Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου!!! Πήγα στον γιατρό μου, μιλουσε μια ώρα με τον τμηματαρχη του προσωπικού στο τηλ. 

Το μοναδικό άγχος του γιατρού μου κ δεν θελει να παω στον άλλο γιατρό, κ με το δικαιο του, είναι πως αν κρίνει ο αλλος γιατρός, ο 80 χρονως, οτι είμαι καλά κα μπορώ να δουλέψω τοτε ο εργοδότης μου μπορεί να απόρριψη την άδεια ασθενειας μου και είμαι αναγκασμένη να επιστρέψω στην έργασια μου. Και το ερώτημα ειναι ποιος θα πάρει την ευθύνη για τυχόν επιπλοκές? 

Εγω τους είπα ξεκάθαρα οτι θα παω στον γιατρό αλλά οδηγίες δέχομαι μόνο από τον γιατρό μου, και δεν με ενδιαφέρει καμία γνωμάτευση κανενου ξένου γιατρου. 

Αντε να τελειώνουμε γιατί έτσι άγχος δεν είχα ούτε οταν σπασαν τα νερά. 

Μπράβο tinkerbell. Μια χαρά. Πάντα τέτοια να ακουμε. 

  • Μου αρέσει 2

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marigula είπε:

Κορίτσια μου!!! Πήγα στον γιατρό μου, μιλουσε μια ώρα με τον τμηματαρχη του προσωπικού στο τηλ. 

Το μοναδικό άγχος του γιατρού μου κ δεν θελει να παω στον άλλο γιατρό, κ με το δικαιο του, είναι πως αν κρίνει ο αλλος γιατρός, ο 80 χρονως, οτι είμαι καλά κα μπορώ να δουλέψω τοτε ο εργοδότης μου μπορεί να απόρριψη την άδεια ασθενειας μου και είμαι αναγκασμένη να επιστρέψω στην έργασια μου. Και το ερώτημα ειναι ποιος θα πάρει την ευθύνη για τυχόν επιπλοκές? 

Εγω τους είπα ξεκάθαρα οτι θα παω στον γιατρό αλλά οδηγίες δέχομαι μόνο από τον γιατρό μου, και δεν με ενδιαφέρει καμία γνωμάτευση κανενου ξένου γιατρου. 

Αντε να τελειώνουμε γιατί έτσι άγχος δεν είχα ούτε οταν σπασαν τα νερά. 

Μπράβο tinkerbell. Μια χαρά. Πάντα τέτοια να ακουμε. 

Ολα καλα θα πάνε.δεν μπορει ρε συ ο σλλος να ακυρωση αυτα που εχεις περασει.τι θα πει δεν πειραζει που επαθες αποκόλληση πηγαινε για δουλεια?στο ιατρείο του αλλου γιατρού θα πας?παιζει να εχει ιατρείο?80χρονο τον λες εσυ ή ειναι οντως τοσο μεγαλος?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ERIANTON είπε:

@tinkerbell1991 μπραβο!! Το ειδες και 3d? @IoannaMas στο ελεν σου εδωσαν και φωτογραφιες ,το ειδες 3d ή δινουν μονο τα μικρα χαρτακια του υπερηχου?

Ναι αν ζητήσεις στο βάζουν 3d αλλά εμένα δεν φαινόταν καλά λόγω της θέσης, Προσωπικά δεν κατάλαβα κ τίποτα. Φωτογραφίες δίνουν αλλά ανάθεμα κ αν διακρινεται κάτι χαχαχα


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, IoannaMas είπε:

Ναι αν ζητήσεις στο βάζουν 3d αλλά εμένα δεν φαινόταν καλά λόγω της θέσης, Προσωπικά δεν κατάλαβα κ τίποτα. Φωτογραφίες δίνουν αλλά ανάθεμα κ αν διακρινεται κάτι χαχαχα

Καταλαβα....


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καταλαβα....

Προσωπικά δεν με νοιάζει, αρκεί να μου πουν ότι είναι όλα καλά κ εντάξει είμαι. Αν πας σε ιδιωτικό δίνουν κ DVD Απ ότι ξέρω, ίσως στο Ρέα σου δώσουν αν πας.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , IoannaMas είπε:

Προσωπικά δεν με νοιάζει, αρκεί να μου πουν ότι είναι όλα καλά κ εντάξει είμαι. Αν πας σε ιδιωτικό δίνουν κ DVD Απ ότι ξέρω, ίσως στο Ρέα σου δώσουν αν πας.

Στο ελενα θα παω αμα δω οτι δεν βγαζω ακρη θα παω στο ρεΑ.Αν κΙ νομιζω οτι θ λειπουν ολοι οι μεγαλογιατροι των αυγουστο και μαλλον θα ειναι τα νεουδια να εξεταζουν

πρίν από 13 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Σε 3d δεν το ειδα γτ δεν μπορουσε να το πιασει λογο της θεσης του..Και το dvd ειχε χαλασει δυστυχως αλλιως κανονικα δινουν..

