Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , ERIANTON είπε:

Στο Έλενα επειδή είναι η οικονομικότερη λύση αλλά έχω και τις καλύτερες αναμνήσεις.πέρασα πολύ όμορφα στην γέννα και τις μέρες που έμεινα εκεί.Όλοι ήταν άψογοι Μονο με τις τραπεζοκομους είχα θέμα που μου έφερναν 3 μέρες το ίδιο φαγητό και Αφού πήρα ένα πιάτο και πηγα να την ξεχεσω μου είπε ότι ο γιατρός έχει συστήσει αναλος δίαιτα λόγο της πιεσης

Μόλις ήπια την κουμουτσα το μαγνήσιο μου έκατσε στον λαιμό και έφτυσα όλα τα νερά στο πάτωμα.Ο άντρας μου έσκασε στα γέλια.Αυτά παθαινα και τότε.για να πιω ένα χάπι πέταγα τρία μου ερχόταν αναγούλα και το εφτυνα.trofocard περνετε @Dwroulita85 & @Αναστασία33

Το Έλενα το έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση!!! Εκεί ονειρευόμουνα πάντα να γεννήσω γιατί ξέρω ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά εκεί. Αλλά μετά την ταλαιπωρία και τα τρεχάματα που είχαμε με την εξωσωματική  δεν είχα κουράγιο να ψάξω και για καινούργιο γυναικολόγο εκεί..


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω δεν εχω καθε  μερα πονοκεφαλο..Αλλα αν με πιασει μου κραταει ολη μερα..Θα πινω κ γω πολυ νερο μηπως κ αυτο μου κανει κατι..Συνηθως η πιεση μου ειναι 11-12 η μεγαλη κ 7.7-8 η μικρη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Το Έλενα το έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση!!! Εκεί ονειρευόμουνα πάντα να γεννήσω γιατί ξέρω ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά εκεί. Αλλά μετά την ταλαιπωρία και τα τρεχάματα που είχαμε με την εξωσωματική  δεν είχα κουράγιο να ψάξω και για καινούργιο γυναικολόγο εκεί..

Λογικό!Και εκτιμάς παραπάνω των γιατρό που σε βοηθάει να φτάσεις τον στόχο σου.όποτε μια χαρα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , ERIANTON είπε:

Και από γεύση και δραστική ουσία είναι τα ίδια ml.Μου έγραψε το ενισχυμένο

Ναι το γνωρίζω είχε η κουμπάρα μου.

Κι εγω το ενισχυμενο επαιρνα Trofocard MAX. Τωρα παιρνω Solumag FORTE 243,4 mg Mg++/φιαλιδιο. Μοιαζει με σιροπι βηχα γλυκο και μου θυμιζει γευση κερασι.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Κι εγω το ενισχυμενο επαιρνα Trofocard MAX. Τωρα παιρνω Solumag FORTE 243,4 mg Mg++/φιαλιδιο. Μοιαζει με σιροπι βηχα γλυκο και μου θυμιζει γευση κερασι.

Λες να το ζητήσω και εγώ?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , ERIANTON είπε:

Λες να το ζητήσω και εγώ?

Εννοειται!!! Εγω εχω βρει την ησυχια μου. Με τα αλλα ολο αναγουλιαζα. Μερικα τα εφτυνα κιολας. Κι αλλα μου καθοντουσαν. Και δεν ειχα καθολου προβλημα με αναγουλες στην εγκυμοσυνη. Μονο με αυτες τις βλακειες το παθαινα.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Marigula Κορίτσι μου πάντα τέτοια ευχάριστα νέα να παίρνεις από τον γιατρό όταν πας.

@Alzira Ακουσα και για κάτι μαθήματα και ανώδυνου και θηλασμού στο δημαρχείο Πυλαίας αλλά δεν έχω ψάξει λεπτομέρειες,αλλά νομίζω ότι θα με βολέψει καλύτερα. Από κει και πέρα νομίζω έχουν και οι κλινικές κάποια μαθήματα αλλά φανταζομαι ότι θα είναι μόνο αν σκοπεύεις να γεννήσεις εκεί. Δεν το έχω ψάξει ακόμα μου φαίνεται νωρίς.

@Dwroulita85 Σε θυμάμαι συντοπίτισσα κι εγω! Ελπίζω όλα καλά

@lizaki1111@Αναστασία33 Κορίτσια ούτε εγώ το έχω νιώσει.Απ'ότι μου είπε η γιατρός μου,από τον άλλον μήνα θα αρχίσω να αισθάνομαι. Εχει λέει να κάνει με τα τοιχώματα της κοιλιάς επειδή είναι η πρώτη γέννα. Αντε να δούμε!

@ERIANTON Γεια σου και σένα αγορομάνα

Κορίτσια πότε λέτε να ξεκινήσετε ψώνια για το μωρό?Έλεγα για Αυγουστο αλλά δεν ξέρω μήπως είναι πολύ νωρίς. Ασε που φοβάμαι μην παρασυρθώ και πάρω πολλά και αχρείαστα.

Οσο για τη β επιπέδου εγώ έχω κλείσει για 5 Αυγούστου σε ιδιωτικό στη Θεσσαλονίκη

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Maria K8 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Marigula Κορίτσι μου πάντα τέτοια ευχάριστα νέα να παίρνεις από τον γιατρό όταν πας.

