Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Marigula είπε:

Ειλικρινά δεν θα αγχονομουν τόσο αν ο γιατρός μου ηταν θετικός με ολη την κατάσταση και δεχοταν, αλλά είναι καθετος να μην με δει άλλος γιατρός αλλα να περασει απο ιατρικό συμβούλιο. 

Στην ουσία ειναι οτι ο εργοδότης μου αμφισβητεί την δουλειά του γιατρού μου κ θέλει 2 γνωμάτευση, γι αυτο προσβαλτικε ο δικός μου γιατρός κι πάει κόντρα. 

Νεύρα Αααααα!!! 

Θα παω σήμερα στο γραφείο του να μιλήσουμε  κ χωρίς ραντεβού αφού τηλεφώνησα κ μου είπαν ελα μετα τις 4.30 κ θα μπεις ενδιαμεσα. Άλλο να του τα λεω σπο το τηλ κ αλλο προσωπικά 

Πω ρε κορίτσι πιο πολύ αγχωθηκες μ αυτό παρά με το πρόβλημα που πέρασες δηλαδή.. Βάλε τον άντρα σου να ασχοληθεί κ μη χαλιεσαι


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Ήπια μονορούφι νερο, μασουλησα ζαχαρη, κράτησα ανάσα τιποτα. Οσο θελω να ειμαι ακίνητη.. Αχαχαχ κ μετα οταν σταματάει αρχίζουν οι κλωτσιές. Χαμος. 

Στο Ίντερνετ λεει μονο για λοξυγγα εμβρύου πάντως 

Σε λιγο καιρο θα αρχισει και ο λοξυγγας του εμβρυου μην στεναχωριεσαι.

Σου περασε ο δικος σου?

@Marigula ολα θα γινουν μην κανεις ετσι.λυση θα βρεθει.ουτε ο γιατρος μπορει να ειναι καθετα αντιθετος.επιστημονες ειναι πολιτισμενοι θα βρουν την λυση χωρις να σε τρελάνουν

@IoannaMas αυριο φευγετε διακοπες?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marigula είπε:

Ειλικρινά δεν θα αγχονομουν τόσο αν ο γιατρός μου ηταν θετικός με ολη την κατάσταση και δεχοταν, αλλά είναι καθετος να μην με δει άλλος γιατρός αλλα να περασει απο ιατρικό συμβούλιο. 

Στην ουσία ειναι οτι ο εργοδότης μου αμφισβητεί την δουλειά του γιατρού μου κ θέλει 2 γνωμάτευση, γι αυτο προσβαλτικε ο δικός μου γιατρός κι πάει κόντρα. 

Νεύρα Αααααα!!! 

Θα παω σήμερα στο γραφείο του να μιλήσουμε  κ χωρίς ραντεβού αφού τηλεφώνησα κ μου είπαν ελα μετα τις 4.30 κ θα μπεις ενδιαμεσα. Άλλο να του τα λεω σπο το τηλ κ αλλο προσωπικά 

Να ρωτήσω; τι μπορει να σου κανει; θα σε ρωτησει το ιστορικό σου, εξωσωματικη κλπ και θα πεις κ για την αποκόλληση. Μετα θα σου κανει εναν υπέρηχο κ θα δει κ το αιμάτωμα αν φαινεται πια. Εμενα δεν έφυγε πάντως. Εκει ειναι.

ας δουμε κ αυτη τη πλευρά, στο χειρότερο να σου κανει υπέρηχο τιποτα αλλο. Εχε εσυ ολα τα χαρτιά σου, εισαγωγές στις κλινικές, εξετασεις, αυχενική κλπ. Και ολα θα ειναι καλα!! 

Νομιζω μαρακι μου δεν θα γινει κατι. Τα μωράκια ειναι καλα στην κοιλιτσα σου, ευτυχισμένα κ δεν θα τα πειράξει τιποτα. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Σε ποια εβδομαδα λεμε μπηκα στο μηνα μου; Ανυπομονω οπως καταλαβατε :-P

Εισαι 5 μηνών!! Στις 22 βδομαδες μπαίνεις στον 6ο φίλη μου μεχρι τις 26! Ναι!!! 

Για να υπολογίσουμε τον ακριβή μήνα (μιας και όλοι ρωτάνε «Σε ποιο μήνα είσαι;» και όχι «Σε ποια βδομάδα είσαι;«), ακολουθούμε το παρακάτω:
 
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η βδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η βδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η βδομάδα (εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
90ς μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
 
Η εγκυμοσύνη χωρίζεται επίσης σε τρίμηνα! Ε αυτό είναι απλό:
 
1ος -3ος μήνας = 1η – 13η βδομάδα = 1ο τρίμηνο
40ς -6ος μήνας= 14η – 26η βδομάδα = 2ο τρίμηνο
7ος -9ος μήνας= 27η – 40η βδομάδα = 3ο τρίμηνο
  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ERIANTON είπε:

@Eutuxia25 πως περασες το βραδυ σου?ησουν καλυτερα?

Είμαι πολυ χαρούμενη και αποφάσισα να μην ξανα ανχωθω...δυσκολεύτηκα να κοιμηθώ ομως απ την πολυ ξεκούραση ΧαχΑχαχα...Εντωμεταξύ χτες πηγα στο νοσοκομείο δεν πληρωσα τπτ και ασχολήθηκαν τοση ωρα μαζι μ...Μήπως πρέπει να τους παω κανα κουτί γλυκα η τπτ?