Ηθελα να σας ρωτησω κανετε διατροφη;

Εγω ειμαι με τις μερες μου.αν και εχω καθιερωσει να τρώω στις μια και στις 6 και κατα τις 9 το βραδυ κανα γαλα κανα τοστ.ευτυχως καοαπο κιλά τιπο τα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Απο 36 εβδομαδων το γλυκακι ειναι ετοιμο.αναλογως τις δραστηριοτητες και οποια θεματα μπορει να προκυψουν εισαι ετοιμη ν το ξεφουρνισεις.σιγουρα στις 37 και μετα (38)λες αυτο το απο μερα σε μερα.θα μας πιασει και αυτο το συνδρομο της φωλιας χαχα .....

Ωραια απλα ειχα μπερδευτει λιγο γιατι καπου διαβασα οτι απο τις 38 εβδομαδες και μετα ειναι τελειως ετοιμο το μωρο. Αρα απο 36 και μετα μπορει να σπασουν μονα τους τα νερα κι απο μανουλες Δεκεμβριου να γινουμε Νοεμβριου καποιες :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια μου!!! Τι κανετε; πως ειστε; όλες καλα; είχε πέσει πολύ δουλειά και στο σπίτι κ στο ιατρείο...για αυτο χάθηκα...  απο σήμερα για 1 μήνα διακοπουλες!

Πείτε μου τα νέα σας; 

Εγώ γενικά καλά.. περιμένω τη Δευτέρα το μεσημέρι να κάνω τη β...

2 απορίες έχω που θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας ... ας ξεκινήσω με την πρώτη...

Εδω κ 1 βδομάδα..συνήθως όταν ξαπλωνω..ειμαι 21η βδομάδα να θυμηθώ.. νιώθω αρκετά χαμηλά αριστερά η και δεξιά να βγαίνει ένα καρουμπαλο που μόλις το πιάσω είναι πέτρα..πολύ λίγο πονάει κ σε δευτερόλεπτα φεύγει.  Γενικά έχω θεμα με το εντέρο που κάνει κάτι τέτοια...αλλά φοβάμαι μήπως είναι συσπασεις..  από τώρα ρε κοριτσια; το έχετε νιώσει αυτο;;

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , Rena87 είπε:

Γειά σας κοριτσια μου!!! Τι κανετε; πως ειστε; όλες καλα; είχε πέσει πολύ δουλειά και στο σπίτι κ στο ιατρείο...για αυτο χάθηκα...  απο σήμερα για 1 μήνα διακοπουλες!

Πείτε μου τα νέα σας; 

Εγώ γενικά καλά.. περιμένω τη Δευτέρα το μεσημέρι να κάνω τη β...

2 απορίες έχω που θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας ... ας ξεκινήσω με την πρώτη...

Εδω κ 1 βδομάδα..συνήθως όταν ξαπλωνω..ειμαι 21η βδομάδα να θυμηθώ.. νιώθω αρκετά χαμηλά αριστερά η και δεξιά να βγαίνει ένα καρουμπαλο που μόλις το πιάσω είναι πέτρα..πολύ λίγο πονάει κ σε δευτερόλεπτα φεύγει.  Γενικά έχω θεμα με το εντέρο που κάνει κάτι τέτοια...αλλά φοβάμαι μήπως είναι συσπασεις..  από τώρα ρε κοριτσια; το έχετε νιώσει αυτο;;

Χαχαχαχα χτες γι αυτο τις ειχα τρελάνει ολες εφτασα μέχρι το Νοσοκομείο εμενα πετρωνει η ολη η ενα σημειο πηγα λοιπόν στην γιατρό μ αφου μου ειχε συστήσει utrogestan προγεστερόνη και ξαπλα δεν περασαν πηγα λοιπόν καναμε υπέρηχο εξέταση τραχήλου και ολα φυσιολογικά...μου είπε να μην ανχωνομαι να μην κουράζομαι πολυ και αν δεν ειναι πολλές χωρίς πονο λογικα(εγω χωρίς εχω) δεν ειναι ανησυχητικο...Επίσης μπορεί να μπερδεύουμε τις κινήσεις του μωρού με συσπάσεις που δεν το πιστεύω για μενα


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Χαχαχαχα χτες γι αυτο τις ειχα τρελάνει ολες εφτασα μέχρι το Νοσοκομείο εμενα πετρωνει η ολη η ενα σημειο πηγα λοιπόν στην γιατρό μ αφου μου ειχε συστήσει utrogestan προγεστερόνη και ξαπλα δεν περασαν πηγα λοιπόν καναμε υπέρηχο εξέταση τραχήλου και ολα φυσιολογικά...μου είπε να μην ανχωνομαι να μην κουράζομαι πολυ και αν δεν ειναι πολλές χωρίς πονο λογικα(εγω χωρίς εχω) δεν ειναι ανησυχητικο...Επίσης μπορεί να μπερδεύουμε τις κινήσεις του μωρού με συσπάσεις που δεν το πιστεύω για μενα

Αχ ευτυχία μου... εχω τρομάξει πολύ.. πωπω τι πέρασες φαντάζομαι... εμένα ένα ελαφρύ γλυκό πονακι την ώρα που βγαίνει το καρουμπαλο νιώθω για δευτερόλεπτο.. αλλά σε ένα σημείο η δεξιά η αριστερά.. Όχι όλη η κοιλια.  . Όταν είναι το μωρό το νιώθω γιατί κουνιεται κιόλας..  όμως άλλες φορές όχι... 