@Alzira Ακουσα και για κάτι μαθήματα και ανώδυνου και θηλασμού στο δημαρχείο Πυλαίας αλλά δεν έχω ψάξει λεπτομέρειες,αλλά νομίζω ότι θα με βολέψει καλύτερα. Από κει και πέρα νομίζω έχουν και οι κλινικές κάποια μαθήματα αλλά φανταζομαι ότι θα είναι μόνο αν σκοπεύεις να γεννήσεις εκεί. Δεν το έχω ψάξει ακόμα μου φαίνεται νωρίς.

@Dwroulita85 Σε θυμάμαι συντοπίτισσα κι εγω! Ελπίζω όλα καλά

@lizaki1111@Αναστασία33 Κορίτσια ούτε εγώ το έχω νιώσει.Απ'ότι μου είπε η γιατρός μου,από τον άλλον μήνα θα αρχίσω να αισθάνομαι. Εχει λέει να κάνει με τα τοιχώματα της κοιλιάς επειδή είναι η πρώτη γέννα. Αντε να δούμε!

@ERIANTON Γεια σου και σένα αγορομάνα

Κορίτσια πότε λέτε να ξεκινήσετε ψώνια για το μωρό?Έλεγα για Αυγουστο αλλά δεν ξέρω μήπως είναι πολύ νωρίς. Ασε που φοβάμαι μην παρασυρθώ και πάρω πολλά και αχρείαστα.

Οσο για τη β επιπέδου εγώ έχω κλείσει για 5 Αυγούστου σε ιδιωτικό στη Θεσσαλονίκη

 

Ποσο εισαι Μαρια μου; Εχω οπισθιο πλακουνται και ηλπιζα να μην αργησει πολυ. Τιποτα ομως ακομα. Για ψωνια εγω φοβαμαι να ξεκινησω. Τελη Σεπτεμβριου σκεφτομαι πρωτα ο Θεος.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ποσο εισαι Μαρια μου; Εχω οπισθιο πλακουνται και ηλπιζα να μην αργησει πολυ. Τιποτα ομως ακομα. Για ψωνια εγω φοβαμαι να ξεκινησω. Τελη Σεπτεμβριου σκεφτομαι πρωτα ο Θεος.

Μην αγχωνεσαι Αναστασία μου. Κ γω εχω οπίσθιο πλακούντα κ οπίσθια μήτρα. 

  • Μου αρέσει 2

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα παρεούλα !!!

@Maria K8 ισχύει που λένε ότι σε δεύτερες εγκυμοσύνες Ίσως το νιώσει κάποια νωρίτερα.Στην δική μου περίπτωση το πρώτο το άκουσα 16 εβδομάδων και τώρα στις 18.δεν πιστεύω ότι θα πάρει έναν μήνα ακόμα για να νιώσεις τις κλωτσιές.Και μένα ο πλακούντα είναι οπίσθιο πυθμενικος.Για ψώνια δεν το σκέφτομαι καν.Και στο πρώτο είχα με αποφασίσει ότι χρειαζόμασταν και τα πήρε ο άντρας μου όταν γέννησα.από τον μεγάλο λίγα πραγματάκια κράτησα με τα χρόνια που πέρναγαν τα μοιραζα

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημέρα παρεούλα !!!

@Maria K8 ισχύει που λένε ότι σε δεύτερες εγκυμοσύνες Ίσως το νιώσει κάποια νωρίτερα.Στην δική μου περίπτωση το πρώτο το άκουσα 16 εβδομάδων και τώρα στις 18.δεν πιστεύω ότι θα πάρει έναν μήνα ακόμα για να νιώσεις τις κλωτσιές.Και μένα ο πλακούντα είναι οπίσθιο πυθμενικος.Για ψώνια δεν το σκέφτομαι καν.Και στο πρώτο είχα με αποφασίσει ότι χρειαζόμασταν και τα πήρε ο άντρας μου όταν γέννησα.από τον μεγάλο λίγα πραγματάκια κράτησα με τα χρόνια που πέρναγαν τα μοιραζα

Στον 7-8 μηνα νομιζω οτι ξεκινανε οι ετοιμασίες. Βαξιμο ανανέωση δωματίου. Αγορά επίπλων.. ποσο σας ζηλεύω, με την καλη έννοια. Εμενα αν ολα πανε καλα θα τα αναλάβουν σύζυγος κ μαμάδες... ηδη βλεπω στο ιντερνετ για να φτιάχνει η διάθεση μου. Μονο μου δεν μου αρεσει το ροζ. Το θεωρώ λιγο αφελές χρώμα.. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ERIANTON είπε:

Κορίτσια πείτε καμία ιδέα για φαγητό.Έχω στερέψει από ιδέες εκτός του ότι δεν ξέρω τι θέλω να φάω.

Η μαμά εκανε σημερα μπιφτεκακια με μελιτζάνες ιμάμ στο φουρνο απο τον κήπο μας. Χτες ειχαμε γίγαντες αλλα εμενα επειδη με πειράζουν μου εκανε τραχανά. Προχτές γεμιστά. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ERIANTON είπε:

Κορίτσια πείτε καμία ιδέα για φαγητό.Έχω στερέψει από ιδέες εκτός του ότι δεν ξέρω τι θέλω να φάω.

Εμενα φτιαχνει μακαρονια με κιμα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...