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2017 at 3:43 ΜΜ, Dwroulita85 είπε:

Εισαι 5 μηνών!! Στις 22 βδομαδες μπαίνεις στον 6ο φίλη μου μεχρι τις 26! Ναι!!! 

Για να υπολογίσουμε τον ακριβή μήνα (μιας και όλοι ρωτάνε «Σε ποιο μήνα είσαι;» και όχι «Σε ποια βδομάδα είσαι;«), ακολουθούμε το παρακάτω:
 
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η βδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η βδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η βδομάδα (εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
90ς μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)
 
Η εγκυμοσύνη χωρίζεται επίσης σε τρίμηνα! Ε αυτό είναι απλό:
 
1ος -3ος μήνας = 1η – 13η βδομάδα = 1ο τρίμηνο
40ς -6ος μήνας= 14η – 26η βδομάδα = 2ο τρίμηνο
7ος -9ος μήνας= 27η – 40η βδομάδα = 3ο τρίμηνο

Αυτα τα εχω καταλαβει :). Αλλα σε ποια εβδομαδα λεμε μπηκα στο μηνα μου και μπορει απο μερα σε μερα να γεννησω;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Είμαι πολυ χαρούμενη και αποφάσισα να μην ξανα ανχωθω...δυσκολεύτηκα να κοιμηθώ ομως απ την πολυ ξεκούραση ΧαχΑχαχα...Εντωμεταξύ χτες πηγα στο νοσοκομείο δεν πληρωσα τπτ και ασχολήθηκαν τοση ωρα μαζι μ...Μήπως πρέπει να τους παω κανα κουτί γλυκα η τπτ?

Μπραβο το κοριτσι!!Δεν θα ηταν ασχημη ιδεα ενα κουτι γλυκα.Αν και η καλυτερη ιδεα θα ηταν να παρεις τα γλυκα και  να τα απολαυσεις μονη σου.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που είστε όλες καλά κορίτσια! Άντε με το καλό να τον κλείσουμε και τον 5ο , λίγες μέρες μείνανε ! @Αναστασία33 σύμφωνα με αυτό που είπε η δωρουλιτα όταν μπεις στην 36 εβδομάδα μπαίνεις στον μήνα σου ! 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Αυτα τα εχω καταλαβει :). Αλλα σε ποια εβδομαδα λεμε μπηκα στο μηνα μου και μπορει απο μερα σε μερα να γεννησω;

Απο 36 εβδομαδων το γλυκακι ειναι ετοιμο.αναλογως τις δραστηριοτητες και οποια θεματα μπορει να προκυψουν εισαι ετοιμη ν το ξεφουρνισεις.σιγουρα στις 37 και μετα (38)λες αυτο το απο μερα σε μερα.θα μας πιασει και αυτο το συνδρομο της φωλιας χαχα .....


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Είμαι πολυ χαρούμενη και αποφάσισα να μην ξανα ανχωθω...δυσκολεύτηκα να κοιμηθώ ομως απ την πολυ ξεκούραση ΧαχΑχαχα...Εντωμεταξύ χτες πηγα στο νοσοκομείο δεν πληρωσα τπτ και ασχολήθηκαν τοση ωρα μαζι μ...Μήπως πρέπει να τους παω κανα κουτί γλυκα η τπτ?

Μπράβο , κ σταμάτησαν κ τα κονάκια τώρα που είσαι χαρούμενη; Εγώ δεν θα πήγαινα γλυκά νομίζω λεφτά εκτιμουν πιο πολύ οι γιατροί χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορείς να τους πας ο,τι θες! Εγώ απλά θα της έδινα στο τέλος στη γέννα κάτι κ φυσικά θα ευχαριστουσα όσους με βοήθησαν. 

@Αναστασία33 αν μπερδεύεσαι με τις εβδομάδες (όπως κ εγώ δεν μπορώ να μετραω) Μέτρα 8 μήνες μετά την τελευταία σου περίοδο, τότε θα μπεις στον 9ο. 

@ERIANTON Ναι πάμε διακοπές κ εμείς να δω πως θα χωρέσουμε στο αμαξι! Κ η κόρη μου ανυπομονεί όταν δει θάλασσα στην τηλεόραση λέει μπα (δηλαδή μπάνιο). Της αρέσει πολύ.

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...Τι κανετε;Εγω εκανα την β επιπεδου ολα ειναι καλα δοξα το θεο..Εγω παντως στη μασχαλη εχω κοκκινιλα ειχα κ φαγουρα αλλα τωρα μου εχει μεινει μονο η κοκκινιλα..Το ειπα στο γιατρο μου μου ειπε οτι δεν ειναι κατι..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Γεια σας κοριτσια...Τι κανετε;Εγω εκανα την β επιπεδου ολα ειναι καλα δοξα το θεο..Εγω παντως στη μασχαλη εχω κοκκινιλα ειχα κ φαγουρα αλλα τωρα μου εχει μεινει μονο η κοκκινιλα..Το ειπα στο γιατρο μου μου ειπε οτι δεν ειναι κατι..

Μπράβο τι ωραία! Κοριτσάκι ή αγοράκι;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Γεια σας κοριτσια...Τι κανετε;Εγω εκανα την β επιπεδου ολα ειναι καλα δοξα το θεο..Εγω παντως στη μασχαλη εχω κοκκινιλα ειχα κ φαγουρα αλλα τωρα μου εχει μεινει μονο η κοκκινιλα..Το ειπα στο γιατρο μου μου ειπε οτι δεν ειναι κατι..

Μπραβο κοριτσακι μου! Με το καλο το μπεμπεδακι σου!! 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...