Δλδ σου είπε ότι αν έχουμε συσπασεις από τώρα είναι φυσιολογικό;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Rena87 είπε:

Γειά σας κοριτσια μου!!! Τι κανετε; πως ειστε; όλες καλα; είχε πέσει πολύ δουλειά και στο σπίτι κ στο ιατρείο...για αυτο χάθηκα...  απο σήμερα για 1 μήνα διακοπουλες!

Πείτε μου τα νέα σας; 

Εγώ γενικά καλά.. περιμένω τη Δευτέρα το μεσημέρι να κάνω τη β...

2 απορίες έχω που θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας ... ας ξεκινήσω με την πρώτη...

Εδω κ 1 βδομάδα..συνήθως όταν ξαπλωνω..ειμαι 21η βδομάδα να θυμηθώ.. νιώθω αρκετά χαμηλά αριστερά η και δεξιά να βγαίνει ένα καρουμπαλο που μόλις το πιάσω είναι πέτρα..πολύ λίγο πονάει κ σε δευτερόλεπτα φεύγει.  Γενικά έχω θεμα με το εντέρο που κάνει κάτι τέτοια...αλλά φοβάμαι μήπως είναι συσπασεις..  από τώρα ρε κοριτσια; το έχετε νιώσει αυτο;;

Εγω οταν ειμαι πολυ ωρα στο πλαι γυρισμενη και μετα ξαπλωσω ανασκελα υπαρχει οχι καρουμπαλο αλλα ολοκληρο μπαλακι που που σπρωχνει κι ολας.αλλα αυτο ειναι το βλασταρακι μου.το χαιδευω λιγο και εξαφανιζεται ,κανει βου τ ια.δεν νιωθεις κανονικα το μωρουλι σου να κουνιεται


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Rena87 είπε:

Αχ ευτυχία μου... εχω τρομάξει πολύ.. πωπω τι πέρασες φαντάζομαι... εμένα ένα ελαφρύ γλυκό πονακι την ώρα που βγαίνει το καρουμπαλο νιώθω για δευτερόλεπτο.. αλλά σε ένα σημείο η δεξιά η αριστερά.. Όχι όλη η κοιλια.  . Όταν είναι το μωρό το νιώθω γιατί κουνιεται κιόλας..  όμως άλλες φορές όχι... 

Δλδ σου είπε ότι αν έχουμε συσπασεις από τώρα είναι φυσιολογικό;

Αν ο τράχηλος είναι οκ απ οτι κατάλαβα και γενικά ολα φαίνονται οκ μπορεί να γίνονται γτ μεγαλώνει ο χώρος του κτλ αρκει να μην πονας πολυ η μπορεί να κατσικωνεται το μωρό σ ενα σημειο ...οτι κατάλαβα σ λεω κ γω...πάντως η γιατρός μ δεν ανησυχεί 

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Ολα καλα θα πάνε.δεν μπορει ρε συ ο σλλος να ακυρωση αυτα που εχεις περασει.τι θα πει δεν πειραζει που επαθες αποκόλληση πηγαινε για δουλεια?στο ιατρείο του αλλου γιατρού θα πας?παιζει να εχει ιατρείο?80χρονο τον λες εσυ ή ειναι οντως τοσο μεγαλος?

Θα παω τελικά στο ιατρείο του άλλου. Θα μου κλείσουν ραντεβού την Δευτέρα από την δουλειά και θα μου πουν την ώρα και θα παω. Έχει Ειρήνη μου σε κλινική ιατρείο και ναι είναι τόσο μεγάλος. Αν δεν είναι 80 ειναι 75 σίγουρα!!!! 

Που ρώτησα, μου είπαν ότι δεν εξετάζει εγκύους ή γυναικολιγικα προβλήματα, απλά είναι για απλά πράγματα. 

Κοριτσια σήμερα που πήγα στον γιατρό μου για το θέμα, του είπα για την φαγούρα και τις κράμπες κ πονους στα πόδια και μου έδωσε Μαγνήσιο με έξτρα βιταμινη 6. Τι βιταμίνη είναι αυτή καλε? 

Αααααα Αααααα ααααααααααααααααα

Χαχαχαχα γελώ μόνη μου, μόλις διάβασα τι είναι η βιταμίνη 6.

Βιταμίνη εναντία της κακοκεφιας κ του άγχους!!!! Σε χαλαρώνει και σου δίνει κέφι. 

Χαχαχαχα Δεν παμε καλά!!!! Είπαμε αγχώθηκα!!!! 

Τον γιατρουλη μου γι αυτό τον αγαπώ!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...