.Έχω ένα ραντεβού για 28/8.Στην εσχάτη θα πάω σε αυτό.

Καλέ πες στον γιατρό σου να μεσολαβήσει, που θα πας εκεί να περιμένεις ώρες... Αφού στους γιατρούς δίνουν ραντεβού, εμένα θα μου πει κ ακριβώς το ώρα να πάω.. Να πήγαινα να περίμενα κ αννν με πάρουν, όχι ευχαριστώ. Καλύτερα πήγαινε στη βιοϊατρική αν είναι έτσι κατά τη γνώμη μου.

Και οι κοπέλες από Θεσσαλονίκη κοιτάξτε κ σε κέντρα τύπου βιοϊατρική, πρέπει να έχετε λογικά.. Με συνταγή γιατρού στο συγκεκριμένο κέντρο είναι 6 ευρώ η Β επιπεδου

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@palmoira με το καλό να αγκαλιάσεις και εσύ το βρεφακι σου.Για τα θέματα του τραχήλου δεν ξέρω να σου πω όμως όλα αντιμετωπίζονται από όσο βλέπω εδώ στο φόρουμ.Όλα να πάνε καλά.Εγώ θυμάμαι και στην Αυχενική μου είχε μετρήσει τον τράχηλο νομίζω 6 εκατοστά ηταν.θα τσεκάρω μετά τα εκατοστά.

πρίν από 38 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Καλωσηρθες κοριτσακι μου κ ευχομαι να σου πανε ολα καλα.Με το καλο το αγορακι σου!

Εγω κοριτσια μου β επιπεδου εχω 10 Αυγουστου με πητ 13/12.

Ελπιζω ολες να εχουμε καλα νεα

Φουσκωματα εχω καθε μεσημερι αλλα τρωω ολα το φαι μου:-D

Δεν εχω και αλλη χαρα.

Τα φιλια μου σε ολες!!!

Καλά κάνεις και τρως ολο το φαγητό σου.το εμβρυακι σου θα χαίρεται και θα κλωτσάει χαρούμενο!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alzira είπε:

@Marigoula δίδυμα πάνω από 36 δεν έχω ακούσει ποτέ, γίνεται? Μανούλα Νοεμβρίου σε βλέπω :cool: θα γεννήσεις και μετά θα μας δίνεις λιγο κουράγιο 

14/11 κλεινω 36 εβδομάδες. 31/10 34 εβδομάδες. Δεν θα παμε πιο πανω. 

Δεν γίνεται πανω απο 36 εβδομάδες, εχουν αρκετούς κινδύνους. 

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Χαχαχαχα με δίδυμα κ περιμένετε κουράγιο; κρατήστε τα μέσα όσο μπορείτε θα μας λέει χαχαχ

Πέρα απ την πλάκα όμως @Marigula είδες σιγά σιγά έρχονται τα καλά νέα!! Εύχομαι να μείνουν μέσα όσο το δυνατόν πιο πολύ!!

Αμήν! Εγώ την άλλη βδομάδα θα πάω για β επιπέδου εεε δεν μπορεί ούτε εκεί να μου πουν! Στο Έλενα θα την κάνω τελικά...

Χαχαχαχα τέτοιο κουράγιο θα σας δίνω να είστε σίγουρες. Με 3 μωρά σπίτι με βλέπω να τρελενομαι απο τωρα!!! 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Εμεις κλείσαμε 10/8 σε ιδιωτικό 100€ Χωρις απόδειξη. Στην παλαιών Πατρών Γερμανού ειναι. Παρα πολυ καλός. Της λεπτομερειας. 1,5 ωρα υπέρηχο κ τρισδιάστατο. 

Εμείς κλείσαμε 9/8  στον Αρναούτογλου στην Καλαμαριά, είχα κάνει και την αυχενική εκεί και μας άρεσε. Βέβαια 150 αν θυμάμαι καλά μου είπε στο τηλέφωνο. Δεν είπαμε τίποτα για τρισδιάστατο , λες να μην είναι ? Θα πάρω αύριο να ρωτήσω.

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καλέ πες στον γιατρό σου να μεσολαβήσει, που θα πας εκεί να περιμένεις ώρες... Αφού στους γιατρούς δίνουν ραντεβού, εμένα θα μου πει κ ακριβώς το ώρα να πάω.. Να πήγαινα να περίμενα κ αννν με πάρουν, όχι ευχαριστώ. Καλύτερα πήγαινε στη βιοϊατρική αν είναι έτσι κατά τη γνώμη μου.

Καλά δεν έχεις άδικο αλλά το θεωρώ πιο αξιόλογο αξιόπιστο από την βιοϊατρική.Στην ανάγκη θα πάω στο Ρέα και θα κάνω και στο Έλενα αυτό που μαλακωδως είχα κλείσει.

Άραγε αν ρωτήσω στο Έλενα για τρισδιαστατο υπέρηχο να με φασκελωσουν?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alzira είπε:

Εμείς κλείσαμε 9/8  στον Αρναούτογλου στην Καλαμαριά, είχα κάνει και την αυχενική εκεί και μας άρεσε. Βέβαια 150 αν θυμάμαι καλά μου είπε στο τηλέφωνο. Δεν είπαμε τίποτα για τρισδιάστατο , λες να μην είναι ? Θα πάρω αύριο να ρωτήσω.

Κ στην αυχενική την ειδαμε τρισδιάστατη. Ηταν λιγο τρομακτικη. Τωρα πρωτα ο θεος θα ειναι διαφορετικά, μεγάλωσαν τα μικρά μας. 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλά δεν έχεις άδικο αλλά το θεωρώ πιο αξιόλογο αξιόπιστο από την βιοϊατρική.Στην ανάγκη θα πάω στο Ρέα και θα κάνω και στο Έλενα αυτό που μαλακωδως είχα κλείσει.

Άραγε αν ρωτήσω στο Έλενα για τρισδιαστατο υπέρηχο να με φασκελωσουν?

Οκ δεκτό Την άποψη μου σου λέω. Προσωπικά δεν θα καθόμουν να περιμενω Κ αν με πάρουν... Η υπομονή είναι αρετή κ εγώ δεν έχω πολύ, θα πήγαινα αλλού να ξεμπερδευω.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Γεια σας κοριτσια..Τι κανετε;Ηθελε να σας ρωτησω πονοκεφαλους εχετε;Περνετε καθολου την πιεση σας;

Γεια Σου κοριτσακι!!πονοκεφάλους εχω σχεδόν κάθε μερα αλλά το ξεφτυλιζω και με το κινητό και μετα πονάω φουλ.την πίεση την μετράω κάθε μέρα επειδή αγχώνομαι μην κάνω Όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ERIANTON είπε:

Γεια Σου κοριτσακι!!πονοκεφάλους εχω σχεδόν κάθε μερα αλλά το ξεφτυλιζω και με το κινητό και μετα πονάω φουλ.την πίεση την μετράω κάθε μέρα επειδή αγχώνομαι μην κάνω Όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Και γω μια απο τα ιδια με το κινητο..Η πιεση ποσο πρεπει να ειναι κανονικα..Εσυ ποσο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas την βιοϊατρική δεν την εμπιστεύομαι καθόλου , μου έχουν κάνει 2 φορές λάθος σε εξετάσεις αίματος και μια φορά καλλιέργεια κολπικού επιχρυσματος λάθος οπότε και να πάω δεν θα έχει νόημα για μένα. @tinkerbell1991 Την πίεση των μετράω που και που στο φαρμακείο. 1 φορά την εβδομάδα το πιο συχνό.

